دسته‌بندی نشده, لیزر رفع مو زائد, مقاله ها

داشتن پوست بدون مو و تمیز حق هر انسانی است.

پوست بدون مو

زندگی تو قرن ۲۱

با توجه به اینکه ما الان داریم تو قرن ۲۱ زندگی می کنیم . در این دوره انقدر اختراعات عجیب و غریب رخ میده و با پیشرفت علم و تکنولوژی هر روز داریم نسبت به روز قبل پیشرفت چشمگیری تو زمینه های مختلف  می کنیم. ولی هنوزم که هنوزه بعضی از خانم ها همچنان با موهای زائدشون مشکل دارند و با گذشت چندین دهه از زندگیشون هنوز نتونستن راه حل مناسبی رو برای از بین بردن این نوع موها پیدا کنند.

در اینجا و مقاله امروز من قراره بیشتر درباره این موضوع با هم صحبت کنیم. به انواع روش های از بین برنده مو زائد بپردازیم و در نهایت بتونیم بهترین اونارو انتخاب کنیم.

همانطور که در بالا خدمتتون عرض کردم، علم با سرعت بسیار زیاد و بالایی در حال پیشرفت و به روز رسانی هست. که بر طبق نظریه ای امروزه در هر ۷۲ ساعت علم با سرعت ۲ برابری پیشرفت می کنه.

در دوره ای که ما در کمتر از چند ساعت می تونیم با پرواز کردن از شهری به شهر دیگه بریم و با گوشی هایی که تو دست هممون هست، تقریبا کاری نیست که نتونیم باهاش انجام بدیم یا حتی انسان تونسته پا به کره ماه و حتی مریخ بذاره (که به زودی قراره ایلان ماسک تور تفریحی برای مریخ برگزار کنه) چطور ممکنه ما انسان ها نتونسته باشیم هنوز روشی رو برای از بین بردن موهای زائد بدنمون کشف کنیم. در حالی که ما امروزه کارهایی رو داریم انجام میدیم و یا حتی اونقدر برامون عادی شده که یک روزی حتی فکر نمی کردیم بشه این کارها رو انجام داد، انجام این کارها یه روز برامون آرزو بود و انسان هرگز فکر نمی کرد که روزی قادر به انجام این کارها باشه.

در این میان قطعا روشی هست که ما یا تا به حال امتحانش نکردیم و یا نتونستیم بهش اعتماد کنیم که بخواهیم به عنوان روش مطمئن ازش بهره ببریم.

نگران نباشید ما امروز کلی دربارش صحبت خواهیم کرد.

 

بررسی انواع روش های رفع موهای زائد به صورت سنتی:

 

 1. تراشیدن (شیو کردن) موهای زائد:

شیو کردن

در این روش از یک عدد تیغ (یا همان ژیلت) برای ریمو کردن موهای بدن استفاده می شود. این روش کم هزینه و ظاهرا راحت و بدون دردسر است اما بزرگترین مشکل در روش این است که عمل تیغ زدن به خودی خود باعث رویش مجدد و چند برابری موهای زائد می شود. در این روش نه تنها موهای بیشتری در میآید بلکه این موها با سرعت بیشتری هم رویش خواهند داشت که حتی در مواردی در فردای روز اصلاح، نوک موهای اصلاح شده بیرون می زند. که این مسئله واقعا آزار دهنده و ناراحت کننده است.

مطالب دیگر  نحوه استفاده از جیدرولر

 

۲ استفاده از موچین:

موچین

در این روش که معمولا در آرایشگاه ها انجام میشود (برخی از بانوان هم در منزل انجام می دهند) با استفاده از یک موچین اقدام به برداشتن تارهای مو به صورت تکی می کنند. اینکار بیشتر مورد استفاده برای برداشتن ابروها می باشد.

این روش بسیار خوبی برای از بین بردن ریشه مو زائد می باشد ولی دو مشکل بزرگ و اساسی دارد که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

 • دردناک بودن:

با توجه به اینکه در این روش موها به صورت دونه دونه باید برداشته شود (کنده شود) در نتیجه این روش بسیار بسیار زیاد دردناک و حتی زمان بر است.

 • کاربردی نبودن در تمام قسمت های بدن:

خب این روش برای برداشتن موهای زائد زیر ابرو و یا حتی در برخی موارد، موهای زائدی که به صورت تک و توک روی چانه قرار دارد قابل استفاده است. اما قطعا برای از بین بردن تمام موهای بدن غیر قابل استفاده است و این امر به این دلیل است که:

اولا:

انجام این کار از حوصله ما خارج است.

ثانیا:

برداشتن تمامی موها در نواحی های مختلف بدن تقریبا غیر ممکن است.

 

۳ اپیلاسیون:

اپیلاسیون

استفاده از این روش به دو شیوه صورت می پذیرد:

اول:

اینکه در آرایشگاه ها توسط متخصص اپیلاسیون، این کار انجام می شود که با توجه به اینکه بعضی از خانم ها برای قسمت های حساس بدن راحت نیستند که به راحتی فرد دیگری این کار را برایشان انجام دهد از این رو ترجیح می دهند این کار را خودشان در خانه امتحان کنند و یا حتی روش دیگری را انتخاب کنند.

مطالب دیگر  درمارولر سیستم در هما سنتر

دوم:

همانطور که گفتم بعضی از خانم ها بنا به دلایلی همچون: هزینه های بالای اپیلاسیون، موذب بودن، بهداشتی نبودن آرایشگاه ها و … ترجیح می دهند که این روش را خودشان در منزل انجام بدهند.

در هر دو روش معایبی وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • این روش بسیار زیاد دردناک است (مخصوصا در نواحی های حساس بدن)
 • باعث ایجاد موهای زیر پوستی فراوان بر روی پوست می شود.
 • عدم اطمینان بابت بهداشتی بودن یا نبودن مراکز اپیلاسیون.
 • موها باید به اندازه مشخصی برسند تا بتوانیم آنها را مجدد اپیلاسیون کنیم.
 • و ….

 

البته باید اشاره کنم که در این روش موها به مرور زمان کم پشت تر می شود ولی هرگز به صورت ۱۰۰ درصد از بین نخواهد رفت.

 

۴ لیزر موهای زائد در منزل:

لیزر صورتی

این روش یکی از بهترین روش های رفع موهای زائد به خصوص در منزل هست. که توصیه من به شما اینه که برای حتی یکبار، حتما از این روش استفاده کنید تا بتونید به نتیجه دلخواه خودتون برسید.

از جمله مزایای رفع موهای زائد به وسیله لیزر در خانه:

 • اطمینان از بهداشتی بودن منزل و حتی دستگاهی که از آن به صورت کاملا شخصی برای بدن خود استفاده می کنید.
 • امکان استفاده مادام العمر از دستگاه (در صورت برگشت موها پس از اتمام دوره به هر دلیل)
 • در هر لحظه و هر جایی که شما اراده کنید دستگاه در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید براحتی از آن استفاده کنید. (حتی در سفر)
 • بالاترین میزان رضایت مشتری به نسبت روش های دیگر
 • در صورت تهیه دستگاه صورتی (چند کاره) می تونید سری جوانساز و آکنه رو هم تهیه کنید و از آنها استفاده کنید.

 

۵ استفاده از کرم ها و پودرهای موبر:

روش استفاده از این نوع کرم ها بسیار آسان است. معمولا بر روی بسته بندی آنها، روش استفاده به صورت کامل آموزش داده شده است که البته در این روش حساسیت های بسیار زیادی گزارش شده است، و در برخی از برند پودرهای موبر افراد از بوی نامطبوع این پودرها که در هنگام استفاده، در کل منزل پیچیده می شوند گله و شکایت دارند.

مطالب دیگر  همه چیز درباره دستگاه تک کاره لیزر مو زائد (دستگاه آبی)

در صورتی که می خواهید از این روش استفاده کنید حتما قبل از استفاده ابتدا مقدار کمی از این مواد را روی پوست به عنوان تست امتحان کنید و در صورتی که حساسیت نداشتید می توانید برای قسمت های مختلف بدن از آن استفاده کنید.

 

۶ استفاده از وکس:

این روش هم مانند اپیلاسیون است و تنها فرق این دو روش، ماده به کار رفته می باشد که با توجه به گفته آرایشگران از بین بردن موها با وکس بهتر است به این دلیل که باعث کندن مو از ریشه می شود و تمامی موها (حتی موهای پرز را هم می کند) که در نتیجه باعث دیرتر درآمدن موها می شود. اما تمامی معایب مربوط به اپیلاسیون با استفاده از موم معمولی در این روش هم وجود دارد.

نتیجه گیری:

با توجه به بررسی های انجام شده و حتی امتحان روش های مختلف، حداقل توسط خودم در طول این چند سال، روش لیزر درمانی برای رفع موهای زائد بهترین روش بوده و اگر به دنبال روشی دائمی، بدون درد، بدون هیچ گونه عوارض جانبی، نگرانی و استرسی هستید من این پیشنهاد رو به شما هم می کنم که با تهیه یکباره این دستگاه، از مراکز معتبر، برای همیشه با موهای زائد خودتون خداحافظی کنید.

شما می تونید برای تهیه و سفارش این محصول در بخش محصولات، انواع دستگاه های لیزر دس را مشاهده کنید و بر حسب نیاز خودتون یکی از دو نوع دستگاه لیزر صورتی (چندکاره) و یا دستگاه لیزر آبی (تک کاره) رو انتخاب کنید.

 

تفاوت این دو دستگاه به صورت کامل در مقاله های دیگه توضیح داده شده که با خیال راحت بتونید انتخاب بکنید.

 

نوشته های مرتبط

4 نظر در “داشتن پوست بدون مو و تمیز حق هر انسانی است.

 1. homacenter گفت:

  من از دوران نوجونی موهای بدنم رو شیو کردم الان خیلی زیاد شده و واقعا ناراحتم د واقعا نمیدونم باید چیکار کنم. لیزر واقعا جوابه؟

  1. homacenter گفت:

   سلام دوست عزیز.
   بله خیلی از دوستان مشکل شما رو داشتن.
   قطعا با استفاده از دستگاه لیزر مشکل شما حل خواهد.
   لیزر برای موهای ضخیم و زیاد جواب دهی بهتری دارد.

 2. zahra amiri گفت:

  سلام. منم مثل شما روش های مختلفی رو امتحان کردم ولی واقعا هیچ کدوم به اندازه لیزر جواب نگرفتم. عالیه بنظرم

  1. homacenter گفت:

   سلام. بله قطعا همینطوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *