مقاله ها, دستگاه جوانسازی پوست

ماسک صورت خانگی برای جوش

ماسک صورت خانگی برای جوش

ماسک صورت خانگی برای جوش : شایع ترین مشکل پوستی که بسیاری از افراد با آن رو به رو هستند، جوش صورت می باشد. هنگامی که افراد با این بحران رو به رو می شوند، سخت به فکر از بین بردن آن ها می باشند. در این صورت گمان می کنند که می توانند یک روزه این جوش ها را نابود کنند.

اما لازم است بدانید که از بین بردن یک روزه جوش ها، امری غیر ممکن است و داشتن پوستی صاف و با لطافت نیاز به یک دوره زمانی و مراقبت های پوستی دارد. در ادامه مقاله قصد داریم شما را با انواع ماسک صورت خانگی برای جوش آشنا کرده و مطالبی را در این زمینه بیان کنیم.

چرا جوش می زنیم؟

قبل از درمان جوش های پوستی، در ابتدا بهتر است بدانید که چرا جوش می زنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که جوش یک زائده کوچک پوستی است که ناشی از غدد چربی بوده و توسط آلودگی و میکروب ها ملتهب می شود.

در واقع هنگامی که بخش های تولید کننده چربی پوست، شروع به تولید بیش از اندازه چربی می کنند، ارگانیسم های زنده میکروسکوپی بر روی پوست، این حجم از چربی را به دام انداخته و در نتیجه موجب ایجاد نقاط برآمده بر روی پوست می شود، که آن را جوش می نامیم.

معرفی انواع جوش

جوش های زیرپوستی

در صورتی که فولیکول مو در اثر افزایش چربی و سلول های مرده پوست بسته می شود، این نوع از جوش ها به وجود می آید که به اصطلاح به آن ها جوش های زیرپوستی کمودون نیز گفته می شود. لازم به ذکر است که کموندون شامل دو نوع جوش سر سفید و جوش سر سیاه می باشد.

مطالب دیگر  ماسک برای شادابی و شفافیت پوست

جوش سفت دانه

این نوع از جوش ها که پاپول نیز گفته می شود، شامل برآمدگی های سفت بر روی پوست می باشند. جوش های پاپول بیشتر به رنگ های قرمز، قهوه ای و صورتی می باشد که درون آن ها مایعی وجود ندارد. (ماسک صورت خانگی برای جوش)

جوش ناب

این نوع جوش ها نیز به جوش های سفت دانه شباهت دارند. اما نسبت به آن ها بزرگ تر و دردناک تر می باشند.

جوش های پاسچول

این نوع از جوش ها، همان جوش های چرکی می باشند که در سطح پوست به صورت واضح وجود دارند.

جوش های کیست

این نوع از جوش ها نیز مانند جوش های پاسچول چرکی بوده اما در سایز بزرگ تر، و به طور معمول جای آن ها بر روی پوست ماندگار است.

برای رفع جوش ها، از چه ماسک های خانگی می توان استفاده کرد؟

ماسک عسل و لیمو

در این روش یک قاشق غذا خوری عسل را درون ظرف ریخته و نصف یک لیمو را بر روی آن بچکانید. و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه این ماسک را بر روی صورت خود بگذارید. این ماسک به شما کمک می کند که باکتری های سطح پوستتان از بین رفته و پوست شما لایه برداری شود. (ماسک صورت خانگی برای جوش)

خدمات لیزر

ماسک صورت خانگی برای جوش با آلوئه ورا و زردچوبه

در این روش یک قاشق غذا خوری آلوئه ورا را با نصف قاشق زردچوبه مخلوط کرده و اجازه دهید به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی پوست شما بماند. بهتر است که این ماسک را ۲ الی ۳ روز در هفته استفاده کنید. استفاده از ماسک آلوئه ورا و زردچوبه موجب جلوگیری از جوش و تورم پوست شما خواهد شد.

ماسک لیمو و خاک رس قهوه ای

برای تهیه این ماسک تنها کافی است که یک قاشق خاک رس را با نصف لیمو مخلوط کرده و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه آن را بر روی صورت خود بگذارید. استفاده از خاک رس موجب می شود که چربی اضافی پوست شما جذب شده و از ایجاد آکنه جلوگیری شود. (ماسک صورت خانگی برای جوش)

ماسک صورت زردچوبه و عسل

در این روش لازم است که یک قاشق غذاخوری عسل را با نصف قاشق غذاخوری زردچوبه مخلوط کنید، طوری که یک ماده خمیری شکل به دست آید. در این ماسک استفاده از زردچوبه موجب از بین رفتن باکتری های ایجاد کننده جوش می شود و عسل نیز از پوست صورت در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. (ماسک صورت خانگی برای جوش)

ماسک صورت خانگی برای جوش با گلاب و لیمو

یک قاشق غذاخوری گلاب را با یک قاشق چایخوری آب لیمو مخلوط کنید. سپس با استفاده از یک پارچه نخی که با گلاب و لیمو آغشته شده است، ماسک را به آرامی با پوست صورت خود تماس دهید. استفاده از گلاب، قرمزی و التهاب را تا حدی کاهش می دهد و لیمو تولید چربی پوست را کنترل می کند.

ماسک ریحان و نعناع

ماسک ریحان و نعناع یکی دیگر از ماسک صورت خانگی برای جوش می باشد. در این روش لازم است که برگ ریحان و نعناع را در غذاساز با هم مخلوط کرده تا حالت خمیری به وجود آید. این ماسک را می توان یکی از ماسک های محبوب برای از بین بردن باکتری های ایجاد کننده جوش و آکنه دانست.

ماسک دارچین و عسل

در این روش باید یک قاشق غذاخوری پودر دارچین را با سه قاشق عسل مخلوط کرده و حدود ۳۰ ثانیه آن را در مایکروویو قرار دهید. استفاده از این ماسک به رطوبت رسانی پوست و تغذیه آن کمک می کند. (ماسک صورت خانگی برای جوش)

ماسک صورت خانگی برای جوش با عسل و سیر

دراین روش بهتر است یک قاشق چایخوری خمیر سیر را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط کنید. از آنجایی که سیر ماده ضد ویروس و ضد قارچ می باشد، از این رو استفاده از آن برای درمان سیر موثر خواهد بود.

آَشنایی با انواع ماسک صورت خانگی متناسب با نوع مشکل پوستی

ماسک صورت خانگی برای از بین بردن آکنه

آکنه به همان جوش های سر سفید، جوش های سر سیاه، ندول ها، کیست و …. گفته می شود. برای درمان آکنه ها، بهترین ماسک، استفاده از سفیده تخم مرغ می باشد. در این روش، لازم است که سفیده دو عدم تخم مرغ را از زرده آن جدا کرده و با استفاده از یک پنبه آن را بر روی صورت خود بمالید. (ماسک صورت خانگی برای جوش)

ماسک صورت خانگی برای جوشماسک خانگی برای از بین بردن لک های پوستی

ماسک زردچوبه را می توان محبوب ترین ماسک برای کاهش التهاب و از بین بردن لک های پوستی دانست. دراین ماسک باید نصف قاشق چایخوری زردچوبه را با دو قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و به مدت ۱۰ دقیقه بر روی صورت خود ماساژ دهید.

ماسک خانگی برای کوچک کردن منافذ پوست

ماسک بلغور جو دوسر و جوش شیرین را می توان به عنوان بهترین ماسک برای از بین بردن منافذ پوست معرفی کرد. چرا که این مواد خاصیت لایه برداری داشته و می تواند سلول های مرده پوست را از بین ببرند. برای تهیه این ماسک لازم است که دو قاشق چایخوری جو دوسر برا با یک قاشق چایخوری جوش شیرین ترکیب کرده و چند قطره آب به آن اضافه کنید تا حالت خمیری شکل به وجود آید. (ماسک صورت خانگی برای جوش)

 برای خرید دستگاه جوانسازی پوست خانگی پرفروش هما سنتر کلیک کنید

ماسک خانگی برای آبرسانی پوست

برای تهیه این ماسک لازم است که نصف یک خیار را با دو قاشق غذا خوری آلوئه ورا مخلوط کنید. سپس آن را به آرامی بر روی پوست صورتتان ماساژ دهید. استفاده از این ماسک به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کند. (ماسک صورت خانگی برای جوش)

مطالب دیگر  ماسک صورت چیست و چه می کند؟

ماسک صورت خانگی برای چین و چروک

طبق تحقیقات صورت گرفته، آووکادو ماده ای است که با تولید کلاژن به از بین بردن خطوط پوستی و چین و چروک ها کمک می کند. برای تهیه ماسک لازم است که دو عدد آووکادو را در یک کاسه له کرده و سپس دو قاشق غذاخوری پودر کاکائو و یک قاشق غذاخوری عسل را با آن مخلوط کنید. (ماسک صورت خانگی برای جوش)

ماسک صورت خانگی برای جوش

سوالات متداول

ماسک های خانگی را هر چند وقت یکبار باید استفاده کرد؟

  • با توجه به نوع ماسک خانگی، نحوه استفاده از آن متفاوت خواهد بود.

نتیجه استفاده از ماسک، چه زمانی ظاهر می شود؟

  • نتیجه آن همان موقع احساس می شود، اما ماندگار نیست و نیاز به استفاده مرتب از ماسک دارد.

استفاده از یک ماسک بهتر است یا چند ماسک؟

  • استفاده از چند ماسک کارایی بیشتری نسبت به یک ماسک دارد.

1 نظر در “ماسک صورت خانگی برای جوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *