درمارولر, مقاله ها

درمان استرچ مارک با درمارولر

درمان استرچ مارک

درمان استرچ مارک : ترک پوستی یا استرچ مارک مشکلی است که بسیاری از افراد با آن مواجه می شوند. دلایل بسیاری وجود دارد که منجر به بروز این مشکل میشود مانند چاقی و لاغری، بارداری و … ظاهر بدی که استرچ مارک ایجاد میکند منجر گشته تا افراد به دنبال یافتن روش های درمانی برای بهبود وضعیت ظاهر پوست خود باشند. درمارولر یکی از این روش های درمانی است که قادر است ترک های پوستی را به طور کامل از بین ببرد و در کنار آن فواید دیگری نیز برای پوست به همراه دارد.

به این معنی که قادر است مشکلات پوستی دیگر را نیز درمان کند. استفاده از درمارولر جریان گردش خون را افزایش میدهد و جوانسازی کلی صورت و بدن را در پی دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی درمارولر و کاربرد آن در درمان ترک های پوستی بپردازیم. ابتدا بهتر است با درمارولر آشنا شوید.

خدمات لیزر

معرفی درمارولر و کاربردهای آن

درمارولر دستگاهی می باشد که دارای یک سری غلطک مانند است. غلطک این دستگاه شامل تعداد متعددی سوزن ریز و ظریف است. حرکت دادن این دستگاه روی پوست منجر میگردد منافذ بسیار ریزی در لایه های خارجی پوست ایجاد شود که این منافذ منجر به افزایش جریان خون و افزایش تولید پروتئین های کلاژن و الاستین میگردد. این فرآیند منجر به درمان بسیاری از مشکلات پوستی میشود اما در کنار آن اگر از سرم ها و کرم های تقویتی نیز استفاده کنید تاثیرگذاری دو چندانی را از درمارولر شاهد خواهید بود.

چرا که ایجاد منافذ ریز روی پوست جذب این محصولات را دو چندان خواهد کرد. نکته ای که در رابطه با درمارولر باید بدانید این است که سوزن های به کار رفته در درمارولر دارای اندازه های متفاوتی از دو دهم میلیمتر تا دو میلیمتر می باشند که باید با توجه به نوع مشکل پوستی سوزن مناسب را انتخاب کنید. درمارولر کاربردهای متعددی در رفع مشکلات پوستی دارد که منجر گشته آن را جایگزین سایر روش های درمانی کنیم. # درمان استرچ مارک

چرا درمارولر جایگزین سایر روش های درمانی شد؟

 • درمارولر قادر است با روش های طبیعی تولید کلاژن را افزایش دهد که منجر میگردد بعد از استفاده از این روش پوست انعطاف پذیری بیشتری پیدا کند. همانطور که میدانید افزایش سن منجر به تولید کمتر کلاژن شده و پوست سفت تر و ضخیم تر می شود. اما درمارولر این مشکل را با کمک به افزایش الاستین و کلاژن درمان میکند.
 • استفاده از درمارولر چین و چروک و خطوط ریز ایجاد شده روی پوست را درمان میکند. چرا که کلاژن دارای خاصیت پر کنندگی است و در نتیجه منجر میشود چین و چروک ها و خطوط ریز اطراف چشم، لب و … بر طرف گردد.
 • درمارولر به درمان اسکارهای ناشی از جای جوش کمک میکند. بی شک همه شما با این مشکل مواجه شده اید که بعد از درمان جوش، جای آن روی صورت باقی میماند. استفاده از درمارولر کمک میکند این جای جوش درمان شده و به طور کامل از بین برود.
 • درمارولر با کمک به بهبود ذخیره کلاژن قادر است ترک های پوستی یا استرچ مارک را درمان نماید.
 • با ماساژ کف سر به وسیله درمارولر میتوان مانع از ریزش مو و یا کمک به رشد مجدد موی سر شد.
 • درمارولینگ صورت وضعیت کلی بافت پوست را بهبود میبخشد. و منجر میگردد پوست صورت بدون اینکه نیاز به استفاده از لایه بردار داشته باشد بازسازی شود.
 • هزینه استفاده از درمارولر نسبت به سایر روش های درمانی کمتر است.
 • استفاده از درمارولر بر خلاف بیشتر روش های درمان زیبایی عوارض جانبی به دنبال ندارد.
 • استفاده از درمارولر با ایجاد منافذ ریز روی پوست منجر میگردد کرم ها و سرم های تقویتی بیشتر جذب لایه های عمیق پوستی شود و تاثیرگذاری دو چندانی خواهد داشت.
 • در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربرد درمارولر در درمان ترک های پوستی و یا استرچ مارک بپردازیم. # درمان استرچ مارک

درمان استرچ مارک

ترک پوستی یا استرچ مارک چیست؟

ابتدا بهتر است با استرچ مارک یا ترک های پوستی آشنا شوید. در پوست بدن پروتئینی به نام کلاژن وجود دارد که این پروتئین منجر به انعطاف پذیری و حفظ حالت کشسانی پوست میشود. ممکن است افزایش سن و یا بسیاری عوامل دیگر منجر شود تا سطح پروتئین های کلاژن در بدن کاهش پیدا کند که در نتیجه این فرآیند پوست توانایی انبساط و انقباض خود را از دست خواهد داد و یا بسیار کاهش پیدا میکند که منجر به نازک شدن پوست و ایجاد ترک ها و خطوطی روی آن می شود.

معمولا ترک های پوستی زمانی اتفاق می افتد که در بدن تغییرات ناگهانی رخ میدهد مانند کاهش یا افزایش ناگهانی وزن، بارداری و …. ظاهر آزار دهنده این مشکل منجر گشته تا روش های درمانی بسیاری به منظور برطرف کردن آن روی کار بیاید. این روش ها منجر به جمع تر شدن این ترک ها میگردد اما اکثر آن ها قادر نیستند به طور کامل این مشکل را رفع نمایند. # درمان استرچ مارک

برای خرید دستگاه لیزر خانگی پرفروش هما سنتر با ما در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶

دلایل ایجاد استرچ مارک

 • پیشینه خانوادگی
 • بیماری های مزمن
 • شاخص توده بدنی (BMI) قبل از بارداری
 • وزن نوزاد متولد شده در خانم های باردار
 • افزایش یا کاهش ناگهانی وزن # درمان استرچ مارک

چرا استفاده از درمارولر برای درمان استرچ مارک جایگزین سایر روش ها شد؟

همانطور که بیان کردیم امروزه استفاده از درمارولر یا همان میکرونیدلینگ خانگی برای درمان استرچ مارک یا ترک های پوستی توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. به طوری که بیشتر مردم استفاده از این روش را جایگزین سایر درمان هایی که نیاز به مصرف دارو یا سایر موارد دارند کرده اند. در ادامه دلایل محبوبیت استفاده از این دستگاه برای درمان استرچ مارک را بیان میکنیم:

قابلیت استفاده راحت در خانه:

مهم ترین دلیل محبوبیت درمارولر ها، قابلیت استفاده راحت در منزل است. با برخورداری از درمارولر دیگر نیازی ندارید به کلینیک یا مطب های پزشکی مراجعه کنید. در نتیجه در وقت و هزینه شما صرفه جویی خواهد شد. و میتوانید به راحتی در محیط منزل خود به درمان استرچ مارک یا ترک های پوستی خود بپردازید.

برخورداری از کمترین عوارض جانبی:

همانطور که میدانید سایر روش های درمانی برای استرچ مارک به جراحی یا استفاده از مواد و داروهای شیمیایی نیاز دارند. در نتیجه این روش ها ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشند و نارحتی هایی را برای استفاده کنندگان به وجود بیاورند. اما استفاده از درمارولر ها که از طریق فیزیکی بر روی پوست اثر میگذارند کمترین عوارض جانبی را به همراه دارد. در صورت داشتن عوارض نیز به سرعت درمان میشوند و خطر جانی به همراه ندارند.

تحریک تولید کلاژن:

دستگاه های درمارولر ترک ها و سوراخ های ریزی روی پوست ایجاد میکنند. در واقع نحوه اثر گذاری و درمات درمارولر ها از طریق ایجاد همین ترک ها و تحریک تولید کلاژن و الاستین می باشد. در نتیجه این امر انعطاف پذیری پوست را بیشتر کرده و در درمان و بهبود استرچ مارک ها تاثیر گذار است.

کمک به جذب بیشتر محصولات مراقبت از پوست و زیبایی:

از دیگر فواید درمارولر ها این است که به جذب بیشتر مواد آرایشی و یا دارویی کمک میکند. در واقع اگر از درمارولر ها قبل از مصرف محصولات مراقبت از پوست مانند کرم ها، روغن ها، داروها و …. استفاده کنید جذب آن ها افزایش یافته و تاثیر گذاری آن بیشتر  میشود.

نکات مهم برای استفاده از درمارولر در درمان استرچ مارک

نکته اول: درمارولر ها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند که باید با توجه به پوست و نوع مشکل پوستی خود مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. بنابراین انتخاب درمارولر مناسب و رعایت دقیق دستور العمل های سازنده اهمیت بالایی دارد.

نکته دوم: برای استفاده از درمارولر بهتر است با یک پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید. مشورت با این متخصصان کمک میکند تا نسبت به نحوه صحیح استفاده از درمارولر و مراقبت های لازم بعد از این درمان آشنا شوید.

نکته سوم: اگر از درمارولر استفاده میکنید باید صبور باشید چرا که ممکن است نتایج استفاده از این دستگاه بعد از گذشت مدت زمان مشخصی نمایش داده شود. پس نا امید نشوید و صبور باشید. و …

درمارولر چگونه استرچ مارک را درمان میکند؟

در بالا بیان کردیم که درمارولر ها دارای سوزن های ریز بسیاری در سری خود هستند که با حرکت روی پوست وارد آن شده و منافذ بسیار کوچکی را ایجاد میکنند. در واقع یک نوع آسیب سطحی و کنترل شده روی پوست ایجاد می شود که بسیار کوچک بوده و به همین دلیل درمارولر در دسته درمان های تهاجمی قرار نمی گیرد.

ورود این سوزن ها بدون اینکه آسیب جدی به پوست وارد کنند منجر به از بین رفتن و نابودی بافت های زخمی پوست میشوند. البته در مواقعی ممکن است این آسیب ها خونریزی بسیار خفیفی را به دنبال داشته باشد که به هیچ وجه نگران کننده نبوده و به سرعت برطرف میگردد. # درمان استرچ مارک

طی ورود سوزن به پوست اتفاقات زیر رخ میدهد و در واقع سیستم بهبود بدن تحریک میشود:
 • پوست ماده ای را آزاد میکند که به بهبود فرآیند رشد کمک میکند و به آن سرعت میبخشد.
 • رگ ها و مجاری جدید خونی روی پوست شکل میگیرد.
 • پوست بدن کلاژن بیشتری را آزاد میکند.
 • بعد از گذشت ۵ روز از این فرآیند کلاژن تولید شده به ناحیه مد نظر (ناحیه بروز ترک های پوستی) رسیده و منجر به درمان و بهبودی آن میگردد. # درمان استرچ مارک

مطالب دیگر  آشنایی با مزایا و معایب دستگاه لیزر خانگی

روش استفاده از درمارولر
 • توجه کنید درمارولر ها نباید فشار زیادی را به پوست وارد کنند و حرکت آن روی پوست باید به آرامی و با احتیاط باشد.
 • اگر از طرز استفاده این دستگاه آشنایی کامل ندارید بهتر است برای استفاده از آن به متخصصان مراجعه نمایید.
 • قبل از اینکه از درمارولر استفاده کنید، حتما دستگاه را با محلول های ضد عفونی کننده تمیز کنید.
 • برای اثر گذاری بهتر و بیشتر درمارولر توصیه میشود از سرم ها و محلول های تقویتی در کنار آن استفاده نمایید.
 • پوست صورت خود را قبل از استفاده این دستگاه بشویید و ضد عفونی کنید. به طوری که هیچگونه آلودگی یا مواد آرایشی روی آن وجود نداشته باشد.
 • حال دستگاه درمارولر را روی پوست ناحیه مورد نظر و در تمام جهات افقی، عمودی، مورب و … بکشید.
 • بهتر است که از هر نایحه ۱۰ مرتبه دستگاه را عبور دهید.
 • بعد از استفاده دستگاه را مجدد ضدعفونی کنید.
 • بهتر است برای انتخاب سایز سوزن مناسب، میزان فشار وارده، انتخاب سرم ها، کرم ها و کوکتل های درمانی با پزشکان متخصص مشورت کنید. # درمان استرچ مارک

درمان استرچ مارک

سوالات متداول

آیا استفاده از درمارولر منجر به احساس درد میشود؟

خیر- سوزن های به کار رفته در این دستگاه بسیار نازک بوده و احساس دردی ایجاد نخواهد کرد.

آیا استفاده از درمارولر به صرف هزینه بالایی نیاز دارد؟

خیر- استفاده از درمارولر نسبت به سایر روش های درمانی به هزینه کمتری نیاز دارد.

مشاهده نتیجه حاصل از درمارولر به چقدر زمان نیاز دارد؟

این موضع به نوع پوست بستگی دارد اما به طور معمول بین دو تا شش ماه زمان نیاز دارد.

بهترین و مطمئن ترین روش برای درمان ترک های پوستی یا استرچ مارک استفاده از دستگاه درمارولر می باشد. # درمان استرچ مارک

[ez-toc]

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *