درمارولر, مقاله ها

دستگاه اندولیفت بهترین گزینه برای لیفت

دستگاه اندولیفت

دستگاه اندولیفت : جوانسازی پوست و داشتن پوستی صاف و شاداب یکی از خواسته هایی است که از زمان های گذشته تا کنون بسیار، برای افراد اهمیت داشته است و همواره در طول تاریخ روش های مختلفی به این منظور مورد استفاده قرار میگرفت. گذشت زمان و پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی و دانش پزشکی منجر گردید تا روش های درمانی مورد استفاده در زیبایی و جوانی پوست نیز پیشرفت های چشم گیری داشته باشد.

در بین تکنولوژی و روش های نوین روی کار آمده دستگاه های لیزر محبوبیت بسیاری داشته و میتوان آن را یکی از پر نقش ترین روش های درمانی در بسیاری از حوزه ها دانست. در این مقاله قصد داریم به بررسی یکی از دستگاه های موثر در جوانسازی پوست که از تکونولوژی لیزر در آن استفاده شده است، یعنی اندولیفت بپردازیم.

در واقع اندولیفت روشی برای جوانسازی پوست صورت و کلیه نقاط بدن است که نتایج حاصل از آن را میتوان با جراحی لیفت مشابه دانست. با این تفاوت که بدون عوارض بوده، غیر تهاجمی می باشد و خطری به همراه ندارد. از این رو طرفداران آن نسبت به روش جراحی لیفت بیشتر است. در ادامه قصد داریم به بررسی کامل اندولیفت بپردازیم و شما را با مزیت های این روش آشنا کنیم. # دستگاه اندولیفت

خدمات لیزر

آشنایی با دستگاه اندولیفت

در بالا اشاره کردیم که اندولیفت یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست می باشد که در آن از تکنولوژی لیزر بهره گرفته شده است. در واقع این دستگاه بافت های عمیق پوستی را تحریک میکند تا کلاژن های بیشتری تولید کنند و به این منظور منجر به کاهش افتادگی پوست و سفت شدن آن ها میگردد.

در این روش نخ های فیبر که دارای اندازه های بسیار ظریفی هستند بدون اینکه نیاز به سوراخ کردن پوست باشد وارد آن شده و در فاصله ما بین درم عمقی و بافت چربی قرار میگیرد. اشعه های لیزر دایود با استفاده از فیبر های دیگر موجود در پوست به فیبر های جدید متصل می شود، و فیبر موجود در این ناحیه را جا به جا میکند، در این ناحیه انرژی های حاصل از لیزر دایود در طیف مادون قرمز تابیده خواهد شد.

به طور کل اندولیفت یک روش درمانی می باشد که پایه و اساس آن لیزر است. به همین دلیل است که با کمترین میزان تهاجم، بدون نیاز به بیهوشی و به صورت سرپایی انجام میگیرد و کاربرد های بی نظیری را به همراه دارد. این دستگاه علاوه بر صورت بر روی کلیه نقاط بدن نیز اثر میگذارد. عملکرد و تاثیرات این دستگاه همانند عمل جراحی لیفت است با این تفاوت که استفاده از این دستگاه عوارضی ندارد و غیر تهاجی بوده و از این رو بسیاری آن را جایگزین عمل جراحی لیفت کرده اند. # دستگاه اندولیفت

مطالب دیگر  معرفی بهترین دستگاه لیزر خانگی با شات نامحدود

نحوه اثرگذاری اندولیفت به چه صورت است؟

اندولیفت یکی از انواع دستگاه های لیزر می باشد که منجر به جوانسازی صورت، گردن و بدن میگردد. این دستگاه با استفاده از فیبر نازک اپتیکالی عمل میکند. این فیبر به منبع لیزر دایود ۱۴۷۰ نانومتر متصل است. اندولیفت را میتوان هم به تنهایی مورد استفاده قرار داد و هم آن را با سایر روش های درمانی مانند هایفوتراپی ترکیب کرد. درست است که اندولیفت یکی از انواع دستگاه های لیزر است اما باید بدانید که بر خلاف لیزر مو های زائد، به لایه های عمیق پوستی وارد میشوند. در دستگاه اندولیفت نخ های فیبری که برای صورت مورد استفاده قرار میگیرد ۲۰۰-۳۰۰ میکرونی و نخ های مورد استفاده برای بدن ۴۰۰-۶۰۰ میکرونی است. اما در انجام اندولیفت باید نکاتی را مورد توجه قرار داد:

در انجام اندولیفت نخ های فیبری بدون اینکه نیاز به سوراخ کردن یا برش لایه های پوستی داشته باشند، وارد پوست می شوند. به عبارتی عمل اندولیفت فرم دهی درم، تحریک تولید کلاژن، تحریک ساخت عروق جدید و … است.

بعد از اینکه نخ های فیبری وارد لایه های عمیق پوستی شدند، به دلیل برخورداری از خاصیت لیپولیز یا چربی سوزی منجر به بهبود و لیفت نواحی مختلف بدن و محل تجمع چربی میگردد و به درمان افتادگی و چروک های این نواحی کمک میکند. از طرف دیگر این روش با افزایش کلاژن سازی به سفت شدن و بهبود قوام پوست کمک خواهد کرد.

دستگاه اندولیفت منجر به بازسازی عروق پوستی میگردد و از این طریق در شادابی و بهبود ساخت و ساز های سلولی موثر خواهد بود. به همین دلیل علاوه بر تاثیری که در کانتورینگ یا زاویه سازی صورت دارد به شادابی و بهبود وضعیت پوستی نیز کمک میکند.

از نظر علمی ثابت شده است که از جنبه فیزیکی هر جسم قادر است با توجه به ویژگی های خود طیف خاصی از طول موج ها را به خود جذب کند. در استفاده از دستگاه اندولیفت نیز به همین صورت است به این معنی که بافت چربی و بافت پیوندی، گیرنده دریافت طول موج در بافت ها هستند. این اندام ها با جذب طول موج به بازسازی و فرم دهی بافت ها کمک میکنند بدون اینکه آسیبی به سایر نقاط وارد شود. # دستگاه اندولیفت

دستگاه اندولیفت

اندولیفت چه کاربردهایی دارد؟

دستگاه اندولیفت قادر است طیف وسیعی از مشکلات پوستی را به راحتی و کاملا ایمن درمان کند. که این موضوع منجر به محبوبیت بالای آن گردیده است. از جمله کاربردهای دستگاه اندولیفت روی پوست صورت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاربرد اندولیفت در سفت کردن سریع پوست
 • کاربرد اندولیفت در اصلاح زوایای صورت، گردن و بازو ها
 • کاربرد اندولیفت در رفع چربی های اضافی مانند چربی های زیر گردن که به اصطلاح غبغب نامیده میشود.
 • کاربرد اندولیفت در فعال سازی تولید مجدد کلاژن و در نتیجه جوانسازی پوست
 • کاربرد اندولیفت به منظور فعال سازی عملکردهای متابولیک ماتریکس خارج سلولی
 • کاربرد اندولیفت در افزایش حرارت و تحریک ساخت عروق جدید
 • کاربرد اندولیفت در ذوب کردن و نابودی چربی های انباشته موضعی
 • کاربرد اندولیفت در سفت سازی و جوانسازی پوست
 • کاربرد اندولیفت در تحریک سنتز کلاژن ها (اثرات این درمان بعد از گذشت چند ماه نمایان می شود.) # دستگاه اندولیفت

دستگاه اندولیفت

چرا استفاده از دستگاه اندولیفت را جایگزین عمل جراحی لیفت کنیم؟

دستگاه اندولیفت تمامی کارایی های عمل جراحی لیفت را دارد اما استفاده از آن راحتتر  و بدون عوارض می باشد. از این رو است که امروزه توصیه می شود اگر قصد انجام لیفت را دارید از دستگاه اندولیفت استفاده کنید. در ادامه مزایای دستگاه اندولیفت که منجر گشته تا آن را جایگزین سایر روش ها نماییم بیان میکنیم:

 • اندولیفت برخلاف انجام عمل جراحی نیاز به بی هوشی ندارد.
 • هزینه استفاده از اندولیفت از نظر اقتصادی به صرفه می باشد.
 • استفاده از دستگاه اندولیفت بدون ایجاد هیچگونه اسکار و خونریزی مشکلات پوستی را درمان میکند.
 • مدت زمان بهبودی بعد از اندولیفت نسبت به سایر روش های درمانی کمتر است.
 • درمان با دستگاه اندولیفت طی جلسات درمانی کمی انجام میگیرد.
 • دستگاه اندولیفت به بخیه و برش نیاز ندارد.
 • دستگاه اندولیفت ایمنی بالایی داد و هیچگونه خطر یا عارضه ای نخواهد داشت.
 • اندولیفت را میتوان به عنوان درمان مکمل در کنار سایر روش های درمانی مانند بوتاکس یا مزوتراپی مورد استفاده قرار داد. # دستگاه اندولیفت

دوام و ماندگاری اندولیفت

حال سوالی که در ذهن بسیاری از علاقه مندان به استفاده از این روش پیش می آید این است که دوام و ماندگاری دستگاه اندولیفت چقد است؟ در پاسخ باید گفت که ماندگاری اثرات این روش نسبت به سایر روش های مشابه بیشتر است و ۲ تا ۳ سال ماندگاری دارد. به بیان دیگر هرچقدر که بعد از اندولیفت افتادگی و شلی پوست درمان شود به همان میزان ماندگاری خواهد داشت. این جمله به این معناست که اگر بعد از اندولیفت فرد احساس کرد ۴ سال جوانتر شده است اثرات آن نیز تا ۴ سال باقی می ماند. اما به طور کل ماندگاری اندولیفت به نوع پوست، مشکل پوستی، وضعیت بدنی و … بستگی دارد. # دستگاه اندولیفت

مطالب دیگر  دستگاه کربوکسی
سوالات متداول

نتیجه گیری از اندولیفت به چند جلسه درمانی نیاز دارد؟

این موضوع به شرایط بدنی شما بستگی دارد و با تشخیص پزشک متخصص تعیین میگردد.

آیا برای استفاده از اندولیفت به صرف هزینه زیادی نیاز است؟

خیر- استفاده از این روش نسبت به سایر روش های درمانی به هزینه کمتری نیاز دارد.

آیا اندولیفت درد دارد؟

خیر- اندولیفت روشی غیر تهاجمی بوده و هیچگونه احساس دردی به همراه ندارد.

اگر خواستار لیفت نواحی مختلف صورت و بدن خود هستید توصیه میکنیم از دستگاه اندولیفت استفاده کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *