دستگاه جوانسازی پوست, مقاله ها

بهترین دستگاه جوانسازی پوست

بهترین دستگاه جوانسازی پوست

بهترین دستگاه جوانسازی پوست : به طور کلی برای حفظ شادابی و سلامت پوست تکنیک های مختلفی وجود دارد که از جمله آن های می توان به استفاده از ماسک های خانگی، رعایت روتین پوستی و … اشاره کرد. اما در این میان لازم به ذکر است که برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک ها باید از دستگاه های جوانسازی پوست استفاده شود.

از این رو در ادامه مقاله قصد داریم شما را با بهترین دستگاه جوانسازی پوست آشنا کرده و مطالبی را در زمینه انواع دستگاه های جوانسازی، مزایا و کاربرد های آن ارائه دهیم.

معرفی انواع دستگاه ها و تکنیک های جوانسازی پوست

به طور کلی روش های جوانسازی پوست صورت را می توان به سه دسته روش های تهاجمی، کم تهاجمی و غیر تهاجمی اشاره کرد. لازم به ذکر است که روش تهاجمی شامل جراحی‌ های پلاستیک و زیبایی است. روش های غیرتهاجمی را می توان استفاده از ماسک های خانگی برای جوانسازی پوست دانست.

در آخر روش کم تهاجمی شامل دستگاه آر اف فرکشنال، هایفوتراپی، کربوکسی، میکرودرم، میکرونیدلینگ و … می باشد. در ادامه قصد داریم شما را با انواع روش های کم تهاجمی آشنا خواهیم کرد. (بهترین دستگاه جوانسازی پوست)

دستگاه آر اف فرکشنال

یکی از محبوب ترین و بهترین دستگاه جوانسازی پوست، آر اف فرکشنال می باشد. فاکتور اصلی در این دستگاه، امواج رادیو فرکانسی می باشد. که این امواج موجب تولید گرما در بافت هدف شده و با تحریک کلاژن سازی، در رفع چین و چروک های پوست و جوانسازی پوست، بهبود منافذ پوستی، سفت کردن بافت پوست، رفع جای زخم وجوش، شفاف سازی و روشن کردن پوست و … تاثیر گذار است.

دستگاه هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی دیگر از روش های کم تهاجمی است که در آن افراد بدون هیچ گونه عمل جراحی، بی هوشی و دردی می توانند برای از بین رفتن چین و چروک ها و خطوط پوستی خود اقدام کنند. استفاده از دستگاه هایفو علاوه بر رفع چین و چروک ها موجب شفاف سازی پوست، از بین رفتن جای جوش و زخم، لیفت صورت، شادابی پوست و … نیز می شود.

مطالب دیگر  نکات مهم درباره تزریق ژل لب

نحوه استفاده از هایفوتراپی به این صورت است که در این دستگاه امواج فراصوت را با شدت بالا بر روی قسمتی از محل مد نظر متمرکز می کنند. در نهایت این امواج به لایه های پوست نفوذ کرده و بدون آسیب زدن بر سطح پوست موجب از بین رفتن چین و چروک های پوستی می شوند.

دستگاه کربوکسی

دستگاه کربوکسی همان طور که از نامش پیداست، با استفاده از گاز کربن دی اکسید عمل می کند. این دستگاه برای کاهش چین و چروک ها، کاهش چربی های موضعی، کاهش سلولیت، درمان سیاهی دور چشم و …. کاربرد دارد.

استفاده از دستگاه کربوکسی یک روش ایمن و بدون عوارض است که در آن گاز دی اکسید کربن را وارد سلول های پوستی کرده و موجب از بین رفتن سلول های مرده و افزایش کلاژن سازی پوست می شود. ( بهترین دستگاه جوانسازی پوست )

بهترین دستگاه جوانسازی پوست

دستگاه میکرودرم

میکرودرم یکی دیگر از بهترین دستگاه جوانسازی پوست می باشد که شامل سه مدل میکرودرم خانگی، کلینیک و سالنی می باشد. این دستگاه دارای یک سری دایره ای مانند است که روی پوست حرکت کرده و موجب مکش سلول های مرده و در نتیجه افزایش گردش خون و جوانسازی پوست صورت می شود.

میکرونیدلینگ

یکی دیگر از روش های جدید برای رفع چین و چروک و خطوط پوستی، دستگاه میکرونیدلینگ می باشد. با استفاده از این دستگاه بر روی پوست سوراخ های ریزی ایجاد می کنند که به لایه عمقی پوست نفوذ کرده و در نتیجه موجب کلاژن سازی و جوانسازی پوست می شود. لازم به ذکر است که دستگاه میکرونیدلینگ بر خلاف سایر روش ها، به لایه سطحی پوست آسیبی وارد نمی کند. ( بهترین دستگاه جوانسازی پوست )

دستگاه هیدرودرمی

دستگاه هیدرودرمی روشی مناسب برای پاکسازی پوست و جوانسازی آن می باشد. عنصر اصلی در این دستگاه، آب و اکسیژن است. که موجب تحریک گردش خون، کاهش ضایعات پوستی، آبرسانی پوست، لایه برداری پوست و … می شود. دستگاه هیدرودرمی را می توان بهترین روش آبرسانی بدون استفاده از مواد شیمیایی می باشد.

مطالب دیگر  کدام روش جوانسازی بهتر است؟
دستگاه پلاژن

یکی از جدیدترین دستگاه جوانسازی پوست، پلاژن می باشد. در واقع در این دستگاه همانند دیگر دستگاه ها از جمله هایفو، آر اف و … از امواج رادیویی پر قدرت با طول موج کوتاه به منظور جوانسازی پوست استفاده می کنند. لازم به ذکر است که پلاژن علاوه بر جوانسازی پوست صورت، موجب از بین رفتن خطوط پوستی، از بین رفتن جای زخم و آکنه، متراکم کردن پوست و … می شود. ( بهترین دستگاه جوانسازی پوست )

 برای خرید دستگاه جوانسازی پوست خانگی پرفروش هما سنتر کلیک کنید
دستگاه اندولیفت

اندولیفت دستگاهی است که با استفاده از آن فیبر نازکی را وارد پوست کرده و این فیبر با استفاده از اشعه مادون قرمز موجب کلاژن سازی و در نتیجه کاهش چین و چروک های پوست، کاهش افتادگی پوست، سفت کردن پوست، کاهش چربی های موضعی  و … می شود.

تزریق ژل

در این روش با استفاده از ژل های مخصوص موجب جوانسازی پوست می شوند. البته لازم به ذکر است که از ژل در برجسته سازی لب، گونه و … نیز کاربرد دارد.

تزریق چربی

در این روش، چربی قسمتی از بدن را برداشت کرده و با تزریق آن در زیر پوست موجب جوانسازی پوست، از بین رفتن خطوط پوستی، کاهش افتادگی پوست، برجسته کردن لب ها، گونه و …. می شوند. ( بهترین دستگاه جوانسازی پوست )

تزریق بوتاکس

از پرطرفدارترین روش ها برای جوانسازی پوست تزریق بوتاکس می باشد. در این روش با فلج کردن قسمتی از صورت، موجب از بین رفتن چین و چروک ها و خطوط می شوند.

جوانسازی صورت با لیزر

در این روش پرتو های لیزری به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و موجب تحریک تولید کلاژن می شود. به طور کلی با استفاده از لیزر می توان بدون هیچ عوارضی حفره های به جا مانده از آکنه، جای زخم و جوش، چین و چروک ها و خطوط پوستی و …. را از بین برد. ( بهترین دستگاه جوانسازی پوست )

مزوتراپی

در این روش با استفاده از مواد شیمیایی (دارو ها)، مناطق مختلفی از بدن را درمان می کنند. به این صورت با روش مزوتراپی می توان موجب جوانسازی پوست صورت شد.

مطالب دیگر  نیدلینگ صورت چیست؟

بهترین دستگاه جوانسازی پوست

بهترین دستگاه جوانسازی پوست کدام است؟

انتخاب بهترین دستگاه جوانسازی پوست به مولفه های مختلفی بستگی دارد. چرا که هر کدام از این دستگاه ها مزایا و کاربرد های خاص خود را دارند. از این رو نمی توان گفت که کدام یک از این روش ها برای رفع چین و چروک ها و خطوط پوستی مناسب تر است. لازم است بدانید که هر فردی باید با مراجعه به کلینیک های تخصصی پوست و زیبایی و با توجه به شرایط پوستی و نوع جنس پوستش، بهترین دستگاه جوانسازی پوست را با مشاوره دکتر متخصص انتخاب کند.

خدمات لیزر

روتین های مراقبت از پوست

  • به طور کلی لازم است پوست خود را به صورت روزانه شست و شو داده و پس از آن از آبرسان و مرطوب کننده مناسب پوستتان استفاده کنید.
  • با مصرف آب کافی می توانید به روشنی و شفافیت پوست خود کمک کنید.
  • از مصرف دخانیات جداً خودداری کنید.
  • استفاده از ضد آفتاب در طول روز را هرگز فراموش نکنید. چرا که اشعه های نور خورشید می توان آسیب های جبران ناپذیری به پوست شما وارد کنند.
  • از مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.
  • سعی کنید در طول هفته از ماسک های خانگی برای از بین رفتن جوش صورت، شادابی پوست، شفافیت، آبرسانی، سفت کردن پوست، کاهش چین و چروک و خطوط پوستی و … استفاده کنید.
  • برای شست و شوی صورتتان از شوینده مناسب پوست خود استفاده کنید.  و …. ( بهترین دستگاه جوانسازی پوست )
بهترین دستگاه جوانسازی پوست
سوالات متداول

استفاده از دستگاه ها تا چه میزان برای جوانسازی پوست موثر هستند؟

استفاده از دستگاه های پیشرفته، تاثیر بسیاری در جوانسازی پوست صورت دارند.

هزینه دستگاه های جوانسازی پوست به چه میزان است؟

با توجه به نوع دستگاه، هزینه های جوانسازی پوست متفاوت است.

آیا با ماسک های خانگی می توان چین و چروک های پوستی را از بین برد؟

خیر. با ماسک های خانگی تنها می توان میزان چین و چروک ها را تا میزان کمی کاهش داد. 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *