درمارولر, مقاله ها

درمارولر جوانسازی پوست

درمارولر جوانسازی پوست

درمارولر جوانسازی پوست : اهمیت مراقبت از پوست و داشتن پوستی شاداب و صاف امروزه بر هیچکس پوشیده نیست. از این رو در دنیای امروز روش های مراقبتی بسیاری به این منظور روی کار آمده است. یکی از مدرن ترین و موثر ترین روش های درمانی که به منظور محافظت از پوست روی کار آمده است، استفاده از درمارولر می باشد. بکارگیری و استفاده مرتب از این وسیله کمک میکند پوستی صاف، شاداب و شفاف داشته باشید.

این دستگاه دارای یک دهانه متشکل از تعداد زیادی سوزن می باشد. این سوزن ها با کمک به کلاژن سازی و تولید  فیبر الاستین در پوست به درمان بسیاری از مشکلات پوستی و جوانسازی آن کمک میکند. در ادامه قصد داریم به بیان مطالبی در رابطه با درمارولر، نحوه استفاده از آن، تاثیر آن در جوانسازی پوست و … بپردازیم.

لیزر صورت

عناوین این مقاله

سایر کاربردهای درمارولر

کاربرد درمارولر در درمان خطوط و چین و چروک های پوستی

عوامل مختلف مانند افزایش سن یا شرایط نامساعد محیطی منجر میگردد تا چین و چروک و خطوط مختلفی روی پوست ایجاد شود. یکی از اصلی ترین عاملی که منجر به پیری پوست میشود، کاهش تولید کلاژن در پوست میباشد. با استفاده از درمارولر کلاژن سازی افزایش پیدا میکند و در نتیجه قادر است به صورت کاملا طبیعی چین و چروک های پوست را از بین ببرد.

استفاده از درمارولر به منظور جلوگیری از پیری پوست

کمک به افزایش تولید کلاژن و الاستین در جلوگیری از پیری زودرس نیز نقش بسیار مهمی دارند چرا که کلاژن قادر است ضخامت پوست را افزایش دهد و به این ترتیب مانع از پیری پوست خواهد شد.

کاربرد درمارولر در درمان جای اسکار، زخم و سوختگی

احتمالا تمامی افراد این مشکل را تجربه کرده اند که قسمتی از بدنشان زخمی شده است به طوریکه بعد از درمان نیز جای آن باقی مانده و از بین نرفته است. درمارولر ها قادرند کلیه جای زخم، سوختگی، اسکار و … را به طور کامل درمان و محو نمایند. اما توجه کنید درمارولر ها برای درمان زخم های کلوییدی مناسب نیستند.

کاربرد درمارولر در جلوگیری از ریزش مو و کمک به رشد مجدد موی سر

با استفاده از درمارولر در ناحیه سر، جریان گردش خون افزایش پیدا میکند و به این ترتیب هورمون های موثر در رشد مو بیشتر میشود به طوری که بر تقویت فولیکول ها و ریشه مو موثر است. در نتیجه استفاده از این دستگاه از ریزش موی سر جلوگیری کرده و تا حد زیادی رشد مو را افزایش میدهد.

مطالب دیگر  میکرونیدلینگ و تاثیر آن بر جوانسازی پوست

فواید درمارولر برای پوست صورت

درمارولر ها میتوانند طیف وسیعی از مشکلات و بیماری های پوستی را درمان کنند. از جمله فوایدی که استفاده از این دستگاه برای پوست صورت به همراه دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمارولر ها میتوانند جای زخم، سوختگی، اسکار و … را به راحتی درمان کنند.
 • از درمارولرها میتوان به منظور تولید بیشتر پروتئین های کلاژن و الاستین استفاده کرد.
 • یکی از فواید مهم درمارولر ها درمان چین و چروک و خطوط پوستی می باشد.
 • درمارولر در درمان مشکلات پوستی ناشی از تابش نور خورشید یا تابش اشعه یو وی موثر است.
 • از درمارولر میتوان به منظور جذب بهتر و بیشتر محصولات آرایشی و تقویتی به لایه های عمیق پوستی استفاده کرد که تاثیرگذاری آن را دو برار میکند.
 • درمارولر ها در درمان جای جوش و آکنه های پوستی کاربرد دارند.
 • درمان استرچ مارک ها یا ترک های پوستی با استفاده از درمارولر امکان پذیر است.
 • استفاده از درمارولر به منظور درمان مشکلات مختلف پوستی مانند التهاب، خشکی و زبری پوست مزیت های بیشماری دارد.
 • یکی از فواید درمارولر درمان ریزش مو و یا کمک به رشد مجدد آن می باشد.
 • و ….

مزیت های درمارولر نسبت به سایر روش ها

 • جلسات درمارولر بین ۵ تا ۱۵ دقیقه زمان می‌برند در نتیجه نیاز به صرف زمان زیادی برای درمان ندارید.
 • اثرات درمارولر در مدت کوتاهی قابل مشاهده هستند، بسیاری از افراد می‌توانند پس از یک جلسه شاهد این اثرات باشند.
 • استفاده از درمارولر دردآور نیست، اما در صورتی که شما آستانه درد پایینی دارید، می‌توانید از بی حس‌کننده‌های موضعی استفاده کنید.
 • زمان بازیابی پس از استفاده از درمارولر نسبت به روش‌های دیگر کمتر است و معمولاً بین دو تا هفت روز زمان می‌برد.
 • درمارولر درمانی با کمترین عوارض درمقایسه با روش‌های دیگر برای مشکلات پوستی است. معمولاً پس از استفاده ممکن است پوست کمی التهاب یا قرمزی داشته باشد که در مدت کوتاهی بر طرف می‌شود.

افرادی که نمیتوانند از درمارولر استفاده کنند!

با اینکه درمارولر روشی با ایمنی بالا و بدون عوارض جانبی است، بهتر است افرادی که دارای هر یک از مشکلات زیر هستند، از استفاده این دستگاه خودداری کنند. افرادی که نباید از درمارولر برای رفع مشکلات پوستی خود استفاده کنند شامل موارد زیر می‌شوند:

 • افرادی که به سوزن های فلزی حساسیت دارند.
 • افرادی که در محل تحت درمان دارای التهاب، عفونت یا تبخال هستند.
 • افرادی که مستعد کلوئید و یا اسکار هیپرتروفیک هستند.
 • افرادی که دارای مشکلات انعقاد خون هستند.

استفاده از درمارولر به منظور بهبود کشیدگی پوست

ایجاد ترک های پوستی در ناحیه ران پا مشکلی است که بسیاری از افراد با آن مواجه میشوند. این ترک ها به دلیل اینکه ظاهر ناخوشایندی را ایجاد میکند معمولا برای افراد آزار دهنده میباشد. روش های درمانی بسیار کمی برای درمان این مشکلات وجود دارد اما یکی از بهترین و موثرترین آن ها استفاده از درمارولر است. با استفاده ۳ تا ۱۲ جلسه از درمارولر میتوانید شاهد از بین رفتن این علائم باشید.

استفاده از درمارولر در درمان آسیب های ناشی از نور خورشید

یکی از مشکلات پوستی که علت اصلی آن کمبود کلاژن در پوست است، آسیب های ناشی از نور خورشید می باشد. درمارولرهای خانگی با کمک به تولید کلاژن این مشکلات را در سریع ترین زمان ممکن درمان میکند.

کاربرد درمارولر در درمان مشکلات ناشی از تداخل رنگدانه ها

از دیگر فواید درمارولر ها متعادل سازی رنگدانه های پوستی، لایه برداری پوست و … میباشد. نکته ای که در این رابطه باید بدانید این است که طول درمان این مشکلات به عمیق یا سطحی بودن آن بستگی دارد.

مطالب دیگر  چگونگی استفاده از درمارولر

موثر در جذب بهتر و بیشتر محصولات تقویتی

ورود سوزن های درمارولر به درون پوست و ایجاد منافذ ریز کمک میکند تا محصولات ارایشی و بهداشتی بیشتر و عمیق تر جذب پوست شود و به این طریق تاثیر گذاری بیشتر و سریع تری دارد. از این رو توصیه میکنیم پیش از استفاده از درمارولر محصولات تقویتی را روی پوست خود پخش نمایید و سپس با استفاده از درمارولر آن را روی تمامی نواحی پوست ماساژ دهید.

کاربرد درمارولر در درمان و از بین بردن جای جوش و آکنه های پوستی

ایجاد منافذ روی پوست کمک میکند تولید رشته های کلاژن افزیش پیدا کند و به این ترتیب در درمان جای جوش و آکنه موثر است. در واقع افزایش کلاژن سازی و تولید پروتئین و الاستین پوست ناحیه آسیب دیده را صاف میکند و تمامی برآمدگی ها را از بین میبرد. برای تاثیرگذاری بیشتر میتوانید از داروها و سم های مختلف استفاده کنید.

استفاده از درمارولر به منظور درمان لک و تیرگی پوست

درمارولر با کمک به افزایش جریان گردش خون تاثیر بسیاری در درمان تمامی لک ها حتی لکه های ناشی از دوران بارداری خواهد داشت.

درمارولر چیست؟

ظاهر دستگاه درمارولر در نگاه اول شبیه به یک تیغ می باشد که دارای سری غلطک مانند است. غلطک موجود در سری این دستگاه دارای تعداد متعددی سوزن ریز و ظریف است. عملکرد درمارولر همانند یک ماساژور می باشد با این تفاوت که با حرکت روی پوست منجر به ورود سوزن ها به درون پوست و ایجاد زخم های ریز و سطحی خواهد شد. در نتیجه جریان گردش خون افزایش میابد و کلاژن بیشتری تولید میگردد.

درمارولر با ایجاد منافذ ریز کمک میکند محصولات آرایشی و مغذی راحتتر به لایه های زیرین پوست جذب شود و تاثیرگذاری دو چندانی داشته باشد. استفاده از درمارولر منجر میشود پوستی صاف، هموار، بدون لکه و چین و چروک و … داشته باشید. اما فراموش نکنید قبل از اینکه از درمارولر استفاده کنید با متخصصان در این زمینه مشورت نمایید. چرا که افرادی با بیماری های خاص نمیتوانند این دستگاه را مورد استفاده قرار دهند. # درمارولر جوانسازی پوست

دلایل محبوبیت درمارولر برای پوست

 • تاثیر درمارولر در کاهش چین و چروک های پوستی
 • تاثیرگذاری درمارولر در جوانسازی پوست با کمک به افزایش ضخامت آن
 • کاربرد درمارولر در جوانسازی و شفافیت پوست صورت
 • تاثیر درمارولر در جذب بهتر و بیشتر مواد و سرم های تقویتی و مغذی و … # درمارولر جوانسازی پوست
جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶

راهنمای گام به گام استفاده از درمارولر برای جوانسازی پوست

گام اول: ضدعفونی کردن دستگاه درمارولر

قبل از اینکه از درمارولر استفاده کنید لازم است این دستگاه را کاملا ضدعفونی کنید. برای اینکار بهتر است غلطک دستگاه را از دسته جدا کنید و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه درون الکل ۷۰ درصد قرار دهید. (فراموش نکنید الکل مورد استفاده به این منظور بیشتر از ۷۰ درصد نباشد.) # درمارولر جوانسازی پوست

گام دوم: شستن صورت

پوست صورت خود را با مواد شوینده مناسب بشویید و کاملا پاک نمایید. برای اینکار بهتر است از یک شوینده که مناسب با PH  پوست شما می باشد، استفاده کنید.

گام سوم: ضدعفونی کردن صورت

همانطور که میدانید برای مشکلات عمیق تر پوست مانند چین و چروک های عمیق و یا ترک های پوستی باید از سوزن هایی با اندازه بزرگتر از ۰٫۵ میلی متر استفاده شود. از این رو اگر قصد استفاده از این سوزن ها را دارید حتما بعد از شست و شو صورت خود را با محلول ایزوپروپیل الکل کاملا ضد عفونی کنید. # درمارولر جوانسازی پوست

درمارولر جوانسازی پوست

گام چهارم: استفاده از کرم های بی حسی موضعی

در درمان درمارولر سوزن هایی با اندازه مشخص به درون پوست وارد می شود. بنابراین ممکن است احساس دردی به همراه داشته باشد. از این رو توصیه میکنم به توجه به آستانه دردتان از کرم های بی حس کنند موضعی روی ناحیه مد نظر استفاده نمایید.

مطالب دیگر  نحوه استفاده از درمارولر برای مو
میخوای دستگاه لیزر خونگی داشته باشی که از شر موهای زائد خلاص شی؟ برای خرید لیزر خونگی کلیک کن
گام پنجم: استفاده از درمارولر

بعد از انجام مراحل قبل نوبت به استفاده از درمارولر میرسد. برای اینکار بهتر است در ابتدا صورت خود را به چند قسمت تقسیم کنید. سپس درمارولر را در هر قسمت ۶ تا ۸ مرتبه در تمامی جهات افقی، عمودی و … بکشید. البته توجه داشته باشید بعد از هر بار رفت و برگشت دستگاه را از صورت خود بلند کنید تا زخم های خطی روی پوستتان ایجاد نگردد.

توجه کنید درمارولر بر روی تمام مناطق صورتتان مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در زمان استفاده فشار زیادی به پوستتان وارد نکنید. چرا که ممکن است مویرگ های پوست پاره شود و خطوط قرمزی روی آن ایجاد گردد. # درمارولر جوانسازی پوست

گام ششم: شستن صورت

بعد از پایان استفاده از درمارولر صورت خود را مجدد بشویید و تمیز کنید.

گام هفتم: شستن دستگاه درمارولر

دستگاه درمارولر را مجدد بشورید و ضدعفونی کنید. برای اینکه از تمیزی آن مطمئن شوید میتوانید دستگاه را در یک ظرف از آب و مایع ظرفشویی قرار دهید.

گام هشتم: ضدعفونی کردن درمارولر

مجددا دستگاهتان را با استفاده از محلول ایزوپروپیل الکل ضد عفونی کنید. بعد از خشک کردن کامل دستگاه آن را درون جعبه قرار دهید. # درمارولر جوانسازی پوست

جهت بازدید از محصولات پرفروش هما سنتر کلیک نمایید

دستگاه لیزر خانگی

گام نهم: مراقبت های لازم از پوست

بهتر است بعد از استفاده از درمارولینگ از کرم های مرطوب کننده یا آبرسان در ناحیه مد نظر استفاده نمایید. # درمارولر جوانسازی پوست

استفاده از درمارولر چگونه به جوانسازی پوست کمک میکند؟

همانطور که بیان شد یکی از اصلی ترین کاربرد های درمارولر جوانسازی صورت می باشد. اما درمارولر چگونه به جوانسازی پوست کمک میکند؟ ایجاد چین و چروک ها و خطوط مختلف روی پوست به دلیل کمبود تولید کلاژن می باشد. درمارولر با تاثیری که بر لایه اپیدرم پوست دارد به تولید کلاژن بیشتر کمک میکند.

در نتیجه جین و چروک های پوستی را از بین میبرد یا از وقوع ان جلوگیری میکند، منجر به لیفت صورت میشود، ضخامت لایه پوستی را افزایش میدهد و … مجموع این عوامل به جوانسازی پوست کمک میکند. علاوه بر این در زمان استفاده از این دستگاه اگر از کرم ها و سرم های مختلف موثر در جوانسازی استفاده کنید،تاثیرگذاری درمارولرها را دو چندان خواهد کرد.

اصلی ترین کاربردهای درمارولر

 • رفع چین و چروک دور چشم، لب، گردن و … که با افزایش سن ایجاد می شود.
 • کلاژن سازی و جوانسازی پوست صورت
 • بهبود اثرات زخم ناشی از جراحی پلاستیک، زایمان و سوختگی
 • درمان علائم  ناشی از جوش، آکنه و زخم
 • بر طرف کردن آثار و علامت های لک که به دلیل پیری یا سوختگی حاصل از آفتاب اتفاق می افتد.
 • درمان آثار و علائم کشش پوست
 • برطرف کردن ناهمواری و تیرگی و خستگی پوست
 • درمان سلولیت پا و شکم در اثر افزایش یا کاهش وزن و بارداری
 • رفع منافذ باز پوست
 • کمک به جذب ۲۰ برابری کرم های درمانی # درمارولر جوانسازی پوست
درمارولر جوانسازی پوست
سایز های مختلف سوزن درمارولر برای چه مواردی مورد استفاده قرار میگیرد؟

همانطور که بیان شد سوزن های مختلف درمارولر بهتر است با مشورت متخصصان انتخاب شود. چرا که هریک کاربردهای خاصی دارد و برای رفع مشکلات ویژه ای مورد استفاده قرار میگیرد. در ادامه تعدادی از سایز های درمارولر و نوع کاربرد آن را بیان میکنیم:

کاربرد درمارولر با سوزن های ۱ میلی متری: درمان جوش های سطحی که چندان قدیمی نمی باشد و مدت کمی از ایجاد آن میگذرد.

کاربرد درمارولر با سوزن های ۱٫۵ میلی متر: درمان جوش ها عمیق و قدیمی
 • استفاده از درمارولر با سوزن های ۰٫۲۵ یا ۰٫۵ میلی متر: درمان و بستن منافذ باز  و بزرگ ایجاد شده روی پوست، درمان جای لک، تیرگی و …
 • کاربرد درمارولر با سوزن های ۰٫۲ تا ۱ میلی متر: برای درمان مناطقی از پوست که دچار تغییر رنگ شده اند.
 • کاربرد درمارولر با سوزن های ۰٫۵ تا ۱٫۵ میلی متر: درمان پوست های آسیب دیده در اثر آفتاب سوختگی و یا خشکی پوست
 • کاربرد درمارولر با سوزن های  ۱٫۵ تا ۲ میلی‌متر:  درمان  استرچ مارک یا خطوط ناشی از کشیدگی های پوستی
 • استفاده از درمارولر با سوزن های ۱٫۵ میلی‌متر: رفع  جای زخم‌های ناشی از عمل جراحی یا سوختگی
 • کاربرد درمارولر با سوزن های ۰٫۵ میلی‌متر : درمان قسمت هایی از پوست که دارای رنگ یا  بافت غیریکنواخت و ناهماهنگ هستند.
 • کاربرد درمارولر با سوزن های ۰٫۵ تا ۱٫۵ میلی‌متر: درمان چین و چروک و جوانسازی پوست صورت # درمارولر جوانسازی پوست
سوالات متداول
 • ۱. هزینه جوانسازی صورت با درمارولر چه میزان می باشد؟
 • این موضوع به دستگاه انتخاب شما بستگی دارد اما نسبت به سایر روش ها درمانی هزینه های کمتری را در بر میگیرد.
 • ۲٫ آیا استفاده از درمارولر برای جوانسازی پوست محدودیت سنی یا طیف رنگی دارد؟
 • خیر-تمامی افراد با هر رنگ پوست و در هر سن و سالی میتوانند این دستگاه را مورد استفاده قرار دهند.
 • ۳٫ آیا جوانسازی پوست با درمارولر برگشت پذیر می باشد؟
 • خیر- ماندگاری این روش نسبت به سایر روش های درمانی بیشتر بوده و ماندگاری طولانی تری دارد.
 • در صورتی که خواهان داشتن پوستی صاف و بدون چین و چروک هستید، استفاده از دستگاه درمارولر را توصیه میکنیم. # درمارولر جوانسازی پوست

نویسنده: المیناز اردیبهشت

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *