درمارولر, مقاله ها

نحوه استفاده از جیدرولر

نحوه استفاده از جیدرولر

نحوه استفاده از جیدرولر : جید رولر یکی از دستگاه های موثر در درمان مشکلات پوستی و داشتن پوستی شاداب و جوان می باشد. از این رو از محبویت بالایی برخوردار است. قیمت به صرفه، نداشتن عوارض، استفاده راحت و … دلایلی است که منجر گشته طرفداران این دستگاه روز به روز افزایش یابد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با جید رولر و نحوه استفاده از آن در اختیارتان قرار دهیم.

تاریخچه جیدرولرها

ممکن است برای بسیاری دانستن تاریخچه جید رولر ها جالب باشد. باید بدانید که بر خلاف تصور عموم جید رولر وسیله ای نوین در صنعت زیبایی نیست بلکه قدمت استفاده از این روش را میتوان سال ها پیش دانست. جیدرولر ها برای اولین بار در آسیای شرقی مورد استفاد قرار گرفت در واقع میتوان گفت ابداع جید رولرها توسط کشور چین انجام شده است. چینیان باستان معتقد بودند که سنگ یشم یا جید خواص فوق العاده ای در جوانسازی و شادابی پوست بر عهده دارد. به گفته چینیان، سنگ یشم دارای خواص آرامش بخشی نیز می باشد که کمک میکند تا افکار منفی را از افراد دور کند. به همین دلیل استفاده از آن به منظور رفع مشکلات زیبایی روز به روز محبوبیت بالاتری پیدا میکند.

در ساخت جیدرولر ها از چه سنگ هایی استفاده میشود؟

سنگ یشم

از خواص جید رولر با سنگ یشم میتوان به خاصیت خنک کنندگی آن اشاره کرد. این ویژگی منجر شده تا این دستگاه در تسکین التهاب و سوزش تاثیرگذار باشد. یکی دیگر از خواص جید رولر با سنگ یشم، پیشگیری از بروز چین و چروک، رفع لکه ها و تخلیه سیستم لنفاوی می باشد. این نوع سنگ منجر به رشد و تقویت بافت های پوست صورت شده که در نتیجه در کشیدگی و ایمنی بالای پوست موثر خواهد بود

سنگ رز کوارتز

این جید رولر به نام عشق و مراقبت از خود معروف است. چرا که احساس آرامش را به استفاده کنندگان منتقل میکند. استفاده از جید رولر با سنگ رز کوارتز کلیه استرس ها و انرژی های منفی را از شما دور میکند و در جوانسازی پوست موثر است.

سنگ آمیتیست

این جید رولر مناسب افرادی است که دارای پوست های مستعد به آکنه هستند. چرا که این سنگ خاصیت محافظت کنندگی دارد و میتواند التهاب پوست را از بین ببرند. جید رولر با سنگ آمیتیست پوست را سفت تر میکند.

سنگ ابسیدین

جید رولر با سنگ ابسیدین قادر است پوست را متعادل کند. در ساخت سنگ ابسیدین از عناصر قدرتمندی که در زمین، آتش و آب وجود دارد استفاده شده است. به همین دلیل این جید رولر ها دارای خاصیت شفادهندگی هستند و میتوانند به اعماق پوست نفوذ کنند که در نتیجه منجر به جوانسازی و شادابی  پوست صورت میشوند.

آشنایی با جید رولر

در دنیای امروز یکی از وسایل و محصولات آرایشی که طرفداران بسیاری دارد جید رولر ها می باشد. جید رولر همانند یک ماساژور عمل میکند و دارای یک دسته و دو سری غلطک مانند است. سری این وسیله از سنگ یشم و یا سایر سنگ هایی که خواص درمانی دارند تهیه شده است. نخستین بار این دستگاه در زمان باستان مورد استفاده بانوان قرار گرفت.

اما فواید و مزایا بیشمار این دستگاه در دنیای امروز منجر گشته تا امروزه نیز به عنوان موثرترین راه در داشتن پوستی صاف و شفاف شناخته شود. از خواص چشم گیر این دستگاه خاصیت ضد استرس بودن و آرامش بخش بودن آن می باشد. افرادی که این وسیله را مورد استفاده قرار داده اند معتقدند تاثیرات این دستگاه بعد از گذشت مدت کوتاهی نمایان میشود. (نحوه استفاده از جیدرولر)

مطالب دیگر  درمان خانگی زیبایی صورت

کاربردهای جید رولر

 • کاربرد جید رولر در سفت شدن و کشیدگی پوست صورت
 • کاربرد جید رولر در افزایش گردش خون
 • کاربرد جید رولر در روشن شدن پوست صورت
 • کاربرد جید رولر در تخلیه غدد لنفاوی
 • کاربرد جید رولر در از بین بردن پف و تیرگی دور چشم و …
نحوه استفاده از جیدرولر

در ابتدا بهتر است بدانید چگونگی در دست گرفتن و حرکت جید رولر تاثیر بسیاری بر اثرگذاری آن خواهد داشت. بنابراین قبل از تهیه این وسیله از نحوه استفاده از آن اطلاعات لازم را به دست آورید و با دانش و آگاهی آن را بکار بگیرید. (نحوه استفاده از جیدرولر)

 

در ادامه نحوه استفاده از جید رولر را بیان میکنیم:

آماده سازی پوست صورت

منظور از آماده کردن پوست این است که قبل از استفاده پوست صورت خود را با شوینده مناسب بشورید و تمیز کنید. در این مرحله باید پوست شما از هر گونه آلودگی و مواد آرایشی پاک شود. اگر جید رولر شما خنک باشد تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت. (نحوه استفاده از جیدرولر)

ماساژ را از گردن آغاز کنید.

توصیه میشود استفاده از جید رولر را از گردن شروع کنید و سپس با فشار کم و به آرامی دستگاه را به سمت بالا حرکت دهید. فراموش نکنید نواحی کناری گردن را نیز ماساژ دهید و به سمت چانه حرکت دهید. این کار در از بین بردن استرس، بهبود جریان خون، از بین بردن پف صورت و … موثر است. (نحوه استفاده از جیدرولر)

ماساژ صورت را آغاز کنید.

بعد از ماساژ کامل گردن و کناره های آن نوبت به ماساژ عضلات و ماهیچه های صورت میرسد. در ماساژ صورت باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید از جمله اینکه برای ماساژ گونه، چانه و پیشانی دستگاه را به سمت بیرون و به خارج از مرکز صورت حرکت دهید. (جهت حرکت جید رولر به سمت گوش و ترقوه باشد) این کار منجر می شود جریان خون افزایش پیدا کند و غدد لنفاوی بدن تخلیه شود.

توجه کنید فشار آرامی را به پوست وارد کنید چرا که در غیر اینصورت احتمال آسیب دیدن مویرگ ها وجود دارد. برای این نواحی میتوانید از سمت بزرگتر جید رولر استفاده کنید. (نحوه استفاده از جیدرولر)

نحوه استفاده از جیدرولر

ماساژ دور چشم از طرف کوچکتر جید رولر

برای نواحی حساس مانند اطراف چشم و یا اطراف لب باید از سری کوچک تر جید رولر استفاده شود. چرا که اندازه کوچک آن منجر میگردد تاثیرگذاری بیشتری در رفع پف و تیرگی دور چشم داشته باشد. فراموش نکنید اطراف چشم دارای پوست ضعیف و حساسی می باشد بنابراین از وارد آوردن فشار زیاد به این ناحیه خودداری نمایید. (نحوه استفاده از جیدرولر)

برای خرید دستگاه لیزر خانگی پرفروش هما سنتر با ما در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶
تمیز کردن جید رولر

بعد از استفاده از جید رولر باید مجدد دستگاه را تمیز و ضد عفونی کنید. برای این کار بهتر است از آب داغ و صابون استفاده شود. سپس با استفاده از الکل و مواد مناسب آن را ضدعفونی کنید. بعد از شستن دستگاه آن را با پارچه و حوله مناسب خشک کنید. (نحوه استفاده از جیدرولر)

در کنار جید رولر استفاده از چه محصولات مکملی توصیه می شود؟

استفاده از روغن ها و سرم های تقویتی با استفاده از جید رولر در جوانسازی و آب رسانی پوست صورت موثر است. چرا که به ماساژ بهتر عضلات و ماهیچه های پوستی کمک میکند.

بهتر است از محصولات و سرم هایی استفاده کنید که دارای پپتید هستند. چرا که در جوانسازی و از بین بردن چین و چروک های پوستی موثر است.

استفاده از انواع سرم های آبرسان، روغن هایی که در روشن شدن پوست موثر است، کرم های لکه بر و … به عنوان مکمل در کنار جید رولر فواید بسیاری داشته و تاثیرگذاری آن را دو چندان میکند. (نحوه استفاده از جیدرولر)

خدمات لیزر

نکات مورد توجه برای استفاده از جید رولر!

 • توصیه میشود قبل از استفاده از جید رولر، آن را در فریز قرار دهید به طوری که در زمان استفاده کاملا سرد و خنک باشد.(استفاده از جید رولر سرد و خنک در کشیده شدن و لیفت پوست صورت و از بین بردن منافذ باز پوست موثر خواهد بود.)
 • بهتر است برای تاثیرگذاری بیشتر جید رولر از سرم و روغن های مناسب و تقویتی استفاده کنید و کلیه سطح صورت خود را با آن ماساژ دهید.
 • میتوایند در زمان استفاده از جید رولر از ماسک های نقابی استفاده کنید. به این صورت که ماسک را روی پوست صورت خود قرار دهید و با استفاده از جید رولر روی آن را ماساژ دهید. اینکار به اثرگذرای بیشتر ماسک کمک میکند.
 • بهتر است در هر ناحیه از صورت، غلطک جید رولر را بین ۳ تا ۵ بار بکشید. توجه کنید جهت حرکت جید رولر باید از داخل به سمت بیرون باشد.
 • استفاده از جید رولر به جذب بهتر کرم های درمانی نیز کمک میکند. پس میتوانید برای پخش این محصولات درمانی از جید رولر استفاده کنید.
 • قبل و بعد از هر بار استفاده از جید رولر، اسن وسیله را با آب و صابون شست و شو دهید و با الکل آن را ضد عفونی کنید. (نحوه استفاده از جیدرولر)
زمان مناسب استفاده از جید رولر

شاید برای بسیاری از علاقه مندان به استفاده از جید رولر این سوال مطرح شود که بهتر است چه زمان هایی از آن استفاده شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت زمان استفاده از جید رولر هیچ محدودیتی ندارد و شما میتوانید در تمام طول شبانه روز این دستگاه را مورد استفاده قرار دهید. شما میتوانید صبح ها برای رفع پف صورت و دور چشم از این وسیله استفاده کنید و یا در شب برای آرامش و استراحت عضلات و ماهیچه های صورت جید رولر را مورد استفاده قرار دهید. (نحوه استفاده از جیدرولر)

چرا از جید رولر استفاده کنیم؟

کمک به افزایش جریان گردش خون

بعد از سپری کردن یک روز طولانی و خسته کننده میتوانید با استفاده از جید رولر و ماساژ ماهیچه های صورت، آرامش را به عضلات صورت خود بازگردانید. ماساژ صورت با استفاده از این دستگاه به افزایش جریان گردش خون کمک میکند که در نتیجه منجر به افزایش اکسیژن رسانی به سلول ها میگردد. این امر منجر میگردد پف صورت شما از بین برود، از تیرگی پوست جلوگیری میکند، مشکلات و بیماری هایی نظیر سردرد شدید را از بین میبرد و ….

نحوه استفاده از جیدرولر
کمک به از بین بردن و برطرف کردن مشکلات پوستی

در دنیای امروز استفاده از جید رولر یکی از ساده ترین و موثر ترین روش ها برای برطرف کردن مشکلات پوستی شناخته میشود. به طور مثال با استفاده از این دستگاه میتوانید برای رفع پف و تیرگی دور چشم، جوانسازی پوست، از بین بردن خطوط ریز پوستی و … استفاده کنید و پوستی صاف و شفاف داشته باشید. (نحوه استفاده از جیدرولر)

کمک به عملکرد بهتر غدد لنفاوی

یکی از خواص مهم و چشم گیر استفاده از جید رولر از بین بردن ترشحات و سموم زائد موجود در غدد لنفاوی می باشد. نکته ای که در این رابطه مورد توجه قرار میگیرد این است که جید رولر این کار را با روش های کاملا طبیعی انجام میدهد. از بین بردن سموم اضافی صورت کمک میکند تنش های وارده به عضلات صورت و گردن در طول روز از بین برود.

از بین بردن و دور کردن افکار منفی

در ساخت انواع جید رولر ها از سنگ های مختلفی استفاده میشود که دارای خاصیت درمانی متفاوتی هستند و هر کدام خواص خاص خود را دارند. به طور مثال جید رولر هایی که دارای سنگ یشم هستند دارای خاصیت آرام بخش می باشند و میتوانند کلیه افکار منفی و استرس ها را از شما دور کنند.

از بین بردن افکار منفی

این ماساژورها به دلیل داشتن سنگ جید یا همان یشم خواص آرامش بخش دارند و باعث بهبود خلق وخو می شوند. بر اساس اعتقادات برخی افراد یشم ذهن را آرام می کند و افکار منفی را از بین می برد. (نحوه استفاده از جیدرولر)

به پخش شدن محصولات زیبایی روی صورت کمک می کند.

از دیگر فواید استفاده از جید رولرها، کمک به پخش بهتر محصولات و سرم های آرایشی می باشد. به عبارتی این دستگاه به جذب بهتر محصولات تقویتی به پوست کمک میکند. میتوانید با جید رولر انواع محصولات تقویتی را روی پوست خود ماساژ دهید بدون اینکه ذره ای از آن از بین برود و هدر شود.

کمک به تولید کلاژن

کلاژن هورمونی است که در جوانسازی و از بین رفتن چین و چروک های پوست صورت موثر است. ماساژ صورت با استفاده از جید رولر به تولید بیشتر کلاژن کمک میکند و شادابی و جوانی را به پوست شما برمیگرداند. بنابراین توصیه میکنیم با استفاده روزانه از این محصول از پوست خود مراقبت کنید. (نحوه استفاده از جیدرولر)

آیا استفاده از جید رولر عوارضی دارد؟

همانطور که در بالا بارها به این موضوع اشاره کردیم استفاده از جید رولر برای تمامی پوست ها مناسب است و میتواند بسیاری از مشکلات پوستی را درمان نماید. اما بهتر است بدانید در صورتی که از این دستگاه به درستی استفاده نکنید ممکن است مشکلاتی مانند ورود باکتری به پوست و در نتیجه عفونت را به همراه داشته باشد. (نحوه استفاده از جیدرولر)

مطالب دیگر  اسکین رولر بهترین برند چیست؟

بنابراین در زمان استفاده از این محصول به نکات زیر توجه کنید:

 • از جید رولر برای مشکلات پوستی مانند اگزما، آکنه و … استفاده نکنید.
 • دستگاه خود را به درستی ضد عفونی کنید. چرا که در غیر این صورت ممکن است غلطک آن آلوده باشد و در نتیجه میکروب ها وارد پوست شما شوند.
 • جید رولر ها باید توسط یک نفر استفاده شود در غیر اینصورت احتمال عفونت های پوستی وجود دارد. (نحوه استفاده از جیدرولر)
نحوه استفاده از جیدرولر
سوالات متداول
 • آیا استفاده از جید رولر به صرف هزینه بالایی نیاز دارد؟
 • خیر- تهیه و استفاده از این وسیله نسبت به سایر روش های درمانی به صرفه تر است.
 • بهتر است چند بار در هفته از جید رولر استفاده شود؟
 • بین ۳ تا ۴ روز در هفته
 • آیا استفاده از جید رولر زمان خاصی دارد؟
 • خیر- میتوانید این وسیله را در هر ساعت از شبانه روز مورد استفاده قرار دهید.

جید رولر ها تاثیرات شفت انگیزی در داشتن پوستی صاف و شفاف دارند. بنابراین توصیه میکنیم به راحتی با تهیه این دستگاه در منزل کلیه مشکلات پوستی خود را درمان کنید. (نحوه استفاده از جیدرولر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *