دستگاه لیزر خانگی, مقاله ها

انتخاب درست در دستگاه لیزر خانگی در تهران

دستگاه لیزر

لیزر خانگی در تهران : رهایی از شر موهای زائد یکی از مسائلی است که برای بسیاری از افراد به خصوص بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو یافتن روش هایی برای رهایی دائمی از موهای زائد یکی از موارد پر اهمیت در دنیای امروز می باشد. استفاده از اپیلیدی، انجام اپیلاسیون، استفاده از موم و .. روش هایی هستند که افراد برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار میدادند. اما امروزه استفاده از دستگاه های لیزر در کلینیک ها و یا تهیه  لیزر خانگی  بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

به طوری که میتوان آن را یکی از مطمئن ترین روش های رفع دائمی موهای زائد دانست. اما طبیعتا استفاده از لیزر خانگی به دلیل هزینه های پایین تر، در دسترس بودن و امکان استفاده راحت تر طرفداران بیشتری دارد. در این مقاله قصد داریم مطالبی را بیان کنیم که به شما در انتخاب درست در دستگاه لیزر خانگی کمک کند. و به تمامی سوالات شما از جمله اینکه دستگاه لیزر خانگی چیست؟ انواع آن کدام است؟ چه کاربردهایی دارد؟ و … پاسخ دهیم.

دستگاه لیزر خانگی چیست؟

لیزر خانگی در تهران : یکی از پر طرفدارترین دستگاه های مورد استفاده در رفع موهای زائد بدن در سال های اخیر، دستگاه لیزر خانگی می باشد که انواع مختلفی دارد. استفاده از این روش به خصوص توجه بانوان را به خود جلب نموده است چرا که همیشه زمان زیادی را صرف از بین بردن موهای زائد میکنند. دستگاه های مختلف لیزر خانگی از یک نوع تکنولوژی بهره مندند که آی پی ال نامیده میشود.

آی پی ال نوعی پالس نوری شدید می باشد که با تاثیرگذاری روی انواع پوست، قادر به از بین بردن موهای زائد می باشد. به عبارتی اشعه های دستگاه لیزر خانگی روی رنگدانه های فولیکول مو یعنی ملانین ها تاثیر گذاشته و با ایجاد گرما ملانین ها را به خود جذب میکند. طی این فرآیند بدون خطر، بدون احساس درد و یا احساس سوختگی ملانین ها نابود میشوند. در نتیجه این عملیات موهای زائد دیگر رشد نکرده و به طور کل از بین می روند.

مزیت های استفاده از دستگاه لیزر خانگی

استفاده از دستگاه های لیزر خانگی مزیت های بیشماری به همراه دارد که در ادامه تعدادی از مهم ترین آن ها را معرفی میکنیم:

راحتی و انعطاف پذیری بالاتر:

دستگاه های لیزر خانگی به شما این امکان را میدهند تا در زمان و مکان مناسب خود از آن ها استفاده کنید. بنابراین دیگر نیازی به انتخاب زمان مناسب و مراجعه به کلینیک ها برای رفع موهای زائد نمی باشد و میتوانید در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

کاهش رشد موها:

اگر به طور منظم از دستگاه های لیزر خانگی استفاده کنید، شاهد کاهش رشد مجدد موهای زائد خود خواهید شد. همچنین استفاده از دستگاه های لیزر در کاهش تعداد و ضخامت موها موثر است.

صرفه‌جویی در هزینه:

نسبت به مراجعه به مراکز حرفه‌ای برای لیزر کاهنده موهای زائد، استفاده از دستگاه خانگی می‌تواند هزینه کمتری داشته باشد.

راحتی بیشتر:

دستگاه های لیزر خانگی فضا و حریم شخصی شما را حفظ میکنند و در نتیجه راحتی بیشتر در استفاده از آن ها دارید. در واقع این دستگاه به شما امکان میدهد تا به صورت شخصی و در فضای خانه خود مراقبت از پوست و حذف موهای زائد را انجام دهید.

نکات مورد توجه در استفاده از دستگاه لیزر خانگی

خواندن دقیق راهنمای دستگاه: قبل از استفاده از دستگاه لیزر، باید راهنمای کاربری را به دقت مطالعه کنید تا با روش استفاده، تنظیمات، و نحوه کارکرد دستگاه آشنا شوید.

آزمایش روی قسمت‌های کوچک از پوست: قبل از استفاده گسترده از لیزر خانگی، بهتر است دستگاه را بر روی قسمت‌های کوچکی از پوست آزمایش کنید تا واکنش پوست را بررسی کنید و اطمینان حاصل شود که هیچ حساسیت یا علائم ناخوشایندی ایجاد نمی‌شود.

پوست را تمیز و خشک کنید: قبل از استفاده از دستگاه لیزر، اطمینان حاصل کنید که پوستتان کاملاً تمیز و خشک است. موجودیت هر گونه روغن، کرم یا آرایش ممکن است باعث کاهش کارایی دستگاه شود یا حتی ممکن است خطراتی را برای پوست ایجاد کند.

تنظیمات مناسب دستگاه: اغلب دستگاه‌های لیزر خانگی دارای تنظیمات مختلفی هستند. همانطور که میدانید انتخاب تنظیمات مناسب برای نوع پوست و رنگ موها مهم است. برای پوست‌های تیره و موهای روشن، تنظیمات متفاوتی لازم است.

عدم استفاده بر روی مناطق حساس: به دلیل حساسیت بیشتر بعضی از مناطق، بهتر است دستگاه لیزر را بر روی مناطق حساس نظیر چشمان، دهان، مناطق تحت تاثیر هورمون‌ها و… استفاده نکنید.

استفاده منظم و مداوم: برای دریافت نتایج بهتر، استفاده منظم و پیوسته از دستگاه لیزر مهم است. توصیه معمولاً برای این دستگاه‌ها استفاده روزانه یا هفتگی در طول دوره‌های زمانی مشخص است.

آیا همه افراد میتوانند از دستگاه های لیزر خانگی استفاده کنند؟

لیزر خانگی در تهران : به طور کل استفاده از دستگاه های لیزر خانگی روشی کاملا بی خطر  می باشد که تمامی افراد با هر نوع پوستی میتوانند از آن استفاده کنند. اما بهتر است بدانید هیچ دستگاهی به طور کامل و ۱۰۰ درصد تمامی موهای زائد را از بین نمی برند. چرا که افراد با پوست های مختلف عکس العمل متفاوتی را در برابر استفاده از لیزر موهای زائد از خود نشان میدهند.

افرادی که دارای رنگ پوست سفید هستند و یا موهایی ضخیم و تیره رنگ دارند، تاثیر بهتری را در برابر استفاده از لیزر نشان میدهند. اما به طور کل تمامی افراد با هر نوع مو و یا رنگ پوستی میتوانند دستگاه لیزر خانگی را تهیه کنند و مورد استفاده قرار دهند. تنها لازم است توجه کنند درجه دستگاه، مطابق نوع پوستشان انتخاب شود.( انتخاب درست در دستگاه لیزر خانگی)

انتخاب درست در دستگاه لیزر خانگی

لیزر خانگی در تهران : بری ا اینکه انتخاب درستی داشته باشید و بتوانید بهترین دستگاه لیزر خانگی را مطابق نوع پوست خود تهیه کنید لازم است در زمان خرید به نکات زیر توجه نمایید:

قیمت دستگاه لیزر خانگی

یکی از مهم ترین مواردی که در خرید دستگاه لیزر خانگی باید مورد توجه قرار دهید، قیمت محصول می باشد. سعی کنید دستگاه را با توجه به بودجه و نیاز خود تهیه نمایید. فراموش نکنید قیمت دستگاه به کیفیت و کارایی آن بستگی دارد.

مطالب دیگر  کاربرد درمارولر در درمان جای جوش و ترک های پوستی

استاندارد بودن دستگاه لیزر خانگی

دستگاه های لیزر خانگی با نواحی حساس بدن در ارتباط هستند. از این رو در هنگام خرید دستگاهی را تهیه کنید که از دقت کافی و استانداردهای لازم برخوردار باشد.

کارایی دستگاه لیزر خانگی

کارایی دستگاه های لیزر خانگی با یکدیگر متفاوت است. پس در زمان خرید در رابطه با آن تحقیقات لازم را انجام دهید و دستگاهی مطابق با کارایی مد نظر خود تهیه نمایید. بعضی از انواع دستگاه لیزر خانگی تنها با باطری کار میکنند و باید آن ها را شارژ کرد، انواع دیگر آن مستقیما به برق شهری متصل میشوند، بعضی از آن ها از هر دو طریق عمل میکنند و …

تهیه دستگاه لیزر خانگی ضد آب

سعی کنید دستگاهی را تهیه کنید که دارای ویژگی ضد آب بودن می باشد. تهیه دستگاه ضد آب این امکان را به شما میدهد تا بتوانید در تمامی محیط های مرطوب و خیس از آن استفاده کنید.

توجه به ظاهر دستگاه لیزر خانگی

از دیگر موارد پر اهمیت در انتخاب و خرید دستگاه لیزر خانگی توجه به ظاهر دستگاه می باشد. بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که خوش دست باشد تا بتوانید به راحتی برای نواحی مختلف بدن مانند کمر و پشت نیز مورد استفاده قرار دهید.

وزن دستگاه لیزر خانگی

در زمان خرید دستگاه لیزر خانگی به وزن آن توجه کنید. سعی کنید تا حد امکان از خرید دستگاه های سنگین خودداری نمایید چرا که استفاده از آن ها دشوار تر می باشد. بنابراین مدلی را انتخاب کنید که دارای وزن کم و سبکی باشد.

توجه به سالم بودن بدنه دستگاه

در هنگام خرید حتما دستگاه را به دقت وارسی کنید و مطمئن شوید بدنه آن کاملا سالم است و دچار شکستگی، فرو رفتگی و … نمی باشد.

دستگاه لیزر
توجه به تعداد شات لیزر در هر تابش

منظور از شات لیزر، باریکه های نور یا اشعه هایی می باشد که از دستگاه خارج می شوند و به پوست بدن و ریشه مو برخورد میکند. امروزه بیشتر دستگاه های لیزر خانگی از تعداد شات های نامحدود برخوردارند. اما با این حال در زمان خرید در رابطه با تعداد شات های لیزر تحقیق کنید. چرا که در صورت نداشتن تعداد شات مناسب شما متحمل هزینه های بیشتری برای شارژ آن خواهید شد.

اقلام اضافی همراه با دستگاه

دستگاه های لیزر خانگی معولا با اقلام اضافی همراه هستند. از جمله سری های متنوع، عینک محافظ، پایه های نگه دارنده و …. توجه کنید همه این اقلام مورد استفاده قرار نمیگیرند اما ممکن است هزینه بیشتری را در بر بگیرند. بنابراین از خرید دستگاه هایی با لوازم اضافی خودداری نمایید.

معرفی انواع دستگاه های لیزر خانگی

همانطور که بیان کردیم امروزه دستگاه لیزر خانگی در نوع و مدل های مختلفی در بازار موجود است که شما میتوانید با توجه به بودجه و سلیقه خود هر کدام را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. در ادامه چند نمونه از معروف ترین دستگاه های لیزر خانگی را به شما معرفی میکنیم: (انتخاب درست در دستگاه لیزر خانگی)

معرفی دستگاه لیزر خانگی Braun Gillette Venus Silk-Expert IPL 5001

دستگاه لیزر خانگی Braun Gillette Venus Silk-Expert IPL 5001 از سرعت بالایی برخوردار است به طوری که میانگین زمان مورد نیاز برای استفاده از این دستگاه ۸ دقیقه است. استفاده از دستگاه لیزر خانگی Braun هیچونه احساس دردی ایجاد نخواهد کرد و بعد از ۴ جلسه استفاده از آن میتوانید شاهد اثر گذاری و تاثیرات آن در از بین بردن موهای زائد بدن باشید. نکته دیگری که در رابطه با این دستگاه باید بدانید این است که در تمامی نقاط بدن و صورت میتوان از آن استفاده کرد.

یکی از ویژگی های اصلی این دستگاه قابلیت تشخیص رنگ و نوع پوست های متفاوت می باشد که منجر گشته برای تمامی پوست ها مورد استفاده قرار گیرد. به عبارتی سنسور های موجود در این دستگاه با تشخیص نوع پوست تنظیمات مورد نیاز را اعمال کرده و  طبق آن عمل میکند. سرعت و دقت بی نظیر این دستگاه از دلایل محبوبیت آن می باشد. # لیزر خانگی در تهران

نکات مورد توجه
 • قابل استفاده برای تمامی افراد با تمام نوع پوست می باشد.
 • قابل استفاده تمامی نقاط بدن و صورت است.
 • بدون درد بودن دستگاه
 • زمان بازدهی و اثرگذاری این دستگاه سریع می باشد.
 • بهتر است در زمان استفاده از این دستگاه، از عینک استفاده کنید تا چشم شما دچار آسیب نشود.

دستگاه لیزر خانگی DEESS Hair Removal System Series 3

از دیگر دستگاه های لیزر خانگی که طرفداران بسیاری دارد، DEESS Hair Removal System Series 3 می باشد. که همانند مدل قبلی از قابلیت تشخیص نوع و رنگ پوست برخوردار است و با تشخیص آن تنظیمات مورد نیاز را اعمال کرده و اشعه مناسب را ساتع میکند. یکی از ویژگی های بارز این دستگاه استفاده از یک لامپ با عمر زیاد در ساختار آن می باشد که قادر است ۳۵۰ هزار فلاش را ساتع کند. به طور متوسط میتوان طول عمر این لامپ ها را حدود سه سال دانست و ۷ الی ۸ نفر میتوانند از آن استفاده کنند. بنابراین با خرید این دستگاه برای استفاده شخصی میتوانید مطمئن باشید به هیچ وجه به خرید لامپ جدید برای دستگاه نیازی ندارید.

برای خرید دستگاه لیزر خانگی سبز رنگ هما سنتر با ما در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶
نکات مورد توجه
 • این دستگاه را باید در مواقع استفاده به برق متصل کنید.(شارژی نمی باشد و محدودیت استفاده دارد.)
 • برای استفاده از این دستگاه نیاز به استعمال ژل ندارید.
 • در زمان استفاده از این دستگاه بهتر است از عینک استفاده کنید تا از اشعه های آن در امان باشید.
 • این دستگاه از اشعه یو وی برخوردار است. بنابراین میتوانید مطمئن باشید روشی کاملا بی خطر می باشد.
 • مدت زمان استفاده از این دستگاه نسبت به مدل قبلی بیشتر است.(هر دست یا پا به طور متوسط به ۷ الی ۸ دقیقه زمان نیاز دارد.)
 • این دستگاه دارای ظاهر زیبایی می باشد و تنظیمات مورد نیاز آن با استفاده از دکمه تعبیه شده روی آن انجام میگیرد.
 • بیش از ۹۰ درصد موهای زائد بعد از گذشت ۶ الی ۱۲ جلسه استفاده از این دستگاه از بین خواهد رفت.
 • مناسب استفاده برای تمامی طیف های رنگی پوست می باشد.
 • این دستگاه برای درمان جوان سازی پوست و رفع جوش و آکنه کاربرد دارد.

دستگاه لیزر خانگی Tria Beauty Hair Removal Laser 4X

دستگاه لیزر خانگی Tria Beauty Hair Removal Laser 4X را میتوان اولین دستگاهی دانست که قابلیت استفاده خانگی را دارد. عملکرد این دستگاه با تمرکز و تاثیرگذاری بر فولیکول های مو می باشد. متخصصین پوست و مو استفاده از این دستگاه را برای از بین بردن تمامی موهای زائد بدن و صورت مناسب میدانند. بهتر است این دستگاه را هر دو هفته یک بار مورد استفاده قرار دهید تا بعد از گذشت چند جلسه شاهد تاثیرگذاری آن در از بین رفتن موهای زائد باشید. صفحه نمایشگر این دستگاه قابلیت نمایش سطح درمان، وضعیت سلامت بدن، شارژ باطری، سنسور رنگ پوست و .. را دارد که از مزایای آن می باشد. # لیزر خانگی در تهران

دستگاه لیزر
نکات مورد توجه
 • قابلیت از بین بردن موهای زائد بدن، صورت، بیکینی و …. (آقایان نمیتوانند برای صورت و ناحیه تناسلی خود از این دستگاه استفاده کنند.)
 • مناسب استفاده همه انواع پوست و مو از جمله موهای بلوند، خاکستری، قرمز و بلوند نمی باشد.
 • برخورداری از کیفیت بالا
 • احتمال ایجاد درد کم در زمان استفاده
 • تاثیر گذاری سریع # لیزر خانگی در تهران
دستگاه لیزر خانگی The Remington iLight Pro Hair Removal System

ساخت این دستگاه توسط شرکت FDA می باشد و همانند دستگاهی که در بالا معرفی کردیم عمل میکند. تنها تفاوت آن را میتوان برخورداری آن از دو کلاهک دانست که یکی برای ناحیه صورت مورد استفاده قرار میگیرد و دیگری برای بدن افراد استفاده میشود. میتوانید مطمئن باشید با تهیه و استفاده از این دستگاه حدود ۹۴ درصد از موهای زائد شما به طور کامل از بین خواهد رفت. مزیت این دستگاه تاثیرگذاری آن بعد از گذشت ۳ جلسه درمانی است.

نکات مورد توجه
 • ایمنی بالای کلاهک های دستگاه (به این صورت که بسته به محل مورد استفاده هر ۳ الی ۴ ثانیه یکبار چشمک میزند.)
 • استفاده از این دستگاه هیچگونه خطری به همراه ندارد.
 • تاثیرگذاری آن سریع است و برای تمامی پوست و موها از جمله قرمز و بلوند موثر واقع می شود. و ….

دستگاه لیزر خانگی Illuminage Touch Device

دستگاه لیزر خانگی Illuminage Touch Device اولین دستگاه لیزری است که با امواج رادیویی عمل میکند. این دستگاه علاوه بر قابلیت از بین بردن موهای زائد در کاهش وزن و رفع ریزش مو نیز تاثیرگذار می باشد. قابلیت استفاده برای تمامی رنگ های پوست و مو از مزیت های این دستگاه است. علاوه بر این با استفاده از این دستگاه هیچگونه احساس دردی نخواهید داشت. بعد از گذشت ۷ جلسه میتوانید شاهد تاثیرگذاری این دستگاه و رفع موهای زائد خود باشید. # لیزر خانگی در تهران

نکات مورد توجه
 • مناسب برای تمامی طیف های پوست و مو
 • استفاده از امواج رایویی منجر شده تا مناسب استفاده برای موهای روشن و نازک نیز باشد.
 • عدم ایجاد احساس درد و نارحتی
 • تاثیرگذاری سریع و ….

دستگاه لیزر خانگی Silk’n Infinity

بازدهی دستگاه لیزر خانگی Silk’n Infinity نسبت به انواع مدل هایی که بیان کردیم سریع تر می باشد و هیچگونه احساس درد یا نارحتی با استفاده از آن نخواهید داشت. کارتریج استفاده شده در این دستگاه ها از طول عمر بالایی برخوردار است. بنابراین نیاز به تعمیر یا تعویض نخواهد داشت. با استفاده از این دستگاه میتوانید مطمئن باشید تا ۹۲ درصد از موهای زائد شما به طور کامل از بین خواهد رفت. # لیزر خانگی در تهران

نکات مورد توجه
 • مناسب استفاده برای تمامی پوست و مو
 • سرعت بازدهی بالا
 • عدم ایجاد احساس درد یا نارحتی
 • برخورداری از تکنولوژی ترکیبی و …
آشنایی با مراحل انجام لیزر خانگی

لیزر خانگی در تهران : اما از دستگاه لیزر خانگی چگونه استفاده کنیم؟ برای این کار ابتدا توصیه میشود دفترچه راهنمای محصولی را که تهیه کرده اید به دقت مطالعه نمایید تا از چگونگی استفاده و نکاتی که باید در حین استفاده به آن توجه کنید آگاه شوید. در بالا نیز اشاره کردیم که انواع دستگاه های لیزر خانگی به دسته با سیم و بی سیم تقسیم میشوند. ابتدا توجه کنید در صورت استفاده از دستگاه های بی سیم ابتدا آن را به طور کامل شارژ کنید. # لیزر خانگی در تهران

مطالب دیگر  آیا لیزر موهای زائد برای درمان موهای زیر پوستی مفید است؟

اما مراحل استفاده از دستگاه لیزر خانگی به شرح زیر می باشد:

قبل از استفاده از دستگاه لیزر خانگی، ابتدا ناحیه مد نظر را به طور کامل شیو کنید. دلیل این امر برخورد مستقیم اشعه دستگاه به فولیکول های مو می باشد.

فراموش نکنید پوست خود را کاملا تمیز کنید. به طوری که هیچگونه مواد آرایشی، اسپری و … روی آن استفاده نشده باشد.

با توجه به رنگ مو و نوع پوستتان تنظیمات مورد نیاز دستگاه لیزر خانگی را انجام دهید.(میتوانید درجه مناسب را با توجه به دفترچه راهنمای دستگاه تشخیص دهید.)

در زمان استفاده، دستگاه باید با بدن شما زاویه ۹۰ درجه ایجاد نماید. (پنجره جداشونده و حلقه ایمنی مستقیما با پوست در ارتباط باشد و سپس دکمه شروع به کار را فشار دهید.)

خدمات لیزر

مزیت های استفاده از دستگاه لیزر خانگی
 • رفع دائمی موهای زائد بدن
 • عدم ایجاد درد و نارحتی
 • بازدهی و تاثیر گذاری سریع دستگاه های لیزر خانگی (تعداد جلسات مورد نیاز به این منظور، به نوع و رنگ پوست بستگی دارد.)
 • مدت زمان جلسات درمان طب سوزنی بسیاری کم است. (هر جلسه بین ۲۰ دقیقه تا ۱ ساعت برای کل بدن)
 • ایمنی بالای دستگاه
 • عدم ایجاد عوارض
 • به صرفه بودن از نظر اقتصادی
 • دقت بالا
 • مراقبت های قبل و بعد از انجام لیزر
 • قبل از انجام لیزر
 • دو هفته قبل از اقدام به استفاده از لیزر مصرف هر نوع آنتی بیوتیکی را قطع کنید.
 • قبل از استفاده از لیزر از موم و یا وکس استفاده نکنید. چرا که با ایجاد اختلال در رویش طبیعی مو از عملکرد بهینه لیزر جلوگیری میکند.(بهتر است از ژیلت و یا تیغ استفاده شود.)
 • قبل از استفاده از لیزر از هیچگونه کرم، لوسیون و مواد آرایشی روی پوست ناحیه مد نظر استفاده نکنید.
 • قبل از استفاده از لیزر لباس های جذب نپوشید. چرا که با پوشیدن این لباس ها پوست شما آمادگی لازم برای انجام لیزر را نخواهد داشت.
 • بهتر است تا چند هفته قبل از استفاده از لیزر، از کرم های ضد آفتاب روی پوست صورت خود استفاده کنید. بهتر است از کرم های آرایشی تا مدتی قبل از انجام لیزر خودداری کنید تا دستگاه لیزر اثرگذاری بهتر و سریع تری داشته باشد. # لیزر خانگی در تهران
بعد از انجام لیزر
 • بعد از انجام لیزر نیز از موم و یا وکس استفاده نکنید.
 • بعد از استفاده از لیزر بهتر است استفاده از کرم های ضد آفتاب را قطع نکنید. اینکار پوست شما را از خشک شدن و آسیب دور میکند.
 • توصیه میشود در دوره زمانی انجام لیزر و بعد از انجام آن از کرم های مرطوب کننده و یا لوسیون های مخصوص بدن استفاده نمایید.
 • بعد از انجام لیزر با آب های خیلی داغ و یا خیلی سرد دوش نگیرید.
 • از برخورد آب باران با پوست خود جلوگیری کنید.
 • اگر بعد از انجام لیزر در ناحیه مد نظر احساس خارش داشتید، از خاراندن پوست خود جلوگیری کنید. در این مواقع بهتر است از کرم های ویتامین E استفاده کنید.
 • اگر بعد از انجام لیزر دچار التهاب پوستی شدید، توصیه میکنیم منتظر بمانید و بعد از کم تر شدن التهاب ناحیه مد نظر را تمیز کنید.(فراموش نکنید از انجام مکرر این کار خودداری نمایید.)
 • بهتر است بین جلسات انجام لیزر ۴ الی ۱۲ هفته فاصله بیفتد. (این امر به دلیل جلوگیری از تابش زیاد اشعه روی پوست بدن می باشد.)

محدوده استفاده از لیزر در بدن افراد

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که معمولا اکثر دستگاه های لیزر خانگی قابلیت استفاده در تمامی نقاط بدن را دارند. اما ممکن است بعضی از آن ها با محدودیت هایی مواجه باشند. # لیزر خانگی در تهران

به طور کل محدوده قابل استفاده از لیزر در بدن بانوان و یا آقایان به شرح زیر است:
 • محدوده استفاده از لیزر در بدن بانوان
 • دور لب و زیر چانه
 • زیر بغل
 • روی سطح شکم
 • لاین
 • بیکینی
 • کل پا
 • محدوده استفاده از لیزر در بدن آقایان
 • شانه
 • گردن
 • سینه
 • روی سطح شکم
 • (استفاده از لیزر در ناحیه ریش آقایان ممنوع است.)

برای رفع موهای زائد استفاده از لیزر خانگی بهتر است یا لیزر های کلینیکی؟

حال سوالی که ممکن است در ذهن بسیاری از افراد ایجاد شود این موضوع می باشد که برای رفع موهای زائد از لیزرهای خانگی استفاده شود و یا لیزر های کلینیکی؟ در پاسخ به این سوال باید گفت لیزرهای خانگی مزیت های بیشتری دارند. از جمله اینکه سایز و اندازه های کوچکتری دارند اما از نظر کارایی دقیقا مشابه با لیزرهای کلینیکی عمل میکنند.

علاوه بر این کوچکتر بودن اندازه لیزر ارتباط مستقیمی با تابش اشعه دارد که طبیعتا ضعیف تر می باشند. بنابراین برای افرادی که اولین بار است از این روش استفاده میکنند مناسب است. چرا که اشعه های شدید لیزر های کلینیکی ممکن است منجر به التهاب پوست و یا ایجاد سوختگی شود. # لیزر خانگی در تهران

آیا استفاده از دستگاه لیزر خانگی عوارضی به همراه دارد؟

به طور کل استفاده از دستگاه لیزر خانگی برای از بین بردن مواهای زائد روشی ایمن و بی خطر می باشد. اما در زمان انجام آن اگر به نکات، ویژگی های دستگاه، انجام تنظیمات مرتبط با پوست و .. توجه نشود ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. # لیزر خانگی در تهران

از جمله عوارض احتمالی استفاده از دستگاه لیزر خانگی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد سوختگی در ناحیه انجام لیزر
 • احتمال وقوع کم کاری و یا پرکاری برای رنگدانه های پوستی
 • احساس سوزش در ناحیه انجام لیزر
 • احتمال تغییر رنگ پوست در نواحی انجام لیزر
 • احتمال ایجاد لکه های سفید روی پوست
 • احتمال تورم و التهاب در اطراف فولیکول های مو

آیا استفاده از دستگاه لیزر خانگی دردناک است؟

اینکه استفاده از دستگاه های لیزر خانگی دردناک است یا خیر سوالی است که در ذهن بسیاری از افراد ایجاد می شود. چرا که در استفاده خانگی از دستگاه لیزر از بی حس کننده های موضعی استفاده نمی شود. تنها در ساختار تعدادی از این دستگاه مواد و تجهیزات خاصی به کار رفته است که خاصیت خنک کننده ای دارند. اما بهتر است بدانید تابش اشعه لیزر احساس دردی ایجاد نخواهد کرد. تنها ممکن است سوزش کمی احساس شود که برای جلوگیری از آن میتوانید از ژل هایی که خاصیت خنک کنندگی دارند، استفاده نمایید.

چه مدت طول میکشد تا استفاده از دستگاه لیزر خانگی اثر گذار باشد؟

در ابتدا بهتر است بدانید دستگاه های لیزر خانگی بهتر است هر دو هفته یک بار مورد استفاده قرار گیرد. در این صورت بعد از گذشت ۴ تا ۵ جلسه میتوانید شاهد اثرگذاری آن در از بین بردن موهای زائد باشید. البته توصیه میشود بعد از پایان اثر گذاری و اتمام دوره لیزر نیز تا یک الی دو هفته این دستگاه را مورد استفاده قرار دهید. اینکار از رشد مجدد موهای زائد جلوگیری میکند. میتوان استفاده مجدد از این دستگاه را با توجه به رشد مجدد مو تنظیم کرد.  # لیزر خانگی در تهران

آیا بانوان باردار یا شیرده نیز میتوانند از این دستگاه استفاده کنند؟

بانوان باردار ممکن است تصور کنند اشعه های لیزر برای خود و یا جنینشان مشکلاتی ایجاد کند. اما بهتر است بدانید تا کنون هیچ تاثیر منفی از تابش اشعه لیزر بر بانوان باردار دیده نشده است. تنها ممکن است منجر به ایجاد استرس و اضطراب شود. به طور کل توصیه میکنیم بانوان باردار و یا مادران شیرده از انجام این کار خودداری نمایند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود و در صورت استفاده حتما با پزشک متخصص خود مشورت نمایند. # لیزر خانگی در تهران

تفاوت های اساسی دستگاه لیزر خانگی و لیزرهای کلینیکی!!

 • یکی از تفاوت های اصلی دستگاه لیزر خانگی و دستگاه های کلینیکی متفاوت بودن طول موج آن ها می باشد.
 • در لیزر های خانگی میتوان برای موها و پوست های مختلف از طول موج های متفاوتی استفاده کرد که تنها قسمتی از آن جذب فولیکول مو می شود. اما لیزرهای کلینیکی اشعه هایی با طول موج های یکسان تولید میکنند که تاثیر مستقیمی بر فولیکول های مو داشته و در از بین رفتن سریع تر موهای زائد در زمان کمتر تاثیر گذار است.
 • درمان موهای زائد با استفاده از لیزرهای کلینیکی نسبت به دستگاه های لیزر خانگی به صرف هزینه بیشتری نیاز دارد.
 • با استفاده از لیزرهای کلینیکی، رشد مجدد موهای زائد زمان طولانی تری نیاز دارد. به این معنی که شما در سال حداکثر دو بار برای ترمیم مراجعه میکنید. اما استفاده از لیزرهای خانگی به این صورت نیست. لیزر خانگی در تهران

معایب استفاده از دستگاه لیزر خانگی

 • در صورت خرابی یک قطعه از دستگاه لیزر خانگی، تعویض و یا تعمیر آن به صرف هزینه بالایی نیاز دارد.
 • دستگاه لیزر خانگی بر روی تمامی پوست ها اثر نمیگذارید. میتوان گفت دستگاه لیزر خانگی محدودیت استفاده دارد.
 • استفاده از دستگاه لیزر خانگی برای بسیاری از افراد دشوار می باشد.
 • مدت زمان مورد نیاز برای از بین رفتن موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر خانگی طولانی تر است.
 • استفاده از دستگاه لیزر خانگی زمان بر و وقت گیر می باشد.
 • اثر گذاری لیزرهای خانگی نسبت به لیزرهای کلینیکی ضعیف تر و کمتر می باشد.
 • # لیزر خانگی در تهران
 برای خرید دستگاه جوانسازی پوست خانگی پرفروش هما سنتر کلیک کنید
آیا استفاده از دستگاه لیزر خانگی محدودیت دارد؟

استفاده از دستگاه لیزر خانگی در کنار مزیت های بی شمارش دارای محدودیت هایی نیز می باشد. چرا که فولیکول مو تنها در مواقعی قادر است اشعه لیزر را به خود جذب نماید که بین پوست و مو تضاد ایجاد شود. به عنوان مثال بیشترین میزان تاثیرگذاری را  افرادی میتوانند مشاهده کنند که دارای رنگ پوست روشن و موی تیره هستند.

اما این موضوع به این معنی نیست که افراد با پوست های تیره و یا برنز نمییتوانند از این دستگاه استفاده کنند. بلکه با پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز شاهد دستگاه های پیشرفته در این زمینه هستیم که قادر به اثرگذاری بر تمام پوست ها می باشند. البته تیرگی پوست باید مادرزادی باشد و با استفاده از سولاریوم یا برنزه کردن ایجاد نگردد. چرا که در این صورت احتمال آسیب دیدن پوست وجود دارد. دستگاه های لیزر خانگی دارای سنسور هایی هستند که در صورت استفاده در مناطق تیره دستگاه قفل شده و قابل استفاده نمی باشد.

 • # لیزر خانگی در تهران

موارد مورد توجه قبل از استفاده از دستگاه لیزر خانگی

بهتر است بدانید در صورتی که دستگاه لیر خانگی به درستی استفاده نشود ممکن است منجر به بروز مشکلاتی در پوست شود. مانند ایجاد  جوش، آکنه، خارش و … به همین دلیل باید نکاتی در رابطه به نحوه استفاده از دستگاه، زمان انجام، نحوه و روش کار و … را مورد توجه قرار داد. در ابتدا باید بدانید دستگاه های خانگی اگرچه به صرفه است و استفاده از آن راحت می باشد اما نسبت به دستگاه های مورد استفاده در کلینیک ضعیف تر هستند. لیزر خانگی در تهران

مطالب دیگر  لیزر دست و پا برای از بین بردن موهای زائد

در ادامه نکاتی که باید قبل از انجام لیزر خانگی مورد توجه قرار دهید را بیان میکنیم:

 • قبل از استفاده، دستگاه لیزر خانگی را کاملا شارژ کنید و سپس مورد استفاده قرار دهید.
 • ابتدا در قسمت کوچکی از پوست بدن خود از لیرز استفاده نمایید تا مطمئن شوید حساسیت ندارید.
 • در صورتی که قصد استفاده از دستگاه لیزر خانگی برای ناحیه تناسلی را دارید، توجه کنید دستگاه را تنها یک بار در آن ناحیه بکشید. چرا که پوست این قسمت دارای حساسیت بیشتری نسبت به سایر قسمت ها می باشد.
 • میتوانید قبل از استفاده از دستگاه لیزر خانگی در ناحیه تناسلی و یا زیر بغل ها از سر کننده در آن ناحیه استفاده کنید.
 • فراموش نکنید در صورت مشاهده هر گونه علائمی نظیر التهاب، قرمزی، خارش، جوش و … استفاده از دستگاه را متوقف کنید.
 • فراموش نکنید موهای بدن خود را قبل از لیزر با دقت و حوصله بالا اصلاح کنید.
 • آقایانی که قصد استفاده از لیزر را دارند بهتر است بدانند باید دفعات بیشتری از لیزر استفاده کنند تا اثرگذار باشد. # لیزر خانگی در تهران
سوالات متداول

هر چند وقت یک بار باید از دستگاه لیزر خانگی استفاده کرد؟

این موضوع بستگی به نوع دستگاه دارد اما معمولا باید به صورت هفتگی مورد استفاده قرار گیرد.

آیا افرادی که پوست خود را برنزه کرده اند میتوانند از دستگاه لیزر خانگی استفاده کنند؟

خیر- این افراد نمیتوانند از دستگاه لیزر خانگی استفاده کنند.

آیا استفاده از لیزر خانگی در رفع موهای زائد به هزینه های بالایی نیاز دارد؟

خیر-استفاده از این روش نسبت به سایر روش های از بین بردن موهای زائد کمتر است.

میتوانید با صرف هزینه کم، دستگاه لیزر خانگی را تهیه کنید و به راحتی از آن برای رفع موهای زائد بدن خود استفاده نمایید. # لیزر خانگی در تهران

موضوعاتی که در این مقاله مطرح می شود

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *