مقاله ها

صفر تا صد رفع موی زائد با لیزر مو

لیزر مو

برای خلاصی از موهای زائد راه‌های مختلفی وجود دارد به طور کلی برای هر فرد کاربرد مجزایی داشته باشد. انواع مختلف دفع موهای زائد باعث درگیری فرد خواهد شد که شامل وکس، شیو با تیغ، اپیلاسیون و لیزر است که این کار نیاز به دقت و رسیدگی طولانی مدت دارد تا نتیجه مؤثر حاصل شود. یکی از راه‌های دفع مو زائد، لیزر مو به روش‌های متفاوت است که با انواع آن آشنا خواهیم شد.

لیزر صورت

کاربردهای لیزر مو چیست؟

معمولاً بانوان برای نواحی بدن خود به خصوص زیر بغل و بیکینی بیشترین استفاده را از لیزر دارند و البته برای موهای دست و پا که درشت و ضخیم هستند، بهترین گزینه برای رفع موی زائد است. البته آقایان هم متقاضی لیزر مو هستند بطوریکه برای خط رویش کمر و پشت گردن بیشتر مراجعه می‌کند که نتایج بسیار خوبی برایشان حاصل شده است.

شما هر قسمتی از بدن را که بخواهید لیزر کنید تا با متخصصین این حوزه مشورت کنید تا برای شما مشخص شود که آسیب‌زا نباشد و هر مقداری که می‌خواهید درمان لیزر برایتان آغاز شود. شما برای تکمیل یک دوره درمانی کامل باید بین ۶ تا ۸ جلسه لیزر با فواصل حدود ۳۰ تا ۴۵ روز را طی خواهید کرد تا نتایج مثبت لیزر مو را در بدن خود شاهد باشید.

چه افرادی لیزر مو را انتخاب کنند؟

معمولاً افرادی که موهای بسیار درشت و ضخیمی دارند که از تراشیدن آنها خسته شده‌اند و یا درد ناشی از اپیلیدی و موم آن‌ها را اذیت می‌کنند، بهترین راه برای خلاصی از موهای زائد خود، لیزر مو است.

اصولاً برای این روش حرفه‌ای، دستگاه‌های متفاوت و تخصصی باید مورد استفاده قرار گیرد که روش کار با آنها نیاز به دقت دارد تا برای پوست شما آسیب‌زا نباشد.

مطالب دیگر   لیزر موی مردان به همراه لیست قیمت لیزر آقایان

افراد متقاضی این روش، باید در نظر داشته باشند که موهای واقعی و درشت آنها نیاز به لیزر دارد و دقت کنند قسمت‌هایی که موی نازکی دارند را اصلاً لیزر نکنند زیرا با اشعه لیزر، شوک به اپیدرم پوستی وارد می‌شود که ناگهان در طی چند روز موهای درشت و زبر ظاهر خواهد شد و دیگر نمی‌شود جلوی رشد آن را متوقف کرد.

جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶

آیا لیزر مو باعث روشن شدن نواحی تیره خواهد شد؟

تیرگی نواحی مختلفی از بدن به دلایل متفاوتی بستگی دارد که شامل، چاقی، سایش ناحیه بدن، عوامل ژنتیکی، مقاومت بیولوژیکی بدن به انسولین، استفاده مکرر از تیغ، سایه موهای ضخیم و حساسیت به تیغ می‌شود. برای رفع تیرگی این نواحی روش‌های مختلفی وجود دارد مثل کرم‌های روشن‌کننده و دفع موهای زائد به روش مؤثر است.

مؤثرترین روش برای رفع تیرگی بدن که عامل آن حساسیت به تیغ است، لیزر مو پیشنهاد می‌شود. گرچه انتظار سفیدی کامل و معجزه نداشته باشید اما برای درمان و بهبود رنگ پوستتان بهترین روش، لیزر موهای زائد خواهد بود.

لیزر مو

کدام یک از انواع لیزر، موهای کرکی و بور را از بین می‌برد؟

موهای کرکی و بور عملاً هیچ مزاحمتی برای شما نخواهد داشت و ظاهری ندارد که در نهایت لازم نیست برای رفع آنها اقدامی کنید. حواستان باشد به هیچ وجه موهای کرکی و بور را لیزر نکنید و لیزر مو اصلاً گزینه مناسبی برای این مدل موها نیست.

موهای خاکستری و نازک با موهای کرکی متفاوت است و می‌توان برای رفع موهای خاکستری، از لیزر الکس استفاده کرد که طول لیزر کمتر در عمق پوست نفوذ می‌کند اما به هیچ وجه سمت لیزر برای موهای بی‌رنگ نروید.

قبل از لیزر مو باید چه‌ کار کنیم؟

تنها موردی که برای آمادگی قبل از لیزر توصیه مشود که به آن رعایت شود، حتماً نواحی مورد نظر را با تیغ شیو کنید و هیچ مویی در سطح پوست قابل رویت نباشد.

اگر شما زمینه بیماری اعصاب، حساسیت پوستی یا سرطان داشته‌اید جدا از لیزر مو خودداری کنید. ممکن است شما به دلایلی عکس رادیولوژی گرفته باشید که در دندان‌پزشکی یا ارتوپدی تجویز می‌شود، حتماً پس از عکس‌برداری یک ماه بگذرد تا اثر عکس از بدن شما خارج شده باشد و فولیکول مو در نواحی بدن رشد کرده باشد.

میخوای دستگاه لیزر خونگی داشته باشی که از شر موهای زائد خلاص شی؟ برای خرید لیزر خونگی کلیک کن
اقدامات بعد از لیزر چیست؟

باید دقت کنید که با پزشک متخصص در این حوزه مشورت کنید; تا سوابق پوستی و بیولوژی شما بررسی شده باشد و هنگام طی کردن این جلسات، احوالات شما بررسی شود و بهبود درمان حاصل شود.

نکته دیگری که باید در حین جلسات بدانید که اصلاً دست به اپیلاسیون و وکس نزنید; و فقط با تیغ شیو کنید تا فولیکول‌های مو قوت بگیرد.

 

دقت کنید که به هیچ وجه در حین سپری کردن جلسات لیزر مو، به سراغ برنزه کردن و سولاریوم نروید زیرا که با تیره شدن پوست، این توهم برای اشعه لیزر ایجاد می‌شود که تیرگی سطح پوست را هدف قرار دهد و تصور کنید این عمل برای تمامی بدن صورت گیرد و بسیار مضر واقع می‌شود و منجر به سرطان پوست خواهد شد.

آیا لیزر درد دارد؟

نمی‌توان گفت که لیزر اصلاً درد ندارد اما با روش‌های جدید و مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی; دستگاه‌های به بازار عرضه شده که درصد پایینی از درد به سراغ شما می‌شود; و مانند یک سوزش عادی که هیچ اذیتی برای شما ندارد; خواهد بود. افرادی که آستانه درد پایینی دارند بهتر است از داروخانه ژل بی‌حس‌کننده تهیه کنند تا هنگام لیزر مو درد و سوزش حس نکنید.

مطالب دیگر  تمام نکات مربوط به عوارض لیزر جای جوش

البته در بسیاری از کلینیک با دستگاه خنک‌کننده همراه اشعه لیزر به پوست برخورد می‌کنند که با سردی باعث بی حس شدن سطح پوست خواهد شد اما برای درمان خانگی، ژل بی‌حس‌کننده کفایت می‌کند.

جهت بازدید از محصولات پرفروش هما سنتر کلیک نمایید

دستگاه لیزر خانگی

امکان انتقال بیماری ‌های واگیردار در لیزر مو وجود دارد؟

با کمال تأسف باید بگویم بله! چون بدن با دستگاه لیزر مستقیماً در ارتباط است; و بیماری‌های واگیردار مانند زگیل تناسلی و هزاران عفونت دیگر که احتمال سرایت آنان وجود دارد; برای شما در کمین هستند اما پیشگیری از این معضل دو راه وجود دارد:

۱-تزریق سه دوز کامل واکسن زگیل تناسلی که با برند تجاری پاپیلوگارد و گارداسیل در داروخانه‌ها موجود است و برای هر دو گروه آقایان و بانوان توصیه می‌شود.

۲- استفاده از درپوش یک‌بار مصرف برای لیزر مو که برای هر بار استفاده باید درخواست شود جلوی چشمتان تعویض شود.

لیزر مو

لیزر مو باعث نازایی یا سرطان خواهد شد؟

حتماً هنگام مشورت با پزشک در این زمینه متوجه شده‌اید که لیزر برای سلامت شما خطری ندارد و با خیالت راحت می‌توانید به رفع موهای زائد خود بپردازید.

در خصوص نازایی باید بگویم، اشعه لیزر تا اپیدرم سطحی پوست نفوذ می‌کند; و اصلاً سراغ غدد و هورمون‌ها نمی‌رود و هیچ عارضه‌ای برای بافت رحم یا دیگر نواحی نخواهد داشت.

در هنگام ابتلا به سرطان سینه یا غدد لنفاوی، غده‌ها خود به خود ظاهر می‌شوند و به همان دلیلی که اشعه لیزر تا عمق کمی نفوذ خواهد کرد، نمی‌توان گفت از عوامل سرطان، لیزر مو است و پزشکان تضمین کرده‌اند با دستگاه‌های نوین هیچ جای نگرانی نیست.

آیا می‌توان بر نواحی تاتو شده لیزر کرد؟

ممکن است شما مدتی قبل بر روی قسمتی از بدن خود تاتو کرده باشید و موهای زائد آن را بخواهید از بین ببرید، اما باید دقت کنید که تزریق جوهر بر زیر پوست مانند همان سوختگی است که لایه‌های اولیه پوست شما را از بین برده و عملاً راه را برای عبور اشعه لیزر مو بر نقاط عمیق‌تر پوست را باز کرده‌اید و این اصلاً توصیه نمی‌شود و باعث نفوذ اشعه به بافت خواهد شد که بسیار خطرناک است.

البته همان رنگ‌دانه‌های تاتو مورد هدف لیزر قرار می‌گیرد که عملاً لیزر برای از بین بردن موها; نقاط تاتو را از بین می‌برد که بسیار دردناک است. (افرادی که متقاضی پاک کردن تاتوی بدن خود هستند از لیزر برای سفید کردن استفاده می‌کنند.)

چه زمانی باید برای لیزر وارد دوره شارژ شد؟

معمولاً جلسات درمان شما تا ۸ جلسه به طول می‌انجامد و باید دقت کنید; نباید خودسرانه جلسات را قطع کنید و حتماً تا آخر ادامه دهید. ممکن از جلسه سوم شاید رفع کامل موی بدن باشید اما جلسات باید به طور کامل طی شوند تا نهایت درمان تکمیل شود.

بنا به تشخیص دکتر، باید پس اتمام جلسات لیزر مو، پس از مدتی اقدام به شارژ دوره درمان کنید تا عملاً برای فولیکول‌های مو، یادآوری شود و شروع رشد مجدد شکل نگیرد. اصولاً دوره شارژ هر سه ماه تشکیل می‌شود که تا دو سال باید ادامه داشته باشد از تکمیل فرایند درمان اطمینان کامل حاصل شود.

لیزر صورت

لیزر خانگی یا لیزر در کلینیک؟

کلینیک‌های مجهزی در این حوزه فعالیت می‌کنند که تجربیات زیادی به دست آورده‌اند اما مسلماً هزینه زیادی برای تعداد جلسات درمان باید پرداخته شود. اما با خرید یک دستگاه خانگی لیزر مو، فقط یک بار هزینه می‌کنید و با کسب مهارت، همه نقاط بدن خود را می‌توانید شخصاً لیزر کنید و دیگر نگرانی بابت بیماری‌های واگیردار وجود ندارد.

دستگاه‌های خانگی، کمی کوچک‌تر هستند و زمان بیشتری از شما می‌گیرد; اما بستگی به نیاز شما دارد که کدام راه برای شما از لحاظ قیمت، هزینه و سلامت مناسب‌تر است.

لیزر یا همان روش‌ های قبلی؟

می‌توان گفت لیزر مو برای شما راه حلی نو و تجربه‌ای جدید است اما قطعاً نیاز به پیگیری و تکرار جلسات دارد و اگر آدمی هستید که به ادامه دادن علاقه ندارید، اصلاً سراغ لیزر نروید.

روش‌های قبلی بسیار کم‌هزینه‌تر و راحت‌تر هستند; اما یکبار برای همیشه دست به کاری بزنید تا از نتیجه راضی باشید و دردسر دفع موی زائد برایتان تکرار نشود. عوارض بسیار کمی دارد و هزینه آن را یک اولویت برای بهبود حالتان و زیبایی خودتان که همراه با شادابی پوستتان است، قرار دهید تا همیشه بی نظیر جلوه کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *