مقاله ها

دستگاه لیزر برای خلاصی از موهای زائد+عکس لیزر

عکس لیزر

چقدر با دستگاه لیزر آشنایی دارید؟ آیا تابه‌حال از اینترنت عکس لیزر موهای زائد را سرچ کرده‌اید؟ آیا بهترین لیزر بدن را می‌شناسید؟ قطعاً مثل بیشتر افراد از لیزر کردن می‌ترسید و احساس می‌کنید که باعث درد زیادی در بدن شما می‌شود.

امروزه رشد موهای زائد در بدن تبدیل به یکی از دغدغه‌های مهم افراد شده است که از هر راهی برای خلاص شدن از این مشکل استفاده کنند؛ اما بهتر است بدانید که یکی از روش‌های درمانی مؤثر استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد است.

شما شنیده‌اید با لیزر ریشه مو کامل سوزانده می‌شود و این کار بسیار سریع و بدون درد هست. ما در این مقاله قصد داریم در مورد دستگاه لیزر، کارایی و مزایای آن و همچنین خطرات و عوارض لیزر صحبت کنیم.

لیزر صورت

دستگاه لیزر چگونه کار می کند؟

عناوین این مقاله

نور لیزر بر روی فولیکول اثرگذار است. فولیکول‌ها ارگان‌های کوچکی هستند که درون پوست قرار دارند که موهای بدن را می سازند. هنگامی که نور لیزر به پوست و موهای زائد بدن می‌تابد، با حرارت و سوزاندن پیاز مو و فولیکول‌ها رشد موها به مرور از بین می‌رود. عملیات لیزر باید بافاصله‌های زمانی مشخص و طی چندین جلسه صورت گیرد. عکس لیزر این مرحله در اینترنت موجود است.

چون موهای بدن چرخه رشد و استراحت دارند و اگر هنگام لیزر موهای زائد فولیکول‌ها در حال استراحت باشند، نور لیزر اثربخشی لازم را نخواهد داشت. همچنین در لیزر موهای بدن تقریباً بین ۷۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد را از بین می‌برد.

عکس لیزر
کاربردهای لیزر بدن

ازآنجایی‌که لیزر را برای همه نقاط بدن می‌توان استفاده کرد ولی در خانم‌ها بیشتر لیزر ناحیه بیکینی، لیزر موهای صورت و دست‌وپا انجام می‌شود و در آقایان لیزر مو زیر بغل، خط ریش و پشت گردن و موهای کمر رایج است.

جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶
فواصل زمانی لیزر کل بدن

شما باید برای لیزر موهای زائد منطقه تحت درمانی خود، یک دوره درمانی را کامل طی کنید که این دوره‌ها بین ۴ تا ۶ جلسه بافاصله زمانی حدود ۶ هفته صورت می‌گیرد. البته تا زمانی که رشد موها متوقف نشود، جلسات درمانی لیزر باید ادامه داشته باشند. طول جلسات لیزر برای همه افراد یکسان نیست و نسبت به بزرگی یا کوچکی ناحیه نیز متفاوت است؛ اما از بابت اثر بخشی پس از دوره درمان خیالتان راحت باشد زیرا با دیدن عکس لیزر قبل و بعد مراجعه کنندگان، اثر بخشی آن را درک خواهید کرد.

مطالب دیگر  آیا دستگاه لیزر خانگی خوبه؟

چگونه لیزر بدن باعث درد می ‌شود؟

درد لیزر بدن چقدر است؟ آیا این درد قابل تحمل است؟ درد لیزر بدن به عوامل مختلفی بستگی دارد چراکه قدرت تحمل درد برای همه افراد متغیر است و در کل بدن یکسان نیست. همان‌طور که گفته شد لیزر موهای بدن با حرارت دادن و سوزاندن پیاز مو انجام می‌شود، پس طبیعی است که مقداری گرما را روی پوست خود احساس کنید.

این احساس شبیه برخورد یک نوار لاستیکی به پوست شما است. برای مثال لیزر موهای ناحیه زیر بغل، بیکینی نسبت به دیگر نواحی بدن درد بیشتری را خواهد داشت. این فقط یک نسبت می‌باشد و ممکن است متوجه درد آن نشوید. نگران نباشید و عکس لیزر خود را پس از انجام تصور کنید.

میخوای دستگاه لیزر خونگی داشته باشی که از شر موهای زائد خلاص شی؟ برای خرید لیزر خونگی کلیک کن
عوامل دیگری در درد ناشی از لیزر تأثیرگذار هستند مانند:
 • چاقی
 • تیرگی و ضخامت موهای بدن
 • نوع پوست (پوست‌های تیره به علت داشتن رنگدانه های بیشتر در پوست نسبت به پوست روشن درد بیشتری را تحمل می‌کنند)
 • نوسانات هورمونی مثل خستگی، دوران قاعدگی، استرس
 • برنزه کردن پوست از طریق تابش مستقیم نور آفتاب و مرطوب‌کننده های برنزه تقلبی

پس بهتر است قبل از شروع لیزر از کرم‌های بی‌حس‌کننده استفاده کنید؛ اما بهترین حالت این است که شما یک جلسه را بدون استفاده از این کرم تحت درمان قرار بگیرید و ببینید چه میزان درد را احساس می‌کنید. موارد گفته شده یک احتمال است و عکس لیزر برخی در همین حالات گرفته شده است.

دستگاه لیزر

۴ راهکار مهم برای کاهش درد لیزر
 • حدوداً ۲۰ تا ۳۰ قبل از انجام لیزر از کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی استفاده کنید.
 • موهای بدن خود را کوتاه کنید. چون هرچقدر طول موهای زائد بیشتر باشد، قطعاً درد بیشتری را خواهد داشت.
 • سرعت لیزر را به توجه به‌راحتی خودتنظیم کنید. مثلاً بعضی افراد سرعت پایین و مداوم را دوست دارند. برخی دیگر سرعت سریع‌تر بافاصله کم استفاده می‌کنند. عکس لیزر با سرعت‌های مختلف قابل مشاهده است.
 • قبل از لیزر آب کافی بخورید. ۴ تا ۵ ساعت قبل از لیزر آب زیاد بنوشید که چرا خوردن آب کافی باعث کاهش درد می‌شود.
آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است؟

باوجود اینکه لیزر بدن یکی از راه‌های بسیار ساده و عالی برای خلاص شدن از موهای زائد است، بسیاری از افراد پرسیده‌اند که آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان می‌شود؟ با ما همراه باشید تا به این سؤال پاسخ درست دهیم.

برای اینکه شما بتوانید از درمان لیزر خود نتیجه خوبی بگیرید باید این کار توسط اپراتورهای حرفه‌ای و متخصص انجام شود تا از آسیب رسیدن به پوست و بدن شما جلوگیری شود. این کار باید در یک محیطی آزاد با تهویه هوای مناسب صورت گیرد تا دود ناشی از سوختن موها موجب آسیب به ریه‌های شما نشود.

جهت بازدید از محصولات پرفروش هما سنتر کلیک نمایید

دستگاه لیزر خانگی

همان‌طور که می‌دانید پرتوهای x و اشعه گاما، پرتوهای یونزه با فرکانس بالا هستند که از منابع طبیعی مثل گاز رادون تهیه می‌شوند. از این پرتوها در آزمایشات تصویربرداری و سی‌تی‌اسکن بدن استفاده می‌شود.

عکس لیزر را که در اینترنت جست و جو کنید، موارد استفاده است این دستگاه‌های لیزر نیز آشکار می‌شوند. به همین خاطر در لیزر موهای زائد از اشعه غیر یونیزه استفاده می‌کنند، پس درنتیجه لیزر موهای زائد بدن هیچ موقع باعث سرطان نمی‌شود.

چون این انرژی‌ها در سطح پوست بدن باقی می‌مانند و هیچ‌گاه به DNA برخورد نمی‌کنند. از این پالس نوری فقط برای گرم کردن موها استفاده می‌شود و به اندام داخلی بدن را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. فقط گاهی موجب قرمزی، سوختگی سطحی، تغییر رنگ در ناحیه درمان می‌شود.

مطالب دیگر  تفاوت دستگاه لیزر خانگی با دستگاه الکساندرایت

یک راه حل ساده برای انتخاب لیزر مناسب

افراد همیشه هنگام خرید لیزر از خود سؤال می‌پرسند که چطور می‌توان دستگاه لیزر خوب را تشخیص داد؟ شما باید به این نکته دقت کنید که لیزر را برای چه بخشی از بدن می‌خواهید استفاده کنید. در غیر این صورت پولی که برای خرید دستگاه داده‌اید یا به مراکز درمانی لیزر مراجعه کرده‌اید امکان از دادن پولتان رادارید.

پس مهم‌ترین نکته در انتخاب لیزر جایی است که می‌خواهید برای رفع موهای زائد از آن استفاده کنید. اگر اطلاعات لازم را در مورد نوع و مدل سازنده دستگاه لیزر نداشتید، ساده‌ترین راه، تست لیزر روی قسمتی از پوست بدنتان است.

در دستگاه های لیزر خانگی از چه فناوری لیزر استفاده می شود؟

دستگاه‌های لیزر خانگی از پالس نوری پرانرژی استفاده می‌کنند که به این فناوری IPL یا Intense Pulse Light گفته می‌شود. این فناوری در هر جلسه درمانی حدود ۵۰ درصد موهای زائد را از بین می‌برد. هرچقدر پوست تیره و موهای بدن روشن‌تر باشد، تأثیر IPL کمتر می‌شود. عکس لیزر با این دستگاه کمتر است.

چه افرادی مناسب لیزر موهای زائد هستند؟

 تقریباً لیزر موهای بدن برای همه افراد مناسب است. باوجود پیشرفت فناوری و دستگاه‌های لیزر، این امکان برای تمامی رنگ پوست و مو وجود دارد. بااین‌حال افراد که خصوصیات زیر رادارند، گزینه‌های بهتری برای لیزر درمانی هستند:

 • افرادی که موهای ضخیم و تیره دارند.
 • افرادی که پوست نسبتاً روشنی دارند.
 • افرادی که دارای موهای قرمز، بلوند، طلایی، سفید دارند. این افراد جلسات بیشتری را برای درمان لیزر نیاز دارند.

چرا برخی از افراد از لیزر می ترسند؟

زمانی که عکس لیزر افراد مختلف را می‌بینید، هیجان زده می‌شوید اما هنوز می‌ترسید. بیشتر افراد تصور می‌کنند لیزر درد و آزار را در پی خواهد داشت. چراکه این ترس بر اساس شنیده‌های غلط و اطلاعات نادرست افراد درباره لیزر است.

مقدار کمی در لیزر طبیعی است و بیشتر شبیه یک گزیده شدن یا نیشگون گرفتن است. درحالی‌که امروزه به دلیل وجود امکانات پیشرفته در لیزر درمانی باید به این ترس خود غلبه کنید و بدانید که درد لیزر موقت است و بعد از مدت‌زمانی کوتاه این درد از بین می‌رود.

برخی از افراد نیز بر این باور هستند که به دلیل داشتن پوست تیره و یا موهای نازک، انجام لیزر برای آن‌ها بی‌نتیجه خواهد و نگران از دست رفتن پول خود هستند. شما نباید اصلاً نگران این مسائل باشید چراکه باوجود متخصصان در مراکز درمانی و همچنین دستگاه‌های لیزر باکیفیت خیال شمارا از بابت لیزر راحت می‌کنند.

برای اینکه با عوارض و مزایای لیزر بیشتر آشنا شوید، مقاله لیزر موهای صورت را مطالعه کنید.
در ادامه شما را با یکی از محصولات خاص هماسنتر و عکس لیزر آشنا می‌کنیم تا با ویژگی‌ها و قابلیت‌های این دستگاه ویژه آشنا شوید.

دستگاه لیزر خانگی چند کاره DEESS

دستگاه لیزر خانگی DEESS که جدیدترین تکنولوژی‌های لیزر خانگی موهای زائد است. به خاطر این ویژگی چندکاره بودن شبیه سیستم لیزر کلینیکی کار می‌کند. همان طور که طبق عکس لیزر مشاهده می کنید، منبع تغذیه این دستگاه برق شهری است و دارای اقلام (دستگاه موبر، لامپ (سری دستگاه)، دوشاخه، آداپتور، عینک محافظ، دفترچه راهنمای فارسی، دی‌وی‌دی آموزشی، کیف مخملی) می‌باشد. می‌توانید آن را بخرید و عکس لیزر برایمان ارسال نمایید.

همچنین دستگاه لیزر خانگی چندکاره DEESS دارای تائیدیه های اروپا، استاندارد LVD و EMC و تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا FDA است که اثربخشی و ایمنی این عکس لیزر تضمین‌شده است.

 • ویژگی‌های لیزر خانگی چند کاره DEESS
 • در اینجا به مهم‌ترین آنها خواهیم پرداخت.
کارایی سه گانه دستگاه لیزر خانگی DEESS

از مهم‌ترین مزیت‌های دستگاه IPL خانگی، چندکاره بودن این مدل است. به این صورت که با تعویض لامپ‌ها عملکرد دستگاه تغییر می‌کند. این دستگاه دارای ۳ لامپ مختلف (رفع موهای زائد، جوان‌سازی پوست، رفع لک و آکنه) هست. شما می‌توانید با داشتن این دستگاه یک کلینیک شخصی در منزل برای خود داشته باشید.

داشتن بیشترین تعداد شات در مقایسه با دستگاه های مشابه

این دستگاه لیزر خانگی امکان استفاده از ۳۵۰ هزار شات از هر لامپ را دارد. این تعداد شات برای مصارف شخصی و خانگی استفاده نامحدود را تضمین می‌کند و در صورت استفاده برای چند نفر، امکان تهیه لامپ اضافه وجود دارد.

دستگاه لیزربزرگترین اسپات شات

دستگاه لیزر سه‌کاره DEESS، نسبت به دستگاه‌های خانگی دیگر دارای بزرگ‌ترین سطح مقطع است و در کوتاه‌ترین زمان، می‌توان جلسه درمان لیزر را کامل کرد. آیا تا به حال عکس لیزر مراجعه کنندگان با این دستگاه را دیده‌اید؟

منبع تغذیه برق مستقیم

بعضی از دستگاه‌های لیزر خانگی مشکلاتی مانند خرابی باتری، تمام شدن شارژ باتری و همچنین طولانی شدن دوره درمان به خاطر صرف وقت زیاد برای شارژ دارند؛ اما منبع تغذیه این مدل سه‌کاره، برق شهری است و شما با خرید این دستگاه طبق عکس لیزر این مشکلات را نخواهی داشت.

مطالب دیگر  آموزش کار با دستگاه لیزر خانگی تک کاره

گزینه مناسب برای سالن های زیبایی

علاوه بر مصارف خانگی، سالن‌های زیبایی نیز می‌توانند از دستگاه لیزر سه‌کاره DEESS نیز بهره ببرند و برای چندین نفر در طول روز با رعایت مسائل بهداشتی استفاده کنند.

آیا از لیزر استفاده کنیم؟

ما در این مطلب سعی کردیم شمارا با کارایی دستگاه‌های لیزر و سؤال‌هایی که در ذهن شما بود آشنا و پاسخ دهیم. یاد گرفتید که لیزر ترس ندارد و سرطان‌زا نیست. بااین‌حال باید تمام نکات بهداشتی را رعایت کنید تا لیزر بی‌خطر را انجام دهید. کلینیک هما به شما کمک می‌کند تا با خیالی راحت خرید کنید و بهترین نتیجه را از لیزر خود دریافت کنید. عکس لیزر زیبایی را پس انجام برایتان خواهیم ساخت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *