درمارولر, مقاله ها

درمارولر خانگی

درمارولر خانگی

درمارولر خانگی : با توجه به اهمیت پوست صورت و جوانسازی پوست، امروزه انوع روش های درمانی روی کار آمده است که در کلینیک ها و مطب های زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از روش های درمانی مدرن که کاربرد های بسیاری دارد و به راحتی میتوان در منزل مورد استفاده قرار داد، درمارولر خانگی می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این دستگاه کاربردی در جوانسازی پوست بپردازیم.

درمارولر خانگی چیست؟

همانطور که در بالا بیان کردیم یکی از روش های درمانی موثر و مفید برای مشکلات پوستی، درمارولر خانگی می باشد. احتمالا همه شما نام روش درمانی میکرونیدلینگ به گوشتان خورده است و با آن آشنا هستید. جالب است بدانید درمارولر روش خانگی میکرونیدلینگ محسوب می شود.

این دستگاه دارای دهانه ای متشکل از هزاران سوزن ریز و ظریف است که با ایجاد زخم های ریز و سطحی روی سطح پوست به تحریک تولید کلاژن کمک میکند و از این طریق اقدام به درمان مشکلات پوستی می نماید. البته لازم است بدانید سوزن های درمارولر در اندازه های مختلفی در بازار موجود است که باید با توجه به نوع مشکل پوستی و تشخیص پزشک متخصص انتخاب شود و مورد استفاده قرار گیرد.

 برای خرید درمارولر پرفروش هما سنتر کلیک کنید

آیا استفاده از درمارولر به اندازه میکرونیدلینگ موثر است؟

همانطور که بیان کردیم درمارولر روش خانگی میکرونیدلینگ می باشد که مزایای بیشماری دارد و کاربردهای میکرونیدلینگ را تا حد زیادی انجام میدهد. اما برای استفاده از این دستگاه نیز باید با پزشک متخصص مشورت کنید تا از بروز هرگونه آسیب به پوست جلوگیری شود. در رابط با اینکه استفاده از میکرونیدلینگ موثر تر است یا درمارولر باید بدانید به طور کل میکرونیدلینگ که در کلینیک ها مورد استفاده قرار میگیرد موثر تر از درمان خانگی می باشد.

فواید درمارولر خانگی

 • کمک به افزایش کلاژن سازی پوست که با افزایش سن کمتر میشود و در نتیجه کمک به افزایش ضخامت پوست صورت
 • جلوگیری از بروز چین و چروک و کمک به کاهش چین و چروک های ایجاد شده روی پوست
 • کمک به افزایش انعطاف پذیری پوست
 • درمان جای زخم و اسکار های ایجاد شده روی پوست
 • درمان ترک های پوستی با گذشت ۴ تا ۶ جلسه درمانی
 • موثر در کاهش ریزش  مو و رویش مجدد موی سر
 • بهبود بافت پوست صورت
 • لایه برداری و بازسازی پوست
 • برخورداری از هزینه های کمتر نسبت به سایر روش های درمانی
 • کم تر و بدون خطر بدن عوارض احتمالی درمارولر

درمارولر خانگی

بهتر است از درمارولر هر چند وقت یکبار استفاده شود؟

حال سوالی که در ذهن بسیاری ایجاد می شود این موضوع است که از درمارولر هر چند وقت یکبار باید استفاده گردد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت این موضوع با توجه به نوع مشکل پوستی و سوزن های استفاده شده تعیین میگردد. در ادامه انواع سایز های سوزن درمارولر و تعداد دفعات استفاده از آن را بیان میکنیم.

مطالب دیگر  همه چیز درباره لیزر موهای زائد

اما با این حال توجه کنید برای استفاده مجدد باید اثر زخم های سابق به طور کامل بر طرف گردد:

 •  سایز سوزن mm ۰٫۲۵: یک روز در میان
 • سایز سوزن  mm۰٫۵ :یک تا سه بار در هفته (شروع با دفعات کم‌تر یعنی یک بار)
 •  سایز سوزن mm ۱٫۰ : هر ۱۰ تا ۱۴ روز یک بار
 • سایز سوزن mm ۱٫۵:  هر سه تا چهار هفته یک بار
 • سایز سوزن mm ۲٫۰ : هر شش هفته (اکیدا توصیه می‌شود از این سایز در منزل استفاده نکنید)

خدمات لیزر

زمان تاثیر گذاری درمارولر خانگی

به طور کل استفاده از روش های درمان خانگی به مدت زمانی برای اثر گذاری نیاز دارد. درمارولر خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین برای نتیجه گیری از این دستگاه باید صبور باشید. البته بلافاصله بعد از استفاده از درمارولر تاثیرگذاری آن را به مقدار بسیار کم مشاهده خواهید کرد.

اما درمان و بهبود کلی به صرف زمان بیشتری نیازمند است و ممکن است چند ماه ادامه یابد. در بسیاری از موارد مشاهده میشود که بعد از گذشت ۳ تا ۴ جلسه مشکلات پوستی مختلف مانند جای جوش، اسکار، چین و چروک و … درمان پیدا کرده است. بنابراین استفاده از این روش را تا بهبود کامل ادامه دهید.

دانستنی های لازم در زمان استفاده از درمارولر خانگی!

درمارلر خانگی را روی جوش و یا آکنه فعال استفاده نکنید. چرا که ممکن است منجر به عفونت و پخش شدن آکنه فعال شود. بنابراین از استفاده از این دستگاه تا زمان بهبود کامل جوش خودداری نمایید.

درمارولر خانگی نیز همانند سایر محصولات آرایشی و بهداشتی دارای طول عمر محدود می باشد. بنابراین درمارولر خانگی را هر چند وقت یکبار تعویض کنید. مدت زمان تعویض درمارولر خانگی به تعداد دفعات استفاده از آن بستگی دارد. (اگر حس کردید که سوزن های این دستگاه کند شده است باید بدانید زمان تعوض آن فرا رسیده است.)

توجه کنید تا مدتی بعد از استفاده از درمارولر خانگی در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و بعد از آن نیز برای رفتن زیر نور از ضد آفتاب استفاده کنید.

استفاده از درمارولر را با سوزن های کوچک و ظریف شروع کنید. ممکن است زخم و یا مشکلات پوستی شما نیاز به استفاده از سوزن های بزرگتر داشته باشد اما همیشه و برای هر مشکلی در ابتدا از سوزن های کوچک استفاده کنید.

در استفاده از دستگاه درمارولر خانگی عجله نکنید و بین جلسات درمانی آن فاصله بگذارید. به عبارتی برای استفاده مجدد از درمارولر خانگی باید صبور باشید تا جای زخم های ایجاد شده به طور کامل بهبود یابد. این امر در بعضی از افراد نزدیک به ۲۷ روز زمان میبرد.

مطالب دیگر  کاربرد آیس رولر یخی در درمان مشکلات پوستی

آیا همه افراد میتوانند از درمارولر استفاده کنند؟

درمارولرها که به عنوان غلطک های میکرونیدل نیز شناخته می شوند، ابزارهای مراقبت از پوست هستند که دارای سوزن های کوچک و ظریفی هستند و برای سوراخ کردن سطح پوست طراحی شده اند. آنها معمولاً برای بهبود ظاهر اسکارها، چین و چروک ها و بافت کلی پوست استفاده می شوند. با این حال، همه افراد کاندیدای مناسبی برای استفاده از درمارولر نیستند و ملاحظات مهمی وجود دارد که باید در نظر داشت. در ادامه تعدادی از نکاتی که برای استفاده از درمارولر باید مورد توجه قرار دهید را بیان میکنیم:

حساسیت پوست:

افرادی با پوست بسیار حساس ممکن است درمارولینگ را خیلی خشن بدانند. می تواند منجر به تحریک، قرمزی و ناراحتی شود. توصیه می شود قبل از استفاده گسترده از درمارولر، یک پچ تست را روی ناحیه کوچکی انجام دهید.

شرایط پوست فعال:

افرادی که دارای بیماری های پوستی فعال مانند اگزما، پسوریازیس، روزاسه یا آکنه فعال هستند باید از استفاده از درمارولرها خودداری کنند، زیرا می تواند این شرایط را بدتر کرده و منجر به عفونت شود.

اختلالات خونریزی:

افراد مبتلا به اختلالات خونریزی یا کسانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند باید از درمارولینگ اجتناب کنند، زیرا می تواند منجر به خونریزی و کبودی شود.

اسکار کلوئید یا برجسته:

درمارولینگ ممکن است برای افرادی که تمایل به ایجاد اسکارهای کلوئیدی یا برجسته دارند مناسب نباشد، زیرا این روش شامل ایجاد آسیب های ریز به پوست است.

بارداری:

افراد باردار باید از درمارولینگ بخصوص در نواحی مانند شکم اجتناب کنند، زیرا تحقیقات محدودی در مورد ایمنی میکرونیدلینگ در دوران بارداری وجود دارد.

آفتاب سوختگی یا برنزه شدن اخیر:

از درمارولینگ روی پوست هایی که اخیراً آفتاب سوخته یا برنزه شده اند باید اجتناب شود، زیرا می تواند خطر عوارض و مشکلات رنگدانه را افزایش دهد.

عفونت های پوستی:

افرادی که عفونت های پوستی فعال دارند باید از درمارولینگ تا رفع عفونت اجتناب کنند تا از عوارض بعدی جلوگیری شود.

قبل از استفاده از درمارولر، تمیز کردن کامل ابزار برای کاهش خطر عفونت بسیار مهم است. علاوه بر این، پیروی از شیوه های صحیح استریلیزاسیون و بهداشت ضروری است.

اگر قصد استفاده از درمارولر را دارید، توصیه می شود با یک متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند نوع پوست شما را ارزیابی کنند، هر گونه نگرانی را برطرف کنند و در مورد طول سوزن و دفعات استفاده مناسب برای نیازهای خاص شما راهنمایی ارائه دهند. میکرونیدلینگ DIY خطراتی را به همراه دارد و راهنمایی های حرفه ای می تواند به به حداقل رساندن عوارض احتمالی کمک کند.

مطالب دیگر  جوانسازی و لیفت پوست با دستگاه هایفوتراپی
برای بهبود کامل شرایط پوستی به چند ماه زمان نیاز است. بنابراین اگر بعد از چند جلسه استفاده تاثیر گذاری آن را مشاهده نکردید نگران نباشید و استفاده از این دستگاه را تا بهبودی کامل ادامه دهید.

اثر درمارولر خانگی در افراد مختلف متفاوت است. ممکن است پوست بعضی افراد بسیار حساس باشد و نسبت به آن واکنش نشان دهد. از  این رو توصیه میشود قبل از استفاده حتما آن را روی ناحیه کوچکی از پوست آزمایش کنید و در صورت نداشتن عوارض آن روی کل پوست صورت استفاده کنید.

درمارولر باید توسط یک نفر مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین دستگاه خود را به کسی قرض ندهید چرا که ممکن است منجر به بروز عفونت های پوستی گردد و مشکلاتی را به وجود بیاورد.

درمارولر خانگی
آیا استفاده از درمارولر خانگی عوارضی دارد؟

همانند سایر روش ها درمانی درمارولر خانگی نیز در کنار مزیت های بی شمارش ممکن است عوارض احتمالی به همراه داشته باشد که در ادامه به بررسی آن میپردازیم:

احتمال بروز عفونت و مشکلات پوستی در صورت اشتراک گذاری درمارولر خانگی بین دو یا چند نفر وجود دارد.

احتمال ایجاد زخم و خونریزی بسیار کم که به علت ورود سوزن به پوست اتفاق می افتد. اما میزان این خونریزی بین ۰٫۲۵ . ۰٫۵ میلی متر است و جای نگرانی نمی باشد.

درمارولر خانگی را نباید برای زخم و اسکار های بزرگ مورد استفاه قرار داد.

میزان اثرگذاری درمارولر خانگی به میزان کلاژن و الاستین تولید شده بستگی دارد. بنابراین برای نتیجه گیری بهتر این دستگاه را چندین مرتبه مورد استفاده قرار دهید. مشکلات بسیار شدید و وخیم پوستی را میتوان بعد از ۴ تا ۶ جلسه درمان کرد و بهبود کامل آن را مشاهده نمود.

فراموش نکنید قبل از هر بار استفاده از درمارولر باید دستگاه به طور کامل با مواد ضد عفونی کننده مختلف، تمیز شود. بهتر است از پر اکسید هیدروژن و ایزو پروپیل الکل به این منظور استفاده نمایید تا ازاز بروز عفونت جلوگیری شود.

درمارولر خانگی

سوالات متداول

 • آیا درمارولر خانگی را میتوان برای نواحی مختلف بدن نیز مورد استفاده قرار داد؟
 • بله- استفاده از این دستگاه برای مشکلات پوست بدن نیز مناسب می باشد.
 • آیا درمارولر خانگی برای انواع رنگ پوست مناسب است؟
 • بله- درمارولر خانگی در درمان مشکلات پوستی تمامی رنگ های پوست موثر است.
 • هزینه استفاده از درمارولر خانگی چقدر است؟
 • این امر بستگی به نوع مشکل پوستی دارد اما نسبت به سایر روش های درمانی موثر تر است.

اگر قصد دارید با روش موثر و به صرفه مشکلات پوستی خود را درمان کنید و پوستی صاف و شاداب داشته باشید از درمارولر خانگی استفاده کنید.

نویسنده: المیناز اردیبهشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *