لیزر رفع مو زائد, مقاله ها

تفاوت دستگاه لیزر خانگی با دستگاه الکساندرایت

تفاوت لیزر خانگی و الکساندرایت

دستگاه های لیزر خونگی امروزه خیلی روی بورس آمده اند و به مرور دارند جایگزین مناسبی برای رفتن به کلینیک های لیزر برای رفع موهای زائد می شوند. تا جایی که هر کس برای خودش یک دستگاه خانگی داشته باشه و دیگه نیازی به طی کردن مسافتی برای رفع مو زائد نداشته باشه حالا قراره درباره تفاوت های عمده این دوتا دستگاه بیشتر با هم صحبت کنیم.

IPL (ای پی ال) یا نور پالسی شدید، همانند دستگاه لیزر الکساندرایت توانایی لیزر موهای زائد را دارد.
مدت زمان طولانی تری باید صرف شود تا با این روش موهای زائد از بین برود.

امروزه استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت بسیار محبوب شده و مورد استقبال زیادی قرار گرفته است .دستگاه لیزر خانگی و دستگاه الکس شباهت های زیادی بهم دارند؛ اما یک تفاوت مهم بین این دو دستگاه وجود دارد، تفاوت اصلی آنها استفاده دستگاه الکساندرایت از لیزر واقعی می باشد ، در صورتی که در دستگاه IPL این طور نیست.
همانطور که از اسمIPL مشخص است فقط با استفاده از تولید نور شدید و طول موج های مختلف نور ، روی فولیکول های مو تاثیر گذاشته ؛ باعث از بین رفتن آن می شود.
این در حالی ست که دستگاه الکساندرایت از یک طول موج خاص و ویژه استفاده می کند و مستقیم و به طور کامل توسط ملانین جذب می شود و روی فولیکول مو تاثیر می گذارد.

ممکن است این سوال براتون پیش بیاید که دستگاه لیزر الکساندرایت اصلا چی هست؟ و چگونه کار می کند؟

عناوین این مقاله

این دستگاه با استفاده از طول موج ۷۵۵ با پالس های بلند کار می کند. این طول موج ها از پوست (ناحیه اپیدرم) عبور می کنند و پس از رسیدن به فولیکول مو، فولیکول ها طول موج را دریافت و به خود جذب می کنند و در نهایت گرم می شود که باعث از بین رفتن ریشه مو می شود.

مطالب دیگر  بررسی معایب درمارولر با هما سنتر

تفاوت لیزر خانگی و الکس

با وجود این ویژگی پیشنهاد ما به شما استفاده از دستگاه لیزر خانگی می باشد به چند دلیل :

۱٫ استفاده از دستگاه الکساندرایت باید توسط پزشک متخصص یا افراد مجرب و دوره دیده باشد، در غیر این صورت باعث سوختگی، تیره شدن پوست ، آسیب به پوست و… می شود در نتیجه شما به نتیجه ی مطلوب نخواهید رسید.
۲٫ استفاده از دستگاه الکساندرایت هزینه زیادی دارد و همینطور همه جا قابل دسترس نیست.
شما برای رفتن به کلینیک نیازمند هماهنگی و صرف زمان زیاد هستید و باید مسافتی را تا کلینیک طی کنید ، این در حالی ست که برای استفاده از دستگاه لیزر خانگی نیازی نیست جایی بروید و در خانه یا هر مکان و زمانی که احتیاج به لیزر داشتید؛ میتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

مزیت های استفاده از دستگاه لیزر خانگی

همانطور که بیان شد دستگاه های لیزر خانگی مزیت های بیشماری به همراه دارد و مهم ترین کاربرد آن در حوزه مراقبت از پوست و از بین بردن موهای زائد می باشد. در ادامه تعدادی از مهم ترین مزیت های استفاده از دستگاه لیزر خانگی را معرفی کنیم:

راحتی:

یکی از مزیت های دستگاه لیزر خانگی راحتی دسترسی و استفاده از آن در محیط منزل می باشد. با تهیه یک دستگاه لیزر خانگی مراجعه کنندگان دیگر نیازی به مراجعه به کلینیک ندارند و در نتیجه در زمان و هزینه آن ها صرفه جویی خواهد شد.

مقرون به صرفه بودن:

ممکن است در ابتدا برای خرید دستگاه لیزر خانگی هزینه زیادی را صرف کنید اما با گذشت زمان متوجه میشوید که استفاده از این دستگاه در مقایسه با درمان های کلینیکی به صرفه تر است. تهیه این دستگاه نیاز به تایم های ملاقات پی در پی و هزینه های رفت و آمد را از بین میبرد.

حریم خصوصی:

برای برخی، انجام لیزردرمانی در منزل حس حریم خصوصی و راحتی را در مقایسه با دریافت درمان در یک محیط عمومی ایجاد می کند. این ویژگی به ویژه برای کسانی که به دنبال حذف موهای زائد در مناطق حساس هستند، مفید باشد.

سهولت استفاده:

بسیاری از دستگاه های لیزر خانگی به گونه ای طراحی شده اند که کاربر پسند و خوش دست باشند. این دستگاه ها معمولا دارای دستورالعمل های واضح و تنظیمات قابل تنظیم هستند. کاربران به راحتی می توانند این دستگاه ها را پس از یک دوره آموزشی کوتاه مورد استفاده قرار دهند.

سفارشی‌سازی و کنترل:

دستگاه‌های لیزر خانگی اغلب به کاربران اجازه می‌دهند تا شدت یا سطح انرژی لیزر را کنترل کنند و سفارشی‌سازی را بر اساس تحمل فردی و حساسیت پوست خود انجام دهند.

از بین بردن موهای زائد:

این دستگاه ها می توانند به مرور زمان برای کاهش رشد موهای ناخواسته موثر باشند. استفاده منظم می تواند منجر به کاهش طولانی مدت مو شود.

جوان‌سازی پوست:

برخی از دستگاه‌های لیزر خانگی نیز گزینه‌هایی را برای جوان‌سازی پوست ارائه می‌دهند، که نگرانی‌هایی مانند آکنه، چین و چروک، یا مشکلات رنگدانه‌ها را هدف قرار می‌دهند و رویکرد مراقبت از پوست جامع‌تری را ارائه می‌دهند.

مطالب دیگر  همه چیز درباره لیزر موهای زائد
صرفه جویی در زمان:

با استفاده از دستگاه های لیزر خانگی، کاربران می توانند در زمانی که ممکن است صرف قرار ملاقات ها و انتظار برای جلسات در یک کلینیک شده باشد، صرفه جویی کنند.

ویژگی های دستگاه الکساندرایت

((دستگاه لیزر الکساندرایت چیست و آیا استفاده از آن عوارض دارد؟)) شاید این سوال خیلی از شما باشد. امیدوارم که تو این مقاله بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم.

دستگاه لیزر الکساندرایت با پرتو قرمز، با طول موج ۷۷۵ نانومتر؛ جزو یکی از بهترین و موثرترین دستگاه های شناخته شده در جهان می باشد که ساخت کشور آمریکاست.
این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده مناسبی است که باعث می شود بیشترین تاثیر را روی موی زائد بگذارد.
این ویژگی باعث شده تا این دستگاه برای هر نوع پوستی، قابل استفاده باشد و تاثیر خوبی هم در از بین رفتن موهای زائد داشته باشد.

تفاوت بین تکنولوژی دستگاه های تخصصی و دستگاه لیزر خانگی

مهمترین تفاوت بین این دو دستگاه طول موج آنهاست.
حذف موها توسط دستگاه های لیزر خانگی ، توسط طول موج های مختلف انجام می شود. به همین دلیل فقط بخشی از این طول موج ها توسط فولیکول مو جذب می شود. اما درصدی از نور تولید شده تاثیری روی فولیکول ندارد و نیاز به زمان طولانی به صورت مستمر دارد.
دستگاه الکساندرایت با تولید طول موج یکسان و ویژه ، مستقیم روی فولیکول مو تاثیر می گذارد توسط ملانین جذب می شود و سریعتر باعث حذف موهای زائد می شود.
استفاده از این روش نیازمند هزینه بیشتری نسبت به لیزرخانگی می باشد.
وقتی ازلیزر برای حذف موهای زائد خود استفاده می کنید ، نتیجه طولانی تری خواهد داشت و شما نهایتا سالی یک الی دوبار نیاز به لیزر مجدد دارید.
در صورتی که اگراز بند، اصلاح، شیو، اپیلاسیون و مومک استفاده کنید حداقل هفته ای یک بار، مجبور به اصلاح مجدد موها خواهید شد.

لیزر الکس

دستگاه لیزر خانگی چه تاثیری روی پوست و مو دارد؟

در این روش با استفاده ازحرارتی که توسط نوری که به صورت پالسی ایجاد می شود سلول های مو از بین می روند. و از رشد مجدد موها جلوگیری می شود.
همچنین می توان در روشن تر شدن و شفاف شدن پوست ، از بین بردن جای لک و جوش ، جوانسازی و درمان آکنه هم استفاده کرد و مثمر ثمر باشد.

زمان بهبودی بعد از استفاده از لیزر خانگی

بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد خود می توانید آرایش کنید. ولی توجه داشته باشید زمان طولانی نباید روی پوست بماند .
در صورت استفاده از لیزر برای رفع جوش امکان تیره شدن پوست وجود دارد که درمدت ۳ الی ۷ روز روشن می شود.

اما پس از استفاده از دستگاه لیزر (چه خانگی و چه کلینیکی) حتما از ضد آفتاب استفاده کنید و اجازه ندهید نور خورشید مستقیم به پوست قسمت لیزر شده بتابد. زیرا با انجام لیزر قسمت های پوست نسبت به آفتاب و نور خورشید حساس هستند و بهتر است تامدتی از محافظ استفاده کنید تا جواب دهی بهتری داشته باشید.

مطالب دیگر  قیمت آیس رولر در هما سنتر

ایمن بودن استفاده از IPL

دستگاه هایی که با تکنولوژی ای پی ال هستند، بسیار ایمن بوده و اشعه فرابنفش ندارند. طول موج این دستگاه ها زیر ۵۰۰ نانومتر می باشد . کاربرد این تکنولوژی در حذف موهای زائد و جوانسازی پوست و در کمک به رفع آکنه موثر میباشد.

چگونگی حذف موی زائد با دستگاه های لیزر خانگی

کارکردن با این دستگاه ها بسیار آسان است. قبل از اینکه لیزر را شروع کنید بهتر است که چندین جلسه موهای خود را شیو کنید، تا تعداد بیشتری از موها در چرخه رشد باشند و تاثیر لیزر روی موها بیشتر شود.
قبل از انجام لیزر حتما دستگاه را روی پوست خود تست کنید. در صورت مناسب بودن دستگاه با پوست شما نوری به رنگ سفید روی ناحیه ای که میخواهید لیزر انجام دهید تایید می شود.
برای استفاده در نواحی وسیع مثل دست ها و پاها باید زمان بیشتری را صرف کنید و با حوصله تمام این کار را انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

دستگاه لیزر رفع مو زائد

استفاده از کدام دستگاه بهتر است؟

دستگاه الکساندرایت و دستگاه لیزرخانگی هر دو به از بین رفتن موهای زائد کمک می کند. با این تفاوت که هزینه استفاده از دستگاه لیزر خانگی کم تر می باشد و همیشه قابل دسترس است ولی دستگاه الکساندرایت با وجود قدرت بیشتر برای تکمیل جلسات لیزر نیاز به صرف هزینه بالایی دارد. جهت آشنایی و سفارش دستگاه لیزر خانگی دس اینجا کلیک کنید.

عوارض استفاده از دستگاه الکساندرایت

• احتمال ایجاد لک با تغییر در رنگدانه های پوستی . در افراد دارای پوست تیره و روشن این احتمال وجود دارد که بعد از لیزر با دستگاه الکساندرایت تولید ملانین افزایش یابد و باعث ایجاد لکه پوستی در افراد شود.
• دردی که در طول درمان تحمل می کنید هم یکی از معایب لیزرمی باشد. با استفاده از ژل های خنک کننده میتوان به کاهش درد و تورم و خارش در پوست کمک کرد. البته لازم به ذکر است، این علائم بعد از گذشت چند روز باید از بین برود.
ایجاد کبودی در پوست بعد از لیزر بسیار نادرست؛ ولی در صورت ایجاد کبودی بعد از چند روز مشکل حل خواهد شد.

طبق تحقیقات صورت گرفته افراد با پوست تیره نسبت به افراد با پوست روشن ، بیشتر در معرض عوارض ایجاد شده توسط لیزر می باشند.

انواع دستگاه های لیزر الکس به شرح زیر می باشد:

 • لیزر الکساندرایت کندلا Candela Alexandrite Laser
 • لیزر الکساندرایت دکا Deka Alexandrite Laser
 •  لیزر الکساندرایت بایوس Bios alexandrite laser
 •  لیزر الکساندرایت نابلکس Noblex Alexandrite Laser
 •  لیزر الکساندرایت آپوچی Apogee alexandrite laser
 • لیزر الکساندرایت لوترونیک Lutronic alexandrite laser
 • و …..

علت متفاوت بودن قیمت لیزر در ایران

به دلیل تعدد دستگاه های لیزر و استفاده از دستگاه های متنوع اعم از: دستگاه های اروپایی، آسیایی و حتی آمریکایی تفاوت قیمت در لیزر وجود دارد.
استفاده از یک برند معتبر در میزان رضایت شما بی تاثیر نیست ؛ منتهی نکته ای که نباید از آن غافل شد این است که، لیزر باید توسط پزشک متخصص یا افراد مجرب انجام شود در غیر این صورت پوست شما دچار سوختگی خواهد شد؛ حتی اگر از بهترین دستگاه دنیا استفاده کنید و هزینه قابل توجهی پرداخت کنید.

لیزر موهای نازک و کرکی (آیا میتوان موهای نازک و کرکی را لیزر کرد؟):

خیر؛ به هیچ عنوان نمیتوان برای ازبین بردن موهای نازک و کرکی از لیزر استفاده کرد. بهتر است میزان حساسیت خود را نسبت به این موها کم کنید. اگر از لیزر برای از بین بردن این موها استفاده کنید، کاملا نتیجه عکس خواهد داشت.

ممنونم که مارو تا پایان این مقاله همراهی کردید

نوشته های مرتبط

3 نظر در “تفاوت دستگاه لیزر خانگی با دستگاه الکساندرایت

 1. homacenter گفت:

  سلام بله قطعا جواب میده.
  و از جمله مزایای خوبش اینه که بصورت کاملا شخصی می تونید ازش استفاده کنید و اینکه از نظر اقتصادی هم کاملا به صرفه هست.
  ما در خدمتتون هستیم.

 2. homacenter گفت:

  سلام دوست عزیز بستگی به میزان استفاده شما از دستگاه و میزان جواب دهی پوست شما داره.
  حتی در صورتی که نیاز به استفاده از دستگاه داشته باشید هر وقت بخواهید می تونید دوباره ازش استفاده کنید.

 3. homacenter گفت:

  سلام بله داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *