مقاله ها, دستگاه جوانسازی پوست

بهترین دستگاه لیفت صورت

بهترین دستگاه لیفت صورت

در گذشته تنها از تکنیک های عمل جراحی برای لیفتینگ صورت استفاده می کردند. اما امروز با پیشرفت دانش و مهارت ها در زمینه درمان زیبایی، روش های مخلتف بدون عمل جراحی نیز ارائه شده است. که افراد می توانند با استفاده از این تکنیک ها با کمترین درد و بدون بی هوشی، کار هایی را از جمله لیفت صورت، از بین بردن چین و چروک ها، رفع آکنه، جای زخم، افتادگی پوست، فرورفتگی گونه ها و …. انجام دهند. در ادامه مقاله قصد داریم شما را با انواع روش های لیفت صورت آشنا کرده و مطالبی را در زمینه بهترین دستگاه لیفت صورت بیان کنیم.

معرف انواع لیفت صورت

به طور کل انواع روش های لیفت صورت به دو دسته تقسیم می شوند. شما می توانید با انتخاب روش مورد نظر خود در کلینیک های مختلف آن را مورد استفاده قرار دهید و تاثیرات شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

مطالب دیگر  داشتن پوست بدون مو و تمیز حق هر انسانی است.

لیفت صورت تهاجمی

 در این روش با انجام عمل جراحی روی صورت شما، لیفتینگ انجام می گیرد.

خدمات لیزر

لیفت صورت غیر تهاجمی

در این روش بر خلاف روش قبل، از هیچ گونه عمل جراحی استفاده نمی شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی دستگاه های مختلفی روی کار آمده که به منظور لیفت صورت در این روش مورد استفاده قرار می گیرند که به آن، روش های غیر تهاجمی گفته می شود. لازم به ذکر است که به دلیل عدم استفاده از عمل جراحی، داروهای بیهوشی و مواد شیمیایی، به این روش، روش غیر تهاجمی گفته می شود.

بهترین دستگاه لیفت صورت

لیفتینگ صورت به روش تهاجمی چند نوع دارد؟

لیفت صورت با نخ

یکی از مهم ترین انوع لیفتیگ تهاجمی، استفاده از نخ می باشد. در این روش با استفاده از نخ هایی از جنس پروتئین، پوست را بالا می کشند. به طور کلی عمل لیفت صورت با نخ در حدود یک ساعت زمان بر بوده و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. از این رو برخی از افراد لیفت صورت با نخ را یک روش نیمه تهاجمی می دانند.

 در این روش نخ هایی را از قسمت جلوی گوش تا لایه عمیق تری از پوست جاگذاری کرده و با بالا کشیدن آن، موجب سفت شدن صورت و گردن می شوند. لازم به ذکر است که پس انجام این عمل، فرد باید دو الی سه روز دوره نقاهت را بگذراند.

لیفت صورت به روش سیم گذاری

در این روش نوعی سیم را طی عمل جراحی زیر پوست جا گذاری کرده و در واقع با استفاده از آن، پوست صورت را به حالت کشیده در می آورند.

روش مینی لیفتینگ

در این روش با به وجود آوردن برش هایی در قسمت جلویی لاله گوش، پوست را بالا می کشند. (بهترین دستگاه لیفت صورت)

لیفتینگ زیر پوستی

در این عمل جراحی، علاوه بر این که قسمت جلویی لاله گوش را همانند روش مینی لیفتینگ برش می دهند، شکاف هایی را در پشت گوش و از دو سو تا بالا ایجاد می کنند. در این صورت لایه های زیر پوست و حتی پوست گردن نیز کشیده می شود.

لیفتینگ عمیق

در این عمل جراحی، برش تا به استخوان می رسد. لیفتینگ عمیق را می توان یک عمل خطرناک دانست که بیشتر مناسب افرادی می باشد که از عمل جراحی های قبلی خود نتیجه ای نگرفته باشند.

لیفتینگ حجمی

روش لیفتینگ حجمی، به روش انتقال چربی معروف است. به این منظور که در این روش چربی را از قسمتی از پوست، به نقطه دیگر از پوست که فاقد چربی و گود افتاده می باشد، منتقل کرده و هم زمان موجب کشیده شدن پوست می شوند.

بهترین دستگاه لیفت صورت

معایب لیفت صورت به صورت تهاجمی

استفاده از روش های تهاجمی برای لیفت صورت، ممکن است موجب صدمه دیدن اعصاب صورت شود.

 • لیفت صورت به روش تهاجمی با ریسک همراه است.
 • انجام جراحی لیفت صورت، در حدود سه ساعت زمان بر است.
 • بخیه های این جراحی لازم است که در حدود ۱۲ روز باقی بماند.
 • پس از انجام جراحی، افراد باید تا سه هفته مراقبت های لازم را انجام دهند.
 • زمان بهبود این نوع روش، بین یک الی سه ماه طول می کشد.
 • امکان لخته شدن خون در زیر پوست در این روش وجود دارد.
 • از آنجایی که روش لیفت به صورت تهاجمی با عمل جراحی و بیهوشی انجام می شود، از این تمامی عوارض بیهوشی در این نوع روش وجود دارد.
 • امکان ریزش مو، یکی دیگر از معایب روش لیفت به صورت تهاجمی می باشد.  و …

انواع لیفت صورت به روش غیر تهاجمی

لیفت صورت با دستگاه RF

اساس کار دستگاه RF را می توان امواج رادیوفرکانسی دانست. در واقع پزشک با استفاده از این دستگاه، حرارت را در لایه های میانی و زیرین پوست می فرستند و این امواج بر روی سلول های پوست اثر گذاشته و موجب کلاژن سازی بیشتر می شوند. در نتیجه با ایجاد کلاژن، پوست حالت جمع شدگی پیدا کرده و در این صورت می توان گفت که صورت کشیده می شود. همچنین لازم است بدانید که دستگاه RF انواع مختلفی دارد که از جمله آن ها می توان به RF تک قطبی، RF چند قطبی و RF با الکترود ها و سوزن های متعدد و …. اشاره کرد.

استفاده از دستگاه RF مزایایی را به همراه دارد. از جمله مزایای آن می توان به سفت شدن پوست، شفاف سازی، جوانسازی، از بین بردن آکنه و جای زخم، کلاژن سازی، بستن منافذ پوست و … اشاره کرد. (بهترین دستگاه لیفت صورت)

مطالب دیگر  آمپول جوانسازی پوست

لیفت صورت با دستگاه هایفوتراپی

اساس کار در دستگاه هایفوتراپی، امواج صوتی اولتراسوند می باشد. در واقع پزشکان با استفاده از این دستگاه، امواج فراصورت متمرکز شده را بر روی پوست قرار می دهند و موجب از بین رفتن چین و چروک های صورت، سفت شدن صورت (لیفت صورت)، تحریک کلاژن سازی، جوانسازی پوست، بر طرف کردن افتادگی پوست و … می شوند. به طور کلی استفاده از روش هایفوتراپی مزایای بسیاری را به همراه دارد. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تنها نیاز به یک الی دو جلسه درمان
 • کلاژن سازی پوست
 • ماندگاری بالایی
 • انجام هایفوتراپی بدون بی هوشی و بدون هیچ دردی
 • روشی کاملاً ایمن
 • امنیت بالا
 • هزینه کمتر نسبت به روش های درمانی جراحی
 • عدم نیاز به دوران نقاهت
 • عدم وجود خونریزی
 • دارای نتیجه کاملاً طبیعی
 • عدم آسیب رساندن به سطحح پوست
 • بهبود قابلیت ارتجاعی پوست و ….

لیفت صورت با دستگاه لیزر

دستگاه لیزر برای تولید مجدد سلول های پوستی کاربرد دارد. در واقع با استفاده از لیزر می توان کلاژن سازی پوست را افزایش داده و موجب صاف شدن پوست، از بین رفتن جوش ها و لک ها، درمان سلول های آسیب دیده و … شد. لازم به ذکر است که برای این که بتوان نتایج حاصل از این دستگاه را دید، باید از چند جلسه درمان با لیزر استفاده کرد. و نتایج حاصل آن تا چندین سال ماندگار خواهد بود. (بهترین دستگاه لیفت صورت)

لیفت صورت با میکرونیلدینگ

در این روش پزشکان از سوزن های مخصوص برای رفع افتادگی پوست، صاف شدن، تولید کلاژن، از بین بردن لک ها و زخم ها، لیفت صورت و …. استفاده می کنند. لازم به ذکر است که روش میکرونیلدینگ، همانند دیگر روش های لیفت به صورت غیر تهاجمی، از عوارضی کمی مانند قرمزی و التهاب برخوردار است.

بهترین دستگاه لیفت صورت

بهترین دستگاه لیفت صورت

به طور کلی در میان انواع روش های لیفت صورت که به روش تهاجمی و غیر تهاجمی انجام می شود، لیفت صورت به روش غیر تهاجمی از محبوبیت بالاتری برخوردار است. حال در میان روش های متنوع در لیفت صورت غیر تهاجمی، کدام روش بهتر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بهترین دستگاه لیفت صورت برای هر فردی می تواند متفاوت باشد. چرا که افراد باید نسبت به شرایط پوستی خود، میزان چین و چروک های پوست و …. اقدام به لیفت صورت کنند. در نتیجه انتخاب بهترین دستگاه لیفت صورت بستگی به انتخاب پزشک متخصص دارد.

سوالات متداول

فرآیند لیفت صورت با استفاده از دستگاه ها چه مدت زمان می برد؟

لیفت صورت با دستگاه ها در حدود ۳۰ تا ۱ ساعت زمان بر است.

چند جلسه درمان برای لیفت صورت با دستگاه نیاز است؟

لیفت صورت با دستگاه به طور معمول به یک الی سه جلسه درمان نیازمند است.

آیا استفاده از دستگاه ها و روش های لیفت صورت دردناک است؟

خیر. به طور کلی استفاده از دستگاه ها و روش های غیر تهاجمی، بی خطر و بدون درد می باشند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *