درمارولر, مقاله ها

درمارولر پوست بهترین گزینه برای شادابی پوست

درمارولر

درمارولر پوست : داشتن پوستی صاف و شفاف یکی از مواردی است که بسیاری از افراد به آن اهمیت میدهند و به دنبال روش هایی برای دستیابی به آن هستند. از این رو امروزه روش های مختلفی مانند عمل جراحی، استفاده از دستگاه های مختلف، مصرف داروها و کرم های شیمیایی و … روی کار آمده است.

بیشتر روش هایی که بیان شده نیاز به صرف هزینه زیاد دارند و یا ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشند. در این مقاله قصد بررسی یکی از روش های موثر در دستیابی به پوستی شاداب که نیاز به صرف هزینه های کمتری دارد و عوارض جانبی نیز به همراه نخواهد داشت یعنی درمارولر را داریم. اینکه درمارولر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ مطالبی است که در ادامه مقاله به آن می پردازیم.

مطالب دیگر  برق انداختن پوست صورت

درمارولر چیست؟

عناوین این مقاله

یکی از دستگاه های مدرن که تاثیر شگفت انگیزی در احیا و شادابی پوست دارد و قادر به درمان بسیاری از مشکلات پوستی می باشد، درمارولر نامیده میشود. این دستگاه از پلاستیک های سنگین تهیه شده که سری آن دارای هزاران سوزن ریز از جنس استیل یا تیتانیوم است. درمارولر را میتوان یک درمان گسترده دانست که کلیه سطح صورت را پوشش میدهد و با تحریک جریان و سرعت گردش خون، عمل لایه برادری را انجام میدهد. به بیان دیگر میتوان گفت درمارولر، یک ماساژور صورت می باشد.

خدمات لیزر

کاربردهای درمارولر

 • کاربرد درمارولر در تقویت و تولید کلاژن در پوست صورت
 • کاربرد درمارولر در درمان جای زخم و سوختگی
 • کاربرد درمارولر در جوانسازی پوست
 • کاربرد درمارولر در رساندن داروهای درمانی و واکسن به بدن افراد
 • کاربرد درمارولر در بهبود ظاهر پوست
 • کاربرد درمارولر در رفع شل شدگی پوست (سفت شدن و استحکام پوست)
 • کاربرد درمارولر در درمان چین و چروک های پوستی
 • کاربرد درمارولر در از بین بردن چربی پوست و رفع آلودگی های پوستی
 • کاربرد درمارولر در از بین بردن منافذ پوست
 • کاربرد درمارولر در درمان کشیدگی و رفع ترک های پوستی
 • و …

درمارولر

چرا از درمارولر استفاده کنیم؟

استفاده از درمارولر، به نسبت سایر روش های درمان مشکلات پوستی مزیت های بیشماری دارد. که در ادامه به بررسی هر یک میپردازیم:

 • افرادی که از درمارولر برای درمان مشکلات پوستی استفاده کرده اند، متوجه انعطاف پذیری و لطافت بیشتر پوستشان شده اند. علت این امر افزایش تولید کلاژن در پوست صورت می باشد. یکی از مواردی که با افزایش سن در پوست صورت اتفاق می افتد کاهش کلاژن و الاستین پوست است که منجر به نازک شدن بافت پوست میگردد. با استفاده از درمارولر این مشکل بر طرف شده و با تولید کلاژن از پیری پوست جلوگیری میکند.
 • درمارولر میتواند چین و چروک های ریز و عمقی پوست را درمان کند. این مورد نیز با افزایش تولید کلاژن انجام میگیرد. به عبارتی کلاژن سازی میتواند محل چروک های پوستی را پر کند و در نتیجه شما پوستی صاف و شفاف خواهید داشت.
 • با استفاده از درمارولر میتوان جای زخم، جوش، سوختگی و … را درمان کرد. همانطور که میدانید بعد از جوش، ممکن است جای آن روی پوست بماند و یا شکافی در آن ناحیه ایجاد گردد، که اسکار نامیده میشود. طی کردن روند درمان با درمارولر این جای جوش را به طور کامل از پوست شما محو خواهد کرد.

مطالب دیگر  جوانسازی پوست در منزل

بی شک تاکنون با ترک های پوستی در پوست خود و یا اطرافیانتان مواجه شده اید. استفاده از درمارولر با افزایش تولید کلاژن قادر به درمان این ترک ها خواهد بود. به طوری که بعد از گذشت ۴ تا ۶ جلسه میتوانید تاثیرات آن را مشاهده کنید. البته توجه کنید این امر به پوست شما و میزان ترک های پوستی بستگی دارد.
 • استفاده از درمارولر نسبت به سایر درمان های پوستی مانند عمل جراحی، تزریق چربی و … به هزینه کمتری نیاز دارد. بنابراین افرادی که قصد استفاده از این روش را دارند میتوانند مطمئن باشند این روش، از نظر اقتصادی به صرفه خواهد بود.
 • استفاده از درمارولر به لایه برداری و بازسازی پوست صورت کمک میکند. با شرکت در جلسه های درمان درمارولر شاهد بهبود شرایط بافت پوست صورت خود خواهید بود.
 • درمارولر قادر است پوست سر را نیز تحریک کند. این امر منجر میگردد افرادی که دچار ریزش مو هستند بتوانند از این روش برای درمان مشکل خود استفاده کنند. استفاده از درمارولر در پوست سر جریان خون را افرایش میدهد و این امر منجر به ترشح هورمون های خاص از جمله فولیکول در آن ناحیه میگردد که به افزایش رشد مو کمک میکند.
 • با استفاده از درمارولر میتوان آسیب دیدگی ناشی از نور خورشید را درمان کرد. یکی از موادی که ترشح و وجود آن در پوست صورت تاثیر شگفت انگیزی در درمان آسیب دیدگی های نور خورشید دارد، کلاژن می باشد. و همانطور که بیان شد درمارولر منجر به کلاژن سازی پوست صورت افراد میگردد.
درمارولر
نکاتی که در استفاده از درمارولر باید مورد توجه قرار داد!!

استفاده از درمارولر ممکن است منجر به ایجاد عفونت در پوست افراد گردد. از این رو توصیه میکنیم برای استفاده از این روش حتما به کلینیک های تخصصی مراجعه کنید.

از جمله نکاتی که در استفاده از این روش باید مورد توجه قرار دهید، عبارت است از:

در صورتی که از یک درمارولر برای دو یا چند نفر استفاده شود، ممکن است منجر به ایجاد عفونت های پوستی در افراد گردد. از این رو توجه کنید از هر درمارولر برای یک فرد استفاده شود.

ممکن است بعد از استفاده از درمارولر، پوست ناحیه مد نظر دچار خونریزی خفیفی شود. اما شدت این خونریزی بسیار کم می باشد و جای نگرانی نخواهد بود.

توصیه می شود برای درمان جای زخم، جای جوش و … که دارای اندازه های بزرگی هستند از درمارولر استفاده نکنید.

برای نتیجه گیری بهتر، توصیه می شود دوره درمان درمارولر را تکمیل کنید. به عبارتی تاثیر گذاری درمارولر به میزان تولید کلاژن و الاستین بستگی دارد. به طور کل درمان مشکلات شدید پوستی به ۴ تا ۶ جلسه درمانی نیاز دارد.

دقت کنید کلینیکی که به آن مراجعه میکنید، درمارولر را بعد از هر بار مصرف ضد عفونی کند. این امر منجر میگردد از بروز عفونت های پوستی جلوگیری شود.

برای خرید درمارولر پرفروش هما سنتر با ما در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶
چگونه در خانه از درمارولر استفاده کنیم؟

یکی از مزیت های درمارولر این موضع است که شما میتوانید با تهیه این دستگاه، خود در خانه از آن برای بهبود پوست صورت استفاده کنید. در ادامه چگونگی استفاده از درمارولر در خانه را بیان میکنیم:

 1. در ابتدا لازم است بسته بندی درمارولر را باز کرده و دستگاه را خارج کنید.
 2. سپس درمارولر را با استفاده از الکل ضد عفونی کنید. همچنین میتوانید آن را با استفاده از آب گرم بشویید.
 3. قبل از اینکه از درمارولر روی پوست خود استفاده کنید، لازم است پوست صورت را با استفاده از یک شوینده مناسب به طول کامل شستشو دهید. (توصیه میشود از ضد عفونی کننده به این منظور استفاده نمایید.)
 4. اکنون درمارولر را روی ناحیه مد نظر به صورت رفت و برگشت بکشید.(در این مرحله ممکن است پوست صورت دچار قرمزی شود از این رو بعد از انجام این مرحله مجدد پوست را با مواد ضدعفونی کننده بشورید.)
 5. بعد از استفاده از درمارولر، مجدد دستگاه را ضد عفونی کرده و بعد از خشک شدن کامل در جعبه قرار دهید.

درمارولر

نکاتی که در درمان درمارولر در منزل باید مورد توجه قرار دهید!!

در استفاده از درمارولر قسمت هایی از صورت باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد از جمله آن میتوان به بالای پیشانی و گونه، زیر چشم و پایین گونه و همچنین اطراف دهان اشاره کرد. همچنین توصیه می شود بعد از درمارولر از سرم و یا مرطوب کننده پوستی استفاده کنید. استفاده از درمارولر منجر به جذب بهتر این سرم ها و مرطوب کننده ها میگردد.

آیا همه افراد میتوانند از درمارولر استفاده کنند؟

استفاده از درمارولر که به عنوان میکرونیدلینگ نیز شناخته می شود، همانطور که بیان کردیم در واقع یک عمل زیبایی است که شامل چرخاندن دستگاه درمارولر با سوزن های ریز روی پوست است. در حالی که درمارولرها می توانند توسط بسیاری از افراد استفاده شوند، ملاحظات و اقدامات احتیاطی وجود دارد که باید در نظر داشت. مهم است که قبل از استفاده از درمارولر با یک متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست مشورت کنید، زیرا آنها می توانند نوع پوست، وضعیت شما را ارزیابی کنند و تعیین کنند که آیا برای شما مناسب است یا خیر. در ادامه تعدادی از افراد که نباید از درمارولر استفاده کنند را معرفی میکنیم:

افراد دارای حساسیت پوستی:

افرادی که پوست بسیار حساس دارند یا شرایطی مانند اگزما، روزاسه یا آکنه فعال دارند، ممکن است نیاز به احتیاط داشته باشند یا به طور کلی از درمارولر استفاده نکنند. میکرونیدلینگ به طور بالقوه می تواند این شرایط را تحریک یا بدتر کند. یک متخصص می تواند شما را راهنمایی کند که آیا درمارولینگ برای شرایط خاص پوست شما مناسب است یا خیر.

جوش ها یا عفونت های آکنه:

درمارولینگ روی جوش های فعال آکنه یا عفونت های پوستی می تواند باعث گسترش باکتری ها و بدتر شدن وضعیت شود. قبل از استفاده از درمارولر، توصیه می شود صبر کنید تا پوست بهبود یابد.

اختلالات یا بیماری های پوستی:

اگر هر گونه اختلال یا بیماری زمینه ای پوستی مانند پسوریازیس یا کلوئید دارید، استفاده از درمارولر توصیه نمی شود. این شرایط ممکن است نیاز به درمان تخصصی داشته باشد و میکرونیدلینگ به طور بالقوه می تواند آنها را تشدید کند.

راهنمایی حرفه ای:

حتی اگر برای درمارولینگ مناسب تشخیص داده می شوید، توصیه می شود در جلسه اول به دنبال راهنمایی حرفه ای باشید. یک متخصص پوست یا متخصص زیبایی آموزش دیده می تواند تکنیک صحیح را نشان دهد، مشاوره شخصی ارائه دهد و اطمینان حاصل کند که فرآیند و دستورالعمل های مراقبت پس از آن را درک می کنید.

بهداشت و کیفیت سوزن:

هنگام استفاده از درمارولر، رعایت دقیق بهداشت ضروری است. اطمینان حاصل کنید که دستگاه و سوزن ها استریل و با کیفیت هستند تا خطر عفونت یا آسیب پوست را به حداقل برسانید. دستورالعمل های سازنده را برای تمیز کردن و تعویض سوزن ها در صورت لزوم دنبال کنید.

محافظت در برابر آفتاب:

پس از میکرونیدلینگ، پوست نسبت به آفتاب حساس تر می شود. استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF بالا برای محافظت از پوست درمان شده در برابر اشعه های مضر UV و جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی یا هیپرپیگمانتاسیون بسیار مهم است.

به یاد داشته باشید، پوست هر فردی منحصر به فرد است و مناسب بودن درمارولر ممکن است متفاوت باشد. بهتر است با یک متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست مشورت کنید که می تواند شرایط خاص شما را ارزیابی کند و در مورد مناسب ترین اقدام به شما توصیه کند.

سوالات متداول

درمارولر و میکرونیدلینگ چه تفاوت هایی با هم دارند؟

تنها تفاوت درمارولر با میکرونیدلینگ در این است، که درمارولر قابلیت استفاده در منزل را دارد.

آیا برای درمان مشکلات پوست بدن نیز میتوان از درمارولر استفاده کرد؟

بله- برای درمان مشکلات مختلف روی پوست ران، شکم و .. نیز میتوان این دستگاه را مورد استفاده قرار داد.

آیا استفاده از درمارولر با درد همراه است؟

استفاده از درمارولر با درد بسیار خفیفی همراه است که کاملا طبیعی و قابل تحمل می باشد.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *