مقاله ها

نکات مهم درباره تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

مطمئنا در مورد عیب های تزریق ژل لب چیزی شنیده اید، توجه کنید که این معایب دوام نخواهد داشت.  در اینجا چندین موارد را بررسی کرده ایم. یکی از  جراحی هایی است که برای زیبایی چهره انجام می شود تزریق ژل لب است.  تزریق ژل لب هزینه کمی دارد و برای فرم دهی لب ها انجام می شود.

بسیاری از افراد  لب های خود را با استفاده از تزریق ژل بازسازی و گسترش می دهند. این موضوع را بدانید که دلایل زیادی وجود دارد که منجر به تغییر بافت لب مانند سایر قسمت های بدن می شودو فرد دچار افزایش سن می شود.

 قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سیگار کشیدن جز این موارداست. بسیاری از افراد سعی می کنند با روش هایی، زیبایی و جوانی را به لب ها باز گردانند و تزریق ژل به لب یکی از این راه حل ها است.

لیزر صورت

تزریق ژل لب چقدر دوام دارد؟

 • دوام تزریق ژل لب به چیز های گوناگون، به خصوص نوع ژل بستگی دارد.
 • امروزه انواع گوناگونی ژل لب برای تزریق وجود دارد که هریک دوام متفاوتی دارند. یکی از این ژل ها Restylane است که ماندگاری آنها حدود ۶ ماه تا یک سال ثبت شده است.
 • نوع دیگر این ژل Jovidrum ،که عمر مفید حدود ۱۲ ماه تا دو سال است و ژل های Radis،هم ۱۸ تا ۲۴ ماه ماندگار هستند.
 • همچنین، مارک محصول و حجم لب ها و سوخت و ساز بدن افرادی که ژل به لب آنها تزریق می شود در تاثیر گذاری ژل و دوام آن موثر است.
 • به طور کلی اثر ژل ها هم دائمی و هم موقتی است. پزشکان هم بیشتر استفاده از ژل های موقت، برای تزریق را توصیه میکنن تا در صورت نارضایتی ، راهی برای تغییر داشته باشند.

تزریق ژل لب

فواید تزریق ژل لب
 کم بودن کبودی

مقدار کبودی و تورم ناشی از تزریق ژل لب بسیار جزئی است. به طور خاص، این مورد بیشتر در زمینه ژلهای اسید هیالورونیک نسبت به سایر محصولات ثبت شده است.

دوام مناسب

 اغلب، تزریق ژل به لب  دائمی نیست و موقتی است و درمدت زمان کوتاه از بین می رود.  با این حال افراد کاملا راضی هستند.  و حدود ۶ ماه ماندگار است.

جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶
 راحت کنترل کردن حجم لب

پزشک متخصص می تواند حجم لب ها را کنترل کند تا نتیجه مطلوب رخ دهد.  به یاد داشته باشید که با انجام تحقیقات گسترده در انتخاب متخصص زیبایی می توانید احتمال به وجود آمدن عوارض تزریق ژل لب را به کمترین حد برسانید.

معایب تزریق ژل لب

 خونمردگی،  بی حسی، تورم، سوزش و قرمزی در داخل و اطراف محل تزریق و همچنین از دست دادن لب های طبیعی از معایب تزریق ژل لب است.

 خون رسانی در لب ها بسیار است به همین دلیل، بعد از تزریق، احتمال خونمردگی در این قسمت وجود دارد. با استفاده از کمپرس آب سرد و توصیه های پزشکی درمان می شود و ازبین می رود.

مطالب دیگر  تجربه من از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

در لب ها شبکه عصبی قویی وجود دارد به همین دلیل بعد از تزریق بی حسی زده میشود و ۴۵ دقیقه طول می کشد.  تورم، سوزش، قرمزی از معایب دیگر تزریق ژل لب است که به خاطر استفاده از سوزن پس از تزریق رخ می دهد. اصلی ترین عیب برای وقتی است که وضعیت لب ها طبیعی نیست. دراین موقعیت باید لب ها به حالت طبیعی برگردند و تورم از بین برود، یا یک متخصص حتما مشورت کنید تا مشکل حل شود.

تزریق ژل لب

برای تزریق ژل ب لب ۶ مدل داریم:

۱-مدل قلب

لب های قلبی بسیار پرطرفدارند چون ظاهری زنانه ایجاد میکنند. این روش تزریق شکل ویژه ایی روی لب ها به وجود می آورد. این تزریق باید بامهارت خاصی صورت بگیرد تا فرم لب ها و برجسته بودن آن حفظ شود. اغلب این روش برای خانم هایی با صورت بیضی شکل انجام می شود.

میخوای دستگاه لیزر خونگی داشته باشی که از شر موهای زائد خلاص شی؟ برای خرید لیزر خونگی کلیک کن

۲-مدل روسی

 در مدل روسی، لب ها  با حجم بیشتر از روش قلبی و ظریف تر، در نزدیکی مرکز لب ها درست مانند یک عروسک روسی فرم داده می شوند.  در این روش لب ها را به سمت بالا میبرند و حجم داده نمی شود. و لب ها حالت طبیعی میگیرند.

  ۳- مدل عروسکی یا باربی

  معمولا لب پایین مراجعه کننده بزرگتر از لب بالا می شود. به همین دلیل حالت لب پایینی شما بیشترین شکل را می گیرد و شبیه باربی و عروسکی می شود .

  ۴- مدل طبیعی

 پزشک متخصص ژل را تیکه تیکه در طی دو تا سه جلسه تزریق می کند و با گذشت زمان حجم لب ها زیاد می شود. اما نباید حالت طبیعی لب ها ازبین برود. دراین روش باید چین و چروک های طبیعی لب هاحفظ شود تا ظاهر مناسبی پیدا کنند.

مطالب دیگر  آموزش کار با دستگاه لیزر خانگی تک کاره

۵-مدل فانتزی

  لب ها به هیچ وجهه متورم نمی شوند. اغلب پزشک سعی می کند لب ها را از شکل طبیعی خارج کرده و آنها را برجسته و حجیم نشان دهد. اکثر افرادی که از این روش استفاده میکنند ، سایر قسمت های صورت را برای تغییر چهره ی خود دستکاری کرده اند.

  ۶- مدل شیار دار

ژل در وسط لب پایین تزریق می شود تا شکل سوراخ دار به وجود آید.  قسمت میانی لب ها معمولاً وسیع ترین قسمت لب ها هستند. اما برخی از افراد لب های باریکی در خط وسط دارند و در هر دو طرف برجسته تر است.  که برآمدگی در دو طرف خط وسط لب و شکاف روی آن ، یک حالت شیاردار ایجاد می کند.

تزریق ژل لب

درمان های بعد از تزریق چیست؟

 • بعد از انجام تزریق ژل امکان دارد، قرمزی، تورم، حساسیت و خارش در قسمت تزریق یا اطراف آن احساس شود.  این عوامل کمیاب است اما بهتر است بدانید.
 • آگاه باشید که در این حالت از خاراندن ، ماساژ دادن و لمس این نواحی خودداری کنید. در بعضی موارد، پزشک ممکن است داروهای خاصی را برای جلوگیری ازاین موارد  بعد از عمل جراحی تجویز کند.
 • حتی وقتی بعد از تزریق دچار درد شدیدی شدید، از آسپرین یا داروهای ضدالتهاب مانند ایبوپروفن یا ژلوفن استفاده نکنید. زیرا این داروها باعث خونریزی یا کبودی می شوند. بهتر است از کمپرس آب سرد برای رفع کبودی استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان محل تزریق را تکان ندهید. اگر تورمی روی سطح پوست خود مشاهده کردید، می توانید این ناحیه را ماساژ دهید.
 • بعداز یک هفته اصلاح و آرایش مشکلی ندارد. امابعد از تزریق از آرایش و اصلاح صورت خودداری کنید.
 • این نواحی را کاملا تمیز و خشک نگهدارید تا عفونت نگیرد. محل تزریق را با شوینده های ملایم بشویید.
 • تا زمان از بین رفتن کبودی، تورم و قرمزی محل تزریق ژل را گرم نکنید.  از آفتاب، سونا، حمام، سولاریوم و .. دوری کنید، همچنین نباید محل تزریق سرد شود.
 • دو هفته بعد از تزریق ورزش و فعالیت های شدید را متوقف کنید و هنگام استراحت روی صورت نخوابید.

تزریق ژل لب

هزینه های تزریق ژل لب

مقدار هزینه به موارد مختلفی بستگی دارد. حتی نوع ژل، میزان تزریق ژل و مقدار دوام آن بر قیمت تزریق اثر میگذارد. هر کدام از ژل ها خواص و ماندگاری خاص خود را دارند. به همین دلیل هر کدام بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد. دستمزد پزشک و هزینه کلینیک زیبایی، درمان بعد از تزریق و هزینه داروها بعد از تزریق توسط متخصص تعیین می شود که این ها مواردی هستند که قیمت تزریق ژل لب به آنها کاملا بستگی دارد.

برای چه کسانی تزریق ژل لب مضر است؟

اگرچه روش های تزریق ژل لب روشی مطمئن و ایمن هستند، اما همه نمی توانند از روش تزریق استفاده کنند. این افراد شامل کسانی که واکنش های آلرژیک،  بارداری ودوره شیرده، بیماران قلبی و همچنین افرادی که از داروهایی مانند آسپرین استفاده می کنند، بیماران دیابتی، یا کسانی  که سابقه حمله قلبی، سکته مغزی یا تنفسی مانند آسم رنج می برند باید از این روش خودداری کنند. به یاد داشته باشید  قبل از تزریق  با پزشک درمورد بیماری خود صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *