مقاله ها, میکرونیدلینگ

بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی : همه ما به دنبال داشتن پوستی صاف و بدون چین و چروک هستیم. از این رو در تلاشیم با بکارگیری لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف از پوست خود مراقبت کنیم و از بروز چین و چروک در آن  جلوگیری نماییم. در این مقاله قصد داریم یکی از دستگاه های کاربردی در زمینه مراقبت پوستی یعنی میکرونیدلینگ را معرفی کنیم.

که یکی از مدرن ترین و موثر ترین روش ها برای مراقبت و نگه داری از پوست می باشد و میتوان با تهیه دستگاه میکرونیدلینگ خانگی به راحتی در منزل آن را مورد استفاده قرار دهید. کارایی اصلی این محصول کمک به افزایش تولید کلاژن می باشد که تاثیرات بسیاری در جوانسازی پوست خواهند داست. در ادامه به بررسی کاربردهای آن و معرفی بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی میپردازیم.

آشنایی با دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

همانطور که میدانید در دنیای امروز مراقبت و نگه داری از پوست موضوعی بسیار پراهمیت می باشد. به همین دلیل است که محصولات مختلفی مانند ماسک های مختلف، انواع کرم های جوان کننده، سرم های تقویتی و … به منظور مراقبت از پوست روی کار آمده است. که هریک کاربردهای مخصوص به خود را دارند.

در این بین دستگاه های میکرونیدلینگ از انواع دستگاه های آرایشی می باشند که میتوان آن را یکی از محبوب ترین و به روزترین دستگاه ها در درمان مشکلات مختلف پوستی دانست.

انواع میکرونیدلینگ ها در دهانه خود دارای سوزن های بسیار ریزی هستند که با ورود به درون پوست و ایجاد منافذ ریز به جوانسازی پوست کمک میکنند. (بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)

خدمات لیزر

ورود سوزن به درون پوست سلول های پوستی را تحریک میکنند و در نتیحه جریان گردش خون، تنفس پوستی، تولید کلاژن و الاتسین و .. افزایش می یابد.

مجموع این عوامل به ترمیم پوست و بهبود وضعیت پوستی کمک خواهند کرد. علاوه بر این ایجاد منافذ ریز روی پوست کمک میکند محصولات تقویتی و ترمیم کننده راحت تر جذب لایه های زیرین پوست شود و تاثیر گذاری دو چندانی داشته باشد.

ممکن است تصور کنید ورود سوزن های ریز متعدد به درون پوست با درد و خونریزی همراه است اما بهتر است بدانید به هیچ وجه اینگونه نیست. ورود این سوزن های احساس درد به دنبال ندارند و در صورتی که فرد احساس درد داشت میتواند از بی حس کننده های موضعی استفاده کند. در ادامه به بررسی بیشتر میکرونیدلینگ خانگی میپردازیم.

مراحل استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

مرحله اول:

قبل از استفاده از میکرونیدلینگ خانگی ابتدا باید پوست صورت خود را به طور کامل با مواد شوینده مناسب، بشورید. به طوری که پوست عاری از تمامی آلودگی ها و مواد آرایشی باشد.

مرحله دوم:

در این مرحله سوزن های موجود در دهانه دستگاه میکرونیدلینگ خانگی را با مواد مناسب ضد عفونی کنید. برای اینکار میتوانید از الکل استفاده کنید.

مطالب دیگر  مزایا و معایب میکرونیدلینگ
مرحله سوم:

نکته ای که در برای استفاده از میکرونیدلینگ خانگی باید مورد توجه قرار دهید این است که در زمان استفاده از باید تمامی اجزای صورت خود را جدا  در نظر بگیرید. به این معنی که پیشانی، چانه، گونه و … همگی قسمت های جدا از همدیگر هستند. در زمان انتخاب و استفاده از سوزن آن را دقیقا مطابق با پوست خود انتخاب کنید.(سورن های میکرونیدلینگ در انواع و جنس های مختلفی در بازار موجود است.)

مرحله چهارم:

حال نوبت به استفاده از میکرونیدلینگ خانگی میرسد. در این مرحله دقت کنید سوزن ها باید به آرامی روی پوست کشیده شوند. چرا که درغیر اینصورت ممکن است پوست شما دچار آسیب شود. علاوه بر این دستگاه میکرونیدلینگ را نباید تنها روی یک نقطه از پوست مورد استفاده قرار دهید اینکار منجر میگردد به آن ناحیه فشار وارد شود و در نتیجه پوستتان آسیب ببیند. نکته مورد توجه در استفاده از میکرونیدلنیگ این است که دستگاه باید به یک سمت حرکت کند.(جهت حرکت دستگاه را در حین کار تغییر ندهید.)

مرحله پنجم:

بعد از پایان استفاده، دستگاه میکرونیدلینگ خانگی را به درون جعبه خود وارد کنید و از آن مراقبت نمایید.

مراقبت های لازم بعد از میکرونیدلینگ

تا ۸ ساعت بعد از پایان استفاده از دستگاه، پوست خود را با مواد شوینده نشورید.

توصیه میشود تا ۱ روز بعد از استفاده از میکرونیدلینگ از مواد آرایشی استفاده نکنید.

بهتر است بعد از پایان استفاده از دستگاه، از سرم های ویتامین سی روی پوست خود استفاده کنید

سوزن های مورد استفاده در دستگاه میکرونیدلینگ خانگی به دلیل ورود به درون پوست باید توسط یک نفر استفاده گردد. چرا که در صورت استفاده چندین نفر از این دستگاه احتمال ایجاد عفونت وجود دارد.

افرادی که نباید از میکرونیدلینگ خانگی استفاده کنند!

 • افراد مبتلا به عفونت های پوستی فعال
 • افراد با سابقه اسکار کلوئید یا ترمیم غیر طبیعی زخم
 • کسانی که اختلالات خونریزی دارند یا داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند
 • افراد مبتلا به آکنه فعال یا شعله ور شدن روزاسه
 • زنان باردار یا شیرده
 • کسانی که زخم یا بریدگی باز دارند
 • افراد مبتلا به بیماری ها یا حساسیت های پوستی

کاربردهای میکرونیدلینگ صورت

 • کاربرد میکرونیدلینگ صورت در درمان جای جوش و لک های پوستی
 • کاربرد میکرونیدلینگ صورت در از بین بردن خط خنده
 • کاربرد میکرونیدلینگ صورت در از بین بردن ترک های پوستی (ترک های پوستی در دوران چاقی یا حاملگی ایجاد میگردد.)
 • کاربرد میکرونیدلینگ صورت در از بین بردن چین و چروک های صورت و افزایش انعطاف پذیری پوست
 • کاربرد میکرونیدلینگ صورت در از بین بردن تیرگی های پوست
 • کاربرد میکرونیدلینگ صورت در ترمیم جای زخم و سوختگی
 • کاربرد میکرونیدلینگ صورت در درمان مشکلات پوستی مانند قرمزی و التهاب و …

بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگیآشنایی با انواع میکرونیدلینگ

همانطور که در بالا اشاره کردیم میکرونیدلینگ ها کاربردهای بسیار گسترده ای دارند و در نواحی مختلف پوست مورد استفاده قرار میگیرند. از مزیت های این دستگاه قابلیت استفاده خانگی آن می باشد. از این رو امروزه انواع مختلفی از میکرونیدلینگ خانگی در بازار موجود است  که برای رفع لکه های پوستی، درمان چین و چروک، تغییر رنگ پوست و .. مورد استفاده قرار میگیرد. در ادامه شما را انواع میکرونیدلینگ خانگی آشنا میکنیم:

مطالب دیگر  مزایا و معایب میکرونیدلینگ را بیشتر بشناسید!

میکرونیدلینگ خانگی غلطکی

میکرونیدلینگ های خانگی که سری آن ها دارای غلطک است، عملکردی مشابه ماساژور دارند. این مدل یکی از محبوب ترین و پرکاربردین انواع میکرونیدلینگ می باشد که میتوانید به راحتی در منزل مورد استفاده قرار دهید. سری این دستگاه دارای سوزن های ریز متعددی است که با ایجاد منافذ ریز روی پوست اقدام به درمان مشکلات پوستی می کند. اما توجه کنید در زمان استفاده  از این محصول باید نکات خاصی را مورد توجه قرار دهید. (بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)

بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی
میکرونیدلینگ خانگی با انواع قلم

میکرونیدلینگ های دارای قلم به درماپن معروف هستند و ظاهری شبیه  به خودکار دارند. عملکرد این دستگاه شباهت بسیاری به دستگاه های لیزر دارد با این تفاوت که به جای اشعه نور سری آن ها از سوزن های ریز متعدد تشکیل شده است که با برخورد به پوست، منافذ بسیار ریزی روی آن ایجاد می کنند. استفاده از این دستگاه کمک میکند که بتوانید در مناطق باریک تر پوست از آن استفاده کنید و با کمک به افزایش تولید کلاژن در داشتن پوستی صاف و شفاف موثر خواهد بود. استفاده از این وسیله در نواحی مانند اطراف لب، دور چشم و … به راحتی انجام میگیرد.

استامپ نیدلینگ

انواع دیگر میکرونیدلینگ های خانگی استامپ نیدلینگ نام دارد که همانند انواع دیگر از طریق ورود سوزن های ریز به درون پوست اثر میگذارد اما تعداد سوزن های موجود در این دستگاه نسبت به دو مدل دیگر بیشتر بوده و طبیعتا تاثیرگذاری آن سریع تر انجام میشود.  اما به دلیل اینکه استفاده از آن سخت است چندان در مصارف خانگی مورد استفاده قرار نمی گیرد. (بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)

بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی
دستگاه میکرونیدلینگ دکترپن

دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن یکی از بهترین و محبوب ترین انواع میکرونیدلینگ خانگی می باشد. یکی از دلایل محبوبیت این دستگاه ایمنی بالا و بی خطر بودن آن است. تاثیر گذاری این دستگاه در جوانسازی پوست امروزه بر هیچکس پوشیده نیست. کمک به افزایش تولید کلاژن و الاستین منجر به از بین رفتن خطوط و لکه های پوستی می شود. میکرونیدلینگ دکتر پن در زمان استفاده لرزشی ندارد و همچنین میتوان میزان اندازه سوزن خروجی را در آن تنظیم کرد.

سرعت استفاده از میکرونیدلینگ دکتر پن بسیار بالا می باشد و کاملا بدون صدا است. میتوانید مطمئن باشید با استفاده مرتب از این دستگاه تمامی لک، جای جوش و زخم های پوستی و … از بین میرود و پوستی صاف و شفاف خواهید داشت. سوزن های استفاده شده در میکرونیدلینگ خانگی دکتر پن از جنس تیتانیوم بوده و کاملا استریل شده و درپوش دار به فروش میرسد. استفاده از این دستگاه جذب مواد آرایشی و مراقبتی را نیز دو چندان خواهد کرد.

مطالب دیگر  دستگاه میکرودرم
دستگاه میکرونیدلینگ مدل کارتریج

دستگاه های میکرونیدلینگ کارتریج دارای سری چرخشی هستند که میتوانید به راحتی روی نواحی مختلف صورت از آن استفاده کنید. این دستگاه دارای خاصیت ضد آب بودن است بنابراین میتوانید در تمامی محیط های مرطوب و یا خیس آن را مورد استفاده قرار دهید.

دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی کارتریج دارای باتری هستند که قابل شارژ بوده و میتوان آن را به راحتی مورد استفاده قرار داد. قابلیت شستشو این دستگاه منجر شده بتوانید سری آن را بشورید و مرتب مورد استفاده قرار دهید. کاربردهای میکرونیدلنیگ کارتریج همانند سایر مدل های میکرونیدلینگ می باشد. (بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)

 برای خرید دستگاه میکرونیدلینگ صورت کلیک کنید

دستگاه میکرونیدلینگ خانگی مدل درمارولر

درمارولر از دیگر دستگاه های میکرونیدلینگ می باشد که سری آن دارای تعداد متعددی سوزن بسیار ریز و ظریف است. و همانند سایر مدل ها با ایجاد زخم ها و سوراخ های ریز متعدد روی سطح پوست کلاژن سازی را افزایش می دهد و چین و چروک، جای جوش و اسکار و … را درمان میکند.

علاوه بر آن جذب مواد آرایشی و تقویتی با استفاده از این دستگاه راحت تر انجام میگیرد کاربرد درمارولر در از بین بردن ترک ها و کشیدگی های پوستی از دیگر مزیت های آن می باشد. (بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)

دستگاه میکرونیدلینگ خانگی انزو

برند انزو از دیگر برندهای معروف در تولید دستگاه میکرونیدلینگ خانگی می باشد. دستگاه های تولید شده توسط این شرکت را به آسانی میتوان مورد استفاده قرار داد. ورود سوزن های ریز موجود در این دستگاه سیستم ایمنی بدن را تحریک میکند که به تولید کلاژن کمک خواهد کرد. دستگاه میکرونیدلینگ خانگی انزو دارای دو سری می باشد که قابلیت تنظیم دارند. و …. (بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)

بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی
سوالات متداول
 • آیا دستگاه میکرونیدلینگ خانگی را میتوان روزانه مورد استفاده قرار داد؟
 • خیر- بهتر است این دستگاه را دو تا سه بار در هفته مورد استفاده قرار دهید.
 • اثر گذاری میکرونیدلینگ بعد از گذشت چه مدتی مشخص میشود؟
 • به طور میانگین کلاژن سازی در پوست به ۳ تا ۶ ماه زمان نیاز دارد.
 • آیا میکرونیدلینگ خانگی را میتوان بر روی هر رنگ پوستی مورد استفاده قرار داد؟
 • بله- میرکرونیدلینگ بر روی تمامی طیف های پوست اثر گذار است.

در صورتی که قصد جوانسازی پوست در منزل را دارید توصیه میکنیم از بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی استفاده کنید. (بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)

نویسنده: المیناز اردیبهشت

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *