مقاله ها

قیمت لیزر و نکات مهم مربوط به انجام لیزر

قیمت لیزر

لیزر کردن موهای زائد بدن راه بسیار آسان و موثری برای از بین بردن آنها است. البته بهتر است قبل از انجام این کار ابتدا اطلاعاتی از نحوه انجام لیزر، دستگاه‌های موجود، قیمت لیزر و موارد دیگری از این قبیل به دست بیاورید تا در انجام لیزر دچار مشکل نشوید.

لیزرها در دو نوع کلینیکی و خانگی موجود هستند و شما می‎توانید بنا به سلیقه و نیاز خود هر کدام را انتخاب نمایید.

لیزرهای خانگی به شما این امکان را می‌دهند که خودتان اقدام به حذف موهای زائد خود کنید، اما در نوع کلینیکی که قیمت بالاتری هم دارند تمام کارها برای رفع موهای زائد توسط پزشک انجام می‌شود.

لیزر صورت

اگر قصد دارید تا لیزر انجام دهید و به دنبال اطلاعات مفید و کارآمد در این زمینه هستید به شما پیشنهاد می‌دهیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید. ما در این مقاله تمام نکات مربوط به لیزر، دستگاه‌ها، مراکز انجام این خدمات، اقدامات قبل و بعد از لیزر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

چه عواملی در قیمت لیزر تاثیر می گذارند؟

زمانی که شما برای انجام لیزر به کلینیک مراجعه می‌کنید، به طور معمول با چند فاکتور مهم مانند ناحیه‌ی مورد نظر برای لیزر، نوع دستگاهی که با آن لیزر انجام می‌دهند، میزان تخصص و مهارت کادر آن کلینیک، نوع متریال استفاده شده، میزان شناخته شدن و کیفیت کار آن کلینیک و موارد دیگری از این قبیل برخورد می‎‌‎کنید.

جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶

حال تمام این موارد گفته شده روی قیمت لیزر تاثیر گذار هستند؛ یعنی قیمت انجام لیزر برای زیر بغل با قیمت انجام لیزر برای ساق دست متفاوت است. البته موارد دیگر هم که ذکر کردیم روی قیمت مراکز مختلف لیزر اثر می‌گذارند و به همین علت شما شاهد تفاوت قیمت در مراکز مختلف خواهید بود.

موضوعی که در این مورد وجود دارد این است که شما نباید برای انتخاب مرکز لیزر قیمت را فقط اولویت خود قرار دهید؛ چرا که ممکن است این قیمت پایین نشان از کیفیت پایین دستگاه یا مبتدی بودن فرد لیزر کننده داشته باشد. پس همیشه به دنبال کیفیت کار بالا باشید نه قیمت پایین!

کاهش موهای زائدانواع دستگاه های لیزر

با افزایش استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد، دستگاه‌های مختلفی هم به این منظور تولید و به بازار عرضه شدند. که در این بین برخی از دستگاه‌ها و فناوری لیزر آنها از اثر گذاری و کیفیت بالاتری برخوردار هستند و نتیجه‎‌ی مطلوب‌تری هم برای مراجعان به ارمغان می‌آورند. همین کیفیت بالای دستگاه هم روی قیمت لیزر بی‌تاثیر نیست.

مطالب دیگر  آموزش کار با دستگاه لیزر خانگی تک کاره

برخی از این دستگاه‌ها عبارتند از:
لیزر الکساندرایت:

دستگاه‌هایی که از فناوری لیزر الکساندرایت پشتیبانی کنند، به طور معمول تاثیر گذاری بالایی دارند. در ضمن این نکته هم حائز اهمیت است که الکساندریت مربوط به برند دستگاه لیزر نیست و مربوط به اشعه و فناوری لیزر دستگاه است. در واقع دستگاه‌های لیزر بیشتر با نام فناوری لیزر دستگاه شناخته می‌شوند.

لیزر دایود:

لیزر دایود هم محبوبیت بالایی دارد و توانسته نتیجه‌ی کار بسیار خوبی هم برای مراجعه کنندگان ایجاد کند. بهتر است راجع به دستگاه‌های لیزر و فناوری آنها هم از پزشک انجام دهنده لیزر اطلاعات بگیرید و هم اینکه خودتان کمی در این رابطه تحقیق و جستجو کنید؛ چرا که در این صورت می‌توانید انتخاب کنید که کدام دستگاه برای تایپ پوستی و نوع موهای شما مناسب است. قیمت لیزر این مدل نیز به نسبت مناسب است.

لیزر ان دی یاگ:

یکی دیگر از لیزرهای موجود که تاثیرگذاری خوبی هم داشته، لیزر ان دی یاگ است. البته مانند تمام لیزرهای دیگر ان دیاگ هم می‌تواند روی برخی رنگ پوست‌ها اثر بسیار خوبی بگذارد و روی برخی دیگر اثر چندان جالبی نداشته باشد. پس باز هم تاکید می‌کنیم که بعد از شناخت دستگاه و پوست خود اقدام به انتخاب یک دستگاه برای انجام لیزر نمایید.
دلیل تفاوت قیمت مراکز مختلف برای انجام لیزر چیست؟

جهت بازدید از محصولات پرفروش هما سنتر کلیک نمایید

همانطور که قبل‌تر هم اشاره کردیم قیمت لیزر بستگی به المان‌ها و فاکتورهای مختلفی دارد. در واقع شما نباید مبنای انتخاب یک مرکز برای انجام لیزر را فقط قیمت آن مجموعه قرار دهید. در واقع نمی‎‌توان به صورت صد در صد گفت که مرکز یا کلینیک قیمت پایین مساوی با کیفیت پایین و مرکز قیمت بالا مساوی با کیفیت بالا است. خیر اصلا اینگونه نیست!

قیمت لیزر تعیین قیمت برای انجام لیزر به موارد مختلفی مانند، نوع دستگاه مورد استفاده، فرد انجام دهنده لیزر و میزان مهارتی که در این کار دارد، میزان شناخته شدن کلینیک، تعداد کادر کلینیک، محل مورد نظر برای انجام لیزر، میزان کم یا زیاد بودن موی افراد و موارد دیگری از این قبیل بستگی دارد.

در واقع شما در نظر داشته باشید به هیچ عنوان قیمت لیزر مجموعه‌ای که سال‌های زیادی است کار می‌کند و پزشک مجربی لیزر آن مجموعه را انجام می‌دهد با قیمت مجموعه‌ای که به تازگی شروع به کار کرده و به دنبال جذب مشتری است، برابر نخواهد بود.

آیا تخصص و مهارت فرد انجام دهنده لیزر مهم است؟

در پاسخ به این سوال که آیا تخصص و مهارت فرد انجام دهنده لیزر مهم است؟ باید بگوییم که صد در صد و بدون شک، بله بسیار مهم است. در واقع در انجام لیزر نوع دستگاه ۵۰ درصد قضیه است و ۵۰ درصد مابقی و حتی بیشتر، مربوط به پزشک یا فردی است که این کار را انجام می‌دهد.

در واقع این مهارت و تخصص فرد است که باعث می‌شود لیزر جوابدهی و اثرگذاری مطلوب را داشته باشد، وگرنه چه بسیار مواردی که بر اثر همین بی‌تجربگی و بی‌تخصصی فرد انجام دهنده لیزر دچار سوختگی در بدن خود شده‌اند.

پس همواره سعی کنید ابتدا یک مرکز معتبر برای انجام لیزر پیدا کنید و پس از آن از کاربلد بودن کادر آن اطمینان حاصل کنید. پس از آن نوع دستگاه را هم مد نظر داشته باشید که سازگار با پوست و موی شما باشد. سعی کنید قیمت لیزر آخرین چیزی باشد که به آن فکر می‌کنید و براساس آن تصمیم می‌گیرید.

دستگاه لیزر خانگیتفاوت لیزر خانگی با لیزر کلینیکی و حرفه ای

استفاده از لیزرهای خانگی یکی از روش‌ها برای حذف دائم موهای زائد است. این دستگاه‎ها چون به نسبت نوع کلینیکی بسیار کوچک‌تر هستند و قیمت کمتری هم دارند هر فردی را به خود جذب می‌کنند. همچنین این لیزرهای خانگی چون طول موج کمتری دارند به همین علت میزان آسیب کمتری هم دارند و امکان سوختگی با آنها کم است.

البته این موضوع باعث می‌شود تا مدت از بین رفتن کامل موها نسبت به نوع لیزر کلینیکی بیشتر باشد. همچنین لیزرهای خانگی هم مانند لیزرهای کلینیکی روی یک سری تایپ و رنگ پوستی اثر گذاری بیشتری دارند، پس هنگام خرید لیزر خانگی به نوع پوست خود و سازگاری آن با لیزر خانگی هم توجه نمایید. کاهش قیمت لیزر در مقایسه با کلینیک‌ها از مزایای لیزرهای خانگی به شمار می‌اید.

قیمت لیزر برای نواحی مختلف بدن

در حال حاضر زمانی که شما برای انجام لیزر مراجعه می‌کنید از شما می‌خواهند تا محل مورد نظر لیزر خود را انتخاب کنید و پس از آن هزینه‎‌ی انجام لیزر برای شما برآورد ‌می‌شود. در گذشته البته اینگونه نبود و روشی که برای محاسبه قیمت مورد استفاده قرار می‌گرفت، شمارش تعداد شاتی بود که توسط دستگاه لیزر زده می‌شد.

در واقع برای لیزر قسمت‌های مختلف بدن مانند، ساق پا، ساق دست، بیکینی، زیر بغل، یا فول بادی (کل بدن) هزینه‎‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شود که حتی این هزینه‌ها در کلینیک‌های مختلف هم متفاوت است. این مسئله هم یکی از مواردی است که باعث می‌شود قیمت لیزر در مراکز درمانی مختلف، متفاوت باشد.

مطالب دیگر  آیا انجام لیزر ناحیه بیکینی برای بانوان خطر آفرین است؟

نکات مهم قبل از انجام لیزر

قبل از اینکه بخواهید اقدام به انجام لیزر کنید، ابتدا باید کمی اطلاعات راجع به مراکز انجام دهنده لیزر، دستگاه‎‌های مورد استفاده آنها، سازگاری آن دستگاه‌ها با پوست شما، تخصص کادر آن مراکز و موارد دیگری از این قبیل به دست بیاورید.

بعد از آن با پزشک انجام دهنده لیزر مشورت کنید شرایط بدنی، مشکلات احتمالی خود را به طور کامل بازگو کنید. اگر مشکلات هورمونی داشته باشید لیزر برای شما چندان جوابگو و تاثیر گذار نخواهد بود.

قبل از مراجعه به مراکز انجام لیزر باید طبق توصیه‌ی پزشک از استفاده از موبر و اپیلاسیون هم اجتناب کنید و فقط شیو انجام دهید. وجود آفتاب سوختگی و موارد دیگری از این قبیل روی پوست می‌تواند تاثیر منفی روی انجام لیزر بگذارد.

در کل شما باید ابتدا با پزشک انجام دهنده لیزر صحبت کنید و پس از مساعد بودن شرایط، جلسات لیزر خود را شروع کنید. در ضمن بهتر است از مراقبت‌های بعد از انجام لیزر هم اطلاعاتی به دست بیاورید تا مشکلی پیش نیاید.

عوارض لیزر لیزر موهای زائد را دست کم نگیرید

لیزر موهای زائد در حال حاضر در بین افراد بسیار رواج دارد و تا حدودی بیشتر افراد این کار را برای حذف موهای زائد بدن خود انجام می‌دهند. برای انجام لیزر هم مراکز و کلینیک‌های مختلفی وجود دارند که از نوع انجام خدمات گرفته تا قیمت لیزر می‌توانند با هم متفاوت باشند.

همچنین لیزرهای خانگی هم وجود دارند که شما می‌توانید بنا به سلیقه خود از آنها استفاده کنید و بدون مراجعه به کلینیک و در منزل خودتان اقدام به از بین بردن موهای زائد نمایید.

توصیه های پایانی در رابطه با انجام لیزر

نکته‌ی مهمی که در مراجعه به کلینیک‌ها برای انجام لیزر وجود دارد این است که شما از مهارت کادر آن مرکز اطمینان حاصل کنید. از نوع دستگاهی که در آن مرکز استفاده می‌شود، اطلاعاتی در دست داشته باشید، بدانید که آیا آن دستگاه مناسب برای پوست شما هست یا خیر؟

بعد از مقایسه‌ی چند مرکز با یکدیگر، مشاوره گرفتن از پزشک و در نهایت زمانی که مطمئن شدید هیچ مشکلی برای انجام لیزر ندارید، می‌توانید شروع به انجام لیزر کنید. توصیه‌ی نهایی ما هم به شما این است که سلامتی خود را ارزان نفروشید و گاهی اوقات به خاطر قیمت لیزر پایین خود را به خطر نیندازید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *