درمارولر, مقاله ها

بررسی معایب درمارولر با هما سنتر

معایب درمارولر

معایب درمارولر : درمارولر یک دستگاه برای جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی متعدد می باشد که عملکرد اصلی آن نیدلینگ پوست است. تاثیرگذاری این روش را میتوان با لیزر،پیلینگ شیمیایی و … یکسان دانست. هدف اصلی از استفاده این روش افزایش طبیعی تولید کلاژن می باشد. استفاده از این دستگاه به جذب بهتر و بیشتر مواد دارویی، سفت شدن و کشیدگی پوست، جوانسازی، کاهش چین و چروک های پوستی، درمان جای زخم و اسکار و … کمک میکند و به طور کل ظاهر پوست را بهبود میبخشد.

استفاده از درمارولر مناسب تمام افراد با هر رنگ پوست می باشد، جذب مواد مغذی را ۹۰ درصد افزایش میدهد، محدودیت سنی ندارد، میتواند به عنوان درمان کمکی در کنار prp مورد استفاده قرار گیرد، به طور طبیعی به فعالیت بیشتر پوستتان کمک کند که مجموع این عوامل به شادابی پوست صورت کمک میکند. اما ممکن است درمارولر در کنار مزایای بیشمارش معایبی نیز به همراه داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی معایب درمارولر بپردازیم.

خدمات لیزر

موارد استفاده از درمارولر!!

 • کمک به افزایش تولید کلاژن و جوانسازی پوست صورت
 • کمک به کاهش منافذ باز پوست و داشتن پوستی صاف و یکدست
 • کمک به کاهش ریزش مو و رشد مجدد موی سر
 • درمان ترک های پوستی
 • درمان جای لک و فرورفتگی های پوست صورت
 • درمان جای زخم و اسکار های ناشی از سوختگی و جراحی
 • کاهش چین و چروک های پوست صورت
 • درمان مکمل برای PRP
 • درمان مکمل در کنار مزوتراپی که به افزایش جذب و نفوذ دارو کمک میکند.
 • درمان فرورفتگی های باقی مانده از جای جوش، آکنه، آبله مرغان و …
 • درمان زخم های ناشی از آکنه
 • درمان سلولیت
 • کمک به شفافیت و روشن شدن پوست صورت # معایب درمارولر

مطالب دیگر  درمارولر برای جای جوش

مراحل استفاده از درمارولر

همانطور که میدانید درمارولر دستگاهی غلطک مانند است که سری آن از تعداد  زیادی سوزن ریز و ظریف در سایز های مختلف تشکیل شده است. سایز سوزن های درمارولر از ۰٫۲ تا ۲ میلیمتر متغیر می باشد که باید سایز مناسب با مشورت پزشک و مناسب مشکل پوستی شما انتخاب گردد. مراحل استفاده از درمارولر به شرح زیر است:

 • در  مرحله اول باید پوست صورت کاملا تمیز و ضد عفونی شود.
 • میتوانید از سرم ها یا ماسک های پوستی همزمان با درمارولر استفاده کنید تا تاثیرگذاری آن دو چندان شود.
 • دستگاه درمارولر را قبل از مصرف ضد عفونی کنید.
 • توجه کنید میزان فشاری که باید دستگاه به پوست وارد کند با توجه به مشکل و وضعیت پوستی می باشد و بهتر است توسط پزشک متخصص تعیین گردد.
 • درمارولر را در تمام مناطق صورت بکشید. در هر منطقه باید ۱۰ مرتبه دستگاه کشیده شود.
 • همزمان با استفاده از درمارولر میتوانید از سرم یا کرم های تقویتی استفاده نمایید.
 • برای استفاده در نواحی اطراف چشم باید از سایز های کوچک تر درمارولر استفاده کنید .(سری ۰٫۵ میلی متری)
 • بعد از پایان استفاده از درمارولر از ماسک های آبرسان مناسب پوست خود استفاده نمایید. # معایب درمارولر
نکات مورد توجه در استفاده از درمارولر!!

همانطور که میدانید طریقه اثرگذاری درمارولر به این صورت است که با ورود سوزن های ظریف، خراش های کوچکی روی پوست ایجاد میشود و با گول زدن پوست آن را وارد به تولید کلاژن و الاستین میکند. مجموع این عوامل در بهبود وضعیت پوستی، درمان چین و چروک و … موثر خواهد بود.

در زمان استفاده از درمارولر توجه به نکاتی ضروری است که عبارتند از:
 • توجه به سایز درمارولر. همانطور که میدانید درمارولرها در ۵ سایز ۰٫۰، ۰٫۲۵، ۱،۱٫۵، ۵٫۷۵ در بازار موجود است که باید با توجه به نوع و شدت مشکل پوستی انتخاب گردد و مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال برای چروک های بزرگتر باید از سایز های بزرگتر سوزن و برای چروک های کوچکتر از سوزن های ظریف تر استفاده شود.
 • توجه به جنس سوزن انتخابی که بهتر است از سوزن های تیتانیومی انتخاب شود. و بعد از گذشت ۸ تا ۱۲ ماه تعویض گردد.
 • اگر دچار مشکلات پوستی شدید مانند جوش یا آکنه فعال، تبخال، دیابت و … هستید، از درمارولر استفاده نکنید.
 • قبل از اینکه از درمارولر استفاده کنید پوست ناحیه مد نظر را کاملا بشویید و ضد عفونی کنید. اگر پوست خشکی دارید از سرم و آبرسان استفاده کنید.
 • قبل و بعد از استفاده از درمارولر به مدت ۱۵ دقیقه دستگاه را در محلول الکل نگه دارید تا ضد عفونی شود.
 • از درمارولر یک بار در هفته به مدت ۱۵ دقیقه استفاده کنید و در تمامی جهات افقی، عمودی و مورب بکشید.
 • بهتر است از درمارلو در شب استفاده شود.
 • بعد از درمارولر استحمام نکنید، از اسکراب استفاده نکنید،از مواد ارایشی استفاده نکنید و تا چند ساعت به پوستتان آب نزنید و در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.
 • هر دستگاه درمارولر متعلق به یک نفر است بنابراین از اشتراک گذاشتن آن با سایر افراد خودداری نمایید. # معایب درمارولر
 برای خرید دستگاه میکرونیدلینگ صورت کلیک کنید

معایب درمارولر

بروز عارضه های شایع اما بی خطر که عبارتند از:

قرمزی پوست

یکی از عوارض شایع درمارولر قرمزی پوست می باشد که امری طبیعی است. اما باید بدانید این قرمزی بیشتر از چند ساعت رو پوست باقی نمی ماند و به سرعت درمان میگردد. بنابراین بهتر است در هنگام شب از این دستگاه استفاده کنید تا صبح بعد از بیدار شدن قرمزی آن برطرف گردد.

معایب درمارولر

خشکی پوست

از دیگر مواردی که ممکن است بعد از درمارولر روی پوست اتفاق بیفتد خشک شدن پوست می باشد که این امر در مواردی که فشار زیادی به پوست وارد شود و یا سایز مناسب سوزن مورد استفاده قرار نگیرید اتفاق می افتد. میتوانید در صورت بروز خشکی پوست از مرطوب کننده یا کرم های آبرسان استفاده کنید تا با نفوذ به عمق پوست مشکل خشکی پوست شما  را برطرف نماید.

بروز التهاب و تورم پوستی

این مشکل و عارضه بیشتر در پوست های حساس اتفاق می افتد. و مانند مورد قبل در اثر وارد آوردن فشار زیاد بروز میکند. اما بهتر است بدانید جای نگرانی نیست و التهاب و تورم پوستی امری طبیعی می باشد که در اثر آزاد شدن هیستامین بروز میکند و واکنش طبیعی بدن است. برای رفع این مشکل میتوانید از کرم های ترمیم کننده بعد از درمارولینگ استفاده کنید.

حساسیت به نور خورشید

بعد از استفاده از درمارولر پوست صورت در برابر تابش نور خورشید حساس می باشد. از این رو نباید تا مدتی حداقل ۳ روز در معرض مستقیم نور آفتاب قرار گرفت. اما اگر نیاز به قرار گرفتن در معرض نور افتاب بود بهتر است از ضد آفتاب استفاده کنید. # معایب درمارولر

جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶
۳٫ بروز عارضه های جدی که عبارتند از:

بروز عفونت های پوستی

بروز عفونت های پوستی از مشکلات جدی درمارولر محسوب می شود که خطرناک است. این مشکل ممکن است در اثر استفاده از درمارولر کثیف، یا پوست آلوده یا اشتراک گذاری درمارولر ایجاد گردد. بنابراین فراموش نکنید قبل و بعد از استفاده از درمارولر دستگاه و پوست خود را ضد عفونی نمایید. # معایب درمارولر

معایب درمارولر

بروز عارضه های غیر رایج که عبارتند از:

بروز خونریزی

بعد از استفاده درمارولر ممکن پوست دچار خونریزی خفیفی شود. این مشکل در مواقعی بروز میدهد که فشار زیادی به پوستتان وارد شود و یا اندازه سوزن انتخاب شده مناسب نباشد. البته بهتر است بدانید خونریزی های ایجاد شده به این روش بسیار کم و خفیف می باشد و جای نگرانی ندارد. (اگر در حین درمان خونریزی مشاهده کردید چند ساعت صبر کنید و مجدد درمارولر را مورد استفاده قرار دهید.)

احساس درد

همانطور که میدانید سری درمارولر دارای سوزن های زیر متعدد است. بنابراین نمیتوان گفت درمارولر روشی بدون درد است. اما باید بدانید درد ناشی از درمارولر قابل تحمل است. در صورتی که پوست حساسی داشته باشید میتوانید از انواع بی حس کننده های موضعی روی پوست خود  استفاده کنید. # معایب درمارولر

جهت بازدید از محصولات پرفروش هما سنتر کلیک نمایید

دستگاه لیزر خانگی

احساس کبودی و کوفتگی

بروز کبودی نیز از دیگر عارضه های درمارولر می باشد که به دلیل انتخاب سایز سوزن نا مناسب و وارد آوردن فشار زیاد به پوست اتفاق می افتد. اگر شما درگیر این مشکل شدید میتوانید از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید. بنابراین قبل از استفاده از درمارولر با متخصصان مشورت کنید. و … # معایب درمارولر

مطالب دیگر  9 مزیت درمارولر خانگی

سوالات متداول

هزینه استفاده از درمارولر چگونه است؟

استفاده از درمارولر نسبت به سایر روش های درمان مشکلات پوستی به صرفه تر می باشد.

آیا استفاده از درمارولر محدودیت سنی دارد؟

بهتر است از درمارولر قبل از رسیدن به سن بلوغ استفاده نکنید.

تاثیرگذاری میکرونیدلینگ چند هفته زمان می برد؟

بعد از گذشت ۴ تا ۶ جلسه میتوانید شاهد تاثیرگذاری درمارولر باشید.

عوارض درمارولر نسبت به سایر روش های درمانی کمتر و بدون خطر تر می باشد. از این رو توصیه میکنیم استفاده از این روش را جایگزین روش های مشابه نمایید. # معایب درمارولر

نویسنده: المیناز اردیبهشت

نوشته های مرتبط

1 نظر در “بررسی معایب درمارولر با هما سنتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *