دستگاه جوانسازی پوست, مقاله ها

جدیدترین متد جوانسازی صورت

جدیدترین متد جوانسازی صورت

جوانسازی پوست صورت به مجموعه اقداماتی گفته می شود که روند پیری پوست را کندتر می کند. به طور کلی با پیشرفت علم و تکنولوژی تکنیک های مختلفی به منظور پیشگیری از پیری زودرس و جوانسازی صورت وجود دارد. که ما در ادامه مقاله قصد داریم شما را با جدیدترین متد جوانسازی صورت آشنا کرده و مطالبی را در این زمینه ارائه دهیم.

همان طور که گفته شد تکنیک های متنوعی به منظور جوانسازی صورت وجود دارد. اما به طور کلی می توان این تکنیک ها را به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد. ۱) روش های پیشگیری (این دسته شامل روش های مراقبت از پوست می باشد) ۲) روش های درمان (این دسته شامل روش های درمانی و جدیدترین متد جوانسازی صورت می باشد)

معرفی جدیدترین متد های جوانسازی صورت

روش هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از محبوب ترین و جدیدترین متد جوانسازی صورت می باشد که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. در واقع هایفوتراپی را می توان یک روش کم تهاجمی برای جوانسازی صورت دانست. به این منظور که روش هایفو بدون عمل جراحی، بدون بی هوشی، بدون درد و خونریزی انجام می شود.

 برای خرید دستگاه جوانسازی پوست خانگی پرفروش هما سنتر کلیک کنید

در روش هایفوتراپی امواج فراصوت متمرکز شده را بر روی لایه های میانی پوست فرستاده و موجب گرم شدن سلول های پوستی و در نتیجه آسیب آن ها می شوند. آسیب سلول ها منجر به تحریک آن ها و در نتیجه کلاژن سازی پوست می شود. در واقع کلاژن سازی در سفت شدن صورت، از بین رفتن لک های پوست، رفع چین و چروک ها و خطوط پوستی صورت موثر است. لازم به ذکر است که استفاده از دستگاه هایفو به لایه سطحی پوست آسیبی وارد نمی کند و تاثیر آن بر روی لایه های میانی پوست می باشد.

مطالب دیگر  آمپول جوانسازی پوست

روش هایفوتراپی چه مزایا و معایبی دارد؟

مطمئناً انجام هر تکنیکی به منظور جوانسازی پوست از مزایا و معایب خاص خود برخوردار است و روش هایفوتراپی از این قاعده مستثنی نیست. حال از مزایای روش هایفوتراپی می توان به از بین رفتن خطوط پوستی (خط اخم، خط خنده، خط پیشانی، خطوط دور چشم)، کاهش چین و چروک ها، لیفت شدن صورت، فرم دهی صورت، کم عوارض بودن هایفو، کم تهاجمی بودن این روش و …. اشاره کرد.

اما از معایب هایفوتراپی می توان به امکان سوختن پوست در صورت انجام شدن هایفو توسط پزشک غیر متخصص و مناسب نبودن برای تمامی سنین اشاره کرد. (جدیدترین متد جوانسازی صورت)

جدیدترین متد جوانسازی صورت

استفاده از تکنیک تزریق بوتاکس

یکی دیگر از جدیدترین متد جوانسازی صورت، روش بوتاکس می باشد. در این روش با استفاده از سم بوتالینیوم موجب از بین رفتن خطوط مختلف پوستی از جمله خط اخم، خط خنده، خطوط پنجه کلاغی، خطوط پیشانی و … می شوند. لازم به ذکر است که در روش بوتاکس با مسدود کردن ارتباط ماهیچه ها و عصب ها و در نتیجه حرکت نکردن ماهیچه ها، منجر به رفع چین و چروک ها و جوانسازی صورت می شوند.

همان طور که گفته شد بوتاکس در رفع خطوط پوستی و چین و چروک های پوست موثر است. که این موارد را می توان از مزایای استفاده از روش بوتاکس دانست. اما از آنجایی که در بوتاکس با استفاده از سرنگ تزریقات را انجام می دهند، از این رو ممکن است در این روش قرمزی و التهاب پوست به وجود آید و یا برخی از افراد به آن حساسیت و آلرژی داشته باشند. که این موارد را می توان از معایب روش بوتاکس دانست. (جدیدترین متد جوانسازی صورت)

خدمات لیزر

روش تزریق ژل و چربی

تزریق ژل و چربی از جمله روش هایی است که شباهت بسیاری به روش بوتاکس دارد. بسیاری از افراد از روش تزریق ژل به منظور برجسته سازی قسمت های مختلف صورت از جمله لب، فک و گونه استفاده می کنند. اما در روش تزریق چربی با برداشت بخشی از چربی بدن، آن را آماده سازی کرده و در محل مورد نظر تزریق می کنند. لازم است بدانید که روش تزریق ژل و چربی از جدیدترین متد جوانسازی صورت می باشد که در طی سال های اخیر مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است.

از مزیت های تزریق ژل و چربی می توان به امکان حساسیت و آلرژی کم، خطرناک نبودن این روش، موثر بودن در رفع چین و چروک ها، برجسته سازی و ….. اشاره کرد. لازم است بدانید در صورتی که روش تزریق ژل و چربی توسط یک پزشک متخصص انجام نشود، موجب عدم تقارن در صورت می شود. و این موضوع را می توان از معایب روش تزریق ژل و چربی دانست.

روش لیزر فرکشنال

در روش لیزر فرکشنال با استفاده از پرتو ها و تابش اشعه بر روی لایه های مشخصی از پوست، موجب تخریب آن قسمت از پوست می شوند. لازم است بدانید که دستگاه لیزر نیز به سطح پوست آسیبی وارد نمی کند، بلکه موجب کلاژن سازی در لایه میانی پوست می شود. استفاده از لیزر فرکشنال نیز مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. (جدیدترین متد جوانسازی صورت)

با استفاده از دستگاه لیزر فرکشنال می توان موجب از بین رفتن لک های پوستی، افزایش تولید کلاژن، سفت شدن پوست، رفع چین و چروک ها و جوانسازی پوست شد. از دیگر مزایای لیزر فرکشنال می توان به عدم گذراندن دوره نقاهت در این روش اشاره کرد.

اما از معایب لیزر فرکشنال می توان به التهاب پوست، قرمز شدن پوست و … اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است که پس از درمان با لیزر حتما باید از پوست خود در برابر نور خورشید تا حد ممکن محافظت کنید. (جدیدترین متد جوانسازی صورت)

استفاده از روش کربوکسی تراپی

در روش کربوکسی تراپی با استفاده از گاز دی اکسید کربن موجب جوانسازی پوست می شوند. در این روش با تزریق گاز CO2 به زیر پوست، موجب تحریک خونرسانی و اکسیژن رسانی پوست شده و از این طریق موجب فرآیند جوانسازی پوست صورت می شوند.

لازم به ذکر است که روش کربوکسی تراپی علاوه بر جوانسازی موجب درمان افتادگی پوست، درمان ترک های پوست، درمان ریزش مو، از بین بردن جای جوش و زخم و آکنه و …. می شود. (جدیدترین متد جوانسازی صورت)

ایجاد چین و چروک بر کدام از لایه های پوست تاثیر گذار است؟

ایجاد چین و چروک در لایه بیرونی پوست موجب شده که این لایه به سرعت چربی های ذخیره شده خود را از دست داده و حساس تر شود. در این صورت منجر به ایجاد انواع خال، لک و … در ظاهر پوست می شود.

با ایجاد چین و چروک در لایه میانی پوست، تولید مواد موجود در این لایه از جمله کلاژن و اسید هیالورونیک کاهش یافته و پوست حالت خشک پیدا می کند.

هنگامی که چین و چروک ها و اثرات پیری پوست وارد لایه زیرپوستی می شود، در واقع می توان گفت که چین و چروک ها به عمیق ترین شکل ممکن خود رسیده است. در این صورت درمان این چین و چروک های کار آسانی نیست.

پیشگیری بهتر از درمان است!

پیشگیری بهتر از درمان است شعاری است که در زمینه مراقبت از پوست صورت به منظور جوان نگه داشتن پوست باید به آن توجه کرد. از این رو در ادامه مقاله شما را با روش های پیشگیری از پیری زودرس و ایجاد چین و چروک های پوستی، آشنا خواهیم کرد.

جدیدترین متد جوانسازی صورت

شست و شوی صورت

لازم است که هر فردی حداقل دوبار در روز صورت خود را با شوینده مناسب شست و شو دهد. در واقع با شست و شوی صورت آلودگی ها از سطح پوست پاک شده و پوست صورتتان تمیز می شود. (جدیدترین متد جوانسازی صورت)

استفاده از مرطوب کننده

لازم است که پس از شست و شوی صورت، حتما از مرطوب کننده مناسب پوستتان به منظور آبرسانی پوست خود استفاده کنید.

عدم مصرف دخانیات

دخانیاتی از جمله سیگار دارای رادیکال آزاد بوده و موجب از بین رفتن آنزیم های موجود در پوست می شود. از این رو لازم است به منظور پیشگیری از چین و چروک ها از مصرف دخانیات جدا خودداری کنید. (جدیدترین متد جوانسازی صورت)

مصرف آب به میزان کافی

لازم است که هر فردی حداقل از ۸ لیوان آب در طول روز مصرف کند.

استفاده از ماسک های صورت

به طور کلی ماسک های صورت شامل ماسک های خانگی و ماسک های آماده می باشد. که در صورت استفاده از آن ها می توانید موجب از بین رفتن چین و چروک ها، شادابی پوست، رفع لک های پوست و …. شوید.

مطالب دیگر  برق انداختن پوست صورت

ماساژ صورت

با ماساژ صورت می توانید به جوانسازی پوست خود کمک کنید. لازم به ذکر است که شما می توانید برای ماساژ صورت از روغن جوجابا، هسته زردآلو و … استفاده کنید. (جدیدترین متد جوانسازی صورت)

جدیدترین متد جوانسازی صورت

سوالات متداول

کدام روش برای جوانسازی پوست صورت بهتر است؟

انتخاب روش برای جوانسازی ، با توجه به عواملی از جمله شرایط پوستی هر فرد، متفاوت است.

آیا با مراقبت های پوستی می توان چین و چروک های پوست را از بین برد؟

خیر. با مراقبت های پوستی می توان از پیری زودرس جلوگیری کرد.

آیا استفاده از جدیدترین متد جوانسازی صورت هزینه بالایی دارد؟

خیر. هزینه استفاده از این روش ها کاملاً به صرفه می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *