درمارولر, مقاله ها

درمارولر خانگی

درمارولر خانگی

درمارولر خانگی : با توجه به اهمیت پوست صورت و جوانسازی پوست، امروزه انوع روش های درمانی روی کار آمده است که در کلینیک ها و مطب های زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از روش های درمانی مدرن که کاربرد های بسیاری دارد و به راحتی میتوان در منزل مورد استفاده قرار داد، درمارولر خانگی می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این دستگاه کاربردی در جوانسازی پوست بپردازیم.

درمارولر خانگی چیست؟

همانطور که در بالا بیان کردیم یکی از روش های درمانی موثر و مفید برای مشکلات پوستی، درمارولر خانگی می باشد. احتمالا همه شما نام روش درمانی میکرونیدلینگ به گوشتان خورده است و با آن آشنا هستید. جالب است بدانید درمارولر روش خانگی میکرونیدلینگ محسوب می شود.

این دستگاه دارای دهانه ای متشکل از هزاران سوزن ریز و ظریف است که با ایجاد زخم های ریز و سطحی روی سطح پوست به تحریک تولید کلاژن کمک میکند و از این طریق اقدام به درمان مشکلات پوستی می نماید. البته لازم است بدانید سوزن های درمارولر در اندازه های مختلفی در بازار موجود است که باید با توجه به نوع مشکل پوستی و تشخیص پزشک متخصص انتخاب شود و مورد استفاده قرار گیرد.

 برای خرید درمارولر پرفروش هما سنتر کلیک کنید

آیا استفاده از درمارولر به اندازه میکرونیدلینگ موثر است؟

همانطور که بیان کردیم درمارولر روش خانگی میکرونیدلینگ می باشد که مزایای بیشماری دارد و کاربردهای میکرونیدلینگ را تا حد زیادی انجام میدهد. اما برای استفاده از این دستگاه نیز باید با پزشک متخصص مشورت کنید تا از بروز هرگونه آسیب به پوست جلوگیری شود. در رابط با اینکه استفاده از میکرونیدلینگ موثر تر است یا درمارولر باید بدانید به طور کل میکرونیدلینگ که در کلینیک ها مورد استفاده قرار میگیرد موثر تر از درمان خانگی می باشد.

فواید درمارولر خانگی

 • کمک به افزایش کلاژن سازی پوست که با افزایش سن کمتر میشود و در نتیجه کمک به افزایش ضخامت پوست صورت
 • جلوگیری از بروز چین و چروک و کمک به کاهش چین و چروک های ایجاد شده روی پوست
 • کمک به افزایش انعطاف پذیری پوست
 • درمان جای زخم و اسکار های ایجاد شده روی پوست
 • درمان ترک های پوستی با گذشت ۴ تا ۶ جلسه درمانی
 • موثر در کاهش ریزش  مو و رویش مجدد موی سر
 • بهبود بافت پوست صورت
 • لایه برداری و بازسازی پوست
 • برخورداری از هزینه های کمتر نسبت به سایر روش های درمانی
 • کم تر و بدون خطر بدن عوارض احتمالی درمارولر
مطالب دیگر  تاثیرات میکرونیدلینگ صورت

درمارولر خانگی

بهتر است از درمارولر هر چند وقت یکبار استفاده شود؟

حال سوالی که در ذهن بسیاری ایجاد می شود این موضوع است که از درمارولر هر چند وقت یکبار باید استفاده گردد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت این موضوع با توجه به نوع مشکل پوستی و سوزن های استفاده شده تعیین میگردد. در ادامه انواع سایز های سوزن درمارولر و تعداد دفعات استفاده از آن را بیان میکنیم.

اما با این حال توجه کنید برای استفاده مجدد باید اثر زخم های سابق به طور کامل بر طرف گردد:

 •  سایز سوزن mm ۰٫۲۵: یک روز در میان
 • سایز سوزن  mm۰٫۵ :یک تا سه بار در هفته (شروع با دفعات کم‌تر یعنی یک بار)
 •  سایز سوزن mm ۱٫۰ : هر ۱۰ تا ۱۴ روز یک بار
 • سایز سوزن mm ۱٫۵:  هر سه تا چهار هفته یک بار
 • سایز سوزن mm ۲٫۰ : هر شش هفته (اکیدا توصیه می‌شود از این سایز در منزل استفاده نکنید)

خدمات لیزر

زمان تاثیر گذاری درمارولر خانگی

به طور کل استفاده از روش های درمان خانگی به مدت زمانی برای اثر گذاری نیاز دارد. درمارولر خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین برای نتیجه گیری از این دستگاه باید صبور باشید. البته بلافاصله بعد از استفاده از درمارولر تاثیرگذاری آن را به مقدار بسیار کم مشاهده خواهید کرد.

اما درمان و بهبود کلی به صرف زمان بیشتری نیازمند است و ممکن است چند ماه ادامه یابد. در بسیاری از موارد مشاهده میشود که بعد از گذشت ۳ تا ۴ جلسه مشکلات پوستی مختلف مانند جای جوش، اسکار، چین و چروک و … درمان پیدا کرده است. بنابراین استفاده از این روش را تا بهبود کامل ادامه دهید.

مطالب دیگر  بهترین مارک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی
دانستنی های لازم در زمان استفاده از درمارولر خانگی!

درمارلر خانگی را روی جوش و یا آکنه فعال استفاده نکنید. چرا که ممکن است منجر به عفونت و پخش شدن آکنه فعال شود. بنابراین از استفاده از این دستگاه تا زمان بهبود کامل جوش خودداری نمایید.

درمارولر خانگی نیز همانند سایر محصولات آرایشی و بهداشتی دارای طول عمر محدود می باشد. بنابراین درمارولر خانگی را هر چند وقت یکبار تعویض کنید. مدت زمان تعویض درمارولر خانگی به تعداد دفعات استفاده از آن بستگی دارد. (اگر حس کردید که سوزن های این دستگاه کند شده است باید بدانید زمان تعوض آن فرا رسیده است.)

توجه کنید تا مدتی بعد از استفاده از درمارولر خانگی در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و بعد از آن نیز برای رفتن زیر نور از ضد آفتاب استفاده کنید.

استفاده از درمارولر را با سوزن های کوچک و ظریف شروع کنید. ممکن است زخم و یا مشکلات پوستی شما نیاز به استفاده از سوزن های بزرگتر داشته باشد اما همیشه و برای هر مشکلی در ابتدا از سوزن های کوچک استفاده کنید.

در استفاده از دستگاه درمارولر خانگی عجله نکنید و بین جلسات درمانی آن فاصله بگذارید. به عبارتی برای استفاده مجدد از درمارولر خانگی باید صبور باشید تا جای زخم های ایجاد شده به طور کامل بهبود یابد. این امر در بعضی از افراد نزدیک به ۲۷ روز زمان میبرد.

برای بهبود کامل شرایط پوستی به چند ماه زمان نیاز است. بنابراین اگر بعد از چند جلسه استفاده تاثیر گذاری آن را مشاهده نکردید نگران نباشید و استفاده از این دستگاه را تا بهبودی کامل ادامه دهید.

اثر درمارولر خانگی در افراد مختلف متفاوت است. ممکن است پوست بعضی افراد بسیار حساس باشد و نسبت به آن واکنش نشان دهد. از  این رو توصیه میشود قبل از استفاده حتما آن را روی ناحیه کوچکی از پوست آزمایش کنید و در صورت نداشتن عوارض آن روی کل پوست صورت استفاده کنید.

درمارولر باید توسط یک نفر مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین دستگاه خود را به کسی قرض ندهید چرا که ممکن است منجر به بروز عفونت های پوستی گردد و مشکلاتی را به وجود بیاورد.

مطالب دیگر  هر آنچه درباره جوانسازی پوست در طب سنتی باید دانست؟
درمارولر خانگی
آیا استفاده از درمارولر خانگی عوارضی دارد؟

همانند سایر روش ها درمانی درمارولر خانگی نیز در کنار مزیت های بی شمارش ممکن است عوارض احتمالی به همراه داشته باشد که در ادامه به بررسی آن میپردازیم:

احتمال بروز عفونت و مشکلات پوستی در صورت اشتراک گذاری درمارولر خانگی بین دو یا چند نفر وجود دارد.

احتمال ایجاد زخم و خونریزی بسیار کم که به علت ورود سوزن به پوست اتفاق می افتد. اما میزان این خونریزی بین ۰٫۲۵ . ۰٫۵ میلی متر است و جای نگرانی نمی باشد.

درمارولر خانگی را نباید برای زخم و اسکار های بزرگ مورد استفاه قرار داد.

میزان اثرگذاری درمارولر خانگی به میزان کلاژن و الاستین تولید شده بستگی دارد. بنابراین برای نتیجه گیری بهتر این دستگاه را چندین مرتبه مورد استفاده قرار دهید. مشکلات بسیار شدید و وخیم پوستی را میتوان بعد از ۴ تا ۶ جلسه درمان کرد و بهبود کامل آن را مشاهده نمود.

فراموش نکنید قبل از هر بار استفاده از درمارولر باید دستگاه به طور کامل با مواد ضد عفونی کننده مختلف، تمیز شود. بهتر است از پر اکسید هیدروژن و ایزو پروپیل الکل به این منظور استفاده نمایید تا ازاز بروز عفونت جلوگیری شود.

درمارولر خانگی

سوالات متداول

 • آیا درمارولر خانگی را میتوان برای نواحی مختلف بدن نیز مورد استفاده قرار داد؟
 • بله- استفاده از این دستگاه برای مشکلات پوست بدن نیز مناسب می باشد.
 • آیا درمارولر خانگی برای انواع رنگ پوست مناسب است؟
 • بله- درمارولر خانگی در درمان مشکلات پوستی تمامی رنگ های پوست موثر است.
 • هزینه استفاده از درمارولر خانگی چقدر است؟
 • این امر بستگی به نوع مشکل پوستی دارد اما نسبت به سایر روش های درمانی موثر تر است.

اگر قصد دارید با روش موثر و به صرفه مشکلات پوستی خود را درمان کنید و پوستی صاف و شاداب داشته باشید از درمارولر خانگی استفاده کنید.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *