مقاله ها

چگونگی تعیین قیمت لیزر جای جوش

قیمت لیزر جای جوش

پزشکان از روش‌های مختلف تحریک کلاژن ‌سازی و لایه ‌برداری برای از بین بردن جای جوش استفاده می‌کنند که یکی از مؤثرترین آن‌ها لیزر است. از عوامل مهم و تأثیرگذار در انتخاب این روش قیمت لیزر جای جوش است. قیمت لیزر برای جای جوش به عوامل مختلفی بستگی دارد که پزشک در بیشتر آن‌ها تصمیم گیرنده است.

از آنجایی که پوست از بافت‌های مهم بدن است و نقش بسزایی در زیبای و اعتماد به نفس افراد ایفا می‌کند و نباید صرفاً به دلیل کم بودن قیمت لیزر به افراد بی ‌تجربه و بدون دانش مربوطه مراجعه کنید.

لیزر صورت
لیزر پوست چیست و چگونه عمل می ‌کند؟

با گذشت زمان کلاژن ‌سازی پوست کمتر می‌شود در نتیجه پوست شل‌تر و آسیب ‌پذیر‌تر می‌شود. البته عواملی مثل نور آفتاب، استفاده از دخانیات و الکل، بعضی از بیماری ها و رژیم غذایی نامناسب و … نیز در کاهش خاصیت کشسانی پوست و کاهش کلاژن‌ سازی نقش مهمی دارد. روش‌های مختلفی برای جوانسازی پوست انجام می‌شود که یکی از این روش‌ها استفاده از لیزر است که هیچگونه آسیبی به پوست وارد نمی‌سازد.

قیمت لیزر جای جوش

قیمت لیزر جای جوش ؛ لیزر پرتو منظم و شدید نوراست که با طول موج محدودی به محل مورد نظر تابیده می‌شود. لیزر پوست یکی از روش‌های جوانسازی و از بین بردن جای جوش و زخم است. در واقع لیزر باعث می‌شود بافت آسیب دیده از بین برود و با تحریک پوست، باعث افزایش کلاژن در قسمت‌های مورد نظر می‌شود؛ با این کار پوست صورت سفت‌تر و جوان‌تر می‌شود.

لیزر انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع کاربری، هزینه متفاوتی نیز دارد. برای مثال قیمت لیزر جای جوش با لیزر جوانسازی پوست متفاوت است.

جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶

انواع لیزر برای جای جوش

برای از بین بردن اسکار ناشی از جوش یا زخم دو روش تخریبی و غیر تخریبی وجود دارد.

لیزرهای تخریبی

این مدل اولین نوع لیزر برای پوست بودند که لایهٔ بیرونی پوست را مورد هدف قرار می‌دهند و آن‌ها را از بین می‌برند. این کار باعث می‌شود لایه‌های زیرین تحریک و رشد کنند. روش تخریبی نیاز به بیهوشی یا بی‌حسی دارند و زمان بیشتری برای بهبود نیاز است. لیزر co2 و اربیوم از لیزر‌های تخریبی هستند.

مطالب دیگر  آموزش کار با دستگاه لیزر خانگی تک کاره
لیزر‌های غیر تخریبی

این لیزر به دلیل عدم نیاز به بیهوشی یا بی ‌حسی امروزه بیشتر کاربرد دارد. در این روش لایه‌های زیرین مورد هدف قرار می‌گیرند و باعث تحریک کلاژن ‌سازی می‌شود. با این کار لایهٔ جدیدی ایجاد و لایه‌های آسیب دیده از بین می‌روند.

هرچند روش غیر تخریبی دوره نقاهت کمتری دارد ولی نیاز به چندین جلسه درمان است‌. قیمت لیزر جای جوش این روش با روش قبلی کمی متفاوت است.

میخوای دستگاه لیزر خونگی داشته باشی که از شر موهای زائد خلاص شی؟ برای خرید لیزر خونگی کلیک کن
بهترین نوع لیزر برای از بین بردن جای جوش

در این بخش لیزرهایی که بیشترین کاربرد را در از بین بردن جای جوش دارند را بررسی کرده و همچنین قیمت لیزر جای جوش را برای هر نوع باهم مقایسه می‌کنیم.

لیزر فرکشنال co2 یا فراکسیل

روشی غیر تهاجمی برای از بین بردن جای جوش و جوان ‌سازی پوست است. در این روش ستون‌های از نور که قطر خیلی نازک در حد میکرون دارند توسط دستگاه به پوست تابیده می‌شود. در واقع قسمت‌هایی از پوست سالم باقی می‌مانند. پرتو‌های تابیده شده هم به لایه‌های زیرین نفوذ می‌کنند هم به لایه‌های بیرونی اثر می‌کنند.

به این صورت که لایه‌های بیرونی را تخریب و لایه‌ برداری می‌کند و در لایه‌های زیر کلاژن‌سازی را فعال و سلول‌ها را مجبور به تقسیم می‌کند تا لایه‌ای جدید تولید کنند.

قیمت لیزر جای جوش
تعداد جلسات برای از بین بردن جای جوش، با توجه به نوع و شرایط پوست و تنظیمات دستگاه متفاوت و در نتیجه قیمت لیزر جای جوش متغیر است. هر جلسه از لیزر تقریباً بین نیم ساعت تا یک ساعت طول می‌کشد.

هرچند لیزر فرکشنال یک روش غیر تهاجمی است ولی معمولاً باید نیم ساعت قبل لیزر در محل حاضر باشید تا با مواد و پمادهای بی‌ حس ‌کننده پوست را بی‌ حس کنند. بعضی از افراد که آستانه تحمل درد پایینی دارند، احساس درد می‌کنند. ولی در افرادی که آستانه‌ درد بالایی دارند حتی نیاز به بی ‌حسی هم ندارند‌.

از لیزر فرکشنال علاوه بر اینکه برای از بین بردن جای جوش استفاده می‌شود. برای از بین بردن جای زخم‌های بزرگ، ترک‌های بارداری، کک و مک، چین و چروک پوست و منافذ باز پوست کاربرد دارد.

جهت بازدید از محصولات پرفروش هما سنتر کلیک نمایید

دستگاه لیزر خانگی

مزایای لیزر فرکشنال:

قیمت لیزر جای جوش مناسب ، دوران نقاهت کم تقریباً ۳ روز، ریسک و عوارض کمتر و ماندگاری بیشتر این نوع لیزر از مزایای آن محسوب می‌شوند.

نور شدید پالسی یا IPL

این دستگاه شبیه به لیزر است و نور شدید را به صورت ناپیوسته و متراکم با طول موج متفاوت به پوست می‌تاباند. با تغییر مدت هر پالس، طول موج و فاصلهٔ هر پالس می‌توان برای از بین بردن جای جوش، قرمزی پوست، ترک‌های سطحی و لک‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

در این روش به لایهٔ بیرونی آسیب می‌زنند و باعث تحریک و تولید لایهٔ جدید می‌شوند. گاهی پزشکان با توجه به شرایط پوستی، درمان مکملی توصیه می‌کنند و گاهی نیازی به درمان مکمل نیست.

در این روش درمانی معمولاً از بی‌ حسی موضعی استفاده می‌شود و برای جلوگیری از داغ شدن پوست از ژل موضعی یا هوای خنک استفاده می‌کنند. تعداد جلسات با این روش با توجه به نوع مشکل پوستی متفاوت است ولی معمولاً ۳ تا ۵ جلسه برای از بین بردن جای جوش توصیه می‌شود.

مطلبی که باید به آن توجه داشت این است که کیفیت دستگاه IPL در تاثیر‌گذاری آن نقش مهمی دارد که بر میزان قیمت لیزر جای جوش پوست نیز اثر می‌گذارد. هنچنین این روش برای پوست‌های سفید و روشن مناسب‌تر از پوست‌های تیره است.

مزایا IPL یا نور شدید پالسی

قیمت این روش از روش‌های لیزری کمتر و مقرون به صرفه است‌؛ از طرفی عوارض و قرمزی ناشی از این روش خیلی کم است و پس از گذشت تقریباً ۵ ساعت قرمزی‌ها و تورم خیلی کم می‌شوند.

قیمت لیزر جای جوشلیزر PDL

از روش‌های غیر تهاجمی و غیر تخریبی است که هیچ گونه عوارض و قرمزی پس از درمان مشاهده نمی‌کنید. در این روش نور تابیده شده به محل از پوست عبور می‌کند و جذب هموگلوبین‌ها شده و عروق سطحی را بدون آسیب بافت‌های اطراف از بین می‌برد.

در این روش درمانی نیز از بی‌حسی موضعی قبل جلسه استفاده می‌شود. طول مدت لیزر درمانی معمولاً بین ۵ دقیقه تا نیم ساعت است و تعداد جلسات با توجه به نوع عارضه پوستی می‌تواند متفاوت باشد ولی برای از بین بردن جای جوش معمولاً بین ۳ تا ۵ جلسه است که هر جلسه اثرات مثبت درمان را نسبت به جلسات قبل مشاهده می‌کنید.

البته قیمت لیزر جای جوش با توجه به تعداد جلسات متفاوت است؛ هرچند PDL برای ضایعات عروقی ساخته شده است، ولی برای از بین بردن قرمزی و جای جوش‌ها، ماه‌ گرفتگی‌ها، زگیل، خال‌های قرمز ناشی از پیری و جوانسازی پوست نیز به‌ کار برده می‌شود.

مزایای لیزر PDL

مزیت بارز این روش در عدم عوارض و قرمزی بعد درمان است. بروز سریع اثرات مثبت درمان نیز از مزایای این روش درمانی به شمار می‌رود.

دستگاه لیزر خانگی؛ کاهش قیمت لیزر جای جوش

اگر وقت و حوصلهٔ کافی برای رفتن به کلینیک‌های زیبایی ندارید، بهترین روش برای خلاصی از جای جوش‌ها خریداری و استفاده از دستگاه لیزر خانگی است. این دستگاه لیزر به لایه‌های عمیق اثر می‌گذارد و علاوه بر از بین بردن لک و قرمزی ناشی از جوش با از بین بردن باکتری‌هایی که باعث ایجاد جوش می‌شود از ایجاد لک پیشگیری می‌کند.

این دستگاه سوزش و درد زیادی ایجاد نمی‌کند. بنابراین نیازی به استفاده از بی ‌حس ‌کننده موضعی نیست. تا زمانی که جای جوش و یا خود جوش از بین برود، روزانه شما فقط ۵ دقیقه می‌توانید از این دستگاه استفاده کنید. این پنج دقیقه را می‌توانید تقسیم کرده و در دو نوبت صبح و شب به مدت دو و نیم دقیقه استفاده کنید. با خریداری این دستگاه دیگر نگران قیمت لیزر جای جوش نخواهید بود.

قیمت لیزر جای جوش
مزایا دستگاه لیزر خانگی

به هنگام استفاده از این دستگاه نیاز به مراجعه به کلینیک ندارید. فقط یک بار هزینه می‌کنید و چندین بار استفاده می‌کنید. همچنین علاوه بر اینکه جای جوش را از بین می‌برد از بروز جوش نیز پیشگیری می‌کند.

مطالب دیگر  آیا انجام لیزر ناحیه بیکینی برای بانوان خطر آفرین است؟
قیمت لیزر جای جوش به چه عواملی بستگی دارد؟

با توجه به مطالب گفته شده عوامل مختلفی در میزان قیمت لیزر تأثیرگذار است؛ این عوامل به شرح زیر است:

قیمت لیزر جای جوش؛ نوع دستگاه لیزر در قیمت لیزر بسیار نقش دارد برای نمونه نور شدید پالسی ارزان تر از روش‌های لیزری است. میزان آسیب پوستی نیز در هزینه‌ها نقش مهمی دارند. هر چقدر آسیب بیشتر باشد تعداد جلسات بیشتر و در نتیجه هزینه‌ها بیشتر می‌شوند.

دستمزد پزشک و کلینیک نیز در قیمت لیزر جای جوش تأثیرگذار است، اما این نکته نباید در انتخاب پزشک خوب تأثیری بر روی شما بگذارد چرا که مهارت و تجربهٔ پزشک در درمان نقش بسیار مهمی دارد. از دیگر هزینه‌های لیزر جای جوش می‌توان به هزینه تسهیلات و بی ‌حسی و هزینه مخارج مراقبت‌های قبل و بعد درمان اشاره کرد که در هزینه کل تأثیر می‌گذارد.

چرا باید برای جای جوش از لیزر استفاده کرد؟

یکی از مفیدترین و کم عارضه ‌ترین روش‌های از بین بردن جای جوش استفاده از لیزر است. لیزرها انواع مختلفی دارند که بسته به شرایط بیمار، شدت لیزر و تعداد جلسات متفاوت است. قیمت لیزر بسته به نوع دستگاه، میزان آسیب پوست، دستمزد پزشک و کلینیک، هزینه تسهیلات و بی ‌حسی و هزینهٔ مراقبت‌های قبل و بعد لیزر متفاوت است.

استفاده از دستگاه لیزر خانگی با توجه به حذف بعضی محدودیت‌ها و کاهش قیمت لیزر جای جوش گزینه مناسب و کاربردی می‌باشد که با اثر ضد باکتریایی که دارد از بروز جوش‌های جدید پیشگیری می‌کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *