میکرونیدلینگ, مقاله ها

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی : در دنیای امروز یکی از بهترین و محبوب ترین روش های درمان و مراقبت از پوست صورت، میکرونیدلینگ می باشد. استفاده از این روش به خصوص در سال های اخیر توجهات بسیاری را به خود جلب نموده است. این روش را میتوان در مراکز تخصصی و توسط متخصصان انجام داد و یا با تهیه انواع خانگی آن، به راحتی در منزل برای برای رفع مشکلات پوستی خود آن را مورد استفاده قرار داد.

استفاده از میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش های درمانی به هزینه کمتری نیاز دارد و تاثیرگذاری آن نیز بیشتر است. در این مقاله قصد داریم به بررسی میکرونیدلینگ خانگی بپردازیم و شما را با بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی آشنا کنیم.

خدمات لیزر

معرفی دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

همانطور که میدانید میکرونیدلینگ روشی برای جوانسازی و از بین بردن مشکلات پوستی می باشد. تاثیرات چشم گیر این روش و بدون عوارض بودن آن منجر گشته تا طرفداران بسیاری را به خود جذب نماید. میکرونیدلینگ در واقع به دستگاه هایی گفته میشود که سری آن ها دارای هزاران سوزن ریز و ظریف می باشد و با حرکت روی پوست قادر به برطرف کردن کلیه مشکلات پوستی است. (بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

بعضی از این دستگاه ها را میتوان به راحتی در منزل و یا در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار داد. بهتر است بدانید تهیه یک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی، تا حد زیادی در هزینه های شما برای درمان مشکلات پوستی صرفه جویی میکند. بنابراین توصیه میکنیم اگر خواستار داشتن پوستی صاف و شفاف هستید بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی را تهیه کنید و با خیال راحت در منزل آن را مورد استفاده قرار دهید.

مطالب دیگر  قیمت میکرونیدلینگ چقدر می باشد؟

مزیت های دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

 • رفع چین و چروک پوست صورت و پوست دست
 • رفع تیرگی پوست
 • رفع لکه های پوستی
 • از بین بردن جای جوش، لک و …
 • لیفتینگ و کشیدگی پوست صورت
 • از بین بردن جای جوش
 • و …
نکاتی برای خرید بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی!

امروزه انواع مختلفی از دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی در بازار موجود است. در ادامه شما را با انواع و کاربردهای آن آشنا میکنیم تا بتوانید بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی را تهیه کنید و پوستی صاف و شفاف داشته باشید.

میکرونیدلینگ خانگی درمارولر

یکی از ساده ترین انواع میکرونیدلینگ خانگی را میتوان درمارولر ها دانست. این دستگاه بدنه ای از جنس پلاستیک دارد و دهانه آن شامل سوزن های ریز متعددی است. تعداد سوزن های این دستگاه را میتوان حدود ۲۰۰ عدد دانست. با حرکت دادن این دستگاه روی پوست صورت منافذ بسیار کوچکی در سطح پوست ایجاد میشود و به این طریق کلاژن سازی و جریان گردش خون افزایش میابد و مشکلات پوستی درمان میگردد.

همچنین ایجاد این منافذ کمک میکند سرم ها و مواد مغذی راحت تر جذب پوست شود و در نتیجه تاثیرگذاری دو چندانی داشته باشد. فشار دستگاه درمارولر بسیار کم و ضعیف می باشد، بنابراین میتوانید مطمئن باشید زخم های عمیقی روی پوست ایجاد نمیگردد. (بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)

میکرونیدلینگ خانگی درماپن

میکرونیدلینگ های درماپن را میتوان از نظر ظاهری شبیه به خودکار دانست. این دستگاه دهانه پهن و دایره ای شکلی دارد که سوزن ها در آن قسمت قرار داده شده و بیشتر از جنس تیتانیوم هستند. درماپن ها همانند مهر روی پوست حرکت میکند به این معنی که به درون پوست وارد شده و سپس از آن خارج می شود. از این طریق سوزن های ریز بسیاری روی سطح پوست ایجاد شده و در درمان مشکلات پوستی اثر گذار است. (توصیه میشود این دستگاه در کلینیک و توسط متخصصین مورد استفاده قرار گیرد.)

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی
میکرونیدلینگ خانگی درما استامپ

درما استاپ دقیقا شبیه به درماپن ها می باشد. یعنی ظاهری شبیه به خودکار با یک بدنه پلاستیکی و سری دارای تعداد زیادی سوزن دارد. تنها تفاوتشان را میتوان پهن تر بودن دهانه درما استامپ دانست که منجر شده سوزن های زیادتری در آن قرار گیرد. درما استامپ ها در ساختار خود دارای موتور الکتریکی می باشند.

به این معنی که هم قابلیت استفاده به صورت دستی را دارند و هم می توانند به صورت مکانیکی روی پوست حرکت کنند. اما حرکت آن را روی پوست همانند درماپن مهر مانند می باشد. از جهات دیگر میتوان درما استامپ را شبیه با دستگاه های تاتو دانست که تنها تفاوتشان وجود سوزن های بسیار در سری درما استامپ ها است.(بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)

 برای خرید دستگاه میکرونیدلینگ صورت کلیک کنید
میکرونیدلینگ خانگی دارای امواج رادیویی

ابتدا بهتر است بدانید دستگاه های میکرونیدلینگ که دارای امواج رادیویی هستند باید توسط پزشک مورد استفاده قرار گیرند چرا که هنوز استفاده از این دستگاه در کشور ما رواج نیافته است. این دستگاه ها نیز همانند انواع دیگر آن است که در بالا بیان کردیم با این تفاوت که هیچگونه زخم و یا سوراخی روی پوست ایجاد نمیکند و با اشعه امواج رادیویی، کلاژن سازی پوست را افزایش می دهد.

مطالب دیگر  دستگاه میکرودرم

چگونگی استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

ابتدا بهتر است بدانید چگونگی استفاده از بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی در انواع مختلف آن متفاوت می باشد. از این رو توصیه میشود در زمان تهیه آن حتما به چگونگی مصرف و استفاده آن توجه کنید. (بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)

در ادامه روش کلی استفاده از میکرونیدلینگ خانگی را در اختیارتان قرار میدهیم:
 • ابتدا قبل از استفاده از میکرونیدلینگ خانگی برای جوانسازی پوست بهتر است پوست صورت خود را به طور کامل با مواد شوینده مناسب، بشورید. توجه کنید پوست صورت شما باید از تمامی آلودگی ها و مواد آرایشی پاکسازی شود.
 • سپس سوزن های موجود در دهانه دستگاه میکرونیدلینگ را با استفاده از مواد ضد عفونی کنند مانند الکل به طور کامل ضدعفونی کنید.
 • در زمان استفاده از میکرونیدلنیگ باید تصور کنید تمامی اجزای صورت شما جدا می باشند. یعنی پیشانی، چانه، گونه و … همگی قسمت های جدا از همدیگر هستند.
 • در زمان انتخاب و استفاده از سوزن آن را دقیقا مطابق با پوست خود انتخاب کنید.(سورن های میکرونیدلینگ در انواع و جنس های مختلفی در بازار موجود است.)
 • بعد از انجام مراحل قبلی دستگاه را روشن کرده و مورد استفاده قرار دهید. توجه کنید سوزن ها باید به آرامی روی پوست کشیده شوند چرا که درغیر اینصورت ممکن است پوست شما دچار آسیب شود. علاوه بر این دستگاه میکرونیدلینگ را نباید تنها روی یک نقطه از پوست مورد استفاده قرار دهید اینکار منجر میگردد به آن ناحیه فشار وارد شود و در نتیجه پوستتان آسیب ببیند.
 • نکته مورد توجه در استفاده از میکرونیدلنیگ این است که دستگاه باید به یک سمت حرکت کند.(جهت حرکت دستگاه را در حین کار تغییر ندهید.)
 • تا ۸ ساعت بعد از پایان استفاده از دستگاه، پوست خود را با مواد شوینده نشورید.
 • توصیه میشود تا ۱ روز بعد از استفاده از میکرونیدلینگ از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • بهتر است بعد از پایان استفاده از دستگاه، از سرم های ویتامین سی روی پوست خود استفاده کنید.(بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)
 • سوزن های مورد استفاده در دستگاه میکرونیدلینگ خانگی به دلیل ورود به درون پوست باید توسط یک نفر استفاده گردد. چرا که در صورت استفاده چندین نفر از این دستگاه احتمال ایجاد عفونت وجود دارد.
 • بعد از پایان استفاده، دستگاه میکرونیدلینگ خانگی را به درون جعبه خود وارد کنید و از آن مراقبت نمایید.
مراقبت هایی که باید قبل و بعد از انجام میکرونیدلینگ خانگی انجام شود!!
قبل از استفاد از میکرونیدلینگ خانگی
 • اعلام تمام سوابق بیماری و مشکلات پوستی به پزشک
 • پاک کردن سطح پوست از کلیه آلودگی ها
 • عدم استفاده از لایه بردار(حداقل دو هفته قبل از انجام میکرونیدلینگ)

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

بعد از استفاده از میکرونیدلینگ خانگی

 • مصرف میوه و سبزیجات مختلف
 • عدم استفاده از داروهای ضد درد و ضد التهاب مانند پروفن
 • عدم انجام فعالیت هایی که منجر به تعریق پوست میشود.
 • قرار نگرفتن در تابش مستقیم نور آفتاب
 • عدم استفاده از لایه بردار
 • عدم دست زدن به پوست در روزهای اول بعد از انجام میکرونیدلینگ
 • استفاده نکردن از محصولاتی که دارای خاصیت اسیدی هستند. (بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی)
سوالات متداول

تعداد دفعات مناسب برای استفاده از میکرونیدلینگ خانگی به چه صورت است؟

این موضوع به نوع پوست و مشکل پوستی بستگی دارد. اما به طور کل یک روز در میان از این دستگاه استفاده میشود.

قیمت دستگاه میکرونیدلینگ خانگی چقدر است؟

همانطور که بیان شد میکرونیدلینگ انواع مختلفی دارد و قیمت آن با توجه به نوع دستگاه متفاوت است.

آیا میتوان از میکرونیدلینگ های خانگی به صورت روزانه استفاده کرد؟

خیر-استفاده روزانه از میکرونیدلینگ خانگی ممکن است برای پوست مضر باشد و منجر به ایجاد زخم و التهاب پوستی شود.

بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی

خرید میکرونیدلینگ خانگی

امروزه روش ها و دستگاه های مختلفی روی کار آمده است که به تمامی افراد با هر جنسیت و در هر سن و سالی کمک میکند تا پوستی صاف، شاداب و بدون ایراد داشته باشند. به طور مثال تزریق بوتاکس، انجام عمل های جراحی، تزریق ژل و … همگی روش هایی هستند که به این منظور مورد استفاده قرار میگیرند. اما افراد به دنبال استفاده از روش های کم هزینه تر و بدون عوارض می باشند. علاوه بر آن بیشتر این روشها برگشت پذیر هستند و بعد از گذشت مدت کوتاهی پوست به حالت اولیه خود بر میگردد.

اما میکرونیدلینگ خانگی یکی از بهترین و موثرترین روش های زیباسازی می باشد که هزینه آن نسبت به سایر روش ها کمتر بوده و علاوه بر آن هیچگونه خطر و عوارضی به همراه نخواهند داشت. علاوه بر این قابلیت استفاده خانگی این دستگاه توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. چرا که برای افرادی که زمان کافی برای مراجعه به کلینیک ها را ندارند بسیار مفید خواهد بود.

از این رو افراد بسیاری به دنبال خرید میکرونیدلینگ خانگی می باشند. اما توجه کنید که این دستگاه باید با توجه به نوع پوست و مشکل پوستی شما انتخاب شود و از این رو بهتر است پیش از خرید اطلاعات جامعی را در این رابطه به دست بیاورید. در ادامه نکاتی که در زمان خرید باید به آن توجه کنید را بیان کنیم:

راهنمای خرید میکرونیدلینگ خانگی
توجه به نوع درمان(خانگی، کلینیکی)

همانطور که بیان کردیم به طور کل میکرونیدلینگ ها در دو نوع خانگی و کلینیکی در بازار موجود هستند. بنابراین در زمان خرید توجه کنید که قصد دارید از این دستگاه در کجا استفاده کنید. طبیعتا دستگاه های خانگی و کلینیکی میکرونیدلینگ هزینه های متفاوتی را نیز شامل میشوند.

توجه به سایز سوزن های میکرونیدلینگ

در سری میکرونیدلینگ سوزن هایی به کار میرود که معمولا اندازه های متفاوتی دارند و باید سایز آن ها با توجه به نوع مشکل پوستی انتخاب شود. به طور کل برای میکرونیدلینگ های خانگی توصیه میکنیم از سوزن هایی با سایز ۰٫۲۵ تا ۰٫۵ میلی متر استفاده کنید و حتما پیش از انتخاب با پزشک متخصص مشورت کنید. (از سوزن های بزرگتر معمولا در کلینیک ها  استفاده میشود.)

تعدادسوزن های موجود در میکرونیدلینگ خانگی

سری دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی مختلف دارای اندازه های متفاوتی هستند که منجر میگردد تا تعداد سوزن با اندازه های مختلف در آن قرار بگیرد. طبیعتا هرچه اندازه سری این دستگاه بزرگتر باشد فضای بیشتری را در بر گرفته و در نتیجه عملکرد آن افزایش خواهد یافت. به طور کل هرچه سری میکرونیدلینگ خانگی بزرگتر باشد قیمت بیشتری نیز دارد.

توجه به جنس بدنه میکرونیدلینگ خانگی

میکرونیدلینگ های خانگی معمولا دارای بدنه هایی از جنس تیتانیوم یا پلاستیکی هستند که بر قیمت آن ها اثرگذار است. اما به طور کل باید بدانید که میکرونیدلینگ های تیتانیومی دارای استحکام و دوام بیشتری هستند.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *