مقاله ها, لیزر رفع مو زائد

آیا لیزر موهای زائد برای درمان موهای زیر پوستی مفید است؟

موهای زیر پوستی

مو زیر پوستی چیست؟

اگر گاهی برآمدگی­هایی تیره رنگ بر روی پوست قسمت هایی از بدن شما مانند: گردن، صورت، سینه، پاها، دست، نواحی تناسلی، زیر بغل، کمر، شکم و ران، بازو و … مشاهده می کنید که این برآمدگی ها نه شباهتی به جوش و نه خال و نه حتی انواع کهیر دارند به احتمال بسیار قوی موهای زیر پوستی هستند، که ممکن است برای هر کسی پیش بیاد و معمولا بسییار آزار دهنده­ اند، حتی در مواردی ممکنه باعث ایجاد درد، خارش و یا سوزش شوند و از همه بدتر اینکه زیبایی رو از پوستتون می گیرد و به این راحتی­ ها نمی تونید از شرشون خلاص بشید.

 

این موها در واقع موهایی هستند که قرار بوده مثل بقیه موهای معمولی بیرون از پوست بیایند و به صورت طبیعی رشد کنند ولی با توجه به عوامل مختلفی که بیشتر دربارش صحبت می کنیم، نتونستن از پوست بیاین بیرون و پیچ خورده می شوند و در زیر پوست با پیچ خوردگی­ های ذکر شده شروع به رشد می­ کنند. در هر صورت اگر شما هم مثل من از دست این موهای زائد زیر پوستی خسته و کلافه شدید و تا اکنون نتونستید درمانی براش پیدا کنید بهتون پیشنهاد می کنم این مقاله رو تا انتها بخونید. ما حتما شما رو در این زمینه راهنمایی می کنیم.

علل مهم و اساسی رویش موهای زائد در زیر پوست چیست؟

 • اپیلاسیون:

انجام اپیلاسیون به دلیل کندن موها از ریشه یکی از دلایل به وجود آمدن و رشد موهای زیر پوستی است. در واقع اپیلاسیون باعث ضعیف شدن فولیکول های مو شده و باعث می شود مو قدرت کافی برای بیرون آمدن از پوست را نداشته باشد در نتیجه همان جا زیر پوست می­ماند و به رشد خود ادامه می دهد.

 

 • اصلاح موهای زائد بدن به روش های غلط و نادرست:

اصلاح به روش شیو کردن به خودی خود موجب ایجاد مو زیر پوستی نمی­ شود اما اصلاح با روش های غلط که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد می تواند از دلایل این امر باشد:

 

عدم استفاده از صابون قبل از شیو کردن:

قبل از انجام شیو، محل مورد نظر را به آب و صابون آغشته کنید تا عمل شیو کردن راحت تر انجام شود. زمانی که پوستتون رو به صابون آغشته می کنید و باعث ایجاد کف میشه و موجب میشه ژیلت راحت تر روی پوست حرکت کنه و در نتیجه باعث بریدن غیر اصولی مو نشه که همین مسئله باعث میشه موها در زمان رویش به صورت صحیح رشد کنند و دچار مشکل مو زیر پوستی نشوید.

مطالب دیگر  با فواید لیزر صورت آشنا شوید

عدم استفاده از لوسیون ها و نرم کننده ها پس از شیو کردن:

پس از عمل شیو و بیرون آمدن از حمام، حتما محل مورد نظر را با لوسیون و روغن های مناسب چرب کنید.

چرب کردن پوست بعد از استحمام نه تنها از رویش موهای زیر پوستی جلوگیری می کند، بله باعث جوانسازی و طراوت پوست بدن هم می شود. در اصل با استفاده از روغن ها و لوسیون های مخصوص پوست خودتون از پیری پوست جلوگیری می کنید. استفاده از این مواد برو روی پوست به عنوان محافظ عمل می کند و پوست را در برابر سرما و گرما محافظت می کند

شیو کردن در جهت مخالف رویش مو:

موها را در جهت رویش خودشون شیو کنید و نه در جهت مخالف. به این نکته حتما دقت کنید.

به این نکته حتما دقت کنید و سعی کنید رعایت کنید زیرا شیو کردن موها در خلاف جهت رویش مو باعث آسیب زدن به مو و حتی پوست در اون ناحیه میشود و همچنین موهای زیر پوستی را به وجود می آورد که این کار ممکن است نتایجی بدی را به دنبال داشته باشد و حتی خطر آفرین باشد.

استفاده از ژیلت به طور مکرر:

ژیلت ها یکبار مصرف هستند. لطفا در هر بار استحمام و شیو کردن از ژیلت جدید و بهداشتی استفاده کنید.

 

 

 • عدم رعایت بهداشت پوست:

در صورت وجود هر گونه چربی یا آلودگی بر روی پوست، فولیکول ها نمی­توانند خود را به روی پوست برسانند در نتیجه در زیر پوست رشد می کنند و باعث ایجاد موهای زیر پوستی می­ شوند.

 

 • پوشیدن لباس ها و شلوار های بسیار تنگ برای مدت طولانی:

 

استفاده از لباس های بسیار تنگ و چسبان به بدن مانع از تنفس پوست به صورت طبیعی می­شود که این امر شرایط را برای ایجاد موهای زیر پوستی مسهل تر می­کند. مخصوصا پس از اپیلاسیون و یا شیو کردن هرگز از این نوع لباس ها استفاده نکنید.

مطالب دیگر  تاثیرات میکرونیدلینگ صورت

 

موهای زیرپوستی

درمان موهای زیر پوستی:

قبل از انتخاب راه حل و درمان مناسب برای این مشکل بهتر است درباره نشانه های بروز موهای زیر پوستی صحبت کنیم. در صورت بروز یک یا چند نشانه از موارد زیر اطمینان حاصل پیدا کنید که این­ها همان موهای زیر پوستی معروف و آزار دهنده هستند:

 • مشاهده برآمدگی غیر طبیعی بر روی پوست
 • ایجاد ناراحتی روی قسمت برآمده
 • در مواردی ایجاد درد در قسمت برآمده
 • احساس سوزش
 • احساس خارش

 

 

درمان:

برای درمان این موها در زیر پوست استفاده از ژیلت و تیغ راه حل مناسبی نیست. زیرا اینکار تنها باعث درمان ظاهری و موقت می شود و حتی در مواردی باعث ایجاد بریدگی در پوست و زخم شدن می شود. بهتر است برای اینکار روشی را انتخاب کنید که ریشه ای مشکل را حل کند.

بهترین روش درمان برای از بین بردن موهای زیر پوستی انجام لیزر است. زیرا با توجه به عدم دسترسی به موها در زیر پوست، موهایی که در زیر پوست روئیده اند با هیچ یک از روش های درمانی موجود و شناخته شده قابل درمان نیست. در این بین فقط لیزر است که می تواند از پوست لایه درم عبور کند و این موهای سمج و مرموز رو از بین ببرد.

لیزر بر فولیکول های مو دقیقا چه تاثیری دارد؟

همگی می دانیم که انجام لیزر باعث از بین رفتن فولیکول­های مو میشود و در نتیجه مویی نمی­ ماند که بخواهد در زیر پوست رشد کند و یا به بیرون بیاید. پس با این احتساب لیزر باعث نابودی تمام موهای زیر پوستی می­شود.

 

برای درمان موهای زیر پوستی با روش لیزر به چند جلسه درمان نیاز است؟

با توجه به مشخص کردن تاریخ و تعداد جلسات و همچنین دادن وعده و وعید­هایی که مراکز و کلینیک های لیزر درمانی به شما بزرگواران می دهند می خواهم صادقانه بگم بهتون که انجام کارهای لیزر هیچ تاریخ و تعداد جلسه مشخصی نداره و این فقط وابسته به نوع و جنس موهای شما و میزان واکنش دهی و جواب دهی موهای شما به لیزر داره. پس بهتره که گول تبلیغات کلینیک های لیزر و مراکز زیبایی رو نخورید.

که البته من یک پیشنهاد دیگه و بهتر براتون دارم و اونم اینه که دستگاه های لیزر خانگی رو تهیه کنید تا هر تعداد جلسه و زمان که خواستید ازش استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خودتون برسید.

مطالب دیگر  افسانه های غیر واقعی درباره ی دستگاه های لیزر رفع موهای زائد

 

خطراتی که در صورت از بین نبردن موهای زیر پوستی ممکن است برای شما ایجاد شود:

ایجاد عفونت:

در صورتی که از جمله کسانی هستنید که همواره دچار رویش موهای زیر پوستی می شوید به شما این هشدار را می دهم که از ایجاد عفونت برا اثر موهای زیر پوستی در امان نخواهید بود پس هر چه سریعتر فکر راه حلی برای درمان این مشکل باشید.

التهابات پوستی:

موهای زیر پوستی معمولا باعث ایجاد التهاب پوستی می شوند که متاسفانه این التهابات در آینده به خودی خود منجر به انواع عفونت های پوستی خواهد شد.

نیاز به جراحی:

پس از گذشتن مدت زمان طولانی، در صورتی که این موها به روش طبیعی یا با استفاده از روش لیزر بیرون نیایند و یا از بین نروند در موارد نادری و به دلیل مشکلات پیش آمده نیاز به عمل جراحی می باشد. به همین دلیل پیشنهاد میکنم که تمامی موارد گفته شده را رعایت کنید تا کار به جراحی نکشد.

موهای زیرپوستی

جمع بندی:

بهترین و موثر­ترین روش برای از بین بردن موهای زیر پوستی چیست؟

با توجه به موارد گفته شده در فوق، یکی از بهترین روش های درمان برای موهای زیر پوستی استفاده از لیزر درمانی است و با توجه به این موضوع (مشخص نبودن تعداد جلسات لیزر جهت نتیجه گیری این روش) بهتون پیشنهاد می کنم دستگاه لیزر خانگی دس رو تهیه کنید تا علاوه بر از بین رفتن موهای زائد در تمام قسمت های بدنتون و حتی صورت می تونید در عین حال موهای زیر پوستی خودتون رو هم از بین ببرید و دیگه نگران به خطر افتادن سلامتیتون و حتی زیبایی پوستتون نباشید. البته بهتون پیشنهاد می کنم که موقع خرید دستگاه لیزر خانگی حتما دقت کنید و از برند معتبر خریداری کنید. دستگاه های خانگی لیزر برای رفع موهای زائد با برند دس دارای ۱ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می­باشد که شما می تونید با خیال راحت این محصول رو همین الان از اینجا سفارش بدید.

 

نویسنده:

المیناز اردیبهشت

نوشته های مرتبط

5 نظر در “آیا لیزر موهای زائد برای درمان موهای زیر پوستی مفید است؟

 1. homacenter گفت:

  سلام. بله دوست عزیز نتایج بسیار خوبی برای موهای زیر پوستی میده

 2. سحر گفت:

  من حدود ۲سال تمام اپیلاسیون کردم. نه تنها موهای بدنم کم نشد بلکه کلی هم موی زیر پوستی دراوردم و الان کلی پشیمونم که این همه وقت و هزینه صرف کردم. الان میخام لیزر امتحان کنم

  1. homacenter گفت:

   سلام
   بله متاسفانه اپیلاسیون این عوارض رو داره.
   مطمئن باشید از استفاده از این دستگاه پشیمون نخواهید شد.

 3. نیلوفر اذر گفت:

  وای من خیلی مو زیر پوستی دارم واقعا لیزر جواب میده؟؟؟
  لطفا صادقانه جواب بدید

  1. homacenter گفت:

   سلام.
   بله حتما جواب میده.
   در واقع تنها راه حل موهای زیر پوستی لیزر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *