میکرونیدلینگ, مقاله ها

معجزه میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

معجزه میکرونیدلینگ : در دنیای امروز موضوع زیبایی و داشتن پوستی صاف و شفاف، یکی از مواردی است که برای تمامی افراد جدا از جنسیت از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو روش ها و دستگاه های مختلفی به این منظور روی کار آمده است که میکرونیدلینگ یکی از بهترین و موثرترین روش ها در این بین است. به عبارتی میکرونیدلینگ را میتوان راهکاری برای جوانسازی پوست دانست.

این روش روی افراد بسیاری استفاده شده است، این افراد معتقدند تمامی چین و چروک ها، جای اسکار و زخم، سلولیت های موجود در پوست و … به طور کامل از بین رفته و برطرف شده است. در ادامه مقاله شما را با معجزه میکرونیدلینگ در زیبایی و جوانسازی آشنا میکنیم.

آشنایی کلی با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است که در آن از دستگاه مخصوصی استفاده میگردد. دهانه این دستگاه دارای سوزن های ریز متعددی است که سوارخ های بسیار کوچکی روی سطح پوست ایجاد میکند. و با افزایش جریان خون و تولید کلاژن مشکلات پوستی را بر طرف میکند. شاید بسیاری از شما نام میکرونیدلینگ را نشنیده باشید و تصور کنید

این روش یکی از درمان های مدرن می باشد. اما جالب است بدانید قدمت استفاده از این روش به حدود ۵۰ سال پیش برمیگردد و روز به روز در حال پیشرفت و به روز رسانی است. (معجزه میکرونیدلینگ)

مطالب دیگر  عوارض میکرونیدلینگ صورت

طبق تحقیقات انجام شده بین ۳۷ بیمار، این نتیجه به دست آمده است که در ۸۰ درصد آن ها تمامی مشکلات پوستی مانند جای زخم های صورت، چین و چروک و … به طور کامل محو شده است. استفاده از میکرونیدلینگ عوارض جانبی نیز به همراه نخواهد شد و این امر منجر گشته تا امروزه این روش به عنوان یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین روش های زیبایی شناخته شود. معجزه میکرونیدلیگ روی جوانسازی پوست بر هیچکس پوشیده نیست.

 برای خرید دستگاه میکرونیدلینگ صورت کلیک کنید

روش های استفاده از میکرونیدلینگ

به طور کل میکرونیدلینگ از دو طریق عمل میکند. که عبارتند از:

سوزن های موجود در میکرونیدلینگ سوراخ های ریزی را روی سطح پوست ایجاد میکند که کانال های میکرونی نامیده می شود. این سوراخ ها کمک میکند محصولات و سرم های مراقبت از پوست راحت تر جذب شود و در نتیجه تاثیرگذاری دو چندانی داشته باشد.

ورود سوزن های میکرونیدلینگ به درون پوست، سرعت گردش خون را افزایش میدهد و این امر در افزایش تولید کلاژن و الاستین که دو هورمون موثر در ترمیم زخم ها و از بین بردن مشکلات پوستی است کمک میکند. نتیجه این امر از بین رفتن خطوط ریز ایجاد شده روی پوست، چین و چروک های ایجاد شده، جای زخم، جوش و … خواهد بود. (معجزه میکرونیدلینگ)

معجزه میکرونیدلینگ

در روش سوم از دستگاه درمارولر استفاده میشود که درمان خانگی میکرونیدلینگ معرفی می شود. درمارولر نیز همانند میکرونیدلینگ دستگاهی دارای یک سری و هزاران سوزن ریز است که تمامی کاربردهای میکرونیدلینگ را دارد. با این تفاوت که درمارولر قابلیت استفاده در خانه را دارد.(معجزه میکرونیدلینگ)

مطالب دیگر  فواید میکرونیدلینگ صورت

معجزات میکرونیدلینگ

معجزه میکرونیدلینک در از بین بردن جای جوش و اسکار

افرادی که دچار جوش روی پوست صورت خود هستند که ممکن است به دلایل مختلفی مانند رسیدن به دوران بلوغ، عوارض داروهای شیمیایی و … ایجاد شود. میتوانند از میکرونیدلینگ استفاده کنند و از اثرگذاری آن مطمئن باشند.

در استفاده از میکرونیدلینگ برای درمان جوش صورت، از سوزن های نسبتا بزرگ که حدود ۳ میلی متر هستند استفاده میشود. اما فراموش نکنید برای انجام اینکار حتما به متخصصان مربوطه مراجعه کنید.(معجزه میکرونیدلینگ)

معجزه میکرونیدلینگ در جوانسازی و تقویت پوست

میکرونیدلینگ منجر به افزایش جریان گردش خون میشود. این امر به دلیل به وجود آمدن زخم های ریز روی سطح پوست است که باافزایش تولید کلاژن و هورمون الاستین پوست به درمان این جای زخم و التهاب های صورت کمک میکند. در کنار آن کلیه چین و چروک های ایجاد شده، خطوط عمیق روی پوست مانند خط اخم و خط خنده، و … را درمان میکند و تاثیرات شگفت انگیزی در جوانسازی پوست صورت خواهد داشت.

مطالب دیگر  کاربرد دستگاه اندولیفت

معجزه میکرونیدلینگ در روشن سازی پوست صورت

میکرونیدلینگ کمک میکند ویتامین ها و سرم های تقویتی راحت تر به پوست جذب شود و این امر تاثیرگذاری این مواد را روی پوست دو چندان خواهد کرد. جذب بهتر مواد معدنی و تقویتی به روشن تر شدن پوست صورت کمک میکند. بنابراین افرادی که پوست صورتشان در اثر تابش نور خورشید، برنزه کردن و … کدر شده است، میتوانند از این روش استفاده کنند و پوستی روشن و شفاف داشته باشند.(معجزه میکرونیدلینگ)

معجزه میکرونیدلینگ در درمان آفتاب سوختگی پوست

ممکن است برای بسیاری از شما پیش آمده باشد که در فصل تابستان پوست صورت و یا دستتان دچار آفتاب سوختگی شود. این امر به خصوص در افرادی مشاهده میشود که پوستشان بسیار روشن و یا حساس می باشد. استفاده از میکرونیدلینگ با افزایش تولید کلاژن منجر میگردد آفتاب سوختگی های ایجاد شده به طور کامل از بین بروند و درمان شوند.

معجزه میکرونیدلینگ

معجزه میکرونیدلینگ در رفع و از بین بردن منافذ باز پوست

تصور عموم بر این است که ورود سوزن به پوست صورت منجر به ایجاد منافذ روی پوست خواهد شد. اما بهتر است بدانید میکرونیدلیگ علاوه بر اینکه هیچگونه منافذی ایجاد نمیکند بلکه قادر است منافذ باز پوست را به طور کامل از بین ببرد و برطرف نماید. این امر با افزایش کلاژن سازی انجام میگیرد. به این صورت که با تولید کلاژن منافذ خالی ابتدا پر و کوچک میشود و سپس به طور کامل از بین میروند. (معجزه میکرونیدلینگ)

معجزه میکرونیدلینگ در از بین بردن جای زخم، سوختگی و اسکار

طبق تحقیقات انجام شده روی تاثیرات میکرونیدلینگ، این نتیجه به دست آمده است که افرادی که دچار جای زخم، سوختگی و … بر روی پوست خود هستند به طور کامل درمان شده اند و هیچگونه جای زخمی بر جای نمانده است. تاثیرات میکرونیدلینگ در از بین بردن جای زخم و جوش را میتوانید از همان جلسات اول مشاهده کنید.

خدمات لیزر

معجزه میکرونیدلینگ در درمان ریزش مو

جالب است بدانید میکرونیدلینگ علاوه بر جوانسازی و از بین بردن مشکلات پوستی، در درمان مشکلات مرتبط با ریزش مو نیز موثر است. میکرونیدلینگ منجر به افزایش تولید مواد مغذی خواهد شد که در جلوگیری از ریزش مو و افزایش رشد آن تاثیرگذار است. به این ترتیب تاثیرات چشم گیری در تقویت فولیکول های سطح مو خواهد داشت.

آشنایی با انواع دستگاه های میکرونیدلینگ!!
درمارولر

درمارولر را میتوان یکی از ساده ترین انواع میکرونیدلینگ دانست. این دستگاه دارای یک بدنه پلاستیکی و دهانه ای دارای هزاران سوزن ریز است. که به عنوان یک ماساژور عمل میکند و با بهبود جریان خون قادر به درمان انواع مشکلات پوستی است. درمارولر قابلیت استفاده دستی را نیر دارد و میتوان آن را به نوعی درمان خانگی میکرونیدلینگ دانست.(معجزه میکرونیدلینگ)

درماپن

درماپن ظاهری شبیه به یک خودکار دارد که دهانه آن پهن و دارای سوزن های بسیاری می باشد. درماپن دارای یک موتور الکتریکی است که با استفاده از آن روی پوست حرکت میکند. و با ایجاد سوراخ های بسیار ریز روی سطح پوست منجر به کلاژن سازی و در نتیجه ترمیم و بر طرف کردن مشکلات پوستی خواهد شد.

درما استامپ

از نظر ظاهری درماپن و درما استامپ به یکدیگر شبیه می باشند و تنها تفاوتشان تیز تر بودن سوزن های درما استامپ است. علاوه بر این درما استامپ ها هم قابلیت حرکت به صورت دستی را دارند و هم دارای موتور الکتریکی می باشند. درما استامپ ها همانند یک مهر وارد پوست شده و با ایجاد زخم های بسیار ریز اقدام به درمان مشکلات پوستی میکنند. (معجزه میکرونیدلینگ)

معجزه میکرونیدلینگ
دستگاه LED

دستگاه های ال ای دی میکرونیدلینگ، دارای سیستم دیود، نور و تعداد زیادی LED می باشند. این دستگاه ها بر خلاف انواعی که در بالا بیان کردیم سوراخی روی سطح پوست ایجاد نخواهند کرد و با تابش نور به سطح پوست کلاژن سازی را تحریک خواهند کرد. ( بهتر است بدانید استفاده از این دستگاه هنوز به طور قطع در کشور ما انجام نگرفته است.)

دستگاه رادیویی

دستگاه های رادیویی همانطور که از نامشان پیداست با استفاده از امواج رادیویی عمل میکنند. دهانه این دستگاه نیز دارای سوراخ های ریز متعددی است که این سوزن ها امواج رادیویی را در سطح پوست رد و بدل میکنند. در نتیجه این امر کلاژن بیشتری در سطح پوست تولید شده و در درمان مشکلات پوستی اثرگذار خواهد بود. (معجزه میکرونیدلینگ)

هزینه درمان میکرونیدلینگ به چه صورت است؟

هزینه درمان میکرونیدلینگ یکی از سوال هایی است که برای بسیاری از علاقه مندان به استفاده از این روش مطرح میشود. بهتر است بدانید هزینه این درمان نسبت به سایر روش های درمانی بسیار کمتر و به صرفه تر می باشد. نمیتوان به طور قطع بیان کرد هزینه این درمان چقدر است. چرا که این امر به عوامل مختلفی مانند شدت بیماری و مشکل پوستی، میزان دستمزد پزشک متخصص، تعداد جلسات و … بستگی دارد. سایر عوامل موثر بر قیمت میکرونیدلینگ میتوان به موارد زیر اشاره کرد: (معجزات میکرونیدلینگ)

 • استفاده از PRP در کنار میکرونیدلینگ میزان هزینه را افزایش میدهد.
 • افزایش حجم ناحیه مورد درمان، منجر به افزایش هزینه خواهد شد. و …

معجزه میکرونیدلینگ

مزیت های میکرونیدلینگ

همانطور که در ابتدای مقاله بیان شد میکرونیدلینگ ها قادرند با روش های کاملا طبیعی به درمان طیف وسیعی از بیماری های پوستی بپردازند. اما علاوه بر این موضوع این دستگاه ها کاربردهای بینظیر دیگری به همراه دارد که منجر گشته در دنیای امروز جایگزین سایر روش ها شود. از جمله مزیت های میکرونیدلینگ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میکرونیدلینگ به تقویت بافت های پوستی کمک میکند.
 • میکرونیدلینگ با تحریک سلول های پوستی به افزایش تولید پروتئین های کلاژن و الاستین کمک میکند.
 • با استفاده از میکرونیدلینگ میتوان به راحتی اثرات ناشی از زخم ها را از بین برد.
 • میکرونیدلینگ به از بین رفتن کلیه چین و چروک ها و خطوط ریز روی پوست کمک میکند.
 • میکرونیدلینگ به سفت و محکم کردن بافت های پوستی کمک میکند.
 • کمک به کوچک کردن منافذ باز پوست از دیگر مزیت های استفاده از میکرونیدلینگ می باشد.
 • میکرونیدلینگ روشی است که بدون نیاز به انجام عمل جراحی یا استفاده از داروهای شیمیایی به درمان مشکلات پوستی کمک میکند و از این رو روشی غیر تهاجمی می باشد.
 • میکرونیدلینگ ایمنی بالایی دارد و عوارض ناشی از آن بسیار کم و سطحی می باشد.
 • از میکرونیدلینگ میتوان بر روی تمامی قسمت های بدن استفاده کرد.
 • هزینه استفاده از میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش های درمانی کم تر و به صرفه تر می باشد. و ….

آیا همه افراد میتوانند از میکرونیدلینگ استفاده کنند؟

درست است که میکرونیدلینگ روشی غیر تهاجمی و بدون عوارض می باشد اما با این حال توصیه می شود افرادی که دارای یکی از مشکلات زیر هستند از این دستگاه استفاده نکنند:

 • اشخاصی که در پوست خود دارای عفونت، زگیل، کراتوز های خورشیدی و … هستند.
 • کسانی که دارای آکنه فعال و یا تبخال در ناحیه تحت درمان می باشند.
 • بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده میکنند.
 • افرادی که تحت شیمی درمانی و یا پرتو درمانی هستند.
 • بیمارانی که درگیر بیماری دیابت کنترل نشده هستند.
 • افرادی که مبتلا به سرطان های مختلف پوستی هستند.
 • بیمارانی که از داروهای خاصی استفاده میکنند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری هموفیلی هستند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی بدن هستند.
 • افرادی که دچار عفونت در بدن خود هستند.
 • بانوان باردار و شیرده نباید از میکرونیدلینگ استفاده کنند. و …

اثرگذاری میکرونیدلینگ بعد از چند جلسه درمانی مشخص می شود؟

افرادی که قصد استفاده از میکرونیدلینگ برای درمان مشکلات پوستی خود را دارند باید بدانند که برای استفاده از این روش باید صبور باشند. چرا که طبیعتا اثرگذاری این دستگاه بعد از یک جلسه مشخص نمی شود و بین ۴ تا ۶ جلسه درمانی نیاز دارد. به طور کل تعداد جلسات مورد نیاز برای اثرگذاری میکرونیدلینگ به نوع مشکل پوستی و پوست هر فرد بستگی دارد و در هر فرد بنا به تشخیص پزشک متخصص متفاوت می باشد. نکته ای که در رابطه با میکرونیدلینگ باید بدانید این است که بین جلسات استفاده از این روش درمانی باید بین ۴ تا ۶ هفته فاصله داشته باشد و از این رو بعد از گذشت ۶ ماه تا ۱ سال میتوانید شاهد تاثیرات آن بر روی پوست خود باشید.

سوالات متداول

آیا میکرونیدلینگ روشی دردناک است؟

خیر- میکرونیدلینگ هیچگونه احساس دردی به همراه نخواهد داشت.

تعداد جلسات مورد نیاز در درمان میکرونیدلینگ چقدر است؟

تعداد این جلسات در افراد مختلف متفاوت است اما به طور کل این درمان در ۳ جلسه و طی ۳ ماه انجام میگیرد.

آیا بعد از استفاده از میکرونیدلینگ میتوان از بوتاکس استفاده کرد؟

بله دو هفته بعد از میکرونیدلینگ میتوان از بوتاکس یا ژل استفاده کرد.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *