درمارولر, مقاله ها

درمارولر یا غلتک پوستی

درمارولر یا غلتک پوستی

درمارولر یا غلتک پوستی : درمارولر یا غلتک پوستی یکی از روش های مدرن در درمان مشکلات پوستی می باشد. توانایی این دستگاه در رفع مشکلات پوستی متعدد منجر گشته تا طرفداران بسیاری داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی درمارولر یا غلطتک پوستی بپردازیم و شما را با مزیت ها، معایب، کاربردها و چگونگی استفاده از این دستگاه آشنا کنیم. ابتدا بهتر است به معرفی دستگاه درمارولر یا غلتک پوستی بپردازیم.

درمارولر یا غلتک پوستی چیست؟

بی شک نام روش درمانی میکرونیدلنیگ به گوش بسیاری از شما آشنا است. چرا که میکرونیدلینگ یکی از روش هایی است که امروزه در اکثر کلینیک ها و مطب های زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد. اما میکرونیدلنیگ ها باید در کلینیک و توسط متخصصان انجام گیرد. که ممکن است به هزینه های بیشتر و صرف زمان طولانی تری نیاز داشته باشد. به همین دلیل است که افراد به دنبال استفاده از روش خانگی میکرونیدلینگ یعنی درمارولر می باشند.

به عبارتی درمارولر یکی از دستگاه های میکرونیدلینگ می باشد که قابلیت استفاده خانگی را دارند و همانند میکرونیدلینگ ها با ایجاد منافذ ریز روی پوست صورت اقدام به درمان مشکلات پوستی می نمایند. ظاهر دستگاه درمارولر بسیار کوچک می باشد که سری آن با تعداد زیادی سوزن های ریز و کوچک پوشانده شده است.

با ماساژ صورت توسط این دستگاه سوراخ های ریز متعددی روی پوست صورت ایجاد می شود که در بهبود وضعیت پوستی موثر است. علاوه بر آن درمارولر با تحریک کلاژن سازی پوست میتواند بافت، سلامت و کشش پوست را افزایش دهد. در ادامه شما را با کاربرد های درمارولر یا غلطک پوستی آشنا میکنیم. # درمارولر یا غلتک پوستی

 برای خرید درمارولر پرفروش هما سنتر کلیک کنید

کاربرد های درمارولر یا غلطک پوستی

در گذشته از دستگاه درمارولر یا غلطک پوستی به منظور افزایش تولید کلاژن استفاده میشد که اینکار در جوانسازی و رفع چین و چروک های پوستی موثر بود. اما امروزه بر کاربردهای این دستگاه اضافه شد به طوری که اصلی ترین کاربرد آن را میتوان کمک به افزایش جذب مواد و سرم های تقویتی دانست. همچنین درمارولر ها قادر به رفع اسکار، جای سوختگی و از بین بردن منافذ باز پوست می باشند.

از مزیت های مهم این دستگاه قابلیت استفاده خانگی آن می باشد که افراد میتوانند به راحتی آن را مورد استفاده قرار دهند و از فواید آن بهره مند شوند. به خصوص افراد سالخورده که با بکارگیری این دستگاه قادر به برطرف کردن مشکلات پوستی خود مانند چین و چرک، افتادگی و … می باشند. # درمارولر یا غلتک پوستی

درمارولر یا غلتک پوستی

از جمله نشانه های سالخوردگی که با درمارولر میتوان به درمان آن پرداخت عبارت است از:

با افزایش سن استحکام و سفتی پوست کاهش پیدا میکند که درمارولر پست صورت را سفت و کشیده خواهد کرد.

چین و چرک و خطوط ریز و درشتی روی پوست صورت ایجاد میگردد که استفاده از درمارولر و افزایش تولید کلاژن در رفع این چین و چروک ها موثر است.

مطالب دیگر  درمارولر برای سلولیت

نواحی مختلف صورت و گردن دچار افتادگی خواهد شد. با استفاده مرتب از درمارولر میتوان این مشکلات را درمان کرد.

چگونگی استفاده از درمارولر

همانطور که میدانید در ساختار درمارولر ها از سوزن های متعددی استفاده شده است که سایز آن ها بین ۰٫۲ تا ۲ میلیمتر می باشد. اندازه این سوزن ها باید با توجه به نوع مشکلات پوستی و منطقه مورد نظر انتخاب شود. اما توصیه میشود حتما قبل از انتخاب سوزن با پزشک متخصص مشورت کنید.

فراموش نکنید قبل از استفاده از درمارولر روی پوست، حتما پوست ناحیه مد نظر را ضد عفونی کنید.

دستگاه درمارولر یا غلطک پوستی را هم میتوانید به تنهایی مورد استفاده قرار دهید و هم به همراه مواد و سرم های تقویتی استفاده کنید و از تاثیرات آن بهره مند شوید.

قبل از استفاده از دستگاه ابتدا سرم و محلول های تقویتی را روی سطح پوست پخش کنید و سپس دستگاه را در تمامی جهت های افقی، عمودی، مورب به راست و مورب به چپ روی پوست بکشید.

در هنگام استفاده از درمارولر به اندازه فشار وارد شده توجه کنید. چرا که میزان فشار وارده با توجه به نوع مشکل پوستی متفاوت می باشد. # درمارولر یا غلتک پوستی

توجه کنید درمارولر حداقل ده مرتبه از روی هر ناحیه عبور کند.

برای استفاده از درمارولر در نواحی اطراف چشم از سوزن هایی با سایز ۰٫۵ میلیمتراستفاده کنید.

بعد از استفاده از درمارولر میتوانید از ماسک های آبرسان روی پوست خود استفاده نمایید.

سوزن های درمارولر از جنس های مختلفی تهیه شده است، اما سوزن های تیتانیومی بهترین و مناسب ترین سوزن به این منظور می باشد. # درمارولر یا غلتک پوستی

خدمات لیزر

آیا همه افراد میتونند از درمارولر استفاده کنند؟

بی شک افراد بسیاری هستند که خواستار استفاده از درمارولر برای درمان مشکلات پوستی خود می باشند. چرا که این روش ارزان تر و بی خطر تر از سایر روش ها درمانی که امروزه مورد استفاده قرار میگیرد است. اما سوالی که در ذهن بسیاری از افراد ایجاد  میگردد این می باشد که آیا همه افراد میتوانند از درمارولر برای رفع مشکلات پوستی خود استفاده کنند یا خیر؟

در پاسخ به ای سوال باید گفت برای اینکه مطمئن شوید درمارولر هیچگونه عارضه ای برای پوست شما به همراه ندارد لازم است قبل از استفاده با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید. همچنین انتخاب سایز سوزن مورد استفاده در درمارولر نیز باید با تشخیص پزشک انجام شود. چرا که در غیر اینصورت استفاده از درمارولر ممکن است در برخی افراد منجر به شدید تر شدن مشکلات پوستی گردد. # درمارولر یا غلتک پوستی

درمارولر یا غلتک پوستی

عوارض احتمالی درمارولر

 • استفاده از درمارولر پوست صورت را دچار قرمزی و التهاب خواهد کرد. اما جای نکرانی نیست چرا که بعد از چند دقیقه این قرمزی به طور کامل بهبود میابد.
 • در صورت استفاده از سوزن های بلند برای درمارولر ، احتمال دارد پوست صورتتان دچار خشکی و زبری شود. با استفاده مرتب از مرطوب کننده این مشکل رفع خواهد شد.
 • پوست های حساس ممکن است با درمارولر دچار التهاب شود. اما بهتر است بدانید این التهاب نیز بعد از گذشت مدت کوتاهی بر طرف خواهد شد.
 • تا چند روز بعد از استفاده از درمارولر نباید در معرض نور آفتاب قرار گیرید. چرا که ممکن است در پوست های حساس منجر به بروز مشکلاتی شود.
 • ممکن است با استفاده از درمارولر سیستم پوست ناحیه مورد درمان دچار زخم و خونریزی بسیار خفیفی شود.
 • کشیدگی پوست، احساس خستگی، ایجاد علائم سوختگی، کبودی و زخم از دیگر عوارض احتمالی استفاده از درمارولر سیستم می باشد.
 • یکی از عوارض خطرناک استفاده از درمارولر سیستم بروز عفونت های پوستی است که در صورت تمیز و ضد عفونی نکردن دستگاه ایجاد میگیردد. بنابراین حتما قبل از استفاده، دستگاه درمارولر را ضد عفونی کنید.
 • درمارولر سیستم را نباید در درمان زخم ها و اسکار های بزرگ مورد استفاده قرار داد. # درمارولر یا غلتک پوستی
مطالب دیگر  آیس رولر توپی پر فروش در هما سنتر

چه کسانی نمیتوانند از درمارولر استفاده کنند؟

در حالی که درمارولرها می توانند برای بسیاری از افراد موثر باشند، گروه های خاصی از افراد هستند که باید از درمان های درمارولر اجتناب کنند یا احتیاط کنند. در اینجا برخی از عوامل و شرایطی که ممکن است استفاده از درمارولرها را منع کند آورده شده است:

آکنه فعال یا عفونت های پوستی:

درمارولینگ روی آکنه فعال می تواند باکتری ها را گسترش دهد و وضعیت را بدتر کند. به طور مشابه، اگر عفونت پوستی دارید، استفاده از درمارولر می تواند منجر به عوارض بیشتر شود.

روزاسه:

افراد مبتلا به روزاسه، یک بیماری پوستی که با قرمزی و رگ های خونی قابل مشاهده مشخص می شود، ممکن است استفاده از درمارولر را خیلی خشن و تحریک کننده بدانند.

اگزما یا پسوریازیس:

درمارولینگ می تواند شرایطی مانند اگزما و پسوریازیس را تشدید کند و منجر به افزایش التهاب و ناراحتی شود.

اسکار کلوئیدی یا برجسته:

افرادی که مستعد ایجاد اسکارهای کلوئیدی یا برجسته هستند باید از درمارولینگ اجتناب کنند، زیرا این کار شامل ایجاد آسیب های ریز به پوست است که ممکن است منجر به ایجاد اسکار بیش از حد شود.

بارداری:

به افراد باردار به طور کلی توصیه می شود از برخی درمان های مراقبت از پوست، از جمله درمارولینگ اجتناب کنند. ایمنی میکرونیدلینگ در دوران بارداری به طور گسترده مورد مطالعه قرار نگرفته است.

اختلالات خونی یا خونریزی:

افراد مبتلا به اختلالات لخته شدن خون یا کسانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند، به دلیل خطر خونریزی زیاد و کبودی، باید از درمارولرها اجتناب کنند.

آفتاب سوختگی اخیر یا پوست برنزه شده:

استفاده از درمارولر بر روی پوست آفتاب سوخته یا برنزه می تواند خطر عوارض از جمله مشکلات رنگدانه را افزایش دهد.

مطالب دیگر  راهنمای تخمین قیمت لیزر صورت مردان
داروهای خاص:

برخی از داروها ممکن است بر بهبود پوست تأثیر بگذارند و آن را بیشتر مستعد عوارض ناشی از درمارولینگ کنند. اگر داروهایی مصرف می کنید که ممکن است بر سلامت پوست تأثیر بگذارد، ضروری است که با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

زخم های التیام نیافته یا جراحی های اخیر:

از درمارولینگ در نواحی دارای زخم های التیام نیافته یا بعد از عمل های جراحی اخیر تا زمانی که پوست به طور کامل التیام یابد، خودداری شود.

سرطان پوست یا ضایعات مشکوک:

افرادی که سابقه سرطان پوست یا ضایعات پوستی مشکوک دارند باید از استفاده از درمارولر خودداری کنند، زیرا ممکن است شرایط موجود را بدتر کند یا با درمان های پزشکی تداخل کند.

قبل از استفاده از درمارولر، توصیه می شود با یک متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست مشورت کنید، به خصوص اگر نگرانی های پوستی یا شرایط پزشکی خاصی دارید. آنها می توانند بر اساس نوع پوست، وضعیت و سلامت کلی شما راهنمایی شخصی ارائه دهند.

آیا میتوان درمارولر را با لایه برداری شیمیایی و میکرودرم شبیه دانست؟

درمارولر با لایه بردار شیمیایی به یک شکل انجام نمیگیرد. چرا که در لایه برداری شیمیایی تنها قسمت رویی پوست برداشته میشود و این امر با کمک به افزیش تولید کلاژن منجر به جوانی و شادابی پوست خواهد شد. اما در این روش به دلیل آسیب شدید لایه فوقانی پوست مدت زمان مودر نیاز بری درمان و ترمیم آن طولانی تر از درمارولر خواهد بود. همچنین روش لایه برداری ممکن است منجر به بروز عوارضی از جمله پیگمانتاسیون، افزایش ترشحات پوستی، قرمزی پوست و تحریک دردناک گردد.

اما درمارولر دارای ظاهری استوانه ای شکل و دهانه ای دارای سوزن های ریز متعدی است که با ایجاد منافذ ریز روی سطح پوست و تحریک تولید کلاژن به ترمیم و بازسازی سلول های پوستی کمک میکند. زخم های ایجاد شده در این روش به سرعت درمان خواهد شد و در کنار  آن پوستی صاف و شاداب خواهید داشت. درمارولر همچنین به جذب بیشتر مواد و سرم های تقویتی کمک میکند. # درمارولر یا غلتک پوستی

درمارولر یا غلتک پوستی

سوالات متداول

 • آیا استفاده از درمارولر دردناک است؟
 • خیر- سوزن های استفاده شده در این دستگاه بسیار کوچک است و احساس دردی ایجاد نخواهد کرد.
 • آیا استفاده از درمارولر عوارض جانبی به همراه دارد؟
 • به طور کل خیر اما بهتر است قبل از استفاده با پزشک متخصص مشورت کنید.
 • ایا استفاده از درمارولر به صرف هزینه زیادی نیاز دارد؟
 • خیر- استفاده از این روش نسبت به سایر روش های درمانی به صرف هزینه کمتری نیاز دارد.

امروزه درمارولر بهترین و به صرفه ترین روش درمانی می باشد، از این رو توصیه میکنیم استفاده از آن را جایگزین سایر روش ها نمایید.  درمارولر یا غلتک پوستی

نویسنده: المیناز اردیبهشت

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *