درمارولر, مقاله ها

فواید جید رولر برای پوست چیست؟

فواید جید رولر

فواید جید رولر : مراقبت از پوست صورت و حفظ طراوت و شادابی آن از مواردی است که برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخودار است. از این رو امروزه شاهد افزایش روش ها و محصولات مراقبت از پوست می باشیم. یکی از دستگاه های بسیار کاربردی و موثر در رفع مشکلات پوستی، جید رولر است که انواع مختلفی دارد و هر کدام خواص و کاربردهای مخصوص به خود را دارند. در ادامه این مقاله شما را با فواید جید رولر آشنا میکنیم. (فواید جید رولر)

جیدرولر چه فوایدی دارد؟

یکی از مسائلی که همواره در بین مردم جدا از جنسیت و سن و سال اهمیت بسیاری دارد، مراقبت و نگهداری از پوست و زیبایی میباشد. به همین دلیل روش ها و دستگاه های مختلف و پیشرفته ای به این منظور روی کار آمده است که قادرند بسیاری از مشکلات پوستی را درمان کنند. یکی از بهترین و ساده ترین دستگاه های روی کار آمده در زمینه مراقبت از پوست و زیبایی جیدرولر ها هستند که بدون استفاده از مواد شیمیایی و با روش های کاملا طبیعی مشکلات پوستی مختلف را درمان میکنند. به طوری که توصیه میکنیم افرادی که به سلامت پوست خود اهمیت میدهند حتما استفاده از این دستگاه را در روتین روزانه مراقبت از پوست خود قرار دهند. در این مقاله شما را به طور کامل با جید رولر ها و فواید آن آشنا میکنیم.

آشنایی با دستگاه جیدرولر

یکی از جدیدترین و موثرترین دستگاه های مورد استفاده در زمینه جوانسازی پوست، جید رولر ها هستند. این دستگاه بر اساس روش مورد استفاده مصریان باستان روی کار آمد که فواید بینظیری در زیبایی پوست برعهده دارند. جید رولر ها در واقع غلطک هایی دو طرفه هستند که با ماساژ ارام پوست صورت با استفاده از آن جریان گردش خون و به دنبال آن تولید پروتئین های کلاژن و الاستین بیشتر میشود و از این رو قادر است طیف وسیعی از مشکلات پوستی را درمان کند.

دستگاه های جید رولر دارای ظاهری زیبا میباشند و در ساخت آن از سنگ های درمانی مختلفی استفاده میشود اما محبوب ترین آن ها جید رولر هایی با سنگ یشم است. اما به طور کل تفاوتی ندارد سری جید رولر از چه جنسی باشد در هر صورت در رفع مشکلات پوستی مناطق مختلف صورت و گردن موثر است.

جید رولر چیست؟

جید رولر یکی از دستگاه های مراقبت از پوست می باشد که در سال های اخیر در بین افراد محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. البته در گذشته نیز این محصولات موجود بوده و یکی از پر استفاده ترین محصولات مراقبت ز پوست در طب چینی محسوب می شد که خواص و فواید بسیاری داشتند. انواع جیدرولر ها دارای ظاهری زیبا و جذاب می باشند به خصوص جید رولر هایی که از سنگ یشم تهیه شده اند که دارای سطح نرمی می باشند به بسیار خوش دست هستند.

غلطک های جید رولر که دو طرفه می باشند را باید به آرامی روی سطح پوست کشید. به این ترتیب همانند ماساژور عمل میکنند و در افزایش جریان گردش خون  و در نتیجه تولید کلاژن و الاستین موثر خواهند بود.

کاربرد چشم گیر این دستگاه از بین بردن تیرگی و پف زیر چشم و جلوگیری از پیری پوست می باشد. بنابراین فرقی نمیکند سری جیدرولر از چه جنسی باشد در هر صور مزایای بسیاری روی پوست خواهند داشت. میتوانید در نواحی مختلف صورت و گردن آن را مورد استفاده قرار دهید و از فواید جید رولر بهره مند شوید. (فواید جید رولر)

معرفی انواع جید رولر

سنگ های استفاده شده در ساخت جید رولر ها انواع مختلفی دارند مانند جید رولر هایی با سنگ یشم، کوارتز و … که هر کدام از این انواع خواص و ویژگی های مخصوص به خود را دارند. به طور مثال:

جید رولر با سنگ یشم:

جید رولرهایی که از سنگ یشم تهیه شده اند در کاهش استرس و اضراب، از بین بردن سموم و مواد زائد پوستی،  به تعادل رساندن انرژی های درونی و .. موثر هستند.

فواید جید رولر

جید رولر  با سنگ کوارتز:

جید رولر هایی که از سنگ کوارتز تهیه شده اند میتوانند از پیری پوست صورت جلوگیری کنند، در کاهش استرس و متعادل سازی احساسات موثر می باشند و همچنین منجر به افزایش اعتماد به نفس خواهند شد. (فواید جید رولر)

کاربردهای جید رولر برای پوست صورت
از جمله کاربردهای جید رولر روی پوست صورت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
کاربرد جید رولر در افزایش گردش خون پوست صورت

جریان گردش خون یکی از موارد پر اهمیت و موثر در جوانی و شادابی پوست صورت می باشد که منجر به اکسیژن رسانی و تغذیه سلول های پوستی خواهد شد.  استفاده از جید رولر منجر به افزایش جریان گردش خون میگردد که در رفع چین و چروک، از بین بردن جای جوش، التهاب، آفتاب سوختگی و … موثر است. علاوه بر این افزایش جریان گردش خون منجر میگردد کلاژن و الاستین بیشتری در سطح پوست تولید گردد که منجر به افزایش خاصیت ارتجاعی پوست خواهد شد. به این ترتیب استفاده از این دستگاه از پیری، کدر شدن، افتادگی پوست و … جلوگیری خواهد کرد. (فواید جید رولر)

فواید جید رولر

کاربرد جید رولر در احیای عضلات صورت

بی شک همه شما از این موضوع آگاه هستید که عضلات صورت ما در طول شبانه روز تحت فشار و تنش بسیاری هستند. این امر ممکن است منجر به ایجاد  چین و چروک های پوستی شود. استفاده از جید رولر تا حد زیادی استرس و تنش های عضلات صورت را کاهش می دهد و به این ترتیب از ایجاد چین و چروک و مشکلات پوستی جلوگیری خواهد کرد. همچنین اینکار در تسکین سردرد و گرفتگی های عضلانی نیز موثر می باشد. (فواید جید رولر)

مطالب دیگر  چگونگی استفاده از درمارولر برای جلوگیری ریزش مو

کاربرد جید رولر در افزایش جذب مواد و محصولات مراقبت از پوست

در صورتی که قصد استفاده از سرم ها و مواد تقویتی پوست را دارید میتوانید از جید رولر استفاده کنید. چرا  که پخش این محصولات مغذی با جید ولر منجر میگردد بیشتر و بهتر جذب پوست شوند و در نتیجه تاثیرگذاری بیشتری داشته بانشد. بنابراین توصیه میکنیم هر روز بعد از شست وشو و پاکسازی پوست صورت خود با استفاده از جید رولر از محصولات مراقبتی روی پوست خود استفاده کنید.

کاربرد جید رولر در پاکسازی و سم زدایی پوست صورت

با ماساژ پوست توسط جید رولر سیستم لنفاوی تحریک خواهد شد و در نتیجه کلیه مناطق صورت سم زدایی میشود. در این فرآیند کلیه مواد زائد، عوامل بیماری زا و سلول های آسیب دیده توسط سیستم ایمنی بدن از بین میروند.  و پوست صورت یه طور کامل پاکسازی میشود. (فواید جید رولر)

کاربرد جید رولر در کاهش پف و تیرگی زیر چشم

استفاده از جید رولر و ماساژ نواحی دور چشم منجر میگردد مایعات و مواد اضافی موجود در نواحی اطرف چشم از بین برود. جید رولر هایی که غلطک آن ها از جنس سنگ یشم می باشد اثرگذاری بیشتری دارد چرا که داری خاصیت خنک کنندگی می باشند. همچنین

توصیه میشود برای استفاده در نواحی اطراف چشم ماساژور را در یخچال نگه داری کنید و هر روز صبح نواحی اطراف چشم را با استفاده از آن ماساژ دهید تا علاوه بر کاهش پف چشم شاهد تاثیر آن در از بین بردن التهاب و قرمزی پوست خود باشید. (فواید جید رولر)

خدمات لیزر

کاربرد جید رولر در جوانسازی سلول های پوست صورت

یکی از کاربردهای چشم گیر جید رولر، جوانسازی پوست صورت می باشد که برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. جید رولر هایی که سری آن ها از جنس سنگ یشم می باشد تاثیر فوق العاده ای در از بین بردن استرس و اضطراب خواهند داشت و این امر در جلوگیری از ایجاد چین و چروک موثر است. همچنین جید رولر ها به احیای سلول های پوستی نیز کمک خواهند کرد. (فواید جید رولر)

استفاده از جید رولر چه فوایدی را به همراه دارد؟
 • جید رولر منجر به احساس آرامش ذهنی در افراد میگردد.
 • استفاده از جید رولر در کنترل چربی موثر است.
 • استفاده از جید رولر منجر به بهبود سردرد های شدید مانند سردرد های میگرنی خواهد شد.
 • جید رولر در تغذیه بافت پوست اثرگذار است.
 • استفاده از جید رولر در تقویت کردن بافت های پوست اثر گذار است.
 • جید رولر به کم کردن پف صورت و پف و تیرگی دور چشم موثر است.
 • استفاده از جید رولر منجر به استحکام بخشیدن به پوست صورت خواهد شد.
آشنایی با مراحل استفاده از جید رولر

آماده سازی پوست صورت

برای استفاده از جید رولر ابتدا باید پوست صورت خود را آماده کنید. به این معنی که هر گونه مواد آرایشی را از پوست خود پاک نمایید. به این منظور لازم است پوست صورت خود را با شوینده های مناسب بشویید. بعد  از شستن صورت سرم یا کرم مرطوب کننده مناسب را روی نواحی صورت و گردن خود پخش کنید و با استفاده از جید رولر آن را ماساژ دهید. (فواید جید رولر)

شروع استفاده از جید رولر از ناحیه گردن

بهتر است ماساژ را از ناحیه گردن خود آغاز کنید. یعنی ابتدا قسمت پایینی گردن و ترقوه خود را ماساژ داده و به سمت بالا حرکت دهید. فراموش نکنید فشار کمی را به گردن خود وارد کنید و در این حال دستگاه را به سمت زیر چانه خود بکشید. انجام اینکار در جلوگیری از ایجاد چین و چروک و پیری گردن موثر بوده و علاوه بر آن با افزایش جریان گردش خون منجر به کاهش استرس و اضطراب خواهد شد.

ماساژ نواحی مختلف صورت

بعد از ماساژ گردن و زیر چانه ماساژ پوست و عضلات صورت خود را آغاز کنید. میتوانید اینکار را از نواحی مختلف صورت آغاز کنید اما فراموش نکنید ماساژور باید از پایین به سمت بالا و یا به سمت خارج صورت حرکت کند. به این معنی ک  به طور مثال برای ناحیه گونه جید رولر رو در گوشه بینی قرار داده و به سمت گوش حرکت دهید و … (فواید جید رولر)

برای نواحی چشم از سنگ های با اندازه کوچکتر استفاده کنید.

همانطور که میدانید جید رولر ها دو طرفه می باشند که یک طرف آن ها دارای سنگ کوچک و سمت دیگر دارای سنگ بزرگتر می باشد. توصیه می شود برای نواحی اطراف چشم از سمت جید رولر که دارای اندازه کوچکتری است استفاده نمایید. اینکار در رفع سیاهی و پف زیر چشم موثر می باشد. برای اینکار جید رولر را از گوشه داخلی چشم به سمت بیرون حرکت دهید. فراموش نکنید اطراف چشم منطقه حساسی می باشد بنابراین از وارد کردن فشار زیاد خودداری کنید.

تمیز کردن جید رولر

در انتها و بعد از پخش سرم ها و مواد مغذی روی پوست سری جید رولر را بشورید و تمیز کنید. چرا که ممکن است جید رولر را روزانه مورد استفاده قرار دهید و در صورت تمیز نکردن احتمال انتقال عفونت و مشکلات پوستی وجود خواهد داشت. برای اینکار میتوانید سری جید رولر را درون آب داغ قرار دهید و بعد از گذشت چند دقیقه با ژل و یا الکل آن را ضد عفونی کنید. در انتها آن را با یک حوله خشک، تمیز کنید. (فواید جید رولر)

فواید جید رولر
بهتر است در چه زمان هایی از جید رولر استفاده شود؟

سوالی که ممکن است در ذهن بسیاری از علاقه مندان به جید رولر ایجاد شود این است که بهترین زمان برای استفاده از جید رولر کدام است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که استفاده از جید رولر زمان خاصی ندارد و میتوانید در هر ساعت از شبانه روز از این ماساژور استفاده کنید.

اما هر زمان برای کاربردهای خاصی انتخاب میشود به طور مثال استفاده از جید رولر در صبح ها به کاهش پف دور چشم کمک میکند، استفاده از جید رولر در شب ها میتواند تنش و التهاب های پوستی را رفع کند و به آرامش شما کمک نماید و ….

مطالب دیگر  فواید جید رولر برای سلامت پوست

چگونگی عملکرد جید رولر

همانطور که میدانید جید رولر ها از یک دسته و دو سری غلطک مانند تشکیل شده اند. برای نواحی پهن صورت مانند پیشانی و گونه ها از سری بزرگتر و برای نواحی حساس و ظریف مانند نواحی اطراف چشم از سری کوچک آن استفاده میشود. در ساخت سری این دستگاه از سنگ های مختلفی مانند سنگ یشم، سنگ کوارتز و …. تهیه شده اند که قیمت و کاربردهای هریک متفاوت است.

با ماساژ صورت با استفاده از این دستگاه جریان گردش خون، جریان انرژی .. در صورت به تعادل میرسد و در نتیجه در ترمیم و محافظت از پوست موثر خواهد بود. علاوه بر این جید رولر در تولید دو پروتئین موثر در حفظ جوانی و شادابی پوست یعنی کلاژن و الاستین موثر است که در نتیجه آن میتوان از پیری پوست صورت جلوگیری کرد.

نکاتی که در زمان استفاده از جید رولر باید مورد توجه قرار دهید:

بهتر است قبل از بکارگیری جید رولر، دستگاه را درون فریز قرار دهید تا خنک و سر شود. چرا که جید رولر سرد و خنک تاثیر بیشتری در رفع مشکلات پوستی مانند کشیده شدن و لیفت پوست صورت و از بین بردن منافذ باز پوست و … دارد.

میتوانید برای تاثیرگذاری بیشتر جید رولر از سرم و روغن های تقویتی پوست خود استفاده کنید و تمام مناطق صورت خود را با آن ماساژ دهید.

میتوانید در زمان استفاده از جید رولر از ماسک های نقابی استفاده کنید. به این صورت که ماسک را روی پوست صورت خود قرار دهید و با استفاده از جید رولر روی آن را ماساژ دهید. اینکار به اثرگذرای بیشتر ماسک کمک میکند.

در هر ناحیه از صورت، غلطک جید رولر را بین ۳ تا ۵ بار بکشید. فراموش نکنید جهت حرکت جید رولر از داخل به سمت بیرون باشد.

استفاده از جید رولر به جذب بهتر کرم های درمانی نیز کمک میکند. پس میتوانید برای پخش این محصولات درمانی از جید رولر استفاده کنید.

چرا از جید رولر استفاده کنیم؟

جید رولر را به راحتی میتوان در منزل استفاده کرد و با قرار دادن آن در روتین روزانه مراقبت از پوست میتوان به راحتی از بروز مشکلات پوستی متعدد جلوگیری و یا آن ها را درمان کرد. در ادامه تعدادی از فواید درمارولر را بیان میکنیم:

 • افزایش گردش خون پوست صورت
 • احیای عضلات صورت
 • افزایش جذب مواد و محصولات مراقبت از پوست
 • پاکسازی و سم زدایی پوست صورت
 • کاهش پف و تیرگی زیر چشم
 • جوانسازی سلول های پوست صورت
 • انتقال  احساس آرامش ذهنی در افراد
 • کنترل چربی
 • بهبود سردرد های شدید مانند سردرد های میگرنی
 • تغذیه بافت پوست
 • تقویت کردن بافت های پوست
 • کم کردن پف صورت و پف و تیرگی دور چشم
 • استحکام بخشیدن به پوست صورت

آیا استفاده از جیدرولر معایبی دارد؟

استفاده از جید رولر همچنین ممکن است معایبی هم داشته باشد، اگرچه این معایب نیاز به توجه و تجربه‌ی شخصی ممکن است داشته باشد. برخی از معایب محتمل عبارتند از:

اثرات محدود:

برخی از افراد ممکن است نتوانند تغییرات چشمگیری در پوست خود با استفاده از جید رولر مشاهده کنند. این می‌تواند به دلیل نوع پوست، مشکلات پوستی خاص یا نبودن اثرات قابل مشاهده در همه افراد باشد.

تحریک پوست:

استفاده نادرست از جید رولر یا فشار زیاد ممکن است منجر به تحریک پوست و بافت‌های زیرین شود. این موضوع ممکن است باعث ایجاد التهاب و آسیب به پوست شود.

انتقال باکتری:

در صورتی که جید رولر به درستی تمیز نشود، ممکن است باعث انتقال باکتری و آلودگی به پوست شود و موجب مشکلات جدی‌تر شود.

هزینه‌بر بودن:

جید رولر‌های ارگانیک و با کیفیت معمولاً هزینه‌بر هستند. اگر به صورت مداوم از آن‌ها استفاده کنید، ممکن است هزینه‌های قابل توجهی برای شما به همراه داشته باشد.

نیاز به صرف زمان و تمرکز:

برای داشتن نتایج مطلوب، باید با دقت و مراقبت از جید رولر استفاده کنید. این نیاز به صرف زمان و تمرکز می‌تواند برخی از افراد را از استفاده منظم منع کند.

همچنین باید توجه داشت که تأثیرات جید رولر برای همه افراد یکسان نیست و بستگی به ویژگی‌های پوست و وضعیت افراد دارد. پیش از استفاده از هر نوع ابزار یا محصولی برای پوست، بهتر است با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنید تا بهترین روش مراقبت برای شما تعیین شود.

نکاتی که در زمان استفاده از جید رولر باید به آن توجه کرد!
 • بهتر است قبل از بکارگیری جید رولر، دستگاه را درون فریز قرار دهید تا خنک و سر شود. چرا که جید رولر سرد و خنک تاثیر بیشتری در رفع مشکلات پوستی مانند کشیده شدن و لیفت پوست صورت و از بین بردن منافذ باز پوست و … دارد.
 • میتوانید برای تاثیرگذاری بیشتر جید رولر از سرم و روغن های تقویتی پوست خود استفاده کنید و تمام مناطق صورت خود را با آن ماساژ دهید.
 • میتوانید در زمان استفاده از جید رولر از ماسک های نقابی استفاده کنید. به این صورت که ماسک را روی پوست صورت خود قرار دهید و با استفاده از جید رولر روی آن را ماساژ دهید. اینکار به اثرگذرای بیشتر ماسک کمک میکند.
 • در هر ناحیه از صورت، غلطک جید رولر را بین ۳ تا ۵ بار بکشید. فراموش نکنید جهت حرکت جید رولر از داخل به سمت بیرون باشد.
 • استفاده از جید رولر به جذب بهتر کرم های درمانی نیز کمک میکند. پس میتوانید برای پخش این محصولات درمانی از جید رولر استفاده کنید.

سوالات متداول

هر چند وقت یک بار باید از جید رولر استفاده کرد؟

استفاده از جید رولر معمولا ۳ تا ۴ بار در هفته انجام میگیرد.

دفعات استفاده از جید رولر چه مدت زمان میبرد؟

هر جلسه استفاده از جید رولر بین ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

آیا همه افراد میتوانند از جید رولر استفاده کنند؟

بله- استفاده از جید رولر برای همه افراد با پوست های مختلف مناسب می باشد.

ماساژ صورت با استفاده از جید رولر فواید بسیاری دارد و میتوان آن را یکی از بهترین روش ها در جوانسازی و از بین بردن مشکلات پوستی دانست. (فواید جید رولر)

نویسنده: المیناز اردیبهشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *