مقاله ها

آشنایی با نحوه انجام میکرونیدلینگ

انجام میکرونیدلینگ

آشنایی با نحوه انجام میکرونیدلینگ : داشتن پوستی صاف، شاداب و بدون لکه یکی از خواسته های تمامی افراد جدا از جنسیت و سن و سال میباشد. به همین منظور روش های درمانی بسیار گسترده ای روی کار آمده است که به افراد در داشتن پوستی صاف و سالم کمک میکند. در این مقاله قصد داریم به بررسی یکی از بهترین این روش ها یعنی میکرونیدلینگ بپردازیم که در سال های اخیر محبوبیت بالایی پیدا کرده است.

در واقع غیر تهاجمی بودن، عدم داشتن عوارض و تاثیرگذاری بالا در رفع طیف وسیعی از مشکلات از دلایل محبوبیت این دستگاه است. جالب است بدانید که میکرونیدلینگ به تنهایی قادر به برطرف کردن بیش از ۹۰ در صد از مشکلات پوستی است. در ادامه شما را با این دستگاه و چگونگی انجام آن آشنا میکنیم. # انجام میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟

انجام میکرونیدلینگ : میکرونیدلینگ روشی است که در ساخت آن از روش مورد استفاده مصریان باستان الگوبرداری شده است. در زمان های گذشته مصریان با استفاده از سنگ های دندانه دار و زبری، پوست صورت خود را ماساژ میدادند که با ایجاد سوراخ های بسیار ریزی کلاژن سازی در سطح پوست افزایش یافته و در نتیجه ضایعات و مشکلات پوستی درمان میشد و در نهایت با لایه برداری سطح رویی پوست به جوانسازی و درخشندگی پوست صورت کمک میکند.

میکرونیدلینگ نیز دقیقا مشابه همین روش است اما درد کمتری را ایجاد میکند. سری این دستگاه دارای تعداد زیادی سوزن ریز و ظریف است که با حرکت روی پوست وارد آن شده و با ایجاد منافذ ریز روی سطح پوست به تولید پروتئین های کلاژن و الاستین کمک میکند تا پوست ظاهر زیبا و جوانتری داشته باشد. میکرونیدلینگ دارای مزیت های بیشماری است که در ادامه به بیان آن میپردازیم: # انجام میکرونیدلینگ

آشنایی با مشکلات پوستی که با میکرونیدلینگ درمان میشود!

انجام میکرونیدلینگ : در ابتدای مقاله بیان کردیم که میکرونیدلینگ قادر به درمان بیش از ۹۰ درصد از مشکلات پوستی میباشد. در ادامه تعدادی از رایج ترین مشکلات پوستی که با میکرونیدلینگ درمان میشود را بیان میکنیم:

 • میکرونیدلینگ در از بین رفتن جای جوش موثر است.
 • با استفاده از میکرونیدلینگ میتوان لکه های پوستی ناشی از تابش مستقیم نور خورشید را درمان کرد.
 • میکرونیدلینگ به کاهش و یا از بین رفتن چین و چروک های پوستی کمک میکند.
 • با استفاده از میکرونیدلینگ میتوان منافذ باز پوستی را بست و از بین برد.
 • میکرونیدلینگ قادر به از بین بردن کلیه جای زخم، اسکار، بخیه، سوختگی و … میباشد.
 • از بین بردن خطوط ایجاد شده روی پوست مانند خط لبخند، خط اخم و … با استفاده از میکرونیدلینگ امکان پذیر است.
 • کاهش نشانه های ناشی از ترک های پوستی یا استرچ مارک های ناشی از کاهش یا افزایش وزن با استفاده از میکرونیدلینگ امکان پذیر است.
 • با ماساژ پوست سر با استفاده از میکرونیدلینگ میتوان مانع از ریزش موی سر شد و یا به رشد مجدد آن کمک کرد.
 • با استفاده از میکرونیدلینگ میتوان نواحی تیره شده پوست را درمان کرد.
 • سفت و محکم شدن پوست صورت با استفاده از میکرونیدلینگ امکان پذیر است.
 • استفاده از میکرونیدلینگ به لیفت و کشیدگی پوست صورت کمک میکند. و … # انجام میکرونیدلینگ

انجام میکرونیدلینگ

استفاده از میکرونیدلینگ چه فوایدی دارد؟

انجام میکرونیدلینگ : میکرونیدلینگ علاوه بر کاربردی که در درمان طیف وسیعی از مشکلات پوستی دارد مزیت های بیشماری را نیز به همراه دارد که منجر به افزایش محبوبیت آن گردیده است. از جمله مزیت های استفاده از میکرونیدلینگ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از میکرونیدلینگ بافت های پوستی را تقویت میکند.

میکرونیدلینگ با تحریک سلول های پوستی منجر به تحریک تولید کلاژن شده و به افزایش تولید آن کمک میکند.

با استفاده از میکرونیدلینگ میتوان به راحتی اثرات ناشی از زخم ها را از بین برد.

کاهش و از بین بردن چین و چروک ها با استفاده از میکرونیدلینگ امکان پذیر است.

استفاده از میکرونیدلینگ پوست های شل را سفت و محکم میکند.

کوچک شدن منافذ باز پوست از مزیت های دستگاه میکرونیدلینگ می باشد.

میکرونیدلینگ روش درمانی غیر تهاجمی می باشد که نیاز به انجام عمل جراحی و یا استفاده از مواد بیهوشی ندارد.

میکرونیدلینگ ایمنی بالایی دارد و عوارض ناشی از آن بسیار کم و سطحی می باشد.

میکرونیدلینگ برای تمام قسمت های بدن قابل استفاده است.

هزینه استفاده از میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش های درمانی کم تر و به صرفه تر می باشد. و …. # انجام میکرونیدلینگ

مطالب دیگر  کاربرد درمارولر در درمان جای جوش و ترک های پوستی

آشنایی با نحوه انجام میکرونیدلینگ

انجام میکرونیدلینگ : میکرونیدلینگ از طریق کمک به افزایش کلاژن سازی به درمان مشکلات پوستی کمک میکند. در واقع ورود سوزن های میکرونیدلینگ به درون پوست کانال هایی را در لایه خارجی ایجاد میکند و از طریق ایجاد تحریک مکانیکال سلول های پوستی را به تولید کلاژن بیشتر تحریک میکنند. توجه کنید که در میکرونیدلینگ کانال ها باید به صورت عمودی روی تمامی مناطق پوست ایجاد شوند و هیچگونه ارتباط افقی بین آن ها وجود نداشته باشد.

توجه کنید اگر به این صورت نباشد امکان تخریب بافت های پوستی وجود دارد. به بیان دیگر میتوان عمکلرد میکرونیدلینگ را اینگونه توضیح داد: ورود تعدادی زیادی سوزن ریز و ظریف منجر به ایجاد میکروکانال هایی در لایه های ایپیدرم و درم میشود و در نتیجه این فرآیند فاکتورهای رشد مانند فیبروبلاست ها و پلاکت های خونی افزایش پیدا کرده و عملکرد آن ها بهبود میابد. در نتیجه افزایش تولید این هورمون ها پروتئین های کلاژن و الاستین افزایش پیدا میکند و در پی آن مشکلات پوستی درمان میگردد. # انجام میکرونیدلینگ

چه کسانی نباید از میکرونیدلینگ استفاده کنند؟

افرادی که دارای مسائل و مشکلات خاصی هستند بهتر است از میکرونیدلینگ استفاده نکنند. از جمله کسانی که نباید از میکرونیدلینگ استفاده کنند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اشخاصی که در پوست خود دارای عفونت، زگیل، کراتوز های خورشیدی و … هستند.
 • کسانی که دارای آکنه فعال و یا تبخال در ناحیه تحت درمان می باشند.
 • بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد خون استفاده میکنند.
 • افرادی که تحت شیمی درمانی و یا پرتو درمانی هستند.
 • بیمارانی که درگیر بیماری دیابت کنترل نشده هستند.
 • افرادی که مبتلا به سرطان های مختلف پوستی هستند.
 • بیمارانی که از داروهای خاصی استفاده میکنند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری هموفیلی هستند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی بدن هستند.
 • افرادی که دچار عفونت در بدن خود هستند.
 • بانوان باردار و شیرده نباید از میکرونیدلینگ استفاده کنند. و … # انجام میکرونیدلینگ

انجام میکرونیدلینگ

آشنایی با عوارض احتمالی میکرونیدلینگ

انجام میکرونیدلینگ : به طور کل استفاده از میکرونیدلینگ برای درمان مشکلات پوستی عوارض جانبی به همراه ندارد و در صورت داشتن عوارض نیز میتوانید مطمئن باشید که هیچ آسیب جدی به همراه نخواهد داشت و بعد از مدت کوتاهی درمان میگردد:

انجام میکرونیدلینگ و ورود سوزن های ریز متعدد به درون پوست ممکن است قرمزی و تورم در ناحیه تحت درمان را به دنبال داشته باشد.

در افرادی که داری پوست حساسی هستند استفاده از میکرونیدلینگ ممکن است منجر به بروز حساسیت های پوستی مختلف شود.

ممکن است افرادی که دارای پوست حساسی هستند با استفاده از میکرونیدلینگ پوستشان دچار قرمزی شود. از این رو بهتر است شب از این دستگاه استفاده کنید تا عوارض آن تا صبح از بین برود.

ممکن است بعد از انجام میکرونیدلینگ پوست صورت خشک و پوسته پوسته شود که علت اصلی آن را میتوان انتخاب و استفاده از سوزن های نا مناسب دانست. از این رو توصیه میشود بعد از میکرونیدلینگ از کرم های آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید.

بعد از میکرونیدلینگ ممکن است پوستتان در برابر تابش نورخورشید یا سایر عوامل دچار حساسیت شود.

یکی از مهم ترین معایب میکرونیدلینگ احتمال بروز عفونت های پوستی می باشد که به دلایل مختلفی مانند استفاده از سوزن های آلوده، اشتراک گذاری بین چند نفر و …. بروز دهد.

در صورتی که میکرونیدلینگ روی آکنه یا جوش های فعال مورد استفاده قرار گیرد احتمال پخش شدن آکنه وجود دارد که در این صورت سطح بزرگی از پوست دچار لک و تیرگی میشود. و … # انجام میکرونیدلینگ

نکات مورد توجه در زمان انجام میکرونیدلینگ

همانطور که میدانید میکرونیدلینگ یک عمل زیبایی است که شامل استفاده از دستگاهی با سوزن‌های کوچک برای سوراخ کردن پوست و ایجاد میکروکانال‌های کوچکی است. این عملیات در مجموع تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کنند. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید در هنگام استفاده از میکرونیدلینگ به آن توجه کنید. این نکات عبارتند از:

۱٫ ایمنی: میکرونیدلینگ به طور کلی روشی ایمن است که توسط یک متخصص آموزش دیده با استفاده از تجهیزات استریل انجام می شود. با این حال، برای افراد مبتلا به آکنه فعال، اگزما یا پسوریازیس استفاده از این روش توصیه نمی شود. زیرا می تواند این مشکلات پوستی را تشدید کند.

۲٫ آماده سازی قبل از درمان: قبل از انجام میکرونیدلینگ، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید و استفاده از برخی داروها مانند رقیق کننده های خون که می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد را قطع کنید.

۳٫ مراقبت های پس از درمان: پس از درمان، تمیز نگه داشتن ناحیه تحت درمان و اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا چند روز ضرورت دارد. همچنین حداقل به مدت ۲۴ ساعت از آرایش یا محصولات مراقبت از پوست که حاوی مواد شیمیایی یا عطرهای خشن هستند استفاده نکنید.

مزیت های استفاده از میکرونیدلینک نسبت به سایر روش های درمان زیبایی

همانطور که بیان کردیم، میکرونیدلینگ محبوبیت بسیاری دارد. از جمله مزیت های میکرونیدلینگ که منجر به محبوبیت بالای آن گردیده است میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میکرونیدلینگ ها به راحتی و بدون اینکه نیاز به صرف هزینه زیادی داشته باشند، قابل انجام است.
 • میکرونیدلینگ ها بدون درد می باشند از این رو بیماران به راحتی و کاملا قابل تحمل میتوانند آن را مورد استفاده قرار دهند.
 • در میکرونیدلینگ بر خلاف سایر روش ها ما بین ناحیه درمان شده و نواحی دیگر هیچگونه خط یا علائمی نمی افتد و از این رو برای درمان اسکارهای خاص بدون اینکه نیاز به پر کردن و یا مخلوط کردن داشته باشند مورد استفاده قرار میگیرد.
 • طبق تحقیقات انجام شده در رابطه با میکرونیدلینگ دوره نقاهت و یا مدت زمان بهبودی این روش بسیار کوتاه است و فرد بلافاصله بعد از گذشت چند روز استفاده از این روش میتواند به انجام فعالیت های معمول خود بپردازد.

میکرونیدلینگ ها روی تمامی انواع پوست های حساس تاثیر گذار است.

میکرونیدلینگ هیچگونه آسیبی به لایه اپیدرم پوست وارد نمیکند و از این رو روشی قابل اعتماد و ایمن می باشد. و میتوان به تعداد دفعات مورد نیاز آن را تکرار کرد و مورد استفاده قرار داد.

میکرونیدلینگ احتمال بروز بیماری هایپر پیگمنتاسیون و اسکارها را به حداقل میر ساند و مناسب استفاده در تمام رنگ های پوستی مانند پوست های تیره می باشد.

میکرونیدلینگ قادر است بر نواحی مختلف بدن که نمیتوان از لایه بردار، لیزر و .. در آن استفاده کرد اثر بگذارد و قابل استفاده می باشد.

مطالب دیگر  روش های خانگی برای جوان سازی پوست

سوالات متداول

هزینه استفاده از میکرونیدلینگ به چه صورت است؟

این موضوع به نوع مشکل پوستی بستگی دارد اما به طور کل میکرونیدلینگ از نظر اقتصادی به صرفه می باشد.

آیا استفاده از میکرونیدلینگ محدودیت سنی دارد؟

بله – میکرونیدلینگ قبل از رسیدن به سن بلوغ انجام نمیگیرد.

تاثیرگذاری میکرونیدلینگ چند هفته زمان می برد؟

بعد از گذشت ۴ تا ۶ جلسه میتوانید شاهد تاثیرگذاری میکرونیدلینگ ها باشید.

به طور کل میکرونیدلینگ برای صورت فواید بیشماری دارد. از این رو توصیه میکنیم استفاده از این روش را جایگزین روش های مشابه نمایید. # انجام میکرونیدلینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *