مقاله ها, میکرونیدلینگ

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ میکرونیدلینگ یکی از جدیدترین و موثر ترین روش ها برای جوانسازی پوست می باشد. البته بهتر است بدانید قدمت استفاده از این روش به سال ها پیش باز میگردد، اما به مرور زمان این دستگاه به روزرسانی شده است و امروزه به عنوان کاربردی ترین روش درمان مشکلات پوستی شناخته می شود.

ممکن است بسیاری از شما با این روش درمانی آشنایی نداشته باشید و با شنیدن این عنون سوال هایی از قبیل اینکه میکرونیدلینگ چیست؟ چه کاربردی دارد؟ بهترین دستگاه میکرونیدلینگ کدام است؟ و … در ذهنتان ایجاد شود. در ادامه مقاله شما را به طورکامل با این روش درمانی آشنا میکنیم.

خدمات لیزر

عناوین این مقاله

معرفی دستگاه میکرونیدلینگ

همانطور که میدانید جوانسازی پوست یکی از موضوعات پراهمیت در دنیای امروز می باشد. از این رو کرم های آرایشی مختلف، روش های درمانی مدرن مانند بوتاکس، تزریق ژل ، استفاده از داروهای شیمیایی مختلف و … به این منظور روی کار آمده است. در این بین میکرونیدلینگ به عنوان یک دستگاه در تجهیزات آرایشی شناخته می شود که به علت تاثیرگذاری بالای آن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. (بهترین دستگاه میکرونیدلینگ)

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ

دستگاه میکرونیدلینگ دارای دهانه ای می باشد که شامل سوزن های ریز متعددی است. این دستگاه به نوعی شبیه به یک ماساژور عمل کرده و زخم های بسیار ریزی را روی پوست ایجاد میکند. ایجاد زخم ها و سوراخ های ریز کمک میکند ویتامین ها و مواد مفید به راحتی به پوست جذب شوند و تاثیرگذاری بسیاری داشته باشند. استفاده از این دستگاه همچنین جریان گردش خون را بیشتر میکند و منجر به کلاژن سازی میگردد. کلاژن در ترمیم پوست و بهبود بخشیدن به وضعیت پوست موثر خواهد بود.(بهترین دستگاه میکرونیدلینگ)

میکرونیدلینگ و تحریک بافت های پوستی

میکرونیدلینگ یک فرایند غیرجراحی است که از طریق استفاده از سوزن‌های بسیار نازک و میکروسکوپیک به بافت‌های پوستی تحریک می‌شود. این تحریک منجر به ایجاد میکروتراوش‌ها در پوست می‌شود، که در نتیجه افزایش تولید کلاژن و الاستین، دو عامل مهم در سلامت و جوانی پوست، ایجاد می‌شود. در زیر به برخی از جنبه‌های تحریک بافت‌های پوستی توسط میکرونیدلینگ پرداخته می‌شود:

تحریک تولید کلاژن و الاستین: میکرونیدلینگ با تحریک لایه‌های عمیق‌تر پوست، به افزایش تولید کلاژن و الاستین توسط سلول‌های پوستی کمک میکند. این فرآیند باعث تقویت و بهبود ساختار پوست و افزایش انعطاف‌پذیری آن می‌شود.

کاهش چین و چروک: با ایجاد منافذ کوچک در پوست، میکرونیدلینگ می‌تواند به تسریع فرآیند بازسازی پوست کمک کند. این بهبود در ساختار پوستی می‌تواند به کاهش چین و چروک‌های پوست منجر شود.

ترمیم زخم‌ها و جوش‌ها: سوراخ های ریز ایجاد شده توسط میکرونیدلینگ می‌تواند به ترمیم زخم‌ها، جوش‌ها و نواقص پوستی کمک کند. این فرآیند با تحریک تولید بافت جدید و بهبود جریان خون به منطقه مورد نیاز، فرآیند بهبودی پوست را تسریع می‌کند.

ترمیم و بهبود ساختار عمیق پوست: علاوه بر بهبود ساختار سطحی پوست، میکرونیدلینگ می‌تواند به تحریک بافت‌های عمیق تر پوستی کمک کند. این بهبود‌ها می‌توانند در تنظیم پوست و افزایش کیفیت آن تأثیرگذار باشند.

با توجه به این موارد، میکرونیدلینگ به عنوان یک روش غیرجراحی و موثر برای بهبود سلامت و زیبایی پوست شناخته شده است. این روش باعث تحریک طبیعی پوست برای تولید کلاژن و الاستین می‌شود و بهبود‌های قابل توجهی در ساختار و ظاهر پوست ایجاد می‌کند.

کاربردهای میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ به عنوان یک روش غیرجراحی و کم خطر برای بهبود ظاهر و جوانسازی پوست، بسیاری از کاربردهای متنوعی دارد. در زیر به برخی از کاربردهای مهم میکرونیدلینگ در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست اشاره می‌شود:

میکرونیدلینگ می‌تواند بهبود قابل توجهی در چین و چروک‌های پوست ایجاد کند، از جمله چروک‌های خطی، چین و چروک‌های دهانی، چشم و پیشانی.

میکرونیدلینگ می‌تواند به تنظیم و بهبود بافت پوست کمک کند، از جمله بهبود بافت آجری (ندویدی) پوست، کاهش ظاهر پوست‌های خشک و مختلط، و افزایش روشنایی و تراکم پوست.

با تحریک تولید کلاژن و الاستین، میکرونیدلینگ می‌تواند به کاهش اثرات پیری پوست کمک کند، از جمله کاهش پوست لطیف، کاهش ترک‌های پوستی، و افزایش جوانی و تازگی پوست.

میکرونیدلینگ می‌تواند به ترمیم زخم‌ها، جوش‌ها، و نواقص پوستی کمک کند. با تحریک تولید بافت جدید و بهبود جریان خون به منطقه مورد نیاز، این روش باعث تسریع فرآیند بهبودی و ترمیم پوست می‌شود.

میکرونیدلینگ می‌تواند به تنظیم اندازه منافذ باز پوست و کاهش چربی موضعی کمک کند، که باعث بهبود ظاهر پوست و افزایش آبرسانی و رطوبت آن می‌شود.

مطالب دیگر  معرفی 9 مدل از بهترین دستگاه های جوانسازی پوست

مزیت های استفاده از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ، تکنیکی است که در آن از ابزارهای مخصوصی برای آسیب دادن کنترل شده به پوست استفاده می‌شود. این تکنیک برخی مزیت‌های زیر را به همراه دارد:

تحریک تولید کلاژن:

استفاده مکرر از میکرونیدلینگ بر روی پوست می‌تواند تحریک کننده برای تولید کلاژن در پوست باشد. کلاژن، پروتئینی است که به ساختار و انعطاف‌پذیری پوست کمک می‌کند. این فرآیند می‌تواند به تقویت پوست، کاهش چین و چروک‌ها، بهبود بافتهای زخمی و پوستی که پس از آسیب دیده است، کمک کند.

افزایش جذب محصولات مراقبتی:

استفاده از میکرونیدلینگ می‌تواند بازوی جذب موثرتر محصولات مراقبت پوستی مانند سرم‌ها، کرم‌های مرطوب‌کننده و تقویت‌کننده‌ها به پوست باشد. باز شدن موقت منافذ پوست و ایجاد کانال‌های کوچک به وسیله میکرونیدلینگ ، میزان جذب مواد مفید درون پوست افزاش می‌یابد.

بهبود بافتهای زخمی:

میکرونیدلینگ به عنوان یک روش کمی درمانی برای بهبود بافتهای زخمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از میکرونیدلینگ ، می‌توان بافتهای زخمی را تحریک کرده و فرآیند بهبود آنها را تسریع کرد.

 

تسهیل نفوذ مواد معدنی:

استفاده از میکرونیدلینگ می‌تواند نفوذ مواد معدنی درون پوست را تسهیل کند. برخی از محصولات مراقبتی حاوی مواد معدنی مانند ویتامین C، رتینول و پپتید ها، با استفاده از درمارولر به راحتی در پوست جذب می‌شوند و اثربخشی آنها افزاش می‌یابد.

مهم است بدانید که استفاده از میکرونیدلینگ باید به صورت صحیح و با رعایت دستورالعمل‌ها صورت پذیرد. همچنین، نتایج و مزایای استفاده از میکرونیدلینگ ممکن است با توجه به وضعیت پوست و عوامل فردی متفاوت باشد. برای اطمینان بیشتر، بهتر است با یک پزشک متخصص یا متخصص پوست مشورت کنید.

استفاده از میکرونیدلینگ مناسب چه افرادی است؟

استفاده از میکرونیدلینگ در برخی افراد ممکن است بسیار مفید و مناسب باشد. در زیر لیستی از افرادی که میتوانند از میکرونیدلینگ بهره ببرند را بررسی میکنید:

افراد با علائم پیری پوست:

میکرونیدلینگ میتواند بهبود چروک‌ها، خطوط ریز و علائم پیری دیگر را در پوست ایجاد کند. افرادی که به دنبال بهبود ظاهر عمومی پوست و جوان‌تر شدن هستند ممکن است از میکرونیدلینگ استفاده کنند.

افراد با جوش و جوش‌های آکنه:

میکرونیدلینگ میتواند به کاهش جوش‌ها و جوش‌های آکنه کمک کند. این روش میتواند منافذ پوست را پاک کند و ترشحات چربی را کنترل کند، که میتواند به بهبود وضعیت پوست مرتبط با جوش و آکنه کمک کند.

افراد با نقاط قرمز و آسیب‌دیدگی پوستی:

میکرونیدلینگ میتواند بهبود وضعیت پوست آسیب دیده و نقاط قرمز را ایجاد کند. این فرآیند میتواند فرمولاسیون و بافت پوست را بهبود ببخشد و باعث ترمیم و بهبود انسجام پوستی شود.

افراد با جای زخم بعد از جراحی:

میکرونیدلینگ میتواند به بهبود جای زخم بعد بعد از جراحی کمک کند. این روش میتواند بافت جدید را تحریک کند و بهبود پوست پس از جراحی و زمان بازسازی را ارتقا دهد.

مهم است بدانید که هر فرد و شرایط پوستی خاصی دارد، بنابراین ممکن است در برخی موارد بهتر باشد قبل از استفاده از میکرونیدلینگ با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید تا بررسی دقیق تری از وضعیت پوست و امکان استفاده از این روش داشته باشید.

میکرونیدلینگ چگونه به درمان جای جوش کمک میکند؟

میکرونیدلینگ یک فرآیند درمانی است که در بهبود و صاف‌کردن پوست، کاهش چین و چروک و حتی درمان جوش‌های آکنه مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از کاربرد های مهم این دستگاه درمان جای جوش و آکنه است. اما میکرونیدلینگ چگونه به درمان جای جوش کمک میکند؟ در ادامه اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیارتان قرار میدهیم:

تحریک تولید کلاژن:

در زمان انجام میکرونیدلینگ، سوزن های ریز و مخروطی دستگاه به طور متناوب و کنترل‌شده به پوست فشار می‌آورند و سوراخ‌های کوچک و میکروسکوپی را ایجاد می‌کنند. این تحریک منجر به ایجاد آسیب کم و محدود در پوست می‌شود که تولید کلاژن جدید را تحریک خواهد کرد. همانطور که میدانید کلاژن یکی از ضروری ترین پروتئین ها برای جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی متعدد می باشد.

ترمیم بافت پوستی:

پس از میکرونیدلینگ، بدن به منظور ترمیم این منافذ ایجاد شده شروع به تولید کلاژن و الاستین در منطقه مورد درمان می‌کند. این فرآیند ترمیمی باعث بهبود بافت پوستی می‌شود و با گذشت زمان به بهبود و ترمیم بافت های پوستی دارای جای جوش و لک کمک میکند.

کاهش ظاهر جای جوش:

میکرونیدلینگ می‌تواند به کاهش ظاهر جای جوش که ممکن است از جمله نتایج جوش‌های قبلی باشند، کمک کند. در واقع استفاده از این دستگاه بهبود جریان خون و بازسازی بافت را تحریک می‌کند که منجر به کمتر شدن ظاهر جوش‌های قبلی خواهد شد.

بیشتر کردن قدرت جذب مواد مغذی:

پس از میکرونیدلینگ، پوست آمادگی بهتری برای جذب مواد مغذی مانند سرم‌ها یا مواد درمانی دارد که این ویژگی فرآیند بهبود جای جوش‌ها را تسریع میکند.

میکرونیدلینگ علاوه بر ترمیم جای جوش چه کاربردهای دیگری دارد؟

میکرونیدلینگ به عنوان یک روش پوستی چند منظوره شناخته می‌شود و علاوه بر درمان جای جوش، در درمان بسیاری از مشکلات پوستی دیگر نیز مورد استفاده قرار میگیرد. از جمله دیگر کاربردهای میکرونیدلینگ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش چین و چروک:

یکی از کاربردهای مهم و اساسی میکرونیدلینگ کاربرد آن برای کاهش چین و چروک‌های پوستی، به ویژه در مناطقی مانند صورت، گردن و دست‌ها می باشد. با ایجاد میکروسوراخ‌های کوچک در پوست، تولید کلاژن و الاستین تحریک میشود که در نهایت منجر به بهبود ساختار پوست و کاهش چین و چروک‌ها خواهد شد.

تسریع درمان لکه‌های پوستی:

میکرونیدلینگ میتواند به کاهش ظاهر لکه‌های پوستی کمک کند. به طور مثال با استفاده از این دستگاه میتوان تمامی لکه ها از جمله لکه‌های خورشیدی یا لکه‌های پس از جوش را به طور کامل از بین برد.

افزایش جذب محصولات پوستی:

پس از جلسات میکرونیدلینگ، پوست آمادگی بهتری برای جذب مواد مغذی مانند سرم‌ها و کرم‌های مرطوب‌کننده دارد که این ویژگی به تاثیرگذاری بهتر و سریع تر این محصولات کمک میکند.

تنظیم رنگ پوست:

میکرونیدلینگ میتواند به تسریع فرآیند بازسازی پوست و ترمیم آسیب‌های ناشی از تولید ملانین کمک کند، که منجر به ترتیب رنگ پوست و کاهش لکه‌های پوستی می‌شود.

آیا استفاده از میکرونیدلینگ با درد همراه است؟

ممکن است با شنیدن نام سوزن این تصور در ذهنتان ایجاد گردد که استفاده از میکرونیدلینگ با درد همراه است. اما بهتر است بدانید این روش هیچگونه احساس دردی به همراه نخواهد داشت. چرا که سوزن های استفاده شده در این دستگاه بسیار ریز و ظریف می باشند و تنها زخم های بسیار ریزی روی پوست ایجاد میکنند. البته در این روش برای افرادی که دارای پوست بسیار حساسی هستند از مواد بی حس کننده استفاده میگردد.

کاربردهای دستگاه میکرونیدلینگ روی پوست صورت
 • کاربرد میکرونیدلینگ در بهبود جای جوش و لکه های پوستی
 • کاربرد میکرونیدلینگ در رفع خطوط عمیق پوستی مانند خط خنده، خط اخم و …
 • کاربرد میکرونیدلینگ در از بین بردن ترک های پوستی که در دوران حاملگی یا بر اساس چاقی و لاغری ایجاد میشود.
 • کاربرد میکرونیدلینگ در رفع چین و چروک های پوستی و جوانسازی پوست
 • کاربرد میکرونیدلینگ در روشن کردن پوست صورت (بهترین دستگاه میکرونیدلینگ)
 • کاربرد میکرونیدلینگ در از بین بردن جای زخم، سوختگی و …
 • کاربرد میکرونیدلیگ در درمان کلیه مشکلات پوستی (مشکلات پوستی که با لیزر نیز درمان نخواهند شد.)
 • کاربرد میکرونیدلینگ در درمان ریزش مو
بهترین دستگاه میکرونیدلینگ

دستگاه های میکرونیدلینگ امروزه در انواع دستی و برقی و در مدل های مختلف در بازار موجود است. شما میتوانید با توجه به نوع کاربرد هر یک را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. در ادامه شما را با انواع میکرونیدلینگ آشنا میکنیم:

دستگاه میکرونیدلینگ درمارولر(دستگاه های دستی میکرونیدلینگ)

درمارولر از انواع میکرونیدلینگ دستی می باشد. این دستگاه دارای بدنه ای پلاستیکی و دهانه ای پر از سوزن است. عملکرد این دستگاه ها همانند سایر میکرونیدلینگ ها با ایجاد سوراخ های ریز روی پوست صورت انجام میگیرد. سوزن های مورد استفاده در درمارولر در جنس های مختلفی مانند سیلیکونی، شیشه ای، فلزی، پلیمری و … موجود است. (درکشور ما بیشتر این دستگاه ها دارای سوزن هایی از جنس تیتانیوم هستند.)

انواع درمارولر ها عبارتند از:

دستگاه دی آر اس (DRS)

دی آر اس از انواع دستی میکرونیدلینگ است که ایمنی آن بالا بوده و بیشترین اثرگذاری را روی سلول های بنیادی خواهد گذاشت. این روش به منظور رساندن دارو و مواد مغذی به سطح پوست مورد استفاده قرار میگیرد. به عبارتی سوزن های تیتانیومی این دستگاه سوراخ های ریزی را روی پوست ایجاد خواهند کرد که در نتیجه به جذب بهتر مواد مغذی کمک میکند.

استفاده از این دستگاه روز به روز بیشتر مورد توجه متخصصان پوست قرار میگیرد و نسبت به تاثیرگذاری شگفت انگیزش به صرف هزینه کمتری نیاز دارد. (بهتر است بدانید منافذ ایجاد شده با دستگاه دی آر اس بعد از گذشت زمان کوتاهی بر طرف میگردد. اما در افزایش کلاژن سازی تاثیرات چشم گیری دارد.) (بهترین دستگاه میکرونیدلینگ)

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ
دستگاه زد جی تی اس (ZGTS)

از دیگر دستگاه های دستی میکرونیدلینگ، زد جی تی اس می باشد که کاربرد فوق العاده ای در جوانسازی، رفع چین و چروک، از بین بردن جای جوش و زخم، از بین بردن جای عمل های جراحی و … خواهد داشت. با کشیده شدن این دستگاه روی پوست صورت، به هیچ وجه متوجه تیزی و ورود سوزن به پوست نخواهید شد. علت این امر کنار هم قرار گرفتن موازی سوزن هاست که مانع از ورود عمیق آن ها به درون پوست میشود. (بهترین دستگاه میکرونیدلینگ)

 بعد از استفاده از دستگاه زد جی تی اس ممکن است پوست دچار التهاب و قرمزی شود، که بعد از ۲۰ دقیقه بر طرف میگردد. افرادی که این روش را مورد استفاده قرار داده اند معتقدند بلافاصله بعد از استفاده از این روش پوستشان صاف و براق شده است. (توصیه می شود بعد از استفاده از زد جی تی اس از ماسک  صورت استفاده کنید.)

دستگاه میکرونیدلینگ درماپن(دستگاه برقی میکرونیدلینگ)

درماپن از انواع برقی میکرونیدلینگ می باشد که ظاهری شبیه به خودکار دارند و دهانه پهن و گرد آن ها دارای سوزن های ریز متعددی است. درماپن این امکان را در اختیار کاربران قرار میدهد تا بتوانند فاصله سوراخ های ایجاد شده را تنظیم کنند و علاوه بر این سوراخ های ریز بیشتری را ایجاد میکنند که در نتیجه منجر به کلاژن سازی و تاثیرگذاری بیشتر آن نسبت به مدل قبلی شده است. انواع درماپن عبارت است از: (بهترین دستگاه میکرونیدلینگ)

مطالب دیگر  نحوه عملکرد میکرونیدلینگ

دستگاه دکتر پن (A1W)

دستگاه دکتر پن از انواع درماپن ها می باشد که تاثیرات شگفت انگیزی در لیفت پوست، جوانسازی و سفت کردن پوست صورت خواهد داشت. مزیت این دستگاه بدون عوارض بودن آن می باشد. به طور کل دستگاه دکتر پن از دو قسمت تشکیل شده است. که عبارتند ازخش بدنه (دارای دو نوع شارژی و برقی است) و کارتریج (قسمتی شامل ۱۲ تا ۳۶ سوزن)

کارتریج های استفاده شده در دستگاه میکرونیلدینگ دکتر پن را میتوان چند با مورد استفاده قرار داد و بعد از چند دفعه استفاده باید آن را تعویض کرد. ایجاد سوراخ های ریز روی پوست کمک میکند تاثیرگذاری استفاده از داروهای مغذی و تقویتی افزایش یابد که در نتیجه کلیه لکه های پوستی، آفتاب سوختگی و … درمان میشود. (به دلیل اینکه سرعت حرکت دستگاه دکتر پن بالا می باشد منجر به ایجاد زخم یا خراش عمیق روی پوست نخواهد شد.) (بهترین دستگاه میکرونیدلینگ)

دستگاه دکتر پن(A6)

یکی از بهترین دستگاه میکرونیدلینگ در دنیای امروز دستگاه دکتر پن A6 می باشد. علت این امر داشتن ویژگی هایی از جمله سرعت بالا، عدم لرزش، امکان تنظیم سوزن های خروجی، ایمنی دستگاه و … است. این دستگاه بیشتر برای درمان مشکلاتی مانند استرچ مارها، جای زخم و اسکار، آفتاب سوختگی، لکه های پیری، درمان چین و چروک و مشکلاتی از این قبیل مورد استفاده قرار میگیرد.

علاوه بر این دستگاه دکتر پن A6 در جذب مواد مغذی و سرم های تقویتی به پوست و تاثیرگذاری بیشتر آن نیز کاربرد دارد. به طوری که میتوان گفت با استفاده از این دستگاه جذب مواد مغذی تا ۳۰% افزایش می یابد.

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ
سوالات متداول

اثر گذاری بهترین دستگاه میکرونیدلینگ بعد از چه مدت نمایان می شود؟

این امر بسته به نوع پوست و مشکل پوستی متفاوت است. اما به طور کل میکرونیدلینگ بین ۳تا ۶ ماه زمان نیاز دارد.

آیا درمارولر را باید به طور روزانه مورد استفاده قرار داد؟

خیر- استفاده روزانه از درمارولر ممکن است برای پوست شما مضر باشد.

قیمت دستگاه میکرونیدلینگ چقدر است؟

میکرونیدلینگ ها دارای انواع مختلفی هستند که قیمت آن با توجه به نوع و مدل متفاوت است.

آیا استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ در رفع جای جوش موثر است؟

بله، استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ (Microneedling) می‌تواند در رفع جای جوش و بهبود بافت پوست مؤثر باشد. این روش یک فرآیند غیرتهاجمی است که با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک که به سطح پوست فرو می‌روند، به تحریک فرآیند تولید کلاژن و افزایش نوسازی سلول‌های پوستی می‌پردازد. مزایای استفاده از میکرونیدلینگ برای رفع جای جوش عبارتند از:

کاهش ظاهر جوشها و جای جوش: میکرونیدلینگ با تحریک تولید کلاژن و افزایش جذب مواد مراقبت از پوست، می‌تواند باعث کاهش ظاهر جوش و جای جوش شود.

بهبود بافت پوست: این فرآیند می‌تواند به بهبود بافت پوست، نرم‌تر شدن پوست و حتی کاهش چین و چروک‌ها کمک کند.

تسکین اثرات زخم‌های جوش: با افزایش نوسازی سلول‌های پوست و تقویت بافت، میکرونیدلینگ میتواند در تسکین اثرات زخم‌های جوش کمک کند.

کاهش پیگمانتاسیون ناشی از جوش: میکرونیدلینگ می‌تواند به تسکین پیگمانتاسیون اضافی ناشی از جوشها کمک کند و رنگ پوست را بهبود بخشد.

افزایش جذب محصولات مراقبت از پوست: با ایجاد کانال‌های میکروسکوپیک در پوست، میکرونیدلینگ می‌تواند جذب محصولات مراقبت از پوست مانند سرم‌ها و کرم‌ها را افزایش دهد.

دلایل محبوبیت میکرونیدلینگ صورت

امروزه استفاده از میکرونیدلینگ در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد چرا که بسیاری از افراد استفاده از این دستگاه را به انجام عمل جراحی و یا سایر روش ها ترجیح میدهند. در ادامه دلایلی را بیان میکنیم که در محبوبیت بالای این دستگاه بسیار موثر بوده است:

 • میکرونیدلینگ به دوره درمانی کوتاه تری نسبت به سایر روش ها نیاز دارد. به بیان دیگر تاثیرگذاری میکرونیدلینگ بالا می باشد.
 • درمان با استفاده از میکرونیدلینگ به استفاده از مواد شیمیایی نیاز ندارد و با روش های کاملا طبیعی مشکلات پوستی را درمان میکند.
 • استفاده از میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش های درمانی از نظر اقتصادی به صرفه تر است.
 • میکرونیدلینگ هیچگونه احساس دردی ایجاد نمیکند و منجر به خونریزی یا سایر اثرات جانبی نمیگردد.
 • درجوانسازی پوست با استفاده از میکرونیدلینگ از آنزیم های طبیعی پوست استفاده می شود. این فرآیند منجر به ایجاد بافت های جدید و ترمیم بافت های قدیمی پوست خواهد شد.
 • امروزه میکرونیدلینگ در کشور های جهان اول به عنوان یکی از محبوب ترین روش های برای ترمیم طیف وسیعی از مشکلات پوستی شناخته می شود.

چه کسانی نمیتوانند از درمارولرولر استفاده کنند؟

 • اشخاصی که در پوست خود دارای عفونت، زگیل، کراتوز های خورشیدی و … هستند.
 • کسانی که دارای آکنه فعال و یا تبخال در ناحیه تحت درمان می باشند.
 • بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده میکنند.
 • افرادی که تحت درمان شیمی درمانی و یا پرتو درمانی هستند.
 • بیمارانی که درگیر بیماری دیابت کنترل نشده هستند.
 • و …

بهترین دستگاه میرونیدلینگ

تعداد جلسات مورد نیاز برای اثرگذاری میکرونیدلینگ

اما سوالی که در ذهن علاقه مندان ایجاد می شود این است که برای اثرگذاری میکرونیدلینگ به چند جلسه درمانی نیاز است؟ به طور کل باید بدانید که اثرگذاری میکرونیدلینگ در یک جلسه امکان پذیر نیست و برای دیدن نتایج این دستگاه باید صبور باشید. تعداد جلسات مورد نیاز برای دیدن نتایح حاصل از میکرونیدلینگ با توجه به نوع پوست و مشکلات آن متفاوت می باشد.

از این رو طبیعتا نمیتوان به طور دقیق بیان کرد که اثرگذاری آن در چند روز نمایان می شود و این امر به تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد. اما به طور معمول بیشتر مشکلات پوستی بعد از گذشت ۴ تا ۶ جلسه درمان می شوند. با این حال ممکن است بعضی از مشکلات به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند. نکته ای که باید بدانید این است که بین جلسات میکرونیدلینگ باید بین ۴ تا ۶ هفته فاصله بیفتد و بعد از گذشت ۶ ماه تا ۱ سال میتوانید تاثیرات آن را مشاهده کنید.

چرا از میکرونیدلینگ استفاده کنیم؟

میکرونیدلینگ علاوه بر کاربردی که در درمان طیف وسیعی از مشکلات پوستی دارد. فواید بیشمار دیگری نیز برای پوست صورت به همراه دارد که منجر گشته در دنیای امروز افراد استفاده از این روش را جایگزین سایر روش های درمان زیبایی نمایند. از جمله مزیت های میکرونیدلینگ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از میکرونیدلینگ منجر به تقویت بافت های پوستی میگردد.
 • میکرونیدلینگ سلول های پوستی را تحریک میکند و منجر به تولید بیشنر پروتئین کلاژن میشود.
 • میکرونیدلینگ روش درمانی غیر تهاجمی می باشد که نیاز به انجام عمل جراحی و یا استفاده از مواد بیهوشی ندارد.
 • با استفاده از میکرونیدلینگ میتوان به راحتی اثرات ناشی از زخم ها را از بین برد.
 • کاهش و از بین بردن چین و چروک ها با استفاده از میکرونیدلینگ امکان پذیر است.
 • هزینه استفاده از میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش های درمانی کم تر و به صرفه تر می باشد.
 • استفاده از میکرونیدلینگ پوست های شل را سفت و محکم میکند.
 • کوچک شدن منافذ باز پوست از مزیت های دستگاه میکرونیدلینگ می باشد.
 • میکرونیدلینگ ایمنی بالایی دارد و عوارض ناشی از آن بسیار کم و سطحی می باشد.
 • میکرونیدلینگ برای تمام قسمت های بدن قابل استفاده است. و ….

چه کسانی نباید از میکرونیدلینگ استفاده کنند؟

 • اشخاصی که در پوست خود دارای عفونت، زگیل، کراتوز های خورشیدی و … هستند.
 • کسانی که دارای آکنه فعال و یا تبخال در ناحیه تحت درمان می باشند.
 • بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده میکنند.
 • افرادی که تحت شیمی درمانی و یا پرتو درمانی هستند.
 • بیمارانی که درگیر بیماری دیابت کنترل نشده هستند.
 • افرادی که مبتلا به سرطان های مختلف پوستی هستند.
 • بیمارانی که از داروهای خاصی استفاده میکنند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری هموفیلی هستند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی بدن هستند.
 • افرادی که دچار عفونت در بدن خود هستند.
 • بانوان باردار و شیرده نباید از میکرونیدلینگ استفاده کنند.و…

نویسنده: المیناز اردیبهشت

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *