مقاله ها

لیزر مو‌های زائد برای چه کسانی ضرر دارد؟

لیزر مو‌های زائد

لیزر مو‌های زائد یک روش دائمی برای حذف این مو‌ها است. همه افراد قبل از این که جلسات لیزر خود را شروع کنند، باید تمام جوانب احتیاط را در نظر بگیرند تا بتوانند به نتایج دلخواه خود برسند.

در گام اول شما باید مکانی را برای لیزر انتخاب کنید که متخصصینی که در آن مشغول به کار هستند، با شما کاملاً روراست باشند و اگر مدل مو‌ها و یا پوست شما به لیزر پاسخ نمی‌دهد، شما را از این عمل باز دارند. در این شرایط است که شما به راحتی می‌توانید وضعیت خود را به تکنیسین مربوطه توضیح دهید تا بهترین روش برای حذف مو‌های زائد را به شما معرفی کند.

اگر شما می‌خواهید بدانید که لیزر مو‌های زائد برای چه کسانی ضرر دارد، تا آخر این مطالب با ما همراه باشید.

لیزر صورت

افرادی که نباید لیزر انجام دهند!

برخی افراد به علت شرایطی که دارند مجوز لیزر کردن ندارند. در ادامه این مورد را به شما توضیح می‌دهیم.

افرادی که از اسپری‌ های برنزه ‌کننده برای پوست خود استفاده کرده‌ اند

لیزر مو‌های زائد ؛ اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید مو‌های زائد خود را لیزر کنید، به هیچ عنوان نباید به هر روشی که وجود دارد برای برنزه کردن پوست از آن استفاده کنید. اما اگر از این اسپری‌ها استفاده کردید، نگران نباشید.

می‌توانید به مدت چهار هفته به پوست خود زمان دهید تا به حالت عادی برگردد. شما وقتی در همان زمان که اسپری زدید و اگر لیزر هم انجام دهید، باعث ایجاد سوختگی و تاول در آن نواحی می‌شود.

مطالب دیگر  دستگاه لیزر برای خلاصی از موهای زائد+عکس لیزر

علت این موضوع این است که اسپری برنزه ‌کننده پوست را تیره می‌کند؛ در هنگام لیزر، به جای این که انرژی ناشی از لیزر به فولیکول و یا رنگدانه داخل فولیکول مو مورد هدف خود قرار دهد، بر روی رنگدانه‌هایی که در پوست وجود دارد جذب می‌شود. در نتیجه نه تنها که لیزر برای شما اثر بخش نخواهد بود، بلکه باعث ایجاد عوارض جانبی بر روی پوست نیز می‌شود.

لیزر مو‌های زائد

اگر شما از کلینیک لیزر این سؤال را بپرسید که لیزر مو‌های زائد برای چه کسانی ضرر دارد، قطعاً یکی از مواردی که به آن اشاره خواهند کرد همین موضوع است.

جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶
افرادی که زیر نور آفتاب یا دستگاه سولاریوم پوست خود را برنزه کرده ‌اند

در بالا برای شما شرح دادیم که لیزر برای پوست‌های که از اسپری برنزه کننده استفاده کرده‌اند چه تأثیری دارد. اما در ادامه باید بگوییم که اگر قصد انجام لیزر را دارید، باید حداقل تا ۱۰ روز قبل از لیزر، از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب خود داری کنید.

اگر هم با روش‌های مختلفی مانند سولاریوم و دیگر دستگاه‌ها پوست خود را برنزه کرده‌اید، حداقل زمانی که لازم است اثر آن برود و شما شروع به لیزر کنید شش هفته است. در غیر این صورت شما در همان دسته‌ای قرار می‌گیرید که می‌گویند لیزر مو‌های زائد برای چه کسانی ضرر دارد.

لیزر مو‌های زائد

چون احتمال بروز بیماری هایپرپیگمنتیشن که بعد از لیزر خود را نشان می‌دهد و یا دچار سوختگی، آکنه، لکه‌های پوستی، جای زخم و … ممکن است برای شما پیش بیاید.

لیزر مو‌های زائد ؛ شما اگر اصرار به لیزر در این موارد داشته باشید، متخصص مربوطه می‌تواند با دستگاه کندلا یگ برای شما لیزر را انجام دهد و میزان انرژی آن را تا حدی بالا ببرد که این انرژی بتواند از روی رنگدانه‌های پوست تیره شما عبور کند و به فولیکول مو برسد، اما باید به شما بگوییم که همین انرژی بسیار بالا می‌تواند به وسیله رنگدانه‌های روی پوست برنزه شده جذب شود و سبب ایجاد سوختگی بر روی پوست شود.

نکته‌ قابل توجه دیگر این است که اگر رنگ پوست شما با رنگ مو‌های زائد شما در هنگام استفاده از دستگاه کندلا الکساندرایت یکی باشد، باید بدانید که لیزر برای شما پاسخ نخواهد داد و مؤثر واقع نمی‌شود.

در هر حال لازم است قبل از شروع جلسات لیزر، از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید تا خطر سوختگی، جای لک و آکنه در شما کاهش یابد.

میخوای دستگاه لیزر خونگی داشته باشی که از شر موهای زائد خلاص شی؟ برای خرید لیزر خونگی کلیک کن
افرادی که در دوران مصرف آنتی بیوتیک هستند

لیزر مو‌های زائد ؛ وقتی از مرکز لیزر پرسیده می‌شود که لیزر مو‌های زائد برای چه کسانی ضرر دارد، یکی دیگر از مواردی که به آن اشاره خواهند کرد، مصرف آنتی بیوتیک است. آنتی بیوتیک‌ها موادی هستند که باعث می‌شوند پوست به نور حساس شوند.

حساسیت به نور یا در زبان علمی فتوسنسیتیویتی، التهابی است که توسط نور بر روی پوست ظاهر می‌شود که به علت مصرف برخی از دارو‌های آنتی بیوتیک احتمال بروز وجود دارد. در همین شرایط است که پوست در معرض آسیب‌هایی که در اثر حرارت دستگاه به آن وارد می‌شود، قرار می‌گیرد و ممکن است بعضی از عوارض جانبی ناشی از لیزر مانند درد مداوم، کهیر، تاول، خستگی را برای بیمار به همراه داشته باشد.

اگر همیشه در حال مصرف آنتی بیوتیک هستید حتماً با متخصص خود در رابطه با این موضوع مشورت کنید ولی اگر فقط برای دوره‌ای این دارو را مصرف کرده‌اید، حداقل هفت روز به خود زمان دهید تا اثر دارو از بدن خارج شود و سپس جلسات لیزر را آغاز کنید.

جهت بازدید از محصولات پرفروش هما سنتر کلیک نمایید

دستگاه لیزر خانگی

افرادی که ویتامین یا مکمل ‌های خاصی مصرف می ‌کنند

بسیاری از افراد هم هستند که برای مشکلات خاصی که داشته‌اند پس از مشورت با پزشک مربوطه خود، مصرف بعضی از مکمل‌ها و ویتامین‌ها را آغاز کرده‌اند و شاید ندانند که این مکمل‌ها می‌تواند بر روی لیزر تأثیر بگذارد و اثر منفی داشته باشد.

مانند مصرف ویتامین E با دوز بالا یا کپسول‌های زینک که باعث تقویت مو می‌شوند. پس حتماً به کلینیک خود برای مصرف این مکمل‌ها اطلاع دهید. چرا که این افراد هم جز آن دسته از افرادی هستند که باید بپرسند لیزر مو‌های زائد برای چه کسانی ضرر دارد.

لیزر مو‌های زائد
افرادی که در ناحیه مورد نظر برای لیزر زخم باز دارند

لیزر مو‌های زائد برای آن دسته افرادی که بر روی پوست خود در ناحیه‌ای که می‌خواهند لیزر انجام دهند، اصلاً توصیه نمی‌شود. چرا که انرژی حاصل از دستگاه توسط فولیکول‌های مو جذب نمی‌شود و بی تأثیر خواهد بود اما بر روی خود زخم تأثیر منفی می‌گذارد و باعث ایجاد سوختگی و گستردگی زخم می‌شود.

افرادی که بیماری ‌های خاص دارند

وقتی شما به کلینیک مرکز لیزر مراجعه می‌کنید به شما فرم پرسشنامه‌ای داده می‌شود تا مرکز از بیماری‌های خاصی که دارید اطلاع یابد. این فرم به این دلیل است که بدانند لیزر مو‌های زائد برای چه کسانی ضرر دارد.

به عنوان مثال یکی از بیماری‌هایی که توصیه می‌شود اگر به آن مبتلا هستید لیزر انجام ندهید، دیابت است. در صورتی که شما به دیابت مبتلا باشی، عصب‌ها و بافت‌های بدن شما حساسیت بیشتری نسبت به سایرین دارد و سریع‌تر دچار سوختگی و درد می‌شود و ممکن است تاول بزند و عفونی بشود و دوره نقاهت آن برای شما طولانی خواهد بود.

اگر نزدیک به زمان قاعدگی خود هستید

چند روز قبل از شروع زمان قاعدگی بهتر است لیزر انجام ندهید. چرا که در این زمان بدن شما حساسیت بیشتری نسبت به حالت عادی دارد. به همین دلیل بهتر است بعد از اتمام قاعدگی جلسات لیزر خود را شروع کنید. البته ضرر خاصی در این دوران برای لیزر کردن وجود ندارد، فقط به خاطر درد گفته می‌شود که آن را به تعویق بیندازید.

افرادی که تب خال دارند

بعضی از عفونت‌ها و یا ویروس‌هایی در بدن هستند که به سرعت و با هر تحریکی فعال می‌شوند. اگر از متخصصی بپرسید لیزر مو‌های زائد برای چه کسانی ضرر دارد، حتماً به ویروس تب خال اشاره خواهد کرد. چرا که لیزر بر روی تب خال اثر منفی خواهد گذاشت. پس منتظر بمانید تا تب خال شما کامل رفع شود.

اما اگر از آن دسته افرادی هستید که زود به زود تبخال می‌زنید بهتر است قبل از جلسات لیزر از دارو‌های آنتی ویرال پروفیلاکتیک استفاده کنید.

اگر شما همیشه تبخ ال فعال دارید، توصیه می‌شود که لیزر انجام ندهید؛ چرا که حرارت ناشی از دستگاه لیزر می‌تواند آن را بدتر کند و روی پوست شما اثر بدی بگذارد.

اما گاهی ممکن است تب خال شما اصلاً ویروسی نباشد که در آن صورت پزشک می‌تواند برای شما دارو‌های ضد ویروسی تجویز کند و شما قبل از شروع هر جلسه آن را مصرف کنید تا از انتشار ویروس در سایر نقاط بدن خودداری شود.

لیزر مو‌های زائد

لیزر خانگی

لیزر مو‌های زائد ؛ شما می‌توانید به جای رفتن به مراکز لیزر، از دستگاه لیزر خانگی که در سایت موجود است استفاده کنید. لیزر‌های خانگی هم برای شما از نظر هزینه و درگیری از این به کدام مرکز لیزر بروید، خلاص می‌کند. شما با این دستگاه لیزر می‌توانید خودتان در خانه شروع به لیزر مو‌های زائد خود کنید. البته بهتر است اول به طور کامل آن را آموزش ببیند.

لیزر کم ضرر ترین روش برای رفع مو‌های زائد

لیزر مو‌های زائد ؛ ما در این مقاله سعی کردیم به شما بگوییم که لیزر مو‌های زائد برای چه کسانی ضرر دارد; و چه افرادی باید قبل از انجام لیزر به این موارد توجه کنند. به همین دلیل است که حتماً همهٔ مراکز لیزر باید پرسشنامه‌ای در اختیار تمام مراجعه‌ کنندگان خود قرار دهند تا از شرایط بدنی آن‌ها کاملاً آگاه شوند و مشکلی پیش نیاید. اما به صورت کلی، در میان روش‌های از بین بردن مو‌های زائد، کم ضرر ترین می‌باشد که عوارضی را نیز در پی ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده با کلینیک هماسنتر در تماس باشید.

متا: لیزر مو‌های زائد در بین بانوان بسیار رواج یافته است. اما لازم است بدانیم که در چه شرایطی لیزر کردن ممکن است به بدن صدماتی وارد کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *