درمارولر, مقاله ها

درمارولر برای سلولیت

درمارولر برای سلولیت

درمارولر برای سلولیت : امروزه یکی از مشکلاتی که در بین خانم ها رایج است، وجود سلولیت در قسمت های مختلف بدن به خصوص پا می باشد. از این رو روش های مختلفی برای درمان آن روی کار آمده است. استفاده از میکرونیدلینگ یکی از درمان های مدرن در این زمینه است که تاثیرات شگفت انگیزی در رفع سلولیت و به طور کل مشکلات پوستی خواهد داشت.

در بین دستگاه و روش های مختلف میکرونیدلینگ، درمارولر روشی خانگی و به صرفه محسوب می شود. امروزه در بسیاری از کلینیک ها از میکرونیدلینگ و درمارولر ها به منظور بهبود بخشیدن به وضعیت پوستی و رفع ضایعات مختلف استفاده میشود. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با درمارولر برای سلولیت در اختیارتان قرار دهیم. ابتدا بهتر است با سلولیت و علل به وجود آمدن آن آشنا شوید.

آشنایی با سلولیت و انواع آن

سلولیت چیست؟

در مواقعی چربی ها در زیر پوست قسمت های مختلف بدن به خصوص در پا و ران پا جمع می شوند و ظاهر بدی را به وجود می آورند که به آن سلولیت گفته میشود. این معضل بیشتر در بانوان دیده می شوند چرا که پوست بدن بانوان نسبت به آقایان نازک تر است. ممکن است با شنیدن نام چربی های تجمیع شده بسیاری تصور کنند که سلولیت تنها در خانم هایی که دارای اضافه وزن هستند ایجاد میگردد. اما این تصور کاملا اشتباه است چرا که ممکن است خانم های لاغر نیز با این مشکل مواجه شوند.

درمارولر برای سلولیت

 

به خصوص افراد ورزشکار و رقصنده که دارای سلولیت های سفت در نواحی مختلف پا می باشند. عده ای پوست های دارای سلولیت را به پوست پرتقال تشبیه میکنند. تجمع چربی ها منجر به فشار وارد شدن به نواحی مختلف بدن میگردد و در نتیجه پوست بدن کشیده شده و ظاهری شبیه به پوست پرتقال پیدا میکند. از نواحی که ممکن است چربی ها در آن تجمع کنند میتوان به زیر پوست ران، پشت بازو، پا و … اشاره کرد. سلولیت انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی آن میپردازیم.(درمارولر برای سلولیت)

انواع سلولیت کدام است؟

به طور کل سلولیت ها را میتوان در دو دسته کلی قرار داد که عبارتند سلولیت شل و سلولیت سفت. در ادامه به بررسی آن میپردازیم.

خدمات لیزر

سلولیت سفت

سلولیت های سفت بیشتر در نواحی باسن و ران پا به چشم میخورند که معمولا به عضلات بدن چسبیده اند و ضخیم تر از سایر سلولیت ها می باشند. از این رو فشار دادن آن ها راحت نمی باشد. بانوان جوان که دارای شرایط جسمانی مناسبی نیز هستند بیشتر درگیر این نوع سلولیت خواهند شد.

این سلولیت ها علاوه بر ایجاد ظاهری ناخوشایند ممکن است عوارض دیگری نیز به همراه داشته باشند. از جمله اینکه منجر به خشک و زبر شدن پوست بدن میگردد و به علت کشیدگی بیش از حد پوست حالت انقباضی پیدا میکند. در مواقعی نیز ممکن است کشیدگی بیش از حد منجر به پاره شدن فیبر های پوست گردد و در نتیجه جای جوش خوردگی آن در روی پوست باقی بماند.(درمارولر برای سلولیت)

سلولیت شل

سلولیت های شل با سلولیت سفت تفاوت های بسیاری دارد. سلولیت های شل در یک نقطه از بدن تجمع پیدا نمی کنند بلکه سطح زیادی از پوست را در بر میگیرند و در نواحی مختلف قابل مشاهده هستند. بر خلاف نوع قبل این سلولیت ها سفت و ضخیم نمی باشند و به همین دلیل حالت موج مانند روی پوست به وجود می آورند از این رو به راحتی قابل تشخیص هستند.

 برای خرید دستگاه میکرونیدلینگ صورت کلیک کنید

 سلولیت های شل را به راحتی و وارد کردن کمی فشار میتوان در زیر پوست جا به جا کرد از این رو نواحی بدن که دارای سلولیت شل هستند معمولا دچار نوعی افتادگی می باشند که منجر به ایجاد ظاهری ناخوشایند خواهد شد. این نوع از سلولیت ها معمولا در افرادی دیده می شود که تحرک و فعالیتشان نسبت به قبل کمتر شده و یا در مدت کمی دچار کاهش وزن شدید می شوند.

دلایل ایجاد سلولیت روی پوست

ایجاد اختلالات هورمونی

یکی از موارد موثر در ایجاد سلولیت در بدن هورمون ها می باشند که نقش مهمی را در وضعیت کلی بدن بر عهده دارند. کارشناسان معتقدند با کم تر شدن هورمون استروژن در بدن، جریان گردش خون کاهش یافته و در نتیجه سلولیت ایجاد میگردد.

درمارولر برای سلولیت
رژیم های لاغری نامناسب

افرادی که از رژیم غذایی نا مناسب و نامتعادلی استفاده میکنند در معرض ابتلا به سلولیت قرار دارند. به عنوان مثال مصرف غذاهای چرب، غذاهای دارای کربوهیدرات زیاد، پر نمک، کم فیبر و ….(درمارولر برای سلولیت)

روش نادرست زندگی

روش نادرست زندگی بسیاری از افراد، منجر به ایجاد سلولیت خواهد شد. به طور مثال افرادی که سیگار می کشند، از مشروبات الکلی استفاده می کنند و …. عده ای معتقدند که نوعی سم به نام توسیکین که در بعضی از خوراکی ها وجود دارد منجر به ایجاد سلولیت میشود. از نظر علمی ثابت شده است که داشتن فعالیت و تحرک منجر به رفع و کاهش سلولیت می شود.

مطالب دیگر  درمارولر برای جای جوش

مشکلات ژنیتیکی

مسائل و مشکلات ارثی و ژنتیکی از دلایل اصلی تشکیل سلولیت و جمع شدن چربی در زیر پوست می باشد. چرا که این امر در متابولیسم و سوخت و ساز بدن اثر میگذارد.

مشکلات مربوط به اضافه وزن

مشکل اضافه وزن از دلایل دیگر موثر در ایجاد سلولیت می باشد. البته در مواردی شاهد ایجاد سلولیت در افراد لاغر نیز می باشیم. همچنین جدا از سن و سال این مشکل در تمامی افراد در رنج سنی مختلف قابل مشاهده است.

سایر کاربردهای درمارولر

استفاده از درمارولرها یا دستگاه های میکرونیدلینگ می تواند در درمان بیماری ها و نگرانی های مختلف پوستی موثر باشد. اگرچه درمارولینگ درمانی برای بیماری های خاص نیست، اما می تواند به بهبود ظاهر و وضعیت پوست کمک کند. در اینجا برخی از مشکلات پوستی وجود دارد که درمارولرها ممکن است برای آنها مفید باشند:

اسکارهای آکنه:

درمارولینگ می تواند با تحریک تولید کلاژن و بهبود گردش سلولی پوست، به کاهش ظاهر اسکار آکنه کمک کند. ممکن است بافت و صافی پوست را بهبود بخشد.

خطوط ریز و چین و چروک:

میکرونیدلینگ می تواند تولید کلاژن و الاستین را تحریک کند، که ممکن است به کاهش خطوط و چین و چروک کمک کند و در نتیجه ظاهری جوان تر داشته باشد.

هایپرپیگمانتاسیون:

درمارولرها می توانند به کاهش هایپرپیگمانتاسیون مانند لکه های تیره یا ملاسما کمک کنند. این درمان می‌تواند نفوذ محصولات موضعی را افزایش داده و باعث جذب بهتر و اثربخشی در روشن‌کردن نواحی رنگدانه‌شده شود.

بافت ناهموار پوست:

میکرونیدلینگ می تواند با ترویج تولید کلاژن و افزایش گردش سلولی به بهبود بافت پوست کمک کند. این می تواند پوستی صاف تر و یکدست تر داشته باشد.

ترک های پوستی:

در حالی که حذف کامل ترک ها چالش برانگیز است، درمارولینگ ممکن است به بهبود ظاهر آنها کمک کند. این می تواند سنتز کلاژن را تحریک کرده و بازسازی پوست را تقویت کند و دید علائم کشش را کاهش دهد.

منافذ بزرگ شده:

درمارولر ممکن است با ضخیم شدن اپیدرم و تحریک تولید کلاژن به کاهش موقت ظاهر منافذ بزرگ کمک کند و در نتیجه پوستی سفت تر و صاف تر داشته باشد.

چرا استفاده از درمارولر محبوبیت بالایی در دنیای امروز دارد؟

دسترسی آسان: درمارولرها نسبتاً مقرون به صرفه هستند و به راحتی در بازار در دسترس هستند. آنها را می توان به صورت آنلاین یا در فروشگاه ها خریداری کرد و در دسترس طیف گسترده ای از افراد قرار گرفت.

ماهیت غیر تهاجمی: درمارولینگ در مقایسه با روش های آرایشی تهاجمی تر مانند لیزر درمانی یا لایه برداری شیمیایی، گزینه ای غیرتهاجمی برای بهبود ظاهر پوست است. این روش شامل ایجاد سوراخ‌های کوچک در پوست با استفاده از سوزن‌های ظریف است که فرآیند بهبود طبیعی پوست را بدون ایجاد آسیب قابل توجه یا خرابی تحریک می‌کند.

تطبیق پذیری: درمارولرها می توانند انواع نگرانی های رایج پوست مانند اسکار آکنه، خطوط ریز، چین و چروک، هایپرپیگمانتاسیون و بافت ناهموار پوست را برطرف کنند. این تطبیق پذیری آنها را برای افرادی که به دنبال یک راه حل واحد برای مسائل متعدد هستند جذاب می کند.

تحریک کلاژن: میکرونیدلینگ یا درمارولرها باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می شود. کلاژن پروتئینی است که از پوست حمایت ساختاری می کند و باعث استحکام و انعطاف پذیری پوست می شود. بسیاری از مردم به سمت درمارولرها گرایش پیدا می‌کنند زیرا روشی طبیعی برای افزایش تولید کلاژن ارائه می‌دهند که می‌تواند منجر به بهبود بافت پوست و ظاهری جوان‌تر شود.

قابلیت استفاده در خانه: درمارولرها را می توان در خانه استفاده کرد، که آنها را برای افرادی که مراقبت از خود و درمان های زیبایی DIY را ترجیح می دهند راحت می کند. این امر نیاز به مراجعه مکرر به متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست را از بین می برد و در زمان و هزینه صرفه جویی می کند. و …

استفاده از میکرونیدلینگ در درمان سلولیت

درمان میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه های مخصوصی انجام میگرد که دارای دهانه ای با هزاران سوزن می باشند. استفاده از این دستگاه منجر به ایجاد منافذ ریزی روی پوست میگردد. در مواقعی که قصد از بین بردن سلولیت در قسمت های مختلف بدن را داریم با استفاده از میکرونیدلینگ سوراخ های ریزی در آن ناحیه ایجاد میکنیم. اینکار منجر می شود سرم های ضد سلولیتی راحت تر جذب پوست شوند و سلولیت های پوستی کاهش پیدا کنند. (درمارولر برای سلولیت)

نکته ای که در این رابطه باید بدانید این است که میکرونیدلینگ در از بین رفتن سلولیت اثر گذار نیست بلکه تنها منجر به کوچکتر شدن و بهبود آن میگردد. علاوه بر این استفاده از میکرونیدلینگ و ایجاد زخم های سطحی روی پوست منجر میشود مغز نسبت به ترمیم آن اقدام کند. در نتیجه کلاژن سازی سطح پوست افزایش می یابد و در بهبود بخشیدن به ظاهر پوست و ایجاد پوستی شفاف و زیبا اثرگذار است. یکی از روش های درمانی میکرونیدلینگ استفاده از درمارولر می باشد. که در ادامه به بیان توضیحاتی در رابطه با آن میپردازیم.

درمارولر برای سلولیت

یکی از انواع روش های مورد استفاده در میکرونیدلینگ درمارولر می باشد که نخستین بار در سال ۲۰۰۰ وارد بازار شد و عملکردی مشابه لیزر دارد. تاثیرگذاری استفاده از درمارولر برای سلولیت ها نسبت به سایر روش های درمانی بسیار بیشتر و شگفت انگیز می باشد. درمارولر ظاهری شبیه به میکرونیدلینگ دارد. سوزن های به کار رفته در این دستگاه از جنس تیتانیوم بوده و در سه سایز ۱ میلیمتری،۱٫۵  میلیمتری و ۲ میلیمتری در بازار موجود است.

اندازه این سوزن ها باید با توجه به اندازه و شدت سلولیت انتخاب گردد و مورد استفاده قرار گیرد. اما به طور معمول برای رفع این مشکل از سوزن های ۱٫۵ و ۲ میلیمتری استفاده میشود. با این حال توصیه میکنیم برای انتخاب سایز سوزن مناسب با متخصصین در این زمینه مشورت کنید. با استفاده از درمارولر منافذ بسیار ریزی روی سطح پوست ایجاد میگردد که در نتیجه آن ترشح هورمون های کلاژن و الاستین بیشتر شده و به بهبود وضعیت پوستی کمک میکند.

درمارولر برای سلولیت

مزیت های استفاده از درمارولر برای سلولیت

  • درمارولر برای سلولیت به نسبت سایر روش ها درمانی به لایه سطحی پوست آسیب جدی وارد نمیکند از این رو جای زخم و عوارض پوستی آن کمتر است.
  • استفاده از درمارولر برای سلولیت عوارضی به همراه ندارد. تنها ممکن است پوست ناحیه تحت درمان دچار التهاب و قرمزی شود که به سرعت از بین میرود.
  • استفاده از درمارولر برای سلولیت منجر به تولید کلاژن و الاستین می شود که در ایجاد پوستی صاف و درخشان تاثیر گذار است.
  • استفاده از درمارولر برای سلولیت به صرف وقت و هزینه زیادی نیاز ندارد.
  • درمارولر مناسب افرادی است که زمان کافی برای مراجعه به کلینیک را ندارند. چرا که با تهیه این دستگاه میتوانید به راحتی و در منزل آن را مورد استفاده قرار دهید.

مطالب دیگر  درمارولر صورت در هما سنتر

سوالات متداول

برای رفع سلولیت به چند جلسه درمان درمارولر نیاز داریم؟

این امر با توجه به نوع سلولیت ایجاد شده بین ۳ تا ۷ جلسه زمان نیاز دارد.

آیا درمارولر با میکرونیدلینگ متفاوت است؟

خیر- تنها تفاوت این دو دستگاه قابلیت استفاده خانگی از درمارولر می باشد.

آیا درمارولر نیاز به استراحت و دوره نقاهت دارد؟

خیر- تاثیرات پوستی درمارولر بعد از چند ساعت از بین میرود بنابراین نیاز به مدت طولانی برای استراحت و نقاهت نخواهد داشت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *