مقاله ها

موارد کاربرد دستگاه کربوکسی تراپی در زیبایی

دستگاه کربوکسی تراپی

موارد کاربرد دستگاه کربوکسی تراپی در زیبایی : کربوکسی تراپی یا درمان با استفاده از گاز کربن دی اکسید یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین روش های مورد استفاده در جوانسازی پوست در دنیا می باشد که قدمت آن به دهه ۱۹۳۰ میلادی باز میگرددکه با گذشت زمان این روش پیشرفته تر شد.

امروزه تحقیقات انجام شده در زمینه درمان با کربوکسی تراپی این نتیجه را ثابت کرده است که این روش با کمترین عوارض بیشترین تاثیرگذاری را خواهد داشت و به بهبود انعطاف پذیری پوست، افزایش خونرسانی، از بین بردن چین و چروک، کمک به افزایش تولید کلاژن و از بین بردن چربی های موضعی کمک خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم این روش موثر و به صرفه در جوانسازی پوست را به شما معرفی کنیم. # دستگاه کربوکسی تراپی

معرفی اجمالی کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی در واقع یک نوع مزوتراپی محسوب می شود با این تفاوت که به جای استفاده از داروهای مزوتراپی از گاز کربن دی اکسید در این دستگاه استفاده میشود. امروزه این روش را به عنوان بهترین روش درمانی و زیبایی بدون نیاز به عمل جراحی می شناسند که با استفاده از تزریق گاز کربن دی اکسید به زیر پوست منجر به ترمیم سلول های پوستی می شود.

ممکن است بسیاری گاز کربن دی اکسید را به عنوان یک گاز سمی بشناسند اما باید بدانید به هیچ وجه اینگونه نیست و گاز کربن دی اکسید به هیچ عنوان سمی نمی باشد. در واقع این گاز مشابه گاز هایی است که در بدن وجود دارد و به منظور سوخت و ساز و تامین انرژی مورد نیاز بدن استفاده میشود. به بیان دیگر استفاده از گاز کربن دی اکسید منجر گشته تا تاثیرگذاری این روش دو برابر سایر روش ها شود. # دستگاه کربوکسی تراپی

دستگاه کربوکسی تراپی

چگونگی اثرگذاری دستگاه کربوکسی تراپی

هر روزه سلول های بدن ما به عنوان یکی از محصولات متابولیسم یا سوخت و ساز سلولی، میزان دی اکسید کربن اضافی بدن را از طریق ریه ها دفع میکنند. بنابراین میتوان مطمئن شد که کربن دی اکسید یک گاز سمی نمی باشد. از این رو حتی اگر به طور مستقیم وارد بدن شود نیز آسیبی به سلول ها نرسانده و منجر به آمبولی نمیگردد. تکنیک دستگاه کربوکسی نیز به این صورت است که از طریق تزریق گاز کربن دی اکسید، تعادل کربن دی اکسید را در سلول ها به هم زده و در نتیجه جریان گردش خون برای دفع این میزان اضافی افزایش پیدا میکند.

همانطور که میدانید افزایش میزان گردش خون نیز تولید کلاژن و الاستین را بیشتر کرده و به جوانسازی و رفع مشکلات پوستی کمک میکند. دستگاه کربوکسی دارای یک مخزن گاز دی اکسید کربن است که با استفاده از بخش الکترونیک خروجی دستگاه میتوان این میزان را تنظیم کرد. اینکه چه میزان گاز و با چه سرعتی وارد محل درمان شود به تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد . در واقع این گاز به وسیله یک سوزن نازک وارد بدن می شود و با تحریک سلول های زیر پوستی به بهبود وضعیت بدن کمک میکند. # دستگاه کربوکسی تراپی

مزایای ترمیم پوست با دستگاه کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک روش درمانی است که در آن گاز دی‌اکسید کربن (CO2) به صورت گاز یا مایع به لایه‌های عمیق پوست تزریق می‌شود. این روش به عنوان یکی از تکنیک‌های ترمیم پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد و برخی از مزایای آن عبارتند از:

تحریک تولید کلاژن: کربوکسی تراپی به تحریک تولید کلاژن در لایه‌های عمیق پوست می‌پردازد. این افزایش تولید کلاژن می تواند باعث جلوگیری از افت قابل توجهی در ارتجاع پوست شود و به تقویت و تحسین انعطاف‌پذیری پوست کمک کند.

افزایش جریان خون: کربوکسی تراپی می‌تواند به بهبود جریان خون در مناطق مختلف پوست کمک کند. این امر منجر به افزایش اکسیژن و مواد غذایی مورد نیاز برای سلامت پوست شود.

تقویت رنگ و تراکم پوست: این تراپی قادر است به بهبود رنگ پوست و تراکم آن کمک کند. افزایش جریان خون و تولید کلاژن می‌تواند باعث تسریع فرآیند تجدید سلولی و بهبود محفظه پوستی شود.

کاهش چین و چروک: اثرات کربوکسی تراپی بر روی تولید کلاژن و تراکم پوست می‌تواند باعث کاهش چین و چروک پوست شود و به طریقی به نظم و زیبایی پوست کمک کند.

تسریع فرآیند التیام: این درمان ممکن است فرآیند التیام پوست را تسریع بخشد، که به کاهش التهاب و احتمال ایجاد جوش و آسیب‌های دیگر پوست کمک می‌کند.

نحوه اثرگذاری دستگاه کربوکسی بر ترمیم مشکلات پوستی

دستگاه کربوکسی تراپی تاثیرات چشم گیری در بهبود و درمان مشکلات پوستی مختلف دارد و به افراد کمک میکند تا پوستی جوان و شاداب داشته باشند. نحوه اثرگذاری طب سوزنی در ترمیم مشکلات پوستی به شرح زیر می باشد:

تحریک میکروسیرکولاسیون:

کربوکسی تراپی باعث افزایش جریان خون و تحریک میکروسیرکولاسیون در لایه‌های عمیق پوست می‌شود. این تحریک باعث بهبود اکسیژناسیون و تغذیه سلول‌ها می‌شود که به تقویت سلول‌ها و تسریع فرآیند ترمیم پوست کمک می‌کند.

تحریک تولید کلاژن:

تزریق دی‌اکسید کربن به لایه‌های عمیق پوست باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود. همانطور که میدانید کلاژن یک پروتئین حیاتی است که برای انعطاف‌پذیری و سفتی پوست ضروری است. افزایش تولید کلاژن باعث بهبود ساختار پوست و کاهش چین و چروک می‌شود.

تحریک فعالیت سلولی:

CO2 به عنوان یک ایجادکننده اسید ملایم عمل کرده و فعالیت سلول‌های پوستی را تحریک می‌کند. این تحریک باعث افزایش تولید انواع مواد مهم نظیر هیالورونیک اسید و فیبروبلاست می‌شود که در ساختار پوست و نگهداری رطوبت و انعطاف‌پذیری آن نقش دارند.

تسهیل در جذب مواد مغذی:

تحریک میکروسیرکولاسیون باعث افزایش نفوذپذیری موقت پوست می‌شود. این امر باعث تسهیل در جذب مواد مغذی و مواد درمانی مختلف توسط پوست می‌گردد و به سلامت و ترمیم بهتر پوست کمک می‌کند.

چرا از دستگاه کربوکسی استفاده کنیم؟

همانطور که بیان شد امروزه کربوکسی تراپی یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش های درمان مشکلات زیبایی محسوب می شود. از این رو بسیاری از افراد این روش را جایگزین سایر روش های درمان زیبایی کرده اند. اما ممکن است این سوال در ذهن بسیاری از شما ایجاد شود که در بین این همه از دستگاه و روش های زیبایی چرا از دستگاه کربوکسی استفاده کنیم؟

مطالب دیگر  لیزر خونگی با ضمانت نامه قابل استعلام

در ادامه مزیت های این روش را به شما معرفی میکنیم تا با دلایل محبوبیت آن آشنا شوید:
 • کربوکسی تراپی هیچگونه عوارض جانبی به همراه ندارد.
 • دستگاه کربوکسی تراپی قادر است در کنار درمان مشکلات زیبایی برخی از بیماری ها را نیز درمان کند.
 • با بکارگیری دستگاه کربوکسی تراپی میتوان برخی از ناهمواری های پوستی را درمان کرد.
 • استفاده از دستگاه کربوکسی جریان گردش خون را افزایش میدهد.
 • با کمک کربوکسی تراپی میتوانی شادابی و جوانی را به پوست برگرداند.
 • درمان با کمک کربوکسی به شکل سرپایی انجام میگیرد و نیاز به عمل جراحی یا استفاده از داروهای بیهوشی نمی باشد. # دستگاه کربوکسی تراپی

موارد کاربرد دستگاه کربوکسی تراپی در زیبایی

اما استفاده از دستگاه کربوکسی تراپی چه تاثیری در زیبایی و جوانسازی پوست به همراه دارد. در ادامه موارد کاربرد دستگاه کربوکسی را به شما معرفی میکنیم:

 • کاربرد دستگاه کربوکسی در از بین بردن غبغب
 • استفاده از دستگاه کربوکسی تراپی به منظور از بین بردن لک صورت
 • کاربرد دستگاه کربوکسی در کاهش سلولیت
 • کاربرد دستگاه کربوکسی در درمان پسوریازیس
 • درمان پدیده رینود با استفاده از کربوکسی
 • کاربرد دستگاه کربوکسی در از بین بردن چروک های پوستی
 • استفاده از دستگاه کربوکسی در درمان آلوپسی و ریزش مو
 • کاربرد دستگاه کربوکسی در درمان زخم های پوستی و عروقی
 • درمان اگزماهای شدید با استفاده از دستگاه کربوکسی
 • کاربرد دستگاه کربوکسی در درمان بیماری ایسمیک اندام تحتانی
 • کاربرد دستگاه کربوکسی در درمان چروک، تیرگی و پف دور چشم
 • استفاده از دستگاه کربوکسی تراپی در کاهش چربی های موضعی بدون نیاز به لیپوساکش
 • کاربرد کربوکسی تراپی در درمان اسکارهای ناشی از سوختگی، آکنه و جراحی
 • استفاده از دستگاه کربوکسی در جوانسازی پوست دست، قفسه سینه و گردن
 • کاربرد دستگاه کربوکسی در از بین بردن خطوط ریز دور دهان و خطوط خنده
 • استفاده از کربوکسی تراپی در کاهش درد و درمان اسپاسم عضلانی در پزشکی ورزشی
 • درمان اختلالات نعوظ با کمک دستگاه کربوکسی تراپی
 • کاربرد کربوکسی تراپی در درمان شل شدگی و افتادگی پوست نواحی مختلف بدن
 • درمان استرچ مارک با استفاده از کربوکسی تراپی
 • استفاده از کربوکسی تراپی به عنوان درمان مکمل با لیپوساکشن برای صاف کردن و درمان ناهمواری های پوستی # دستگاه کربوکسی تراپی

چه کسانی نباید از دستگاه کربوکسی استفاده کنند؟

درست است که کربوکسی تراپی روشی ایمن و بدون عوارض می باشد اما با این حال استفاده از آن توسط افرادی که درگیر بیماری های خاصی هستند ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. در ادامه بیان میکنیم که بهتر است چه افرادی دستگاه کربوکسی را مورد استفاده قرار ندهند:

 • بیماران مبتلا به نارسایی کلیه
 • بانوان باردار و شیرده
 • افراد مبتلا به بیماری صرع
 • بیمارانی که تحت درمان دیالیز هستند.
 • افرادی که دارای زخم، جوش یا آکنه فعال هستند.
 • بیماران سرطانی
 • افرادی که تحت درمان با شیمی درمانی هستند.
 • افراد مبتلا به بیماری آب سیاه یا گلوکوم
 • افراد مبتلا به کم خونی شدید
 • افرادی که درگیر هریک از بیماری های مغزی هستند. و… # دستگاه کربوکسی تراپی

مطالب دیگر  درمارولر چه فوایدی دارد؟

آیا استفاده از دستگاه کربوکسی تراپی، خطرناک است؟

در بالا بیان کردیم که کربوکسی تراپی کمترین عوارض جانبی را به همراه دارد. در بیشتر مواقع این دستگاه هیچگونه عوارضی نخواهد داشت و در صورت داشتن عوارض نیز میتوانید مطمئن باشید این عوارض خطرناک نبوده و بعد از گذشت مدت کوتاهی یعنی بین ۱ تا ۵ روز درمان میگردد. از جمله عوارض احتمالی دستگاه کربوکسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

ممکن است استفاده از دستگاه کربوکسی درد و قرمزی خفیفی را در ناحیه تحت درمان ایجاد کند.

ممکن است ناحیه مورد نظر جهت درمان دچار کبودی شود.

احتمال احساس خش خش در ناحیه تحت درمان پوست با دستگاه کربوکسی وجود دارد. # دستگاه کربوکسی تراپی

دستگاه کربوکسی تراپی

از چه سنی میتوان از دستگاه کربوکسی استفاده کرد؟

حال ممکن این سوال در ذهن علاقه مندان به کربوکسی تراپی ایجاد شود که از چه سنی میتوان این روش درمانی را برای مشکلات زیبایی و جوانسازی مورد استفاده قرار داد؟ در پاسخ باید گفت که خوشبختانه استفاده از این روش محدودیت سنی خاصی ندارد و تقریبا تمامی افراد میتوانند این روش را مورد استفاده قرار دهند. مگر اینکه پزشک متخصص به دلایل خاصی این روش را برای شما مناسب نداند. # دستگاه کربوکسی تراپی

 
سوالات متداول

هزینه کربوکسی تراپی چقدر است؟

هزینه کربوکسی تراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد اما نسبت به سایر روش ها از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

هر جلسه درمان کربوکسی تراپی چقدر زمان میبرد؟

هر جلسه درمان با کربوکسی تراپی بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

آیا کربوکسی تراپی درد دارد؟

خیر- کربوکسی تراپی روشی بدون درد می باشد.

کربوکسی تراپی یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان مشکلات زیبایی می باشد. از این رو توصیه میکنیم استفاده از آن را جایگزین سایر روش ها کنید. # دستگاه کربوکسی تراپی

[ez-toc]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *