مقاله ها

۱۲ واقعیت درمورد عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد ؛ عارضه های جانبی لیزر موهای زائد بسته به قدرت بدنی شخص و تجربه پزشک متفاوت است. در این مقاله ، قصد داریم همه موارد مربوط به عارضه های جانبی لیزر موهای زائد را مرور کنیم تا ابهامات در این مورد از بین برود.

با توجه به افزایش درخواست لیزر موهای زائد، به ویژه لیزر بیکینی در کشورهای مختلف از جمله ایران ، لازم است. لیزر برای برداشتن موهای زائد از نواحی مختلف بدن از جمله صورت ، پاها ، چانه ، کمر و بازوها استفاده میشود.

در این روش نور متراکم و اشعه های لیزر به فولیکول های مو می تابد ، رنگدانه های موجود در فولیکول ها نور را جذب کرده و  موها از بین می روند. لیزر موهای زائد علاوه بر مزایایی که مثل دقت و سرعت عمل ، دارد اگر بوسیله متخصص انجام نشود ، می تواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد. بنابراین ، قبل از تصمیم گیری برای انجام این عمل زیبایی ، لازم میدانیم اطلاعات لازم در مورد عارضه های جانبی لیزر موهای زائد را بدانید.

لیزر صورت

اثرات استفاده نادرست از لیزر موهای زائد

اکثر افرادی که لیزر موهای زائد انجام می دهند ، معمولاً آن را سالم وایمن می دانند. پس از لیزر موهای زائد ، احتمالاً در درازمدت خطری وجود ندارد. با این حال ، تعداد کمی از افراد بعد از لیزرعارضه های جانبی کمی را تجربه می کنند.

این عارضه های جانبی بیشتر به علت اینکه افراد در مورد انتخاب یک کلینیک زیبایی متخصص که این کار را انجام دهد پرسجو نمیکنند. در اینجا برخی از مهمترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد در مردان و زنان ذکر شده است.

مطالب دیگر  صفر تا صد رفع موی زائد با لیزر مو

۱- ملتهب شدن و قرمزی پوست

ریزش مو با لیزر فولیکول های مو را از بین می برد. بدن به آن واکنش می دهد و تعداد زیادی از بیماران در منطقه تحت تأثیر نور لیزر علائم سوزش و قرمزی را نشان می دهند. احساس سوزش و خارش، یا تورم و حساسیت و ملتهب شدن پوست و بثورات روی پوست شاید ظاهر شود. # عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

سوزش و قرمزی پوست یکی از بارزترین عارضه های لیزر موهای زائد است ، اگرچه معمولاً کوتاه مدت و گذرا است ، اما بی تجربگی در استفاده از دستگاه لیزر بوسیله متخصص می تواند باعث طولانی شدن عوارض لیزر شود.

بدانید که  دستگاه اسکلپیون عالی ترین دستگاه لیزر موهای زائد است.

ممکن است پوست ناحیه لیزر شده شکننده و نرم شود .متخصصین پوست شاید از بی حسی موضعی جهت  کمتر شدن التهابات پوستی در حین لیزر استفاده کنند. تحریکات پوستی کمی  پس از انجام لیزر شروع شده و معمولاً ظرف چند ساعت پس از لیزر از بین می روند یا ناپدید می شوند.

جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶
۲- پوست پوست شدن

در تعدادی از بیماران ، عارضه های جانبی لیزر به شکل پوست پوست شدن منطقه تحت اثر لیزر نمایان می شود. این نکته، اگرچه یک ناراحتی جزئی تلقی می شود ، می تواند ناخوشایند باشد. گاهی پوست پوست شدن می منجر به ایجاد اسکار یا زخم روی پوست میشود.  # عوارض لیزر موهای زائد

یکی از عوامل زخم ها و عارضه های پوستی و شاید خونریزی طولانی بودن  زمان تابش نور لیزر روی پوست است. متخصص لیزر باید قبل از انجام لیزر میزان  حساسیت پوست فرد را در نطر بگیرد و از مقدارمناسب اشعه استفاده کند.

۳- زخم /اسکار

در تعداد معدودی از لیزر موهای زائد ، زخم هایی در ناحیه تحت تأثیر لیزر نمایان می شود که گاهی اسکار روی پوست باقی می ماند. دلیل این نکته  استفاده نادرست از دستگاه لیزر بوسیله متخصص لیزر درمانی است.

لیزر الکساندرایت برای پوستهای معمولی و سفیداستفاده میشود. ولی لیزرهای دیود برای پوست برنزه مناسب هستند و لیزر nd yag برای پوست های تیره استفاده میشود. پس، جراحان زیبایی و تکنسین های لیزر باید استفاده صحیح و درست از لیزر را در حین لیزر موهای زائد رعایت کنند. عالی ترین دستگاه لیزر موهای زائد برای یک نوع پوست شاید برای نوع دیگری از پوست مناسب نباشد. # عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد
۴- آکنه و جوش

یکی از وظیفه های مو حفاظت از پوست در مقابل باکتری است و غدد چربی یا سباسه پوست را باز و تمیز میکنند. لیزر موهای زاید ممکن است باعث ایجاد آکنه و جوش به ویژه در پشت ، زیر بغل و اندام تناسلی شود. برای حل این نکته، متخصص شاید  استفاده از کرم های مخصوص بعد از لیزر را پیشنهاد دهد.

تصویر زیر نمونه ای از عارضه های  جانبی لیزر موهای زائد است که ممکن است در اثر استفاده نادرست از دستگاه لیزر توسط متخصص ایجاد شود. # عوارض لیزر موهای زائد

میخوای دستگاه لیزر خونگی داشته باشی که از شر موهای زائد خلاص شی؟ برای خرید لیزر خونگی کلیک کن
پرموئی یا هایپرتریکوز

مطالعات نشان میدهند  که دلیل اصلی پر مو شدن پس از لیزر استفاده نامناسب از لیزر بوسیله متخصصی است که این کار را انجام می دهد. تحریک حرارتی می تواند سبب شود فولیکول های پنهان و غیرفعال  فعال شوند و باعث شود موهای نازک مقدار زیادی انرژی دریافت کرده و باعث آسیب شوند.

در صورتی که انرژی مورد استفاده برای لیزر موهای زائد کمتر از انرژی مطلوب باشد ، فولیکول ها به دلیل کمبود انرژی و گرمای کافی به طور کامل از بین نمی روند. در چنین مواردی ، فولیکول های مو شروع به ترمیم آسیب ، تقویت و بازسازی می کنند که باعث افزایش رشد مو یا هیپرتریکوز می شود.

به همین دلیل است که لیزر موهای زائد برای موهای نازک استفاده نمی شود. و شما باید یه کلینیک بسیار معتبر برای این کار پیدا کنید. # عوارض لیزر موهای زائد

جهت بازدید از محصولات پرفروش هما سنتر کلیک نمایید

دستگاه لیزر خانگی

۶- تغییر رنگ پوست

در بعضی از بیمارن، عارضه های لیزر به شکل تغییر رنگ پوست در ناحیه لیزر شده نمایان میشود. به این شکل که رنگ پوست کمی روشن تر یا تیره تر از رنگ طبیعی پوست بدن می شود. بیمارانی که پوست روشن تری دارند شاید رنگ پوستشان تیره تر شود.

بیمارانی که پوست تیره تری دارند بیشتر مستعد رنگ روشن پوست هستند. شایان ذکر است این تغییر غیرطبیعی پوست با گذشت زمان و به آرامی از بین میرود. علت اصلی رنگ پوست تیره افزایش رنگدانه ملانین است.

در بعضی از موارداز بین رفتن این تغییر بین ۳ تا ۸ ماه طول میکشد. دلیل اصلی روشن شدن پوست شاید این نکته باشد که نور لیزر توسط پوست جذب شده باشد در نهایت سلول های ملانوسیت تخریب شده که رنگدانه ملانین تولید کنند. این پدیده سبب کم شدن تولید رنگدانه و ایجاد هایپوپیگمانتاسیون و روشن شدن پوست به شکل غیر نرمال میشود.

عوارض لیزر موهای زائد

۷- آسیب دیدگی چشم

برای اجتناب از این نکته از یک متخصص استفاده کنید. در لیزر موهای زائد پرتوهای قوی و متراکم استفاده میشود . در نهایت احتمال آسیب وارد شدن به چشم به عنوان خطری بالقوه ( مخصوصا در صورتی که لیزر برای موهای زائد صورت استفاده شود) در دراز مدت وجود دارد.

اصلا لیزر موهای زائد اطراف استخوان حفره چشم و کاسه چشم را توصیه نمیکنیم. به این علت که ، احتمال زیادی وجود دارد که اشعه لیزر با چشم تماس پیدا کند و باعث ملتهب شدن  چشم و آسیب آن شود.

۸- احتمال عفونت جلدی

یکی از عوارض لیزر موهای زائد ممکن است بروز عفونت جلدی باشد، بعد از انجام لیزر موهای زائد پوست منطقه در وضعیت حساس از نظر احتمال بروز عفونت های میکروبی پوست مثل عفونت های باکتریایی ، قارچی و ویروسی  قرار میگیرد.

بیمارانی که قبل از انجام لیزر ، مدت زمان زیادی در معرض آفتاب بوده اند بیشتر در معرض خطر عفونت ها هستند. شایان ذکر است بهداشت محیط در این موضوع نقش بسزایی دارد پس محلی را برای لیزر خود انتخاب کنید که مسائل بهداشتی و ایمنی در آن رعایت شود. # عوارض لیزر موهای زائد

۹- تاول زدن و سوختگی پوست

یکی دیگر از عوارض لیزر در صورت بی تجربه بودن متخصص  سوزاندن و تاون زدن پوست است . معمولا از لیزرهای با گرما و حرارت بسیار بالا استفاده میشود که اگر بدرستی انجام نشود سبب سوختن و تاول پوست میشود. البته سوختگی خفیف برای تعداد زیادی از مراجعین اتفاق میافتد. این سوختگی به ۳ حالت ممکن است بوجود آید.

یکی سوختگی مختصر که بزودی از بین میرود . ولی سوختگی ۲و ۳ که به علت استفاده نادرست متخصص ایجاد میشود شدیدتر است و شاید باعث تاول پوست  و زخم یا اسکار شود و گاهی این زخم ها بر روی پوست باقی میمانند.

اگر در لیزر خود، در پوست خود حس حرارت زیاد کردید که همراه  با درد زیادی بود باید  سریعا به متخصص زیبایی خود اعلام کنید.

مطالب دیگر  آیا انجام لیزر ناحیه بیکینی برای بانوان خطر آفرین است؟
۱۰- عارضه ها در خانم های حامله

لیزر موهای زائد در طی بارداری ممنوع است . چون عارضه های آن برای جنین هنوز به اثبات نرسیده بهتر است در بارداری انجام نشود. # عوارض لیزر موهای زائد

بعضی بانوان در خواست لیزر در دوران بارداری دارند آن هم بدلیل اینکه موهای زائد اطراف معده و سینه زیاد میشود اما این موها به مرور از بین میروند و نیازی به لیزر نیست.

۱۱- اثرات لیزر موی زائد در نابارور کردن

بعضی ها معتقدند لیزر در نواحی رحم و تخمدان باعث ناباروری میشود اما چون این اشعه در سطح پوست تابیده میشود این خطر وجود ندارد. چون اشعه لیزر به داخل بدن نفوذ نمیکند.

عوارض لیزر موهای زائد

۱۲- ریسک مبتلا شدن به سرطان در لیزر موهای زائد

تعدادی از بیماران نگرانند که لیزر ریسک ابتلا به سرطان را افزایش دهد ولی این نکته نه تنها اثبات نشده است بلکه برای درمان بعضی از سرطان های پوست مورد استفاده قرار میگیرد.

بهر حال نباید هزینه پایین برای شما معیاری در انتخاب کلینیک لیزر باشد . تعدادی از افراد به علت هزینه پایین مکان هایی را انتخاب میکنند که عارضه های زیادی برای آن ها بوجود می آید . باید برای انتخاب کلینیک معتبر هزینه بیشتری پرداخت کنید ولی ارزش آن را دارد. # عوارض لیزر موهای زائد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *