مقاله ها

کاربردها و عوارض هایفوتراپی صورت

عوارض هایفوتراپی صورت

کاربردها و عوارض هایفوتراپی صورت : عوامل مختلفی از جمله افزایش سن منجر به ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست صورت میشود. به عبارتی میتوان این موضوع را طبیعی ترین اتفاقی دانست که تمامی افراد دیر یا زود با آن مواجه میشوند. این موضوع برای بسیاری از افراد آزار دهنده میباشد و از این رو به دنبال استفاده از روش ها و دستگاه هایی برای درمان این مشکل یا پیشگیری از وقوع آن هستند.

با پیشرفت علم پزشکی و فناوری روش ها و دستگاه های مختلفی به منظور دستیابی به پوستی صاف و شاداب روی کار آمد که یکی از بهترین و محبوب ترین آن ها دستگاه هایفوتراپی میباشد. این دستگاه با روش های غیر تهاجمی و بدون عوارض مشکلات پوستی مختلف را درمان میکند. در ادامه مقاله شما را با این دستگاه و کاربردهای بینظیر آن در جوانسازی پوست آشنا میکنیم. # عوارض هایفوتراپی صورت

عوارض احتمالی استفاده از دستگاه هایفوتراپی

به طور کل هایفوتراپی روشی ایمن و کم تهاجی است. اما همانطور که میدانید هیچ روش درمانی وجود ندارد که به طور کامل بدون عوارض باشد. از جمله عوارض و معایب احتمالی استفاده از درمارولر میتوان به موارد زیر اشاره کرد.:

به طور کل استفاده از هایفوتراپی احساس دردی ایجاد نمیکند و ممکن است احساس خارش یا گز گز داشته باشید اما ممکن است در طول درمان بسیاری از مراجعه کنندگان احساس حرارت و درد داشته باشند که طبیعی بوده و جای نگرانی نمیباشد.

از دیگر عوارض احتمالی هایفوتراپی لک شدن پوست میباشد. ممکن است ناحیه های که تحت درمان با هایفو قرار گرفته اند قرمز و لکه دار شوند که دائمی نبوده و بعد از چند ساعت درمان میگردد.

متورم شدن و باد کردن پوست از دیگر عوارض جانبی هایفوتراپی بوده که احتمال بروز آن بسیار کم است و بعد از چند روز برطرف میگردد.

ممکن است ورود امواج هایفو به لایه های عمیق پوستی منجر به ایجاد آسیب جزیی شود که در نهایت بی حسی را در پی دارد. معمولا این مشکلات در نواحی حساس مانند چشم و لب بروز میکند. اما طبق تحقیقات انجام شده این احساس بی حسی ظرف دو هفته درمان میگردد و نیاز به مصرف داروی خاص یا مراجعه به پزشک نمیباشد.

از دیگر عوارض نادر هایفو تراپی تیره شدن پوست است که ممکن است دائمی باشد و علت بروز آن حرارت بالای دستگاه است.

هر جلسه درمان با هایفو بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه زمان نیاز دارد و این امکان وجود دارد که در زمان برخورد امواج هایفوتراپی با پوستتان احساس سوزن سوزن یا گرم شدن داشته باشید باید بدانید که این احساس طبیعی بوده و جای هیچگونه نگرانی نمی باشد. با این حال میتوانید برای جلوگیری از این احساس قبل از شروع استفاده از دستگاه داروهای مسکن مصرف کنید که اینکار نیز باید با مشورت پزشک انجام گیرد. # عوارض هایفوتراپی صورت

مراحل انجام هایفوتراپی

همانطور که میدانید هایفوتراپی روشی است که در کلینیک ها و توسط پزشکان متخصص انجام میشود و برای انجام آن نیاز به آمادگی خاصی نمی باشد. تنها نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید این است که اگر آرایش خاصی روی پوستتان است قبل از انجام این روش آن را کاملا پاک کنید و بشورید. مراحل انجام هایفوتراپی به شرح زیر است:

 • مرحله اول: پزشک باید ناحیه مورد نظر برای درمان و استفاده از دستگاه هایفو را کاملا پاک کند.
 • مرحله دوم: برای جلوگیری از احساس درد پزشک میتواند از کرم های بی حس کننده موضعی بر روی ناحیه مورد نظر استفاده کند.
 • مرحله سوم: قبل از استفاده از دستگاه روی پوست پزشک باید از ژل مخصوصی که مشابه ژل لوبریکانت مورد استفاده در سونوگرافی است استفاده کند و آن را روی ناحیه مورد نظر پخش کند.
 • مرحله چهارم: حال نوبت به استفاده از دستگاه هایفوتراپی میرسد.
 • مرحله پنجم: پزشک قادر است با استفاده از مانیتور متصل به دستگاه امواج حاصل از دستگاه را بررسی نماید.
 • مرحله ششم: امواج فراصوت دستگاه هایفو تراپی دارای پالس های کوتاهی هستند که به منطقه تحت درمان فرستاده میشود. # عوارض هایفوتراپی صورت

آشنایی با دستگاه هایفوتراپی

یکی از جدیدترین دستگاه های روی کار آمده در زمینه زیباسازی پوست صورت، هایفو تراپی می باشد که تاثیرگذاری آن در رفع پیری و چین و چروک نقاط مختلف صورت و بدن توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است. دستگاه هایفو تراپی از طریق اشعه هایی که در سونوگرافی مورد استفاده قرار میگیرد اثر میگذارد. به این صورت که اشعه های این دستگاه به شکل متمرکز و با شدت بالایی به پوست تابانده شده و به این ترتیب مانع از چین و چروک های پوستی میشود. با استفاده از این دستگاه بدون اینکه نیاز به انجام عمل جراحی باشد میتوان پوست صورت را لیفت کرد و به جوانسازی آن کمک کرد.

مزیت هایی مانند دوره درمان کوتاه تر، تاثیرگذاری بیشتر،  نداشتن عوارض جانبی و غیر تهاجمی بودن منجر گشته تا افراد استفاده از این روش را جایگزین انجام عمل های جراحی نمایند. اما دستگاه هایفو تنها قادر است چین و چروک های سطحی را درمان کند و برای چین و چروک هایی که عمق بیشتری دارند باید از عمل جراحی لیفت استفاده شود. در ادامه شما را با کاربردهای هایفوتراپی آشنا میکنیم. # عوارض هایفوتراپی صورت

کاربردهای دستگاه هایفوتراپی

هایفو تراپی قادر است به طور موثر مشکلات پوستی مختلف را درمان کند به گونه ای که چهره ای جوان و بدون چین و چروک داشته باشید. اما کاربرد اصلی این دستگاه رفع شل شدگی پوست و کمک به لیفت آن میباشد. از جمله سایر کاربردهای هایفو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاربرد هایفو در بهبود وضعیت خط چانه
 • استفاده از هایفو به منظور صاف و سفت کردن پوست صورت
 • کاربرد هایفوتراپی در کاهش چین و چروک های صورت
 • کاربرد هایفوتراپی در رفع افتادگی و شل شدگی پوست در ناحیه گردن و غبغب
 • کاربرد هایفو در اصلاح طرح لبخند
 • استفاده از هایفوتراپی به منظور لیفت گونه، ابرو و پلک ها
 • کاربرد هایفو در لیفت گردن و ناحیه دکلته و … # عوارض هایفوتراپی صورت

از هایفوتراپی برای کدام قسمت های بدن میتوان استفاده کرد؟

یکی از مزیت های دستگاه هایفوتراپی قابلیت استفاده آن در تمامی نقاط صورت و بدن است. از جمله قسمت هایی که هایفوتراپی در رفع مشکلات آن موثر است، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

هایفوتراپی ابرو

یکی از موثرترین دستگاه ها برای لیفت ابرو، هایفو تراپی میباشد. در واقع استفاده از دستگاه هایفو در ناحیه ابرو با افزایش کلاژن سازی کمک میکند تا بدون نیاز به انجام عمل جراحی چین و چروک های ابرو از بین برود به بالا رفتن آن کمک میکند.

هایفوتراپی غبغب

برای از بین بردن چربی های موجود در ناحیه زیر چانه و غبغب میتوان از دستگاه هایفوتراپی استفاده کرد که به طور کامل قادر به از بین بردن چربی های این ناحیه میباشد. # عوارض هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی بینی

به منظور از بین بردن خطوط و چین و چروک های ایجاد شده روی بینی از هایفوتراپی استفاده میشود. در واقع استفاده از این دستگاه در بینی به لیفت این ناحیه کمک میکند.

مطالب دیگر  لیزر خانگی با شات نامحدود
هایفوتراپی شکم

جالب است بدانید هایفوتراپی در داشتن اندام ایده آل نیز به افراد کمک میکند. در واقع این دستگاه قادر است چربی های موجود در این ناحیه را از بین ببرد و در کاهش وزن موثر است. البته بهتر است در کنار استفاده از هایفوتراپی از رژیم غذایی مناسب و ورزش نیز استفاده کنید.

هایفوتراپی واژینال

یکی دیگر از نواحی بدن که با افزایش سن ظاهر آن دچار تغییراتی میشود، ناحیه واژینال است. دستگاه هایفوتراپی با افزایش کلاژن سازی در سفت تر و کشیده تر شدن این ناحیه موثر خواهد بود. و … # عوارض هایفوتراپی صورت

عوارض هایفوتراپی صورت

فواید استفاده از دستگاه هایفوتراپی

همانطور که بیان کردیم مزیت های بیشمار دستگاه هایفو منجر گشته تا امروزه جایگزین سایر روش ها مانند عمل جراحی لیفت شود. از جمله فواید استفاده از دستگاه هایفو برای جوانسازی پوست میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از دستگاه هایفو میتوان بر روی تمامی انواع و رنگ پوست ها استفاده کرد.
 • نتایج حاصل از هایفو تراپی در مدت کوتاهی نمایان میشود. (بعد از گذشت ۱ تا ۳ جلسه میتوان نتایج آن را مشاهده کرد.)
 • نتایج حاصل از هایفوتراپی به مدت یک تا دو سال ماندگاری دارد.
 • جلسات درمانی هایفوتراپی کوتاه است یعنی هر جلسه درمان با هایفو تراپی بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه زمان نیاز دارد.
 • برای استفاده از دستگاه هایفوتراپی نیاز به انجام عمل جراحی، به کارگیری داروهای بیهوشی و … نمیباشد.
 • بعد از درمان با هایفوتراپی نیاز به گذراندن دوره ریکاوری و نقاهت نمی باشد.
 • دستگاه هایفوتراپی برای لیفت صورت به ایجاد هیچگونه برش و تزریقی نیاز ندارد.
 • هایفوتراپی روشی بدون درد، خونریزی و پانسمان می باشد.
 • اگر بعد از عمل جراحی از هایفو تراپی استفاده کنید ماندگاری جراحی را بیشتر می شود.
 • هایفوتراپی قابلیت استفاده به عنوان درمان مکمل در کنار سایر روش های درمانی مانند میکرونیدلینگ را دارد.
 • استفاده از دستگاه هایفوتراپی نسبت به سایر روش های درمان زیبایی از نظر اقتصادی به صرفه تر است.
 • بعد از انجام هایفوتراپی هیچگونه نشانه یا عارضه پوستی مانند لک، زخم و …. بر روی پوست به جا نمی ماند. # عوارض هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی مناسب چه افرادی است؟

درست است که هایفوتراپی روشی بدون عوارض و کم خطر است اما با این حال در رفع چین و چروک های عمیق موثر نخواهد بود. افرادی که میتوانند از هایفوتراپی برای رفع مشکلات پوستی خود استفاده کنند عبارتند از:

افرادی که پوست آن ها شل شده و استحکام و سفتی پوستشان کاهش پیدا کرده است.

کسانی که دچار افتادگی ابرو یا پلک هستند.

افراد بالای ۳۰ سال که دارای شل شدگی خفیف تا متوسط پوستی هستند.

کسانی که داری خط اخم در پیشانی هستند.

افرادی که ابروهای افتاده دارند.

افرادی که دارای چین و چروک در مناطق مختلف صورت مانند دور چشم، گونه و غبغب هستند.

افرادی که پوست گردنشان شل می باشد و دچار افتادگی شده است. # عوارض هایفوتراپی صورت

عوارض هایفوتراپی صورت

ماندگاری دستگاه هایفوتراپی چقدر است؟

یکی از سوال های اساسی که در رابطه با دستگاه هایفوتراپی در ذهن بسیاری از افراد ایجاد میشود این است که ماندگاری نتایج حاصل از این دستگاه چقدر است؟ باید بدانید که هایفوتراپی، لایه های عمیق پوستی را مورد هدف قرار میدهد. در واقع اشعه های دستگاه هایفوتراپی به لایه های میانی برخورد میکنند و با کمک به کلاژن سازی به طور طبیعی مشکلات پوستی را درمان میکند.

به طور کل باید بدانید که ماندگاری هایفوتراپی با توجه به بدن هر فرد متفاوت است. درست است که افزایش کلاژن سازی به جوانسازی و لیفت پوست صورت کمک میکند اما با این حال میزان ماندگاری آن به روند پیری پوست افراد بستگی دارد. لازم است بدانید اگر بعد از انجام هایفوتراپی مراقبت های مورد نیاز را انجام دهید میتوانید شاهد ماندگاری یک تا دو ساله اثرات این دستگاه باشید. # عوارض هایفوتراپی صورت

مطالب دیگر  7 مزیت جیدرولر در هما سنتر

سوالات متداول

آیا هایفوتراپی روشی دردناک است؟

خیر- استفاده از هایفوتراپی هیچگونه احساس دردی ایجاد نمیکند.

آیا روش درمان هایفوتراپی به دوره نقاهت نیاز دارد؟

خیر- هایفوتراپی به استراحت یا دوره نقاهت نیازی ندارد.

هایفوتراپی بعد از چند جلسه درمانی تاثیر میگذارد؟

بعد از گذشت دو تا سه جلسه میتوانید شاهد تاثیرات هایفوتراپی روی پوست خود باشید.

اگر قصد دارید بدون استفاده از عمل جراحی پوستی صاف و جوان داشته باشید، توصیه میکنیم از دستگاه هایفو تراپی استفاده کنید. # عوارض هایفوتراپی صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *