مقاله ها

تمام نکات مربوط به عوارض لیزر جای جوش

عوارض لیزر جای جوش

عوارض لیزر جای جوش

عوارض لیزر جای جوش ؛ حتما برای شما هم اتفاق افتاده به محض اینکه دورهمی مهمی دارید سر و کله جوش روی صورت‌تان پیدا شود. یکی از مسائلی که امروز باعث چالشی در زیبایی چهره ما می‌شود، جوش است. این کاملاً طبیعی است که برای از بین بردن جوش‌ها و جای آن به دنبال راه‌های متفاوت و مختلفی باشیم. حتی به این فکر کنیم که چه کارهایی را انجام دهیم که باعث جلوگیری و پیشگیری از جوش زدن می‌شود.

عوارض لیزر جای جوش

در واقع راه‌های زیادی برای درمان جوش وجود دارد مانند لیزر، روش‌های خانگی و ارگانیک و …حقیقتا همه‌ی راهکارها در کنار فوایدی که دارند ممکن است عوارض مختلفی نیز داشته باشند. در این مقاله سعی داریم با بررسی همه جانبه درمورد عوارض لیزر جای جوش بررسی‌هایی داشته باشیم.

لیزر صورت

دردسر داشتن جوش

یکی از تجربه‌های مشترک همه‌ی ما جوش زدن می‌باشد. ظاهراً در نوجوانی و جوانی جوش‌ها بسیار زیاد می‌شود به طوریکه همه بر این باوریم که جوش زدن برای دوران جوانی و بلوغ است. اما در واقع اگر دقت کنیم درمی‌یابیم که در سنین دیگر هم شاهد جوش زدن‌های متفاوتی هستیم و این مسئله مختص دوران بلوغ نیست.

وقتی سلول‌های مرده جمع می‌شوند یا چربی در منافذ پوست ایجاد می‌شود جوش می‌زنیم. البته رژیم غذایی نامناسب، تغییر هورمون‌ها، استفاده از مواد شوینده و آرایشی نامناسب، تغییر آب و هوا، استرس، آلودگی و… هم در جوش زدن تاثیر به سزایی دارند.

جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶
انواع جوش و شناخت آن

جوش‌ها انواع مختلف و عوامل مختلفی دارند. ممکن است بیشتر ما انواع آن را مانند جوش‌های سر سیاه، سر سفید، جوش‌های التهابی و … را تجربه کرده اما اطلاعات کافی در مورد آن‌ها نداشته باشیم. برای درمان چیزی اول باید خود آن را بشناسیم، سپس عوامل به وجود آمدن مشکل را متوجه شویم و بعد از آن راهکارهای متنوع را بررسی کنیم تا بهترین راه برای از بین بردن مشکل را پیدا کنیم. نکته قابل توجه این است که حتی بهترین راهکارها هم ممکن است عوارضی داشته باشند مانند عوارض لیزر جای جوش.

عوارض لیزر جای جوش

مطالب دیگر  آموزش کار با دستگاه لیزر خانگی تک کاره

نکات مربوط به انواع جوش

اولین جوش ها جوش‌های سر سفید هستند که به صورت برجسته پدید آمده و چرکی‌اند. جوش‌هایی با سر سفید چرکی و اطراف قرمز که نباید آن را دستکاری کرد یا بترکاند. این کار فقط باعث زخم شدن می‌شود. دلیل وجود این جوش‌ها می‌تواند تجمع چربی، وجود باکتری، تجمع سلول‌های مرده پوست، تغییرات هورمونی و… باشد.

جوش‌های سر سیاه نقطه‌های کوچک سیاه روی پوست هستند و علت وجود آن‌ها جمع شدن سلول‌های مرده یا چربی می‌باشد.

پاپول‌ها جوش‌های صورتی رنگ و سفتی هستند که زیر پوست جا خوش می‌کنند. دلیل این نوع جوش هم تجمع سلول‌های مرده و چربی است.پاسچول جوش چرکی قرمز رنگ با وسط زرد یا سفید می‌باشد. این جوش‌ها التهابی هستند و زیر پوست هستند فقط سر چرکی آن‌ها بیرون است. این جوش‌ها به دلیل آلودگی پدید می‌آیند.

ندول‌ها جوش‌های عمیقی هستند که اگر درست درمان نشوند زخم‌های عمیقی به وجود می‌آورند. این جوش‌ها با عفونت همراه بوده و به دلیل وجود باکتری ا‌یجاد می‌شوند. اما شدیدترین نوع جوش کیست‌ها هستند. جوش‌های بزرگ، عفونی، قرمز، عمیق و دردناک روی پوست.

میخوای دستگاه لیزر خونگی داشته باشی که از شر موهای زائد خلاص شی؟ برای خرید لیزر خونگی کلیک کن

درمان جوش و جای آن

عوارض لیزر جای جوش ؛ یکی از درمان‌های ساده و بدون عوارض درمان‌های خانگی و طبیعی هستند که قدرت زیادی ندارند. این درمان از درمان‌هایی است که اغلب برای جوش‌های سطحی و ساده جواب می‌دهد نه جوش‌های عمیق‌تر. استفاده از موادی مانند یخ، عسل، آبلیمو، سرکه، خیار، خمیر دندان، روغن درخت چای و … از راهکارهای خانگی هستند که به درمان جوش‌ها و جای جوش کمک می‌کند.

عوارض لیزر جای جوش

استفاده از محلول‌ها و لوسیون‌های مختلف ضد آکنه برای درمان جوش موثر است. اما شما باید ابتدا علت جوش را شناسایی کنید و با توجه به علت آن از محلول‌های مختلف استفاده کنید. توجه کنید که شناسایی علت های جوش کار آسانی نیست. این روش برای درمان جای جوش هم موثر است.

عوارض لیزر جای جوش ؛ یکی دیگر از راهکارهای موجود برای درمان جوش و جای جوش به کار بردن پیلینگ یا لیزر است که به طبع سرعت درمانی بیشتری دارد و همینطور قطعی‌تر از راه‌های دیگر است. همینطور امروزه از روش‌های لایه برداری و میکرونیدلینگ هم به صورت رایج استفاده می‌شود. در ادامه به صورت گسترده‌تر به عوارض لیزر جای جوش می‌پردازیم.

برای درمان جای جوش از روش پر کردن هم استفاده می‌شود. در این روش با به کارگیری ژل‌های پر کننده چاله‌ها و تورفتگی‌های‌ روی پوست را پر می‌کنند تا پوست شما صاف شود. راه دیگری که برای جوش و جای آن کاربرد دارد جراحی و برداشتن قسمتی از پوست می‌باشد. در این روش حفره ایجاد شده و ترمیم می‌شود.

لیزر جای جوش را ذریابید!

یکی از بهترین روش‌ها برای درمان جای جوش وجود دارد لیزر است. لیزر علاوه بر این امر به جوانسازی و سفت شدن پوست هم کمک می‌کند. یکی از انواع لیزرها، لیزر ان‌دیاگ است که برای درمان آکنه و جوش کاربرد دارد. این روش برای رفع مواد اضافه روی پوست استفاده می‌شود.

جهت بازدید از محصولات پرفروش هما سنتر کلیک نمایید

دستگاه لیزر خانگی

عوارض لیزر جای جوش

به طور طبیعی لیزر هم مانند سایر روش‌ها عوارض خاص خودش را دارد. این عوارض با پیشرفت تکنولوژی و علم به مرور زمان کمتر شده و فقط به صورت بسیار جزئی دیده می‌شود.

عوارض لیزر جای جوش

مثلا عوارض جانبی برای لیزر ان‌دیاگ بسیار خفیف است. قرمزی و کبودی پوست در آن بسیار کمتر از سایر لیزر‌هاست که بعد از اتمام لیزر از بین می‌رود. نگران عوارض لیزر جای جوش نباشید. در تعداد بسیار محدود و نادری عوارض مانند قرمزی پوست و التهاب بسیار کم تا چند روز ادامه دارد.

مطالب دیگر  آیا انجام لیزر ناحیه بیکینی برای بانوان خطر آفرین است؟

برای این عارضه کمپرس آب سرد بسیار مفید بوده و بعد از مدت کوتاهی این مشکل حل می‌شود. در صورت استفاده از بی‌حسی موضعی ممکن است پس از اتمام درمان درد بسیار کمی را احساس کنید. این درد هم با کمپرس آب سرد حل می‌شود. اگر عفونت یا چرک کردن بعد از انجام لیزر صورت گرفت می‌توان آن را با استفاده از داروهای ضد التهاب برطرف‌ کرد. اگر در محل لیزر و درمان تغییر رنگ برای پوست شما اتفاق افتاد اصلا جای نگرانی نیست، این تغییر رنگ پس از مدتی به حالت قبل خود بازمی‌گردد.

لیزر و عوارض پس از آن

به صورت کلی عوارض لیزر جای جوش بسیار سطحی و خفیف است. در ضمن این روش برای از بین بردن جوش‌ها یا جای جوش بسیار موثر و مفید می‌باشد. البته توجه داشته باشید که برای نتیجه‌گیری درست باید به متخصصان این زمینه مراجعه کنید تا به درستی شما را برای رسیدن به زیبایی دلخواه‌تان راهنمایی کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *