درمارولر, مقاله ها

نحوه استفاده از درمارولر در منزل

نحوه استفاده از درمارولر

نحوه استفاده از درمارولر : اهمیت داشتن پوستی صاف و شاداب در هر زمان برای تمامی افراد از اهمیت بسیاری برخوردار بود. در دنیای امروز که بیشتر افراد جدا از جنسیت دارای مشغله های بسیاری می باشند، یافتن روش هایی برای حفظ جوانی و شادابی پوست که قابلیت استفاده در منزل را داشته باشد یک مزیت محسوب می شود.

پیشرفت های علم پزشکی منجر به روی کار آمدن روش های مختلفی به این منظور گردیده است. که در این بین یکی از بهترین روش ها استفاده از درمارولر می باشد. درمارولر ها از محبوب ترین روش های درمان مشکلات پوستی می باشند که کاربردهای بی نظیری در زیبایی و جوانسازی پوست صورت دارند. در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی کامل درمارولر ها و نحوه استفاده از آن در منزل بپردازیم. # نحوه استفاده از درمارولر

توضیحاتی در رابطه با درمارولر

ابتدا بهتر است با درمارولر ها آشنا شوید و سپس به بررسی نحوه استفاده از آن میپردازیم. درمارولر ها دستگاه های کوچکی هستند که ظاهر آن ها شبیه به ماساژور بوده با این تفاوت که سری غلطک مانند آن دارای سوزن های ریز و متعددی است. این سوزن ها در اندازه های مختلف و با جنس های متفاوتی در بازار موجود می باشند که باید با توجه به نوع مشکل پوستی انتخاب شوند و بهتر است این کار را با مشورت متخصصان پوست انجام دهید.

ماساژ صورت توسط درمارولر منجر میگردد سوزن های موجود در سری آن به درون پوست وارد شود و کانال های کوچک و متعددی را در لایه اپیدرم ایجاد نماید. در نتیجه ایجاد این منافذ جریان گردش خون و تولید پرو تئین های کلاژن و الاستین بیشتر میشود که تاثیر بسیاری در رفع مشکلات پوستی مختلف خواهد داشت. # نحوه استفاده از درمارولر

کاربرد های مختلف درمارولر

 • کاربرد درمارولر در افزایش کلاژن سازی و جوانسازی پوست صورت
 • کاربرد درمارولر در کاهش منافذ باز پوست و کمک به صافی و یکپارچگی پوست
 • کاربرد درمارولر در کاهش ریزش مو و کمک به رشد مجدد موی سر
 • کاربرد درمارولر در بهبود ترک های پوستی ناشی از دوران بارداری یا کاهش و اضافه وزن ناگهانی
 • کاربرد درمارولر در درمان لک و گودی به جای مانده از جای جوش
 • استفاده از درمارولر به منظور درمان اسکارهای ناشی از جای سوختگی یا جراحی ها
 • کاربرد درمارولر در درمان چین و چروک های پوستی
 • کاربرد درمارولر به عنوان درمان مکمل در کنار prp و مزوتراپی برای کمک به جذب بیشتر دارو ها به درون پوست
 • کاربرد درمارولر در بهبود فرو رفتگی های روی پوست مانند اسکار آکنه، آبله مرغان، سالک و زخم ها
 • استفاده از درمارولر در بهبود اسکار آکنه
 •  استفاده از درمارولر به منظور بهبود سلولیت های پوستی
 • کاربرد درمارولر در شفافیت و روشن شدن پوست

نحوه استفاده از درمارولر

درمارولر چگونه کار میکند؟!

زمانی که درمارولر ها روی پوست حرکت میکنند سوزن های ریز و ظریف موجود در سری آن به درون پوست وارد می شود و به اصطلاح پوست را سوراخ سوراخ میکنند. این منافذ ریزی که روی پوست ایجاد می شود کاملا سطحی هستند و به هیچ وجه خطرناک نخواهند بود.

در واقع منافذ ایجاد شده توسط درمارولر کاملا کنترل شده می باشند و قادرند که تمامی بافت های پوستی آسیب دیده را تجزیه کرده و از بین ببرند. در واقع ورود سوزن های درمارولر به درون پوست ممکن است خونریزی های سطحی ایجاد نمایند که نه تنها خطرناک نبوده بلکه به التیام زخم ها کمک میکند.

ورود سوزن ها به درون پوست منجر میگردد پوست موادی را آزاد کند که رشد سلول های پوستی را افزایش میدهد، عروق خونی جدیدی در پوست ایجاد میشود، پوست بدن اقدام به تولید کلاژن بیشتر می نماید. بعد از گذشت ۵ روز از شروع این فرآیند کلاژن های تولید شده به محل مورد نظر برای درمان رسیده و در افزایش استحکام پوست و جوانسازی آن موثر خواهند بود. # نحوه استفاده از درمارولر

لیزر صورت

نحوه استفاده از درمارولر در منزل

قبل از استفاده از درمارولر صورت خود را بشویید.

اولین مرحله ای که در واقع باید پیش از استفاده از درمارولر انجام شود پاک کردن صورت می باشد. برای اینکار میتوانید از سرم های شست و شوی مناسب با پوست خود استفاده کنید و اجازه دهید، پوست به طور کاملا طبیعی خشک شود. بعد از شست و شو یک تکه پنبه را به محلول الکل ۷۰ درصد آغشته نمایید و روی پوست خود بمالید تا پوستتان عاری از هر گونه آلودگی و محصولات آرایشی باشد. # نحوه استفاده از درمارولر

مطالب دیگر  عوامل تاثیر گذار در قیمت لیزر صورت کدام اند؟

از کرم های بی حس کننده موضعی استفاده نمایید.

اگر قصد دارید از سوزن های بزرگ با طول ۱٫۰ تا ۱٫۵ میلیمتر برای درمارولر استفاده نمایید توصیه میکنیم قبل از بکارگیری آن از کرم های بی حس کننده موضعی استفاده کنید. البته در مواقعی که سوزن استفاده شده در سری درمارولر نازک و ظریف می باشد استفاده از این محصولات ضرورتی نخواهد داشت. # نحوه استفاده از درمارولر

دستگاه درمارولر را پیش از استفاده ضدعفونی کنید.

قبل از اینکه درمارولر را روی پوست خود بکشید لازم است آن را کاملا ضدعفونی کنید. چرا که این دستگاه با نواحی حساس بدن در ارتباط بوده و آلوده بودن آن ممکن است منجر به انتقال عفونت شود. برای ضد عفونی کردن درمارولر باید غلطک را در محلول الکل ایزوپروپیل ۷۰ درصد قرار دهید و اجازه دهید ۸ تا ۱۰ دقیقه در آن بماند. تا از هرگونه آلودگی پاک شود. # نحوه استفاده از درمارولر

درمارولر را روی پوست خود حرکت دهید.

حال نوبت به ماساژ صورت توسط درمارولر می رسد. برای اینکه درمارولر در تمامی نواحی صورت شما غلط داده شود بهتر است صورت خود را به ۴ قسمت (پیشانی، گونه چپ، گونه راست و چانه) تقسیم نمایید. توجه کنید از نزدیک کردن درمارولر به نواحی اطراف چشمتان خودداری کنید. درمارولر در هر ناحیه باید حدود ۵ تا ۷ بار حرکت کند. سعی کنید دستگاه را در تمام جهات افقی و عمودی روی پوست خود بکشید. هر زمان که احساس کردید پوستتان تحریک شده است استفاده از درمارولر را متوقف کنید.

صورت خود را مجدد بشویید و دستگاه درمارولر را ضدعفونی نمایید.

بعد از پایان استفاده، مجدد صورت خود را بشورید و با مواد ضدعفونی کننده آن را تمیز کنید. علاوه بر این دستگاه درمارولر را با استفاده از محلول الکل ایزوپروپیل ضدعفونی نمایید و مجدد درون جعبه و در جایی ایمن قرار دهید. (توصیه میکنیم اگر مبتدی هستید از درمارولر با سوزن های ۰٫۲۵ میلمتر استفاده نمایید.) # نحوه استفاده از درمارولر

آیا همه افراد میتوانند از درمارولر خانگی استفاده کنند؟

در حالی که درمارولرهای خانگی به طور گسترده برای استفاده شخصی در دسترس هستند، همه کاندیدای ایده آل برای استفاده از آنها نیستند. ملاحظات و موارد منع مصرف خاصی وجود دارد که قبل از استفاده از درمارولر در خانه باید از آنها آگاه باشید:

بیماری های پوستی:

اگر بیماری های پوستی خاصی مانند اگزما، پسوریازیس، روزاسه یا آکنه فعال دارید، استفاده از درمارولر می تواند این شرایط را تشدید کند و باعث تحریک بیشتر شود.

زخم ها یا عفونت های باز:

باید از استفاده از درمارولر در نواحی دارای زخم، بریدگی یا عفونت باز خودداری کنید زیرا می تواند باکتری را وارد کند و منجر به عفونت شود.

پوست بیش از حد حساس:

 اگر پوست بسیار حساسی دارید، درمارولینگ ممکن است باعث قرمزی بیش از حد، التهاب یا تحریک شود. قبل از ادامه درمان، آزمایش یک ناحیه کوچک ضروری است.

سابقه کلوئید یا اسکار غیرطبیعی:

افراد با سابقه کلوئید یا اسکار غیرطبیعی ممکن است کاندیدای مناسبی برای درمارولینگ نباشند، زیرا به طور بالقوه می تواند این شرایط را بدتر کند.

اختلالات لخته شدن خون:

اگر اختلال لخته شدن خون دارید یا از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، درمارولینگ ممکن است بی خطر نباشد، زیرا می تواند باعث خونریزی بیش از حد شود.

عفونت های فعال پوستی:

اگر عفونت های باکتریایی یا قارچی پوستی فعال دارید، استفاده از درمارولر می تواند عفونت را گسترش دهد و وضعیت را بدتر کند.

آفتاب سوختگی اخیر:

از استفاده از درمارولر بر روی پوست آفتاب سوخته خودداری کنید، زیرا می تواند باعث ناراحتی بیشتر و آسیب احتمالی شود.

افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند:

افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ممکن است روند بهبودی کندتری داشته باشند و در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت هستند و درمارولینگ برای آنها کمتر مناسب است.

اگر در مورد استفاده از درمارولر در خانه تردید یا نگرانی دارید، بسیار مهم است که با یک متخصص پوست یا متخصص مراقبت از پوست مشورت کنید. آنها می توانند نوع پوست، وضعیت و سابقه پزشکی شما را ارزیابی کنند تا مشخص کنند آیا درمارولینگ برای شما مناسب است یا خیر و توصیه های شخصی برای نیازهای خاص شما ارائه می دهند. اگر درمارولینگ توصیه نمی‌شود، می‌توانند درمان‌ها یا روش‌های جایگزین را برای رفع ایمن و مؤثر نگرانی‌های مراقبت از پوست شما پیشنهاد کنند.

نحوه استفاده از درمارولر

توصیه های کاربردی برای استفاده خانگی از درمارولر

برای استفاده از درمارولر در صورتی که اولین بار است این روش را مورد استفاده قرار میدهید، توصیه میکنیم از کوچکترین سایز سوزن استفاده کنید. استفاده مداوم و با فاصله زمانی کم از سوزن های ظریف درمارولر حتی بیشتر از استفاده از سوزن های بزرگ تاثیر گذار است.

از درمارولر بر روی قسمت هایی از پوست که دارای جوش و آکنه فعال است، استفاده نکنید.

تا چند روز بعد از استفاده از درمارولر تا حد امکان در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرید و در صورت اجبار از ضد آفتاب های مناسب استفاده نمایید.

بعد از درمارولینگ صورت تا زمانی که پوستتان بهبود نیافته است توصیه می شود از مواد آرایشی استفاده نکنید.

از اشتراک گذاری درمارولر بین دو یا چند نفر خودداری کنید، چرا که ممکن است منجر به بروز عفونت های پوستی شود.

سری درمارولر ها باید بعد از چند بار استفاده تعویض شوند. زمان تعویض سری این دستگاه را میتوانید از کند شدن سوزن های آن متوجه شوید.

قبل از اینکه درمارولر را روی کل پوستتان امتحان کنید، ابتدا آن را روی قسمت کوچکی از پوست خود تست کنید تا از نداشتن حساسیت های پوستی مطمئن شوید. # نحوه استفاده از درمارولر

 
سوالات متداول

تفاوت درمارولر و میکرونیدلینگ با هم چیست؟

تنها تفاوت درمارولر با میکرونیدلینگ در این است، که درمارولر قابلیت استفاده در منزل را دارد.

آیا برای درمان مشکلات پوست بدن نیز میتوان از درمارولر استفاده کرد؟

بله- درمارولر برای درمان مشکلات مختلف روی پوست ران، شکم و .. نیز کاربرد دارد.

آیا استفاده از درمارولر با درد همراه است؟

خیر-درد ناشی از درمارولر بسیار کم و قابل تحمل می باشد.

اگر خواستار داشتن پوستی صاف و شفاف هستید، میتوانید از دستگاه درمارولر به راحتی در منزل استفاده کنید و از اثرات شگفت انگیز آن بهره مند شوید. # نحوه استفاده از درمارولر

نوشته های مرتبط

2 نظر در “نحوه استفاده از درمارولر در منزل

 1. سوشال نت گفت:

  سلام و تشکر از مطلب خوبتون
  ایا درمارولر نتیجه مثبتی برای رشد مجدد موها داره؟
  من دوتا ۰٫۷۵ و ۱ میلی متر و خریدم و چون موهام کم پشته یکماهه استفاده کردم
  هفته ای یبار
  بنظرتون برای موی سر هفته ای چند بار استفاده بشه

  1. المیناز اردیبهشت گفت:

   درود توی واتساپ پیام بدید تا راهنمایی دقیق نحوه استفاده کامل توضیح داده بشه. ۰۹۱۲۸۸۸۸۳۴۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *