مقاله ها

۱۲ واقعیت درمورد عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد ؛ عارضه های جانبی لیزر موهای زائد بسته به قدرت بدنی شخص و تجربه پزشک متفاوت است. در این مقاله ، قصد داریم همه موارد مربوط به عارضه های جانبی لیزر موهای زائد را مرور کنیم تا ابهامات در این مورد از بین برود.

با توجه به افزایش درخواست لیزر موهای زائد، به ویژه لیزر بیکینی در کشورهای مختلف از جمله ایران ، لازم است. لیزر برای برداشتن موهای زائد از نواحی مختلف بدن از جمله صورت ، پاها ، چانه ، کمر و بازوها استفاده میشود.

در این روش نور متراکم و اشعه های لیزر به فولیکول های مو می تابد ، رنگدانه های موجود در فولیکول ها نور را جذب کرده و  موها از بین می روند. لیزر موهای زائد علاوه بر مزایایی که مثل دقت و سرعت عمل ، دارد اگر بوسیله متخصص انجام نشود ، می تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد. بنابراین ، قبل از تصمیم گیری برای انجام این عمل زیبایی ، لازم میدانیم اطلاعات لازم در مورد عارضه های جانبی لیزر موهای زائد را بدانید.

لیزر صورت

اثرات استفاده نادرست از لیزر موهای زائد

اکثر افرادی که لیزر موهای زائد انجام می دهند ، معمولاً آن را سالم وایمن می دانند. پس از لیزر موهای زائد ، احتمالاً در درازمدت خطری وجود ندارد. با این حال ، تعداد کمی از افراد بعد از لیزرعارضه های جانبی کمی را تجربه می کنند.

این عارضه های جانبی بیشتر به علت اینکه افراد در مورد انتخاب یک کلینیک زیبایی متخصص که این کار را انجام دهد پرسجو نمیکنند. در اینجا برخی از مهمترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد در مردان و زنان ذکر شده است.

مطالب دیگر  صفر تا صد رفع موی زائد با لیزر مو

ملتهب شدن و قرمزی پوست

ریزش مو با لیزر فولیکول های مو را از بین می برد. بدن به آن واکنش می دهد و تعداد زیادی از بیماران در منطقه تحت تأثیر نور لیزر علائم سوزش و قرمزی را نشان می دهند. احساس سوزش و خارش، یا تورم و حساسیت و ملتهب شدن پوست و بثورات روی پوست شاید ظاهر شود. # عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

سوزش و قرمزی پوست یکی از بارزترین عارضه های لیزر موهای زائد است ، اگرچه معمولاً کوتاه مدت و گذرا است ، اما بی تجربگی در استفاده از دستگاه لیزر بوسیله متخصص می تواند باعث طولانی شدن عوارض لیزر شود.

بدانید که  دستگاه اسکلپیون عالی ترین دستگاه لیزر موهای زائد است.

ممکن است پوست ناحیه لیزر شده شکننده و نرم شود .متخصصین پوست شاید از بی حسی موضعی جهت  کمتر شدن التهابات پوستی در حین لیزر استفاده کنند. تحریکات پوستی کمی  پس از انجام لیزر شروع شده و معمولاً ظرف چند ساعت پس از لیزر از بین می روند یا ناپدید می شوند.

جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶

زخم /اسکار

در تعداد معدودی از لیزر موهای زائد ، زخم هایی در ناحیه تحت تأثیر لیزر نمایان می شود که گاهی اسکار روی پوست باقی می ماند. دلیل این نکته  استفاده نادرست از دستگاه لیزر بوسیله متخصص لیزر درمانی است.

لیزر الکساندرایت برای پوستهای معمولی و سفیداستفاده میشود. ولی لیزرهای دیود برای پوست برنزه مناسب هستند و لیزر nd yag برای پوست های تیره استفاده میشود. پس، جراحان زیبایی و تکنسین های لیزر باید استفاده صحیح و درست از لیزر را در حین لیزر موهای زائد رعایت کنند. عالی ترین دستگاه لیزر موهای زائد برای یک نوع پوست شاید برای نوع دیگری از پوست مناسب نباشد. # عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد
آکنه و جوش

یکی از وظیفه های مو حفاظت از پوست در مقابل باکتری است و غدد چربی یا سباسه پوست را باز و تمیز میکنند. لیزر موهای زاید ممکن است باعث ایجاد آکنه و جوش به ویژه در پشت ، زیر بغل و اندام تناسلی شود. برای حل این نکته، متخصص شاید  استفاده از کرم های مخصوص بعد از لیزر را پیشنهاد دهد.

تصویر زیر نمونه ای از عارضه های  جانبی لیزر موهای زائد است که ممکن است در اثر استفاده نادرست از دستگاه لیزر توسط متخصص ایجاد شود. # عوارض لیزر موهای زائد

پرموئی یا هایپرتریکوز

مطالعات نشان میدهند  که دلیل اصلی پر مو شدن پس از لیزر استفاده نامناسب از لیزر بوسیله متخصصی است که این کار را انجام می دهد. تحریک حرارتی می تواند سبب شود فولیکول های پنهان و غیرفعال  فعال شوند و باعث شود موهای نازک مقدار زیادی انرژی دریافت کرده و باعث آسیب شوند.

در صورتی که انرژی مورد استفاده برای لیزر موهای زائد کمتر از انرژی مطلوب باشد ، فولیکول ها به دلیل کمبود انرژی و گرمای کافی به طور کامل از بین نمی روند. در چنین مواردی ، فولیکول های مو شروع به ترمیم آسیب ، تقویت و بازسازی می کنند که باعث افزایش رشد مو یا هیپرتریکوز می شود.

به همین دلیل است که لیزر موهای زائد برای موهای نازک استفاده نمی شود. و شما باید یه کلینیک بسیار معتبر برای این کار پیدا کنید. # عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

احتمال عفونت جلدی

یکی از عوارض لیزر موهای زائد ممکن است بروز عفونت جلدی باشد، بعد از انجام لیزر موهای زائد پوست منطقه در وضعیت حساس از نظر احتمال بروز عفونت های میکروبی پوست مثل عفونت های باکتریایی ، قارچی و ویروسی  قرار میگیرد.

بیمارانی که قبل از انجام لیزر ، مدت زمان زیادی در معرض آفتاب بوده اند بیشتر در معرض خطر عفونت ها هستند. شایان ذکر است بهداشت محیط در این موضوع نقش بسزایی دارد پس محلی را برای لیزر خود انتخاب کنید که مسائل بهداشتی و ایمنی در آن رعایت شود. # عوارض لیزر موهای زائد

مطالب دیگر  آیا انجام لیزر ناحیه بیکینی برای بانوان خطر آفرین است؟

عارضه ها در خانم های حامله

لیزر موهای زائد در طی بارداری ممنوع است . چون عارضه های آن برای جنین هنوز به اثبات نرسیده بهتر است در بارداری انجام نشود. # عوارض لیزر موهای زائد

بعضی بانوان در خواست لیزر در دوران بارداری دارند آن هم بدلیل اینکه موهای زائد اطراف معده و سینه زیاد میشود اما این موها به مرور از بین میروند و نیازی به لیزر نیست.

اثرات لیزر موی زائد در نابارور کردن

بعضی ها معتقدند لیزر در نواحی رحم و تخمدان باعث ناباروری میشود اما چون این اشعه در سطح پوست تابیده میشود این خطر وجود ندارد. چون اشعه لیزر به داخل بدن نفوذ نمیکند.

عوارض لیزر موهای زائد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *