مقاله ها, میکرونیدلینگ

مزایا،کاربردها و هزینه میکرونیدلینگ صورت

هزینه میکرونیدلینگ صورت

هزینه میکرونیدلینگ صورت : امروزه حفظ شادابی پوست برای تمامی افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که صافی و شادابی پوست صورت تاثیر بسیاری در زیبایی چهره دارد و این موضوع منجر گشته تا افراد در هر سنی و با هر جنسیتی به دنبال راهکارهایی برای حفظ جوانی، طراوت و سرزندگی پوست خود باشند. امروزه پیشرفت های صورت گرفته در علم پزشکی منجر گشته تا روش های مختلفی به این منظور روی کار بیاید. البته باید بدانید که اهمیت به پوست و زیبایی موضوعی تازه نبوده و قدمت آن به قرون باستان بر میگردد. اما طبیعتا روش های امروزی بسیار تاثیر گذار تر و پیشرفته تر شده است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست صورت یعنی میکرونیدلینگ بپردازیم. البته باید بدانید قدمت استفاده از میکرونیدلینگ به ۵۰ سال پیش باز میگردد، اما امروزه پیشرفت های چشم گیری داشته است. میکرونیدلینگ بر گرفته از یک روش قدیمی می باشد که توسط مصریان مورد استفاده قرار میگرفت. غیر تهاجمی بودن، بدون عوارض بودن و تاثیرگذاری بالای میکرونیدلینگ در جوانسازی پوست منجر گشته تا از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. در ادامه مقاله قصد داریم به معرفی کامل این روش مزایا، معایب و کاربرد های آن بپردازیم.

لیزر صورت

میکرونیدلینگ چیست؟!

همانطور که در بالا بیان کردیم میکرونیدلینگ بر گرفته از یک روش قدیمی می باشد که توسط مصریان باستان مورد استفاده قرار میگرفت. در آن زمان بانوان از سنگ های سخت و دندانه دار برای ماساژ پوست صورت خود استفاده میکردند که این کار کمک میکرد سلول های مرده سطح پوست از بین بروند. و در نتیجه تنفس و خون رسانی به لایه های عمیق تر پوست افزایش پیدا کند و آسیب های پوستی درمان شود.

میکرونیدلینگ نیز تقریبا به همین طریق عمل میکند که به اندازه روش مورد استفاده مصریان دردناک و خطرناک نیست. اما تاثیر فوق العاده ای در درمان آسیب های پوستی مانند جای زخم، جوش، آکنه و … دارد. دستگاه میکرونیدلینگ دارای سوزن های ریز و ظریفی می باشد که با حرکت روی پوست صورت سوراخ های ریز و ظریفی ایجاد میکند. سوراخ های سطحی ایجاد شده توسط این دستگاه کمک میکند محصولات و سرم های تقویتی پوست راحتتر جذب لایه های عمیق پوستی شود و علاوه بر آن با کمک به افزایش جریان گردش خون و افزایش کلاژن سازی در جوانی و شادابی پوست موثر خواهد بود و روند بازسازی پوست را تسریع میکند.

جهت بازدید از محصولات پرفروش هما سنتر کلیک نمایید

دستگاه لیزر خانگی

میکرونیدلینگ چگونه عمل میکند؟!

میکرونیدلینگ دستگاهی می باشد که سری آن دارای تعداد متعددی سوزن ریز و ظریف است که روی پوست حرکت داده می شود و منافذ ریز و ظریفی را ایجاد میکند. فشار وارد شده به پوست توسط این دستگاه کنترل شده می باشد و در درمان مشکلات متعدد پوستی و همچنین جذب بیشتر سرم ها و محصولات تقویتی موثر است. میکرونیدلینگ به دو روش عمل میکند که عبارت است از:

مطالب دیگر  ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است؟

استفاده از میکرونیلینگ به صورت دستی

درمارولر درمان خانگی میکرونیدلینگ می باشد که در روش دستی مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه دارای اندازه کوچکی است که سری غلطک مانند آن از تعداد متعددی سوزن ریز و ظریف تشکیل گردیده است و همانند میکرونیدلینگ منجر به ایجاد سوراخ های ریز و سطحی میگردد. این دستگاه تمامی مزایا و کاربرد های میکرونیدلینگ را دارد و مناسب افرادی است که زمان کافی برای مراجعه به کلینیک های زیبایی را ندارند. # هزینه میکرونیدلینگ صورت

جهت خرید دستگاه لیزر خانگی با این شماره در ارتباط باشید ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶
استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ

دستگاه میکرونیدلینگ تنها در کلینیک های زیبایی و توسط متخصصان پوست مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از دستگاه منجر میگردد که منافذ در فواصل معینی از یکدیگر روی پوست ایجاد شوند. همچنین نسبت به روش دستی منافذ بیشتری ایجاد  میگردد که اثر گذاری آن را نیز دو برابر میکند و در تسریع روند بهبودی موثر است.

به طور کل هر دو روش استفاده از میکرونیدلینگ منجر میگردد که کلاژن سازی در پوست افزایش پیدا کند و این امر در درمان بسیاری از مشکلات پوستی موثر است. همچنین ایجاد منافذ جذب مواد و سرم های تقویتی را بیشتر خواهد کرد. به همین دلیل توصیه میشود قبل از اینکه میکرونیدلینگ را مورد استفاده قرار دهید از سرم هایی مانند ویتامین سی، اسید هیالورونیک و … استفاده کنید. چرا که منجر میگردد بازسازی پوست با سرعت بیشتری انجام گیرد و کلاژن و الاستین بیشتری تولید شود. اینکه در میکرونیدلینگ از چه سوزن هایی و با چه سایزی استفاده شود موضوعی است که باید توسط پزشک متخصص تعیین گردد. # هزینه میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ صورت چه کاربردهایی دارد؟
کاربرد میکرونیدلینگ در درمان چین و چروک و کمک به جوانسازی پوست

مهم ترین کاربرد میکرونیدلینگ کمک به کاهش چین و چروک های صورت می باشد. همانطور که میدانید با افزایش سن تولید کلاژن بسیار کاهش پیدا میکند که همین مسئله افتادگی صورت، چین و چروک و … را به دنبال خواهد داشت. استفاده از میکرونیدلینگ با کلاژن سازی منجر به درمان این مشکلات و جلوگیری از ایجاد چین و چروک های جدید می شود. # هزینه میکرونیدلینگ صورت

هزینه میکرونیدلینگ صورت

کاربرد میکرونیدلینگ در درمان جای جوش و آکنه

جوش و آکنه ممکن است به دلایل مختلف روی پوست صورت ایجاد شود که بسیار آزار دهنده است. در این موارد میکرونیدلینگ به ترمیم مجدد سلول های پوستی کمک میکند. میکرونیدلینگ و ورود سوزن های ریز به درون پوست زخم های کوچکی روی پوست ایجاد میکند که بعد از ترمیم این زخم ها جای جوش و آکنه های قبلی نیز تا حدود زیادی درمان میگردد. # هزینه میکرونیدلینگ صورت

مطالب دیگر  موارد کاربرد دستگاه کربوکسی تراپی در زیبایی

دستگاه میکرونیدلینگ چه مزیت هایی برای پوست دارد؟

افزایش تولید کلاژن:

میکرونیدلینگ با ایجاد زخم‌ها و منافذ کوچک در پوست، باعث تحریک سلول‌های پوستی می‌شود تا بیشترین مقدار کلاژن در پوست تولید شود. افزایش تولید کلاژن به تقویت و آماده‌سازی پوست برای بهبود و بازسازی کمک می‌کند.

بهبود بافت پوستی:

استفاده از میکرونیدلینگ می‌تواند منجر به بهبود بافت پوستی شود، که این امر می‌تواند منجر به کاهش چین و چروک‌ها، زیر چشمی‌ها، جوش‌های متفاوت و … شود.

کاهش ظاهر نقاط تیره و لک‌های پوستی:

دستگاه‌های میکرونیدلینگ ممکن است باعث کاهش ظاهر لک‌ها و نقاط تیره روی پوست شوند. این فرآیند ممکن است با افزایش بازسازی سلولی و تولید مواد مفید برای پوست اتفاق بیفتد.

افزایش جذب مواد مغذی:

میکرونیدلینگ با ایجاد میکروزخم‌ها و منافذ ریز در پوست، مسیری برای جذب مواد مغذی و محصولات مراقبتی پوستی فراهم میکند. این ویژگی به پوست کمک می‌کند تا مواد مغذی را بهتر جذب کند و از بهره‌وری بیشتری برخوردار شود.

کاهش اثرات آکنه و جوش:

میکرونیدلینگ به عنوان یک روش موثر در کاهش اثرات آکنه و جوش در پوست عمل میکند. با تحریکات سلولی و بازسازی پوست، میکرونیدلینگ میتواند اثرات نامطلوب مرتبط با جوش و آکنه را کاهش دهد.

آیا همه افراد میتوانند از میکرونیدلینگ استفاده کنند؟

استفاده از میکرونیدلینگ یا درمارولر برای همه افراد مناسب نیست و باید با دقت و توجه به شرایط خاص پوستی و مشکلاتی که ممکن است وجود داشته باشد، مورد بررسی قرار گیرد. برای استفاده از درمارولر به موارد زیر توجه کنید:

وضعیت پوستی:

افرادی که مشکلات جدی پوستی مانند عفونت، آکنه شدید، قرمزی یا التهاب دارند، نباید از میکرونیدلینگ استفاده کنند. همچنین افرادی که درمان‌های پوستی یا داروهای خاصی مصرف می‌کنند، باید با متخصص پوست خود مشورت کنند.

حساسیت پوست:

افرادی که پوست حساس یا مشکلات پوستی مثل آلرژی دارند، باید در زمان استفاده از میکرونیدلینگ دقت کنند چرا که ممکن است استفاده از این دستگاه  برای آنان مناسب نباشد.

شرایط پزشکی خاص:

افرادی که شرایط پزشکی خاصی مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، یا مشکلات خونریزی دارند، باید قبل از استفاده از میکرونیدلینگ با پزشک مورد معالجه‌شان مشورت کنند.

وضعیت فیزیکی:

افرادی که دارای جراحات یا آسیب‌های پوستی حاد در منطقه‌هایی هستند که قصد دارند از میکرونیدلینگ استفاده کنند، باید به طور دقیق و با مشورت پزشک اینکار را انجام دهند.

کاربرد میکرونیدلینگ در کاهش میزان ترک های پوستی ناشی از دوران حاملگی و یا چاقی/لاغری

همانطور که میدانید پوست دارای خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری است. این خاصیت منجر گشته تا در اثر عوامل مختلف مانند کاهش یا افزایش وزن و یا در دوارن حاملگی پوست تحلیل شود. چرا که در این شرایط فشار زیادی به پوست وارد میشود و منجر به ایجاد ترک های پوستی در قسمت هایی مانند شکم، ران، بازو و … می شود. میکرونیدلینگ در درمان این مشکل و رفع حالت کشیدگی های پوستی موثر خواهد بود. # هزینه میکرونیدلینگ صورت

مطالب دیگر  ماسک دور چشم خانگی

مزیت های میکرونیدلینگ صورت

  • میکرونیدلینگ به تحریک تولید کلاژن و جوانسازی پوست کمک میکند.
  • میکرونیدلینگ در بازسازی پوست و از بین رفتن جای زخم، جوش و آکنه موثر می باشد.
  • میکرونیدلینگ در روشن شدن و شفافیت پوست صورت موثر خواهد بود.
  • میکرونیدلینگ بر روی تمامی نقاط بدن مانند بینی، گردن، دور چشم و … قابل استفاده خواهد بود.
  • میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش های درمانی هزینه های کمتری را در بر میگیرد.
  • میکرونیدلینگ بر روی تمامی انواع پوست در تمامی طیف های رنگی قابلی استفاده است. و … # هزینه میکرونیدلینگ صورت

هزینه میکرونیدلینگ صورت

عوارض احتمالی میکرونیدلینگ

  • قرمزی، التهاب و تورم در قسمت تحت درمان
  • امکان بروز حساسیت های پوستی مختلف
  • احتمال تیره تر شدن پوست(در صورتی که فشار زیادی به پوست وارد شود این اتفاق می افتد.)
  • ممکن است میکرونیدلینگ منجر به ورم و التهاب بسیار خفیفی شود. # هزینه میکرونیدلینگ صورت
هزینه میکرونیدلینگ صورت

به طور کل میکرونیدلینگ روشی است که از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشد اما بازهم هزینه آن به عوامل متعددی بستگی دارد. مانند نوع آسیب پوستی، شدت آن، تعداد  جلسات مورد نیاز، زمان هر جلسه، تعداد جلسات مشاوره قبل از استفاده از این روش، هزینه آزمایشات و ….

البته طبیعتا محل قرار گیری کلینیک و میزان دستمزد پزشک نیز بر هزینه این روش درمانی تاثیر خواهد داشت. اما به طور کل از مزیت های این روش درمانی هزینه پایین و به صرفه آن می باشد. علاوه بر این بی عوارض بودن و تاثیر گذاری سریع میکرونیدلینگ منجر گشته تا امروزه در گروه یکی از بهترین روش های درمان زیبایی قرار داشته باشد. # هزینه میکرونیدلینگ صورت

سوالات متداول

آیا میتوان از بیمه برای هزینه های میکرونیدلینگ استفاده کرد؟

خیر- میکرونیدلینگ در دسته خدمات زیبایی قرار میگیرد و تحت پوشش بیمه ای نمی باشد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام میکرونیدلینگ چقدر می باشد؟

این موضوع به نوع مشکل پوستی بستگی دارد اما به طور کل بین ۳ تا ۶ جلسه درمانی مورد نیاز است.

آیا میکرونیدلینگ با درد همراه است؟

خیر- این درمان هیچگونه احساس دردی به همراه نخواهد داشت.

میکرونیدلینگ یکی از تاثیرگذار ترین روش های درمان مشکلات پوستی است، توصیه میشود میکرونیدلینگ را جایگزین سایر روش ها کنید. # هزینه میکرونیدلینگ صورت

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *