درمارولر, مقاله ها

کاربرد درمارولر در رفع چروک های پوستی

کاربرد درمارولر

کاربرد درمارولر : ایجاد چین و چروک  و خطوط ریز و درشت یکی از نشانه هایی است که با افزایش سن روی پوست صورت اتفاق می افتد. البته ممکن است عوامل مختلف دیگر مانند مصرف دخانیات و عادات بد غذایی نیز منجر به بروز چین و چروک ها شود که اغلب آزار دهنده می باشند و از این رو افراد به دنبال روش هایی برای درمان این مشکلات می باشند. پیشرفت های صورت گرفته در علم پزشکی روش ها و دستگاه های مختلفی را به منظور درمان این مشکل روی کار آورده است.

اما به راستی موثر ترین روش برای درمان این مشکل کدام است؟ بهترین روش درمان مشکلات پوستی روشی است که عوارض جانبی نداشته باشد و استفاده از آن به راحتی صورت بگیرد. یکی از بهترین دستگاه هایی که به این منظور روی کار آمده است و تمامی افراد در هر رده سنی و با هر نوع پوستی میتوانند به راحتی در منزل آن را مورد استفاده قرار دهند، درمارولر می باشد که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. # کاربرد درمارولر

خدمات لیزر

درمارولر چیست؟ درمارولینگ چیست؟

در دنیای امروز روش های مختلفی برای درمان زیبایی روی کار آمده است که قابلیت استفاده خانگی را دارند. از آنجا که در دنیای امروز بیشتر افراد زمان زیادی را در محل کار سپری میکنند، زمان کافی برای مراجعه به کلینیک های زیبایی را ندارند و از این رو قابلیت استفاده خانگی این روش ها را میتوان مزیت بزرگ آن دانست. یکی از بهترین روش ها درمانی، درمارولر ها هستند که استفاده از آن ها بسیار راحت بوده و تاثیرگذاری قوی دارند.

درمارولرها در سری خود تعداد زیادی سوزن ریز و ظریف دارند که شبیه به ماساژور روی پوست صورت حرکت میکنند. با حرکت درمارولر روی پوست سوزن های ریز موجود در سری آن به درون پوست وارد شده و زخم های بسیار کوچکی ایجاد میکنند که تولید کلاژن را تحریک کرده و از این طریق به درمان مشکلات پوستی کمک میکند. به روشی که در منزل با استفاده از درمارولر انجام میشود، درمارولینگ می گویند. # کاربرد درمارولر

مطالب دیگر  عوارض میکرونیدلینگ صورت

چگونگی عملکرد درمارولر روی پوست صورت(کاربرد درمارولر در رفع چروک های پوستی)

در بالا بیان کردیم که سری درمارولر دارای تعداد زیادی سوزن ریز و ظریف می باشد که با حرکت روی پوست صورت سوزن های آن به درون پوست وارد شده و سوراخ های کوچکی را ایجاد میکند. احتمالا تصور بسیاری بر این است که ورود سوزن و ایجاد زخم هایی روی پوست فرآیند دردناکی است. اما باید بدانید این تصور اشتباه می باشد. زخم های ایجاد شده توسط این دستگاه کاملا سطحی می باشند به طوری که درمارولینگ در دسته درمان های غیر تهاجمی قرار میگیرد.

علاوه بر این سوزن های به کار رفته در این دستگاه به قدری کوچک و ظریف هستند که ورود آن ها به درون پوست احساس دردی را ایجاد نمیکند. در نتیجه استفاده از این دستگاه آسیب های کنترل  شده ای روی پوست به وجود می آید که هیچگونه آسیب جدی به لایه خارجی پوست وارد نخواهد کرد. در نتیجه ورود سوزن ها تمامی بافت های آسیب دیده پوستی از بین میرود و محو می شود. طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۶ ممکن است این زخم ها منجر به خونریزی بسیار سطحی شوند که نه تنها خطرناک نمی باشد بلکه سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و طی آن مراحل زیر روی پوست اتفاق می افتد:

مرحله اول: پوست موادی را آزاد میکند که فرآیند رشد را تسریع میبخشد.

مرحله دوم: رگ ها و مجاری خونی جدید روی سطح پوست به وجود می آید.

مرحله سوم: پوست بدن کلاژن بیشتری را تولید میکنند.

بعد از گذشت ۵ روز از انجام این روش درمانی کلاژن آزاد شده به محل تحت درمان می رسد که در نتیجه منجر به شادابی و رفع مشکلات پوستی مختلف میگردد.  باید بدانید که از درمارولر باید به مدت ۴ جلسه با فاصله ۱ ماه از هم استفاده شود تا بتوانید شاهد نتایج شگفت انگیز آن روی پوست باشید. # کاربرد درمارولر

 برای خرید دستگاه میکرونیدلینگ صورت کلیک کنید

فواید مختلف درمارولر برای پوست صورت

درست است که مزیت بزرگ درمارولر ها قابلیت استفاده خانگی آن می باشد اما باید بدانید امروزه در بسیاری از مطب های زیبایی نیز این دستگاه توسط متخصصان پوست مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از این دستگاه فواید بی شماری برای پوست صورت و بدن به همراه دارد. در ادامه تعدادی از مهم ترین فواید درمارولر برای پوست را بیان میکنیم:

درمارولینگ به افزایش تولید کلاژن در بدن کمک میکند. که این امر در رفع بسیاری از مشکلات پوستی صورت و بدن موثر خواهد بود.

درمارولر ها با ایجاد منافذ ریز روی سطح پوست کمک میکند داروها و سرم های تقویتی راحتتر جذب لایه های عمیق پوستی شود و از این رو کاربرد بسیاری در انتقال داروهای پوستی و واکسن ها به پوست دارند.

درمارولر ها یکی از بهترین درمان های خانگی برای بهبود شرایط ظاهری پوستی می باشد. که بسیاری معتقدند این دستگاه قادر است با علائم پیری مانند کاهش استقامت و سفتی پوست، خطوط باریک ایجاد شده در صورت، چین و چروک های مختلف روی سطح پوست و …. مبارزه نماید و تمام این علائم را به طور کامل درمان کند.

درمارولر ها قادرند منافذ باز پوستی را از بین ببرند و همچنین در کنترل چربی پوست نیز موثر هستند. درمارولر ها در واقع تولید روغن سبوم در پوست را کاهش میدهند و از این طریق چربی پوست را کنترل خواهند کرد. # کاربرد درمارولر

کاربرد درمارولر

با استفاده از درمارولر میتوان نشانه های ترک پوستی که در دوران بارداری یا در اثر چاقی و لاغری ایجاد می شود را درمان کرد.

جالب است بدانید یکی از کاربردهای بی نظیر درمارولر کمک به درمان ریزش مو می باشد. در واقع حرکت درمارولر روی پوست سر تولید فولیکول های مو را افزایش میدهد و از این طریق مانع از ریزش موی سر خواهد شد.

درماروها تاثیر بی نظیری در رفع جای زخم و سوختگی های پوستی دارند. و … # کاربرد درمارولر

مطالب دیگر  هایفوتراپی در تهران

چه افرادی میتوانند از درمارولر استفاده کنند؟!

درمارولر روشی است که تمام افراد در هر رده سنی و با هر نوع پوستی میتوانند آن را مورد استفاده قرار دهند. بهترین گزینه  برای استفاده از این روش درمانی افرادی هستند که در پوست خود دارای زخم یا آکنه هستند، منافذ بزرگی روی پوست خود دارند، افرادی که قصد دارند پوست صورت خود را تقویت کنند و … البته باید بدانید که برای هر یک از این موارد باید از سوزن هایی با اندازه های متفاوت استفاده شود و تا عمق مشخصی وارد پوست شوند. # کاربرد درمارولر

در زمان استفاده از درمارولر باید به چه نکاتی توجه کرد؟

استفاده از درمارولر که به عنوان میکرونیدلینگ نیز شناخته می شود، می تواند یک راه موثر برای بهبود ظاهر پوست شما باشد، اما استفاده ایمن و صحیح از آن برای جلوگیری از خطرات احتمالی ضروری است. در اینجا نکات مهمی وجود دارد که باید هنگام استفاده از درمارولر به آنها توجه کرد:

اندازه سوزن مناسب را انتخاب کنید:

درمارولرها دارای طول سوزن های مختلفی هستند که معمولاً از ۰٫۲ میلی متر تا ۲٫۵ میلی متر متغیر است. اندازه سوزن مناسب به نگرانی پوست شما و ناحیه ای که قصد درمان آن را دارید بستگی دارد. برای مصارف خانگی، به طور کلی توصیه می شود از درمارولر با سوزن های بیشتر از ۰٫۵ میلی متر استفاده کنید. سوزن های بلندتر باید توسط متخصصان آموزش دیده در محیط های بالینی استفاده شود.

با صورت تمیز شروع کنید:

قبل از استفاده از درمارولر، مطمئن شوید که صورت شما کاملاً تمیز و عاری از هرگونه آرایش، کثیفی یا ناخالصی است.

درمارولر را استریل کنید:

برای جلوگیری از عفونت، بسیار مهم است که قبل از هر بار استفاده، درمارولر را استریل کنید. برای تمیز کردن غلتک می توانید از الکل مالشی یا پراکسید هیدروژن استفاده کنید. از جوشاندن یا استفاده از مواد شیمیایی خشن که می تواند به سوزن ها آسیب برساند خودداری کنید.

فشار ملایم:

هنگام چرخاندن درمارولر روی پوست، فشار ملایم و یکنواختی اعمال کنید. از فشار دادن زیاد خودداری کنید، زیرا می تواند باعث آسیب غیر ضروری به پوست شود.

از نواحی حساس دوری کنید:

از درمارولر در نواحی حساس صورت مانند اطراف چشم استفاده نکنید. همچنین از غلتیدن روی آکنه فعال، زخم های باز یا پوست تحریک شده خودداری کنید.

از درمارولر در جهت درست استفاده کنید:

درمارولر را به صورت عمودی، افقی و مورب روی پوست بغلتانید تا یک الگوی متقاطع برای پوشش یکنواخت تر ایجاد کنید.

از استفاده بیش از حد خودداری کنید:

استفاده بیش از حد از درمارولر می تواند منجر به تحریک و آسیب پوست شود. استفاده از آن هر ۴ تا ۶ هفته یک بار برای درمان های خانگی توصیه می شود.

مراقبت از پوست مناسب را دنبال کنید:

پس از استفاده از درمارولر، از یک سرم یا مرطوب کننده تسکین دهنده و آبرسان استفاده کنید تا به بهبودی پوست شما کمک کند و از جذب بیشتر محصول بهره مند شود.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید:

حداقل تا چند روز پس از درمان از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید، زیرا پوست شما به اشعه ماوراء بنفش حساس تر خواهد بود.

صبور و ثابت باشید:

نتایج حاصل از درمارولینگ ممکن است زمان ببرد تا قابل توجه شود. صبور باشید و با درمان های خود سازگار باشید تا بهترین نتایج را ببینید.

اگر در مورد استفاده از درمارولر شک یا نگرانی دارید، همیشه بهتر است قبل از اقدام با یک متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست مشورت کنید. آنها می توانند مشاوره شخصی ارائه دهند و اطمینان حاصل کنند که شما از درمارولر به طور ایمن و موثر برای نگرانی های خاص پوست خود استفاده می کنید.

کاربرد درمارولر

به طور مثال برای درمان جای زخم های عمیق باید از سوزن های ضخیم تر و عمیق تر استفاده شود و بر عکس برای منافذ ریز و سطحی باید از سوزن های نازک در اندازه های کوتاه استفاده شود. البته باید بدانید افراد مبتلا به اگزما، پسوریازیس و زگیل های پوستی نباید از این روش استفاده کنند. همچنین برای انجام این روش نباید زخم بازی روی پوست وجود داشته باشد چرا که در غیر اینصورت احتمال عفونت های پوستی وجود دارد. کسانی که از داروی رتینول استفاده میکنند نیز باید به مدت ۴ یا ۵ روز قبل از درمارولینگ مصرف این دارو را قطع کنند. # کاربرد درمارولر

نتایج استفاده از درمارولر را چه زمانی میتوان مشاهده کرد؟!!

درمارولر ها دارای اثرگذاری سریعی هستند و بعد از چند بار استفاده به راحتی میتوان نتایج آن را مشاهده کرد. در ابتدا بهتر است هفته ای یک مرتبه از درمارولر استفاده شود. (اگر سوزن های مورد استفاده در درمارولر نازک و کوچک هستند میتوانید تعداد استفاده از آن را افزایش دهید.) بعد از گذشت چند مرتبه میتوانید تعداد استفاده از درمارولر به به دو تا سه بار در هفته افزایش دهید. بعد از اینکه دو تا سه بار از درمارولینگ استفاده کردید میتوانید شاهد اثرات آن روی پوست خود باشید. به طوری که خطوط بزرگ روی پوست از بین میرود و پوست شما شاداب تر و جوانتر خواهد شد. # کاربرد درمارولر

برای خرید دستگاه لیزر خانگی پرفروش هما سنتر با ما در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶

سوالات متداول

  • آیا درمارولر را میتوان روزانه مورد استفاده قرار داد؟
  • خیر- بهتر است از درمارولر دو تا سه بار در هفته استفاده شود.
  • اثر گذاری درمارولر بعد از گذشت چند جلسه مشخص میشود؟
  • به طور میانگین این فرآیند بین سه تا شش جلسه زمان نیاز دارد.
  • آیا درمارولر را میتوان بر روی هر رنگ پوستی مورد استفاده قرار داد؟
  • بله- درمارولر ها بر روی تمامی طیف های پوستی اثر گذار است.
  • اگر به دنبال استفاده از روشی برای رفع چین و چروک های پوست خود می باشید، توصیه میکنیم از درمارولرها استفاده کنید و از نتایج آن بهره مند شوید. # کاربرد درمارولر

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *