مقاله ها, میکرونیدلینگ

معجزات میکرونیدلینگ صورت

معجزات میکرونیدلینگ صورت

معجزات میکرونیدلینگ صورت : بی شک همه شما شاهد این موضوع هستید که امروزه طیف وسیعی از مردم در اطرافمان جدا از جنسیت و سن و سال خواستار دستیابی به پوستی صاف، جوان و شاداب هستند. به همین دلیل از زمان های گذشته تا کنون روش های مختلفی به این منظور روی کار آمده است که در لطافت و جوانی پوست تاثیر گذار هستند. بعضی از این روش ها سنتی می باشند و بعضی با استفاده از تکنیک های خاص پزشکی مورد استفاده قرار میگیرند.

یکی از این روش ها میکرونیدلینگ است که تاریخچه استفاده از آن به بیش از ۵۰ سال پیش باز میگردد.  ممکن است بسیاری میکرونیدلینگ را روشی نوین بدانند و با شنیدن این جمله تعجب کنند. اما باید بدانید که میکرونیدلینگ روشی است که توسط مصریان باستان اختراع شد و همواره نیز مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله قصد داریم به معرفی میکرونیدلینگ و معجزات آن بر روی پوست صورت بپردازیم:

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ دستگاهی است که دارای سری متشکل از تعداد زیادی سوزن ریز و ظریف می باشد. این روش در کلینیک های زیبایی و توسط متخصصان پوست و مو مورد استفاده قرار میگیرد. شنیدن نام سوزن در سری این دستگاه ممکن است منجر شود بسیاری احساس کنند میکرونیدلینگ روشی دردناک است اما باید بدانید به هیچ وجه اینگونه نیست. این روش درمانی غیر تهاجمی، بدون عوارض و بدون ایجاد احساس دردی قادر است طیف وسیعی از مشکلات پوستی را درمان کند.

حرکت سری این دستگاه روی پوست منجر به ایجاد جراحات و منافذ بسیار ریزی می گردد. برای درمان این منافذ بدن نسبت به تولید بیشتر کلاژن و الاستین اقدام میکند. همانطور که میدایند این پروتئین ها تاثیر بسیاری در جوانی و رفع مشکلات پوستی خواهند داشت. و قادرند از پیشروی نشانه ها پیری جلوگیری کنند. امروزه میکرونیدلینگ در سراسر دنیا به عنوان محصولی جهت محافظت از پوست محبوبیت بسیاری کسب کرده است و بسیاری آن را به عنوان روش ضد پیری میشناسند. # معجزات میکرونیدلینگ صورت

مطالب دیگر  تجربه من از بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

با معجزات میکرونیدلینگ صورت آشنا شوید!

در بالا بیان کردیم که محبوبیت میکرونیدلینگ در دنیا بسیار بالا می باشد. چرا که بدون نیاز به انجام عمل جراحی قادر است تاثیرات شگفت انگیزی بر جای بگذارد و تمامی افراد با هر نوع و رنگ پوستی میتوانند آن را مورد استفاده قرار دهند. اگر هنوز هم نسبت به استفاده از میکرونیدلنیگ دو دل هستید توصیه میکنیم با معجزات این دستگاه آشنا شوید. در ادامه تعدادی از این معجزات را بیان میکنیم:

میکرونیدلینگ بافت پوست را بهبود میدهد.

با افزایش سن تولید دو پروتئین کلاژن و الاستین در پوست کاهش پیدا میکند که ایجاد چین و چروک پوستی را در پی دارد. میکرونیدلینگ با کمک به افزایش جریان گردش خون تولید این دو پروتئین را افزایش میدهد و بنابراین بلافاصله بعد از استفاده از این دستگاه میتوانید شاهد انعطاف پذیری و لطافت پوستتان شوید. # معجزات میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ منجر به درمان جای جوش می شود.

جوش صورت یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد به دلایل مختلف درگیر آن هستند. زمانی که جای جوش ایجاد می شود پوست بدن دچار فیبروز می گردد که ظاهر ناخوشایندی را روی پوست ایجاد میکند. میکرونیدلینگ قادر است جای جوش را کاهش دهد به شیوه ای که بافت کلی پوست بهبود پیدا کند. میکرونیدلینگ همچنین قادر است تیرگی ها، لکه های پوستی، جوش های سرسفید، سر سیاه و … را نیز درمان کند و به طور کل از بین ببرد. # معجزات میکرونیدلینگ صورت

معجزات میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ قادر به از بین بردن انواع آکنه های پوستی می باشد.

افرادی که دچار آکنه یا جوش های سر سیاه هستند میتوانند با استفاده از میکرونیدلینگ به طور دائم از شر این مشکل رها شوند. زمانی که سوزن های موجود در سری میکرونیدلینگ وارد پوست می شود در خارجی ترین لایه پوست منافذ ریزی را ایجاد میکنند که طی آن منبع ایجاد جوش های سرسیاه به طور کامل از بین میرود. علاوه بر این میکرونیدلینگ در درمان منافذ باز پوست صورت به ویژه منافذ اطراف بینی موثر است. # معجزات میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ به درمان چین و چروک ها و خطوط ایجاد شده روی صورت کمک میکند.

با وارد شدن سوزن های میکرونیدلینگ به لایه های عمیق پوست تولید پروتئین های کلاژن و الاستین افزایش پیدا میکند که خاصیت پرکنندگی دارند و میتوانند خطوط ایجاد شده روی پوست را درمان کنند. در واقع با استفاده از میکرونیدلینگ پوست حالت سفتی و کشیدگی پیدا میکند که طی آن چین و چروک های صورت تا حد زیادی کاهش پیدا میکند. # معجزات میکرونیدلینگ صورت

چه مشکلات پوستی با میکرونیدلینگ قابل درمان است؟

میکرونیدلینگ یکی از روش های بسیار موثر و کارآمد برای مشکلات پوستی مختلفی می باشد. این دستگاه در درمان طیف وسیعی از مشکلات موثر بوده و به دلیل مزیت های بیشمارش مورد توجه افراد قرار گرفته است. از جمله مشکلاتی که با طب سوزنی درمان می شود میتوان موارد زیر را نام برد:

 • چین و چروک‌ها: میکرونیدلینگ با تحریک تولید کلاژن، می‌تواند چین و چروک‌های مربوط به پیری و افزایش سن را کاهش دهد. این روش به ویژه برای درمان چین و چروک‌های سطحی موثر است.
 • نقاط تیرگی و پیگمانتاسیون: برخی از مشکلات پوستی مانند نقاط تیرگی، لکه‌های قهوه‌ای و پیگمانتاسیون با استفاده از میکرونیدلینگ درمان میشود.
 • جوش‌های قدیمی و جای جوش: استفاده از میکرونیدلینگ می‌تواند به ترمیم بافت پوستی کمک کرده و آثار جوش‌های قدیمی را کاهش دهد.
 • مسائل مربوط به بافت پوستی: مسائل مرتبط با بافت های پوستی مانند الاستیسیته بعد از استفاده از میکرونیدلینگ کاهش پیدا میکند و در بیشتر مواقع به طور کل از بین میرود.
 • ترک‌ها و آثار زخمی: درمان ترک‌های سطحی و کوچک می‌تواند با استفاده از این روش امکان‌پذیر باشد.
 • علائم آفتاب‌سوختگی: میکرونیدلینگ میتواند در بهبود و کاهش علائم آفتاب‌سوختگی و آسیب‌های ناشی از نور UV مؤثر باشد.
 • تسریع فرآیند ترمیم: برای تسریع فرآیند ترمیم پس از آسیب‌های پوستی ناشی از مشکلات مختلف میتوان از میکرونیدلینگ صورت استفاده کرد.

مزیت های میکرونیدلینگ صورت

همانطور که بیان کردیم میکرونیدلینگ صورت، یک روش پوستی نوین است، که مزیت های بیشماری به همراه دارد. از جمله این مزیت ها میتوان موارد زیر را نام برد:

تحریک تولید کلاژن: میکرونیدلینگ با ایجاد منافذ ریز در پوست، منجر به تحریک تولید کلاژن می‌شود که نتیجه آن بهبود لطافت، کاهش چین و چروک‌ها، و جوان‌سازی پوست می‌باشد.

کاهش علائم پیری: این روش با کمک به افزایش ترمیم بافت‌های پوستی و ایجاد فرآیند نوسازی سلول‌های پوست، به کاهش علائم پیری مانند چین و چروک‌ها، نقاط تیره و پیگمانتاسیون کمک می‌کند.

غیرتهاجمی بودن: میکرونیدلینگ یک روش غیرتهاجمی است. به این معنی که فرآیند انجام آن کمترین تداخل با لایه‌های عمیق پوست را دارد و نیاز به زمان بازیابی کمتری دارد.

سرعت در بهبودی پوست: نتایج مثبت این روش به سرعت مشاهده می‌شود. پس از جلسات اولیه میکرونیدلینگ، بهبودی قابل توجهی در ظاهر پوست قابل مشاهده است. این موضوع برای افرادی که به دنبال روش‌های سریع و موثر در جوانسازی هستند، جذاب است.

مناسب برای مشکلات مختلف پوست: از جمله مزیت‌های این روش، قابلیت استفاده آن برای مشکلات مختلف پوست مانند چین و چروک‌ها، جوش‌های قدیمی، نقاط تیرگی و حتی آسیب‌های ناشی از آفتاب است.

استفاده آسان و بهره‌وری بالا: فرآیند میکرونیدلینگ نسبتاً ساده است و معمولاً نیاز به زمان کمی دارد. این امر باعث می‌شود که افراد بتوانند به راحتی به این روش جوانسازی پوستی دسترسی پیدا کنند. و از مزیت های آن بهره مند شوند.

میکرونیدلینگ از بروز علائم پیری پوست جلوگیری میکند.

توصیه میکنیم میکرونیدلینگ را در روتین مراقبت از پوست قرار دهید و از فواید آن برای جلوگیری از پیری بهره مند شوید. چرا که این دستگاه قادر است تا حد زیادی روند پیری و ایجاد  چین و چروک را به تعویق بیندازد. به این منظور میتوانید از سرم های تقویتی مانند سرم ویتامین سی استفاده کنید که جذب آن ها با میکرونیدلینگ دو چندان شده و در نتیجه تاثیرگذاری سریع تری خواهد داشت. # معجزات میکرونیدلینگ صورت

مطالب دیگر  جوانسازی و لیفت پوست با دستگاه هایفوتراپی

سایر فواید میکرونیدلینگ صورت

 • درمان جای زخم، جوش، آبله مرغان، سوختگی و …
 • از بین بردن چین و چروک های پوست صورت
 • رفع تیرگی و پف زیر چشم
 • از بین بردن لکه های ایجاد شده روی پوست صورت
 • برطرف کردن خطوط ایجاد شده روی پوست صورت یا بدن (در دوران بارداری یا چاقی و لاغری)
 • از بین بردن منافذ باز پوست
 • شفاف و روشن تر شدن پوست صورت
 • از بین بردن کک و مک صورت
 • رفع تیرگی پوست (افرادی که نمیتوانند از لیزر استفاده کنند، با میکرونیدلینگ قادر به رفع تیرگی نواحی مختلف پوست بدن خود می باشند.) # معجزات میکرونیدلینگ صورت

چرا استفاده از میکرونیدلینگ محبوبیت بالایی دارد؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم در دنیای امروز استفاده از میکرونیدلینگ در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. به همین دلیل افراد استفاده از این دستگاه را به انجام عمل جراحی و یا سایر روش ها ترجیح میدهند. در بالا شما را با معجزات و فواید میکرونیدلینگ آشنا کردیم در ادامه نیز دلایلی را بیان میکنیم که در محبوبیت بالای این دستگاه بسیار موثر بوده است:

میکرونیدلینگ به دوره درمانی کوتاه تری نسبت به سایر روش ها نیاز دارد. به بیان دیگر تاثیرگذاری میکرونیدلینگ بالا می باشد.

درمان با استفاده از میکرونیدلینگ به استفاده از مواد شیمیایی نیاز ندارد و با روش های کاملا طبیعی مشکلات پوستی را درمان میکند.

استفاده از میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش های درمانی از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

میکرونیدلینگ هیچگونه احساس دردی ایجاد نمیکند و منجر به خونریزی یا سایر اثرات جانبی نمیگردد.

در جوانسازی پوست با استفاده از میکرونیدلینگ از آنزیم های طبیعی پوست استفاده می شود. این فرآیند منجر به ایجاد بافت های جدید و ترمیم بافت های قدیمی پوست خواهد شد.

امروزه میکرونیدلینگ در کشور های جهان اول به عنوان یکی از محبوب ترین روش های برای ترمیم طیف وسیعی از مشکلات پوستی شناخته می شود. # معجزات میکرونیدلینگ صورت

معجزات میکرونیدلینگ صورت

آیا همه افراد میتوانند از میکرونیدلینگ استفاده کنند؟
 • حال این سوال در ذهن علاقه مندان ایجاد می شود که آیا همه افراد میتوانند از میکرونیدلینگ استفاده کنند؟ در پاسخ باید گفت درست است که میکرونیدلینگ روشی بدون عوارض می باشد اما با این حال افرادی که دارای هر یک از مشکلات زیر هستند نباید از این دستگاه استفاده کنند. از جمله کسانی که نمیتوانند از میکرونیدلینگ استفاده کنند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
 • اشخاصی که در پوست خود دارای عفونت، زگیل، کراتوز های خورشیدی و … هستند.
 • کسانی که دارای آکنه فعال و یا تبخال در ناحیه تحت درمان می باشند.
 • بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده میکنند.
 • افرادی که تحت درمان شیمی درمانی و یا پرتو درمانی هستند.
 • بیمارانی که درگیر بیماری دیابت کنترل نشده هستند. و … # معجزات میکرونیدلینگ صورت
سوالات متداول

آیا استفاده از ه میکرونیدلینگ با درد همراه است؟

خیر- میکرونیدلینگ هیچگونه احساس دردی ایجاد نمیکند.

بعد از چند جلسه درمانی میتوان شاهد اثرگذاری میکرونیدلینگ بود؟

اثرگذاری میکرونیدلینگ بعد از ۴ تا ۶ جلسه درمانی مشاهده میشود.

آیا استفاده از میکرونیدلینگ به صرف هزینه بالایی نیاز دارد؟

خیر- استفاده از این روش نسبت به سایر روش های درمانی از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

اگر قصد جوانسازی و رفع مشکلات پوستی خود را دارید توصیه میکنیم استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ را جایگزین سایر روش های درمانی مشابه نمایید. # معجزات میکرونیدلینگ صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *