مقاله ها

لیزر پا؛ از شر موهای زائد و مزاحم خلاص شوید

لیزر پا

لیزر پا؛ موهای زائد و برطرف کردن آن یکی از مسائلی است که اغلب ما انسان ها اعم از زن و مرد، جوان و بزرگسال درگیر آن هستیم. حتما تا کنون برای شما هم پیش آمده که دو یا سه روز بعد از اصلاح موهای زائد به بدن‌تان نگاهی بیندازید و ببینید که موها دوباره در آمدند. حالا شما مجبورید درست مثل چند روز پیش دوباره برای از بین بردن آن‌ها تلاش کنید.

دقیقا همین جاست که آرزو می‌کنید کاش هیچ وقت موهای زائدی روی پوست بدن‌مان نداشتیم. خبر خوب اینجاست که دیگر لازم نیست نگران درآمدن مجدد موهای بدن‌تان باشید ما اینجاییم تا با این مقاله پیشنهاد انجام لیزر پا را به شما بدهیم و بررسی‌های لازم را برای شما انجام دهیم.

لیزر صورت

از بین بردن موهای زائد

لیزر پا ، همه‌ی ما انسان‌ها در نقاط مختلف بدن‌مان موهایی داریم که آن‌ها را دوست نداریم. موهایی که در کودکی بسیار نازک و پس از بلوغ تازه خودنمایی می‌کنند و نبودشان باعث ظاهر زیباتر و داشتن پوستی شفاف و تمیزتر می‌شود.

مطالب دیگر  آموزش کار با دستگاه لیزر خانگی تک کاره

از گذشته‌ی دور تا به اکنون وجود موهای زائد آزاردهنده بود و روی زیبایی ظاهر موثر واقع می‌شده است به خصوص موهای پا. اینجا هستیم تا چند روش برای خلاص شدن از دست موهای زائد از جمله روش‌های موقت و روش‌هایی دائم مانند لیزر پا را با هم مرور کنیم.

راه های موقتی از بین بردن موهای زائد

احتمالا شما هم چند روش از این روش‌ها را امتحان کردید و آشنایی تقریبی با این روش‌ها دارید. یکی از فواید روش‌های موقت از بین بردن موهای زائد بدن این است که به راحتی مواد و وسایل مورد نیاز در دسترس می‌باشد و هر موقع که بخواهید می‌توانید آن‌ها را به کار بگیرید. ظاهراً هم ارزان قیمت‌تر از روش‌های دائمی می‌باشد.

لیزر پا

لیزر پا ؛ بعضی از این راهکارها هم نیازی به متخصص ندارند و خودتان به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما مسئله اصلی این است که باید بعد از مدتی دوباره این کار را تکرار کنید چون موها مجددا درمی‌آیند.

پودر موبر

یکی از روش‌ها استفاده از پودرهای موبر هستند. پودرهایی که اغلب بوی بدی دارند. این پودرها را باید با آب گرم مخلوط کرده و به صورت مایع غلیظی روی پوست خود بکشید و بعد از مدت زمان کافی آن را از روی پوست خود بردارید.

می‌بینید که موها همراه با لایه‌ای که برداشتید کنده می‌شود. ممکن است به این پودرها حساسیت داشته باشید حتما قبل از استفاده آن را امتحان کنید. در مجموع لیزر پا نسبت به این روش بهتر است.

دستگاه لیزر خانگی

خود تراش  برای از بین بردن موها

گزینه‌ی بعدی برای رفع موهای زائد انواع تیغ، ژیلت و خودتراش است. این روش باعث ضخیم‌تر شدن موها می‌شود. همینطور پس از اصلاح موهای تراشیده شده به زودی درمی‌آیند. برای استفاده از این روش حتما باید حواس‌تان را جمع کنید تا خودتان را زخمی نکنید که باعث خون‌ریزی و سوزش شود.

اپلاسیون یکی از راه حل ها

راهکار بعدی موجود اپلاسیون می‌باشد. در این روش موم را روی پوست به راه رشد موهای پوست کشیده و پارچه مخصوص اپلاسیون را روی آن می‌گذارند که خلاف جهت رویش مو بکشند. این کار باعث می‌شود مو از ریشه دربیاید اما کمی درد دارد. در این روش هم باید حواستان باشد که به متخصص همین حوزه بسپارید تا دچار خون مردگی و کبودی و گاها خونریزی نشوید.

لیزر پا

راه‌ های دائمی رفع مو های زائد

لیزر پا ، در کنار روش‌های نام برده روش‌های دیگری مانند لیزر پا و بدن نیز وجود دارد که تقریبا به صورت دائمی جوابگوی این مسئله است. اما معمولا این راهکارها زمان بیشتری را برای درمان دائم لازم دارند. منظور از زمان بیشتر این است که اغلب متناسب با نوع پوست و موهای زائد بدن‌تان باید دوره‌ای را بگذرانید تا به طور کامل موهای زائد بدن‌تان رفع شوند.

الکترولیز

این روش یکی از روش‌هایی است که دوره‌ی یک ساله دارد و پس از این دوره به طور قطع رشد موهای زائد حدود ۷۵ درصد کاهش می‌یابد. به این روش که لیزر خانگی هم می‌گویند جریان الکتریکی مستقیما به فولیکول آسیب زده و باعث حذف موهای می‌شود.

این راه اغلب برای پوست‌های روشن جواب می‌دهد. اما به دلیل درد زیادی که دارد طرفداران کمتری نسبت به لیزر دارد.

لیزر پا

لیزر پا و بدن

لیزر پا ؛ پرتوهای نوری که طول موج یکسانی دارند را لیزر می‌گویند. پرتوهای لیزر به عمق پوست نفوذ کرده و باعث از بین رفتن ریشه‌ی موهای زائد می‌شود.

این راهکار ایمنی بیشتری نسبت به لیزر خانگی دارد. همینطور دردسرهای کمتری در آن لحاظ می‌شود. در اینجا لیزر، پیاز موهای زائد را سوزانده و از بین می‌برد. این راهکار روی همه مدل و انواع رنگ پوست جواب می‌دهد و هیچ محدودیتی ندارد. لیزر پا تعداد جلسات کمتری نسبت به الکترولیز دارد و درد نسبتا کمتری نیز دارد. همینطور خطرات احتمالی آن هم کمتر است.

لیزر موهای زائد پا

لیزر یکی از کم‌دردسر‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راهکارهای موجود است. حالا را می‌گوییم مقرون ه صرفه‌تر از سایر روش‌های نام برده است؟ در سایر روش‌ها شما به صورت موقت موهای زائد روی پوست بدن‌تان را برطرف می‌کنید و نیاز دارید به صورت مداوم به فکر از بین بردن موهای زائد باشید.

مطالب دیگر  آیا انجام لیزر ناحیه بیکینی برای بانوان خطر آفرین است؟

لیزر پا ؛ همینطور برای هر دفعه مواد جدید لازم دارید که این یعنی هر دفعه باید هزینه کنید که در طولانی مدت خودش هزینه‌ی زیادی می‌شود. در ضمن شما ارزشمندترین سرمایه خودتان یعنی زمان را هم برای این کار به صورت مداوم خرج می‌کنید. بنابراین و همه‌ی فواید گفته شده اگر پوستی شفاف و بدون مو می‌خواهید بهترین روش لیزر است.

راهکار درستی را انتخاب کنید

همانطور که دیدید دیگر لازم نیست نگران رشد مجدد موهای زائد بدن‌تان باشید. لیزر پا و سایر نقاط بدن یکی از راهکارهای درست برای شماست تا لذت برطرف کردن موهای زائدتان را در طولانی مدت بچشید، هزینه‌ی کمتری صرف کنید و زمان کمتری را نیز صرف این کار کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *